Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...

elitemadzone.org :: MadZone :: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 40676 | Odgovora: 251 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...22.02.2012. u 16:02 - pre 147 meseci
Jadna Evropska Konvencija. Po nekima država koja ima toliko pritužbi (i 99% izgubljenih sporova) treba da se žali. Dodje mi da se rasplačem. Xa Xa Xa
 
+1

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...22.02.2012. u 16:50 - pre 147 meseci
Citat:
Lazar-I:Zar ništa nisi naučio, posle svega što se izdešavalo za tvog života?
......................

Smanji doživljaj...pućićeš u suprotnom...

Nemaš ti pojma šta sam ja sve u svom životu naučio i saznao...
...pa pored ostalog čak i to da je u svetu broj država koje su ihahaj manje od Vojvodine toliki da se ta cifra tebi sigurno neće dopasti,a iz kojih razloga reci sam.

A spinovanje ipak prepuštam dokazanim majstorima i njihovim šegrtima i kalfama.
Istina da su ovi potonji druga i treća ruka spinovanja,što čitavu situaciju čini još zanimljivijom s aspekta podložnosti propagandnoj mašineriji iz "staračkog doma".

Ja za tim nemam potrebe.
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...22.02.2012. u 17:33 - pre 147 meseci
Živeo si u Jugoslaviji. Bilo je mišljenja: Srbi iskorišćavaju Hrvate, Hrvati Slovence, Bosanci su glupi... digla se buka, izbio je rat i kad se sve smirilo ti si i dalje ostao nezadovoljan, bez obzira koju si opciju podržavao. Potpuno uzaludno su izginuli ljudi.

Danas živiš u Srbiji i razmišljaš:

Kada bi Vojvodina postala nezavisna i slobodna, kada bi Srbi prestali da iskorišćavaju nas Vojvođane sve bi bilo dobro. Progovorili bismo vojvođanski, kao što Srbi govore srpski, Hrvati hrvatski, Crnogorci crnogorski, Bosanci bošnjački (ili bosanski nisam siguran).

U najboljem slučaju, kada bi sve mirno prošlo ti bi proslavio nezavisnost i bio srećan. Sutra bi se probudio možda malo mamuran. Sledećeg dana bi bilo sve isto kao i pre nezavisnosti. Bio bi to isti ti sa svim svojim nezadovoljstvima i frustracijama. Tako bi bilo svakog sledećeg dana u nezavisnoj Vojvodini. Šta bi bilo sledeće? Verovatno bi onda za tvoje nezdovoljstvo bio kriv Srem, Banat ili Bačka. Zašto i to ne bi onda postale nezavisne države, pa da lepo Banaćani govore banatskim jezikom i da ih više ne iskorišćavaju ovi iz Srema i Bačke. To da bi sve ostalo isto ti ne govorim napamet jer sam živeo u Vojvodini.

Zbog svojih frustracija si spreman da ugroziš živote ogromnog broja ljudi. Stvarno nemam ideju šta si ti u životu mogao da naučiš i saznaš!
 
+5

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...22.02.2012. u 18:11 - pre 147 meseci
Citat:
hogar strašni: Ovo je komunikacija sa moderatorima koji dopuštaju takvo đubre na forumu.
Aj što krše sopstvena pravila nego dozvoljavaju da se krši i Evropska konvencija.
Sramota!!!!
Jel ES vredan takve bagre?


Upravo o tome razmisljaju.

Bojim se da bi tada ostala svega dva, tri posta samo, na ovoj temi.

P.S. Vasastajića samo zanima čije su naše pare! Ništa drugo.
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...22.02.2012. u 18:14 - pre 147 meseci
Jednostavnije je da samo promene naslov teme.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...22.02.2012. u 18:29 - pre 147 meseci
Citat:
Vasastajić: Jel ovo mogao da kaže neko ko nije imao apsolutnu prevlast u toj JNA?


Mogao je, baš kao što ti možeš da blebećeš o prekrajanju granica iako nemaš nikakvu prevlast niučemu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+3

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...22.02.2012. u 18:49 - pre 147 meseci
Citat:
Lazar-I: Stvarno nemam ideju šta si ti u životu mogao da naučiš i saznaš!

Zapitaj se,zapravo,imaš li ikakvu ideju šta si ti saznao i naučio u životu,osim što si mogao spinovanu istoriju bližu i dalju,jer drugo i nisi mogao,pa ti ta okolnost dođe i kao olakšavajuća.
Ovde ste svi skočili ko ošureni da branite vaskoliko srpstvo,a to,bar koliko sam ja imao uvida u ovu temu,niko i nije napao,pa iz toga izvodim zaključak da vas odnekud muči kompleks kolektivne krivice,što je po mom dubokom ubeđenju nametnut osećaj s kojim ćete sami ponaosob morati da se izborite.
Citat:
Nedeljko: Mogao je, baš kao što ti možeš da blebećeš o prekrajanju granica iako nemaš nikakvu prevlast niučemu.

O čemu pa ti sad trućaš jado iskompleksirani?!?
Ko je pominjao prekrajanje granica?
A i ostalo ti je trućanje na koje se i neću osvrnuti.
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...22.02.2012. u 18:55 - pre 147 meseci
Pitam se stalno i savetujem i tebi da to isto radiš. Nije dobro kada čovek prestane da preispituje sebe.

Citat:
Vasastajić: Ko je pominjao prekrajanje granica?


Ti.
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...22.02.2012. u 18:56 - pre 147 meseci
Citat:
Zarko Silic: Upravo o tome razmisljaju.

Bojim se da bi tada ostala svega dva, tri posta samo, na ovoj temi.

...

Mislim da bi bilo bolje da ostane nekoliko postova koji su vezani za temu a ostalo da se na neki nacin sankcionise, kao i neki ucesnici!

I to ne samo ova tema, bezobrazluk i nekultura i nevaspitanje je nesto sto bi moralo da se sankcionise bilo koja tema da je u pitanju. Ne zelim da se mesam u moderizaciju ali mislim da su neke stvari prevrsile meru i otele se kontroli, bez obziran na bilo koji pravilnik!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...22.02.2012. u 19:02 - pre 147 meseci
Citat:
Lazar-I: Pitam se stalno i savetujem i tebi da to isto radiš. Nije dobro kada čovek prestane da preispituje sebe.



Ti.

Upravo iz tog razloga sad lepo preispitaj prvo sebe,pa onda moje postove i okači taj gde sam pomenuo prekrajanje granica.
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...22.02.2012. u 19:08 - pre 147 meseci
Citat:
Vasastajić: Misliš na ovo:
Citat:
Šta biraš ti Vaso?


Slobodnu i nezavisnu Vojvodinu daleko od svih velikomanijačkih nebuloza,demilitarizovanu i otvorenih granica.
Zadovoljan?


Zadovoljan?
 
+1

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...22.02.2012. u 19:26 - pre 147 meseci
Otvorene granice ti poistovećuješ sa prekrajanjem granica?!?

Pa to,po tebi,Belgijanci i Holanđani pojma nemaju kakav problem to imaju sa međusobnom granicom po sred poslastičarnice!

Lihtenštajn i Švajcarska...itd.

Ma daj....

Evo,na brzinu sam ti ovo našao,pa ti vidi gde tu ima prekrajanja granica:
Citat:
DRAGOMIR JANKOV: Moj ustav ili Vojvodina federalna jedinica
Od 1918. godine Vojvodina se smišljeno i sistematski eksploatiše, pre svega ekonomski, a drastično se destruiraju i njene kulturne tekovine i civilizacijski habitus. Sada kada Jugoslavije više odavno nema, pa ni zajednice sa Crnom Gorom, kada se ne može reći da su drugi krivi, sada u Srbiji, eksploatacija se drastično nastavlja, ponavlja se i traje. U istorijsku svest i pamćenje građana Vojvodine urezano je:

REŽIMI SU SE MENJALI A EKSPLOATACIJA JE OSTAJALA !

Veliki sistemi sa kojima je Vojvodina ušla 1918. godine u Jugoslaviju skoro su razoreni, upropašteni, zanemareni : železnica, hidrosistem, lokalna samouprava gradova i opština Vojvodine.

Mislim da ni u jednoj državi u Evropi ne postoji slučaj u kojoj centralna vlast ovako i ovoliko eksploatiše jednu svoju pokrajinu menjajući joj nekadašnju fizionomiju.
Državni aparat Srbije kao primarno sredstvo eksploatacije, direktno radi protiv Vojvodine i nastoji da se to stanje održi što duže. Ovo sada potvrđuje protivustavno odbijanje da se potvrdi Statut Vojvodine i donese zakon o nadležnostima.

Zatim, tu je i pitanje NISKOG KVALITETA DRŽAVNE UPRAVE. Nakon raspada Jugoslavije u kojoj su Slovenija i Hrvatska uplivisale na kvalitet državne uprave u samostalnoj Srbiji ovaj nivo je znatno opao. Očekivali smo da je to privremeno, ali pokazalo se da je to „prirodno stanje“. Državni aparat se uvećao a efikasnost opala. Na delu je nesposobnost efikasnog vođenja i uređenja države koja je enormno centralizovana. Opštine i gradovi još nemaju svoju imovinu! Potrebni zakoni se ne donose ili se to čini zakasnelo, često su loši a neki koji su doneti se i ne primenjuju. Vlada korupcija, afere sustižu jedna drugu.

Dakle, novi ustav treba da omogući dve stvari : POSEBAN POLITIČKI STATUS VOJVODINE NA OSNOVU POSEBNOSTI NJENIH OBELEŽJA I RAZLIKE OD SRBIJE i drugo, DA ZAŠTITI VOJVODINU OD EKSPLOATACIJE SRBIJE I LOŠE DRŽAVNE UPRAVE.

Dva su rešenja: – autonomna pokrajina ili federalna jedinica u okviru federalizovane Srbije.

Pitanje je, za šta se opredeliti, za koju meru autonomnosti? Odgovor je, za onu KOJA JE POTREBNA DA VOJVODINA IMA ADEKVATAN POLITIČKI STATUS I DA SE JEDNOM ZA UVEK ZAŠTITI OD EKSPLOATACIJE.

Status autonomne pokrajine degradiran je pojmovno (ustavno, zakonski), a u praksi je politički kompromitovan. Na Balkanu su potrebne jasne i nedvosmislene kategorije. U Republici Srbiji, na ovom suženom prostoru i dalje postoje razlike koje je još Cvijić svojevremeno video u Jugoslaviji, a žestina eksplatacije je takva da već sama za sebe čini dovoljan razlog za to da se Vojvodina jedino kao federalna jedinica može od nje zaštititi. Između ostalog i zato, opredeljujem se: VOJVODINA FEDERALNA JEDINICA.

(Autor je pravnik iz Novog Sada, autor knjige “Vojvodina – propadanje jednog regiona”)

No sad već definitivno odosmo debelo u off,pa ti stoga više neću replicirati,jer ne želim više da zloupotrebljavam strpljenje moderatora.

Budi mi ves'o!
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 40676 | Odgovora: 251 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.