Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Predizborna tišina prekršena?

elitemadzone.org :: MadZone :: Predizborna tišina prekršena?
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 12057 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Predizborna tišina prekršena?04.05.2012. u 18:37 - pre 144 meseci
Upravo sam video spot na RTS-u, pre 2. Dnevnika, reklamu za građevinsku direkciju Srbije.

Da li neko zna članove zakona i zakon koji definišu zloupotrebu službenog položaja u stranačke svrhe?
I da li neko može da potvrdi da DS stoji iza ove službe?


Dakle, direkcija (javna služba) od novca poreskih obveznika, plaća reklamu na TV usred predizborne tišine. A nekoliko meseci pre toga, projekat iste direkcije se koristi u predizbornoj kampanji kandidata Djilasa.


Da li je to po vama normalno?

p.s. Da li je pričanje o kršenju izborne tišine isto kršenje izborne tišine?



Ovo je direkcija osnovana od strane Vlade:

Citat:
Građevinska direkcija Srbije
osnovana je odlukom Vlade Republike Srbije radi upravljanja projektima od značaja za Republiku, prvenstveno, za upravljanje investicijama u građevinarstvu. Stručni timovi Građevinske direkcije Srbije upravljaju izgradnjom stambeno-poslovnih objekata, graničnih prelaza, u ime Vlade Republike Srbije vrše stručni nadzor na izgradnji stambenih objekata na područjima zahvaćenim elementarnim nepogodama.


http://www.gds.rs/
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
0

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Predizborna tišina prekršena?04.05.2012. u 18:48 - pre 144 meseci
Ja sam upravo zatekao predizborni materijal u sanducetu, protiv izvesne Maje.... Jutros je to sanduce bilo prazno.
 
0

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Predizborna tišina prekršena?04.05.2012. u 18:49 - pre 144 meseci
Daj reklamu pa da vidimo. Ako reklamiraju prodaju izgradjenih stanova ne bih rekao da ima veze sa predizbornom cutnjom.

Pre bih rekao da je krsenje predizborne cutnje recimo otvaranje tematskog parka terazije(sutra), stavljanje(helikopterom) finalnog siljka na pilon na mostu na adi(sutra), otvaranje dva sektora poluprofila obilaznice oko Beograda(juce), hapsenje ratnih zlocinaca u Vranju(danas) i ne znam da li ima jos nesto ovo mi je bas onako na prvu iz glave.

Ili recimo Nikolicev baner na ESu :)
 
+3

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: Predizborna tišina prekršena?04.05.2012. u 18:49 - pre 144 meseci
Toga je uvek bilo i bice. Ne trolujte.
 
0

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Predizborna tišina prekršena?04.05.2012. u 18:53 - pre 144 meseci
Ovo nije trolovanje vec ozbiljno krsenje zakona. To samo dokazuje koliko se ovde bezobzirno ponasaju.
 
0

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Predizborna tišina prekršena?04.05.2012. u 18:55 - pre 144 meseci
Samo da dodam - podela telekomovih akcija, Pajtic obecao aerodrom u Novom Sadu, pojeftinilo gorivo...

Pricam samo o stvarima nakon pocetka predizborne tisine.
 
+2

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.ptt.rs.



+128 Profil

icon Re: Predizborna tišina prekršena?04.05.2012. u 18:58 - pre 144 meseci
Hah pa meni danas puno dvoriste letaka sto opozicije sto pozicije sa opstine. Krivo mi samo sto ne vidim kad bacaju to djubre u dvoriste...
 
+1

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Predizborna tišina prekršena?04.05.2012. u 18:59 - pre 144 meseci
Da da, to sam zaboravio za hapsenje. Klasican politicki marketing. Pokusacu da ulovim ili nadjem reklamu negde na netu.

Citat:
jnk: Daj reklamu pa da vidimo. Ako reklamiraju prodaju izgradjenih stanova ne bih rekao da ima veze sa predizbornom cutnjom.


Bilo je vise u smislu uspeha direkcije, koja je izgradila stanove za opsti interes gradjana Beograda. I to ni manje ni vise pre 2. dnevnika. Jako bljutavo.

Citat:
JankoNIS: Toga je uvek bilo i bice. Ne trolujte.


Ne znam kome se obracas sa ovim "ne trolujte."? Ako mislis da se ne udaljavamo od teme, onda se tu slazem i pozivam ostale da malo komentarišemo zakon konkretno.

p.s. Koristim Add block plus, koji je izgleda jako efikasan protiv korova :)


Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
0

ubimestruja

Član broj: 138782
Poruke: 206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Predizborna tišina prekršena?04.05.2012. u 18:59 - pre 144 meseci
Mi dobili sms poruke da glasamo za Čedu praška&co sa broja iz 064 mreže,u 10.30. Toliko o predizbornoj tišini...
 
+1

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Predizborna tišina prekršena?04.05.2012. u 19:05 - pre 144 meseci
Uzmi pročitaj Zakon o oglašavanju, pa mi kaži da li je i jedna restriktivna odredba odatle ispoštovana od strane ovih politikantskih majmuna, pa će sad nešto posebno da se stresiraju zbog izbornog zakona koji su sebi po meri pravili.

Jel ti to možda očekuješ reakciju pravne države !?!?

Takve stvari u principu rešava reakcija gofnjive motke, a i do tako nečega mnogo će još vode Dunavom proteći.

Evo, sad se od rođaka vraćam i svedok sam direktnog agitovanja za "žutaće", od kuće do kuće, uz poklon od jedne -h e m j s k e - o l o v k e- ako kažeš da ćeš da glasaš za njih!
U obližnjim selima su čak davali i po 3k dinara onima koji su obećali glas.

U "žutoj traci" je frka neopisiva.
 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: Predizborna tišina prekršena?04.05.2012. u 19:38 - pre 144 meseci
Citat:
jnk: Ili recimo Nikolicev baner na ESu :)

Samo da pojasnim, to nije Nikolićev baner na ES-u, nego su to Google oglasi koji utrpavaju Nikolića.

Nikolić je Google-u platio neku ogromnu cenu za svoje oglase (da bi bio prioritetan), i zato ga Google utrpava gde god stigne, čak i na ES.

ES nema apsolutno nikakav dil sa Nikolićam, niti sa Vučićem (čiji Google baner upravo gledam), niti sa bilo kim sličnim koje ovih dana Google ubacuje svuda redom.
 
+2

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Predizborna tišina prekršena?04.05.2012. u 19:57 - pre 144 meseci
SMS-ovi i slične stvari nemaju veze sa izbornom tišinom

Citat:
Prema njegovim rečima, izborna tišina se odnosi na sva sredstva javnog inFormisanja - televiziju, radio i štampane medije, ali i na njihove sajtove. Zakon međutim, dodao je Karadžić, ne obuhvata blogove, društvene mreže i ostale sajtove, koji ne predstavljaju Internet stranice sredstava javnog inFormisanja.


http://www.tanjug.rs/novosti1/...ranjena-izborna-propaganda.htm

 
0

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Predizborna tišina prekršena?04.05.2012. u 20:08 - pre 144 meseci
Yep i ja u sandučetu malopre zateknem pamflet od fraking Koferčeta, a kada sam, oko 17h izlazio iz kuće, toga nije bilo.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
0

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Predizborna tišina prekršena?04.05.2012. u 20:36 - pre 144 meseci
evo na sajtu b92 procitah vest kako se gradi novi aedrom ovde u ns! bojan pajtic ocigledno ne zna za izbornu cutnju!!! a i video sam danas kako cankovi dele flajere po autima!! gade mi se oboje!
 
0

Chieftec

Član broj: 159885
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+54 Profil

icon Re: Predizborna tišina prekršena?04.05.2012. u 20:41 - pre 144 meseci
Pa šta, odlično, ako žuriš do Beograda možeš avionom.

I šta flajeri, ta tišina se odnosi na medije, neće sada neko da ide i skida plakate, bilborde i slično.
 
0

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Predizborna tišina prekršena?04.05.2012. u 21:16 - pre 144 meseci
Citat:
2. OSNOVNI OBLIK
KRIVIČNOG DELA
U članu 359. KZ RS predviđeno je krivično delo pod nazivom: „Zloupotreba službenog položaja“. Ovo se delo sastoji u iskorišćavanju svog službenog položaja ili ovlašćenja, u prekoračenju granica svog službenog ovlašćenja ili u nevršenju svoje službene dužnosti čime se sebi ili drugom pribavi kakva korist ili da se drugome nanese kakva šteta ili se teže povredi pravo drugog od strane službenog ili odgovornog lica8). Ovo je opšte i osnovno službeno krivično delo9).
Objekt zaštite jeste službena dužnost, njeno ispravno, celishodno i zakonito vršenje. Cilj zaštite jeste zapravo da se obezbedi efikasno vršenje državnih i društvenih poslova uz potpuno poštovanje zakonitosti i pošten i savestan odnos prema građanima kako bi se u krajnjoj liniji očuvalo njihovo poverenje u organe vlasti pa i u celokupni pravni poredak10).
Delo ima tri osnovna oblika ispoljavanja: 1) iskorišćavanje službenog položaja, 2) prekoračenje službenog ovlašćenja, i 3) nevršenje službene dužnosti11).
1) Iskorišćavanje službenog položaja postoji kada službeno ili odgovorno lice preduzima radnju koja je istina u okviru njegovog službenog položaja ili ovlašćenja, ali to ne čini u interesu službe, nego da bi na taj način pribavio za sebe ili za drugo fizičko ili pravno lice kakvu korist (imovinskog ili neimovinskog karaktera)12) ili da bi drugome naneo kakvu štetu ili teže povredio prava drugoga13).
Radnja izvršenja je iskorišćavanje službenog položaja ili ovlašćenja. Ono se može ispoljiti kao koristoljubivo (kada se za sebe ili drugog pribavlja kakva korist) ili maliciozno (kada se drugome nanosi šteta ili povreda prava) korišćenje službenog položaja ili ovlašćenja. Javlja se kod tzv. diskrecionih ovlašćenja kada službeno ili odgovorno lice procenjuje celishodnost preduzimanja neke radnje, pri čemu kriterijum za procenu celishodnosti jeste interes službe, a ne neki drugi interes. Ovo delo postoji i kada preduzeta delatnost službenog ili odgovornog lica nema karakter službene radnje, ali je učinjena zloupotrebom službenog položaja.
2) Prekoračenje službenog ovlašćenja postoji kad službeno ili odgovorno lice preduzima radnje izvan granica službenog ovlašćenja čime pribavlja korist za sebe ili drugoga ili drugome nanosi kakvu štetu ili mu teže povređuje neko pravo14). Ovaj oblik dela postoji kada učinilac ima ovlašćenje da vrši određenu dužnost, ali do određenih granica, pod određenim uslovima ili postupku koji je utvrđen zakonom ili drugim propisom ili naredbom višeg organa pa u svom postupanju prekoračuje granice tih ovlašćenja.
3) Neizvršenje službene dužnosti, postoji kad službeno ili odgovorno lice svesno i voljno propušta da izvrši službenu radnju iz okvira svog ovlašćenja koju je dužno da izvrši ili kad tu radnju izvršava na takav način da se ne može ostvariti onaj cilj koji treba da bude ostvaren. Za postojanje dela je potrebno da propuštanjem svih ili nekih delatnosti iz okvira službene dužnosti učinilac sebi ili drugom fizičkom ili pravnom licu pribavlja kakvu korist (imovinsku ili neimovinsku) ili drugom nanosi kakvu štetu ili teže povređuje pravo drugog.
Iako je suština ovog krivičnog dela da se njime ugrožava službena dužnost, njeno zakonito, kvalitetno i efikasno odvijanje, ipak ta vrsta posledice ne odgovara prirodi i karakteru ovog službenog krivičnog dela. Naime, cilj je učinioca, zapravo, da na ovaj način sebi ili drugom pribavi kakvu (materijalnu – imovinsku ili nematerijalnu – neimovinsku korist) ili da drugome nanese kakvu štetu odnosno da teže povredi prava drugog lica15). Materijalna korist koja se pribavlja izvršenjem ovog dela može da se sastoji u pružanju podrške za izbor na neku funkciju, omogućavanje da se dobije stan, stipendija ili stručno usavršavanje odnosno napredovanje u poslu, u davanju pozitivne kritike ili pohvale, a nematerijalna šteta se sastoji u davanju negativne ocene, kritike, povredi ugleda, stvaranju podozrenja u službi ili sukoba sa drugima, u otežavanju ili onemogućavanju dobijanja odlikovanja ili priznanja i dr.


Izvor:http://www.poslovnapolitika.co...=view&id=435&Itemid=49




Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
+1

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Predizborna tišina prekršena?04.05.2012. u 23:55 - pre 144 meseci
Ta zloupotreba sluzbenog polozaja je najrastegljivija stavka, za koju se trazi ukidanje, i bice ukinuta 2013-e, u glupavoj formi. Jedno se zamislilo, a sada je izgovor za kojekakve pravne nebuloze i podmetanja.

Medjutim, izborna tisina se krsi iz sve snage, cak sirenjem dezinformacija i lazi, od strane guvernera, da je "neizvesna sudbina dinara" ako se zaustave "reforme"...

Vrlo jednoznacno, iako mu se mozda moze uz tesku gimnastiku pripisati dvosmislenost, ali sustina je da je dinar ionako precenjen, a jos zadavljen losim kreditima, medjutim, izborna tisina nije trenutak za tupljenja o tome, ionako se nista nece desiti dramaticno do ponedeljka. Sa dinarom, naravno, izborni rezultati ce biti dramaticni, u svakom slucaju

Poz
 
+1

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: Predizborna tišina prekršena?05.05.2012. u 11:49 - pre 144 meseci
Citat:
ubimestruja: Mi dobili sms poruke da glasamo za Čedu praška&co sa broja iz 064 mreže,u 10.30. Toliko o predizbornoj tišini...

Imam utisak da to neko lično deli brojeve naokolo... ja sam dobijao od DSa, a da im naravno nisam dao broj. Jutros mi naravno nalepili DSS nalepnicu na ulazna vrata, a u sandučetu letak Dveri.
A man is smart. People are stupid.
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Predizborna tišina prekršena?05.05.2012. u 12:40 - pre 144 meseci
ja na sluzbeni telefon dobio 2 poruke u roku od sat vremena da glasam za borisa tadica...

bas postuju predizbornu cutnju
 
0

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Predizborna tišina prekršena?05.05.2012. u 12:46 - pre 144 meseci
u Boru od jutros aktivisti G17+ po zgradama u sandučiće stavljaju flajere
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Predizborna tišina prekršena?
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 12057 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.