Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Klima Kopernikus master 12+ ne radi

[es] :: Elektronika :: Klima Kopernikus master 12+ ne radi

[ Pregleda: 7577 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sasa.sd
pr manager, Tasić Mitre d.o.o
Smederevo

Član broj: 303761
Poruke: 1
178.79.35.*



Profil

icon Klima Kopernikus master 12+ ne radi02.06.2012. u 21:33 - pre 144 meseci
Ja sam iz Smedereva. Imam klimu Kopernikus master 12+ sa inverterom. Unutrašnja jedinica radi tj. radi ventilator, displej, krilca itd. ali spoljna ne. Klima ima samodijagnostiku ali ništa ne pokazuje kao grešku. Majstori su gledali gas je o.k, sonde (3 kom) su o.k. Kada su proveravali sonde ona pokazuje grešku na displeju.Neki kažu kompresor a neki elektronika. Sve u svemu kad otvore spoljnu jedinicu i vide silnu elektroniku, uplaše se. Inače kad se uključi sa daljinskim unutra, ona počne tj spoljna jedinica krene da vrti ventilator jedno 5-6 sekundi i nešto cakne i on stane.... posle 2-3 min. opet on sam krene i stane i tako non-stop. Za to vreme unutrašnja radi tj. ventilator u njoj radi non-stop ali niti hladi niti greje samo duva vazduh. Gas je R410.
SAŠA.SD
 
Odgovor na temu

misabgd
Beograd

Član broj: 84068
Poruke: 2
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: Klima Kopernikus master 12+ ne radi15.08.2012. u 11:36 - pre 142 meseci
I ja imam istu tu klimu, pokvarila se, sve isto ko tvoja, samo na displeju ispisuje gresku F6. Jedva sam nekako usao u trag firmi koja te klime uvozi iz Kine. Firma je Twinel doo iz Nisa, i njihov serviser mi je rekao da su zvali firmu u Kini od koje narucuju te Klime, vise se ovaj model 12+ ne pravi, bila je to neka probna serija. Sto se tice kvara pokvarila se zalivena stampana ploca u spoljnoj jedinici i slabi su izgledi (citaj nikakvi) da im iz Kine posalju te ploce. Dakle klime su nam za bacanje, posto se ta zalivena ploca ne moze popravljati. Jedino da probamo da se nadjemo, da razmenimo nase ploce pa da vidimo da li mozda kod tebe nije stradalo to isto posto kod tebe ne ispisuje F6, ali svi ostali simptomi su isti...
Kontaktiraj me na mail ako imas neki predlog ili si nesto resio sa tvojom klimom.
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Klima Kopernikus master 12+ ne radi15.08.2012. u 23:14 - pre 142 meseci
Ili sonde ili elektronika 100% , kakve veze ima sa kompresorom .
Obicno su sve takve probna verzija bez servisa , jbg ovo je Srbija .
Ubaci neku sliku cisto da se baci pogled , ko zna mozda ima resenja

 
Odgovor na temu

Trick_Fix

Član broj: 305311
Poruke: 253
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+261 Profil

icon Re: Klima Kopernikus master 12+ ne radi15.08.2012. u 23:44 - pre 142 meseci
Darko,Darko, " slowly"
Citat:
Darko_zed: ... jbg ovo je Srbija


,ne mora baš-baš uvek tako.

Srbija nije zemlja gde sleti Stranac na BG-Aero i vidi da " narod skače oko vatre" ,
odmakli smo od toga,i to dosta.

Ne treba podcenjivati,i ovde se radi i gradi,
samo nije baš Sve u drugom dnevniku u pola 8,
ipak ima pozitive,male, ali je ima.

Polako sa tim "Rafalom",ako može,

Pozdrav,

 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Klima Kopernikus master 12+ ne radi16.08.2012. u 01:44 - pre 142 meseci
@Trick_Fix: A zašto ne bi Darko, ili, ne daj Bože ja, "frknuo" na firmu koja uvozi experimentalno/prototipsko đubre?
Zamisli da si kupio superultramegagiga frižider koji ne samo da pravi kockice leda već i trougliće istog, pa da ti "ispusti dušu" u garantnom roku, a zvanišni uvoznik/servis ti "složi" priču da si u celoj priči ti samo jedno "expendable" zamorče, i da če ti redovno plaćeni uređaj popravirti na "sveti nikad", a možda i koji dan kasnije.

BTW, uključi ponekad onoga Skajpa
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Klima Kopernikus master 12+ ne radi16.08.2012. u 07:14 - pre 142 meseci
Fix_trick@ za neki dan dolazim da vidim tu robu dojcegabana pa se vidimo 100% tada .Veliki pozdrav za tebe
 
Odgovor na temu

Trick_Fix

Član broj: 305311
Poruke: 253
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+261 Profil

icon Re: Klima Kopernikus master 12+ ne radi16.08.2012. u 10:50 - pre 142 meseci
@ZAS011 u pravu Si.
Tako sam i ja jednom u Segedinu kupio nesklopljen kineski bicikl za čerku,
-Eehhh moj brajko,7-dana sam pokusavao da ga sklopim jer ima zilion delova sve u mast utopljeno,
a ništa ninašta ne paše.
U kutiji je i utstvo na kineskom i INT. adresa koja NE postoji,a kad sam bolje pogledao to uputstvo uopšte nije od tog modela.
Duvao sam paru na sve rupe.

Firme samo uvezu,prodaju a kupac je nagrabusio.

@Darko
Dodji nedeljom pre podne da idemo na "sajam tehnike"

Pre neki dan sam dobio pola đaka PCB-a za razne klime 12-ice,
pa mogu da uslikam i okačim ako nekog zanima da se vidi čega tu sve ima.

Pozdrav,
 
Odgovor na temu

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.adsl.eunet.rs.



+1095 Profil

icon Re: Klima Kopernikus master 12+ ne radi16.08.2012. u 13:35 - pre 142 meseci
@Trick_Fix

Pozdrav prijatelju!

Pojavicu se i ja u tvom kraju, i to za par dana.

-----------------------------------------------------------
Imaju Kinezi i vrlo kvalitetnu robu, samo je prodaju u drzavama koje im ne dopustaju uguravanje falsa. :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Klima Kopernikus master 12+ ne radi

[ Pregleda: 7577 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.