Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa stanarima, neizmirena dugovanja

elitemadzone.org :: MadZone :: Problem sa stanarima, neizmirena dugovanja

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24322 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zveljko
DJ Sound
Beograd

Član broj: 39241
Poruke: 37
77.243.22.*



+37 Profil

icon Problem sa stanarima, neizmirena dugovanja03.06.2012. u 19:21 - pre 143 meseci
Imam jedno pitanje, pa ako neko moze da pomogne. Imam stanare u stanu, oni insistiraju da izadju za 7 dana, ali imaju duga za komunalije oko 500e. Da napomenem da nemamo nikakav ugovor potpisan. Dug za komunalije ce platiti kada izadju ili u narednom periodu. Da li ja na osnovu necega mogu da insistiram da oni to plate, da im ne dozvolim da izadju i sl.? Znam da verovatno ne, ali opet, da se informisem.

Unapred hvala.

Pozdrav,

Veljko

Edit: Ako bas nemaju da plate, da li ja mogu da sastavim neki dokument, koji ce oni potpisati i u kojem ce se obavezati da dugovanja plate do nn dana?

[Ovu poruku je menjao zveljko dana 03.06.2012. u 20:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Problem sa stanarima, neizmirena dugovanja03.06.2012. u 20:01 - pre 143 meseci
500 evra duga za komunalije ne nastaje u kratkom roku, pa si na vreme trebao da vodiš računa kako i koliko raste pasiva vezana za tvoje ime.
Ovako ti jedino preostaje njihova "časna reč" i ništa više.
Jedino ne znam kakve efekte taj pojam proizvodi danas.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Problem sa stanarima, neizmirena dugovanja03.06.2012. u 20:12 - pre 143 meseci
Smatraj da ćeš tih 500 evra platiti kao lekciju da ubuduće ne budeš tako nonšalantan prema tim stvarima...
 
Odgovor na temu

barcode

Član broj: 10297
Poruke: 196
*.dynamic.sbb.rs.



+81 Profil

icon Re: Problem sa stanarima, neizmirena dugovanja03.06.2012. u 23:50 - pre 143 meseci
Upravo tako, jedino sto ces dobiti je iskustvo. Da su hteli da plate platili bi na vreme ili ako su bas zaboravni pa ih ti podsetio, platili bi ti sada.

S obzirom da nece sada da plate, zakljucak izvedi sam.

I nemoj da se grizes zbog nepotpisanog ugovora... sve i da imas potpisano sve, dok ti naplatis te pare ima da ti se ogade...
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.92.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Problem sa stanarima, neizmirena dugovanja04.06.2012. u 08:05 - pre 143 meseci
ventura je opet apsolutno u pravu - kao i u 90% slučajeva kad se priča o nekretninama

dozvolio si da ti naprave dug od 500 Eura. Tu si ti kriv više od njih.
Ne možeš ništa sada. Da si imao ugovor mogao bi eventualno da ih tužiš, mada po pravilu, ljudi koji idu preko agencija i koji potpišu ugovor prilikom zakupa dosta ređe prave probleme.
Jer koliko god ugovor ne znači puno, ipak ljudi uvek dobro pročitaju šta potpišu a posle to i poštuju i iako se zna da je kod nas sud ''pro-forme'' ipak se plaše pomenom suda i ugovora.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Problem sa stanarima, neizmirena dugovanja04.06.2012. u 09:00 - pre 143 meseci
Ako ga je iznajmljivao nekoliko meseci, verovatno je ne-potpisivanjem ugovora i ne placanjem poreza ustedeo tih 500e :D

A 500e na komunalije se ne nakupi za samo mesec dana, sem ako ne koriste telefon da bi napravili zaradu Grandu :D
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
82.117.203.*



+987 Profil

icon Re: Problem sa stanarima, neizmirena dugovanja04.06.2012. u 09:19 - pre 143 meseci
500E za komunalije se nakupi za ~3 meseca za stan od 40m2 u NS.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Problem sa stanarima, neizmirena dugovanja04.06.2012. u 10:25 - pre 143 meseci
Ako pod "komunalije" podrazumevamo struju i infostan (voda, odnošenje đubreta, ...) bez telefona onda ne može 500 EUR za mesec dana. Ako računamo i telefon, onda može 500 EUR za tri dana.

Sve u svemu, mislim da zveljko i sam zna odgvor na svoje pitanje. Na žalost.

Kratko uputstvo za izdavanje stana, čijom primenom može da se umanji verovatnoća ovakvih problema.

1. Paziš kome izdaješ. Znam, ovo je rastegljiv pojam, ali ipak se na osnovu razgovora od pola sata može dosta toga zaključiti.
2. Obilaziš stan jednom mesečno (uz prethodnu najavu i u dogovoru sa stanarom) kojom prilikom uzmeš kiriju za naredni mesec i od stanara uzmeš dokaze o uplati komunalija za prethodni mesec.
3. Obavezan depozit od oko jedne do tri mesečne kirije, upravo za rešavanje problema komunalija.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Problem sa stanarima, neizmirena dugovanja04.06.2012. u 10:58 - pre 143 meseci
Ja sam podstanar, i pošto je gazda penzioner i dokon, imam super dil sa njim i po njega i po mene: gazda uzima sve račune i plaća sve, ja ni ne gledam sanduče, ionako su tamo samo reklame i računi. Kad nosim kiriju dam mu i dinare za sve račune i mirna Bačka. Sve je redovno plaćeno a ja se ne smaram sa odlascima na šaltere. Možda će pokretaču teme i ovakva varijanta odgovarati.
Za ove tri godine u ovom stanu samo jednom je bila neka pozivnica u sandučetu za mene, gazda mi normalno prosledio i sve ok.
 
Odgovor na temu

Holkan
Beograd

Član broj: 297495
Poruke: 9
109.121.46.*



+176 Profil

icon Re: Problem sa stanarima, neizmirena dugovanja06.06.2012. u 16:35 - pre 143 meseci
Da si napravio ugovor sa njima sada bi mogao da ih tuzis i dobio bi ih "nonsalantno".

Posto sad ima privatnih izvrsitelja zaplenili bi im imovinu i kraj.

Hteo si ilegalno,bez prijave i da ne platis porez,i zato ces sada platiti vise.

Ne nadaj se da ces povratiti taj novac. Jednostavno izvuci najbolje iz najgoreg.a to je da ti je ovo dobro iskustvo za ubuduce.

Zamisli da su nagurali 2 000e za fiksni telefon? Ili 10 000e sto je moguce ukoliko se zove inostranstvo ili igre na srecu? A?

Ubuduce ISKLJUCI fiksni telefon. ISKLJUCI fiksni fiksni telefon,otkazi fiksni telefonski prikljucak i ISKLJUCI fiksni telefon.

Dolazi po izmirene racune svakog meseca. Napravi ugovor. Kiriju uzimaj za mesec unapred. ISKLJUCI fiksni telefon.
Usvajati svo znanje,uz prethodno odobrenje sopstvene logike.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Problem sa stanarima, neizmirena dugovanja06.06.2012. u 18:17 - pre 143 meseci
A je l' treba i da ISKLjUČI fiksni telefon, ništa nisi rekao za to?
 
Odgovor na temu

Electronique Terminator

Član broj: 290759
Poruke: 413
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+263 Profil

icon Re: Problem sa stanarima, neizmirena dugovanja06.06.2012. u 18:26 - pre 143 meseci
Stvarno ništa nije rekao za fixni--šta sa njim ? :-)

>Ubuduce ISKLJUCI fiksni telefon. ISKLJUCI fiksni fiksni telefon,otkazi fiksni telefonski prikljucak i ISKLJUCI fiksni telefon.<
 
Odgovor na temu

Holkan
Beograd

Član broj: 297495
Poruke: 9
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+176 Profil

icon Re: Problem sa stanarima, neizmirena dugovanja06.06.2012. u 22:20 - pre 143 meseci
Mislim da bi shvatio koliko je bitno iskljuciti fiksni telefon u stanu koji izdajes,
kada bi ti imao stanare i oni ti napravili 7 000 eura telefonski racun.
Usvajati svo znanje,uz prethodno odobrenje sopstvene logike.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Problem sa stanarima, neizmirena dugovanja06.06.2012. u 22:31 - pre 143 meseci
ja sam isključio fiksni iako priključak nisam ni uvodio.
za svaki slučaj.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Problem sa stanarima, neizmirena dugovanja06.06.2012. u 22:47 - pre 143 meseci
Citat:
Holkan: Mislim da bi shvatio koliko je bitno iskljuciti fiksni telefon u stanu koji izdajes,
kada bi ti imao stanare i oni ti napravili 7 000 eura telefonski racun.


Problem je da se ljudi sete takvih stvari pre onih koji bi da tako iskoriste druge :(
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
*.ptt.rs.

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: Problem sa stanarima, neizmirena dugovanja06.06.2012. u 23:31 - pre 143 meseci
A zasto pada u vodu neki ugovor na osnovu kog ce se oni teretiti da plate u narednom periodu od recimo 2 meseca? Sve to pod uslovom da zele isti da potpisu.
Ili im pokupi dokumentacije ili mobilne telefone ili tako nesto, dok ne plate.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Problem sa stanarima, neizmirena dugovanja06.06.2012. u 23:43 - pre 143 meseci
Citat:
cyBerManIA: A zasto pada u vodu neki ugovor na osnovu kog ce se oni teretiti da plate u narednom periodu od recimo 2 meseca? Sve to pod uslovom da zele isti da potpisu.
Ili im pokupi dokumentacije ili mobilne telefone ili tako nesto, dok ne plate.

Što pre zaboravi na to, manje će živaca da ga košta.. Pare neće dobiti, pa taman dubio na trepavicama.

A to da im uzme lična dokumenta, šta ih sprečava da izvade nova odmah sutradan? Da im uzme telefone, mogu glat da prijave krađu policiji pa još dodatno da na*ebe..
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
*.ptt.rs.

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: Problem sa stanarima, neizmirena dugovanja07.06.2012. u 00:19 - pre 143 meseci
^ Mozda ne skontaju olako taj 'ugovor' pa se i iscimaju.

Pa sprecava ih cimanje dok povade sva dokumenta koja im bude uzeo, cekanje u redovima i slicno. Narocito ako im bude uzeo i index. Jurnjava dok upisu sve ocene zna da bude poprilicno smoran posao. Nisam gubio, ali mogu da zamislim proces. Nista ih to ne kosta mnogo finansijski, recimo par hiljada dinara ukupno, oko 10% ukupne cene maksimalno, ali je gubljenje vremena. E sad ako su dokoni i imaju ga na pretek..

Mogu da prijave kradju, ali tad znaju da mogu stvari dodatno da se iskomplikuju i po njih. Na sudu sve pada u vodu jer ih nije prijavio, no svima je opste poznata situacija da preko 99% studentarije zivi neprijavljena.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Problem sa stanarima, neizmirena dugovanja07.06.2012. u 00:27 - pre 143 meseci
Citat:
cyBerManIA
Pa sprecava ih cimanje dok povade sva dokumenta koja im bude uzeo, cekanje u redovima i slicno. Narocito ako im bude uzeo i index. Jurnjava dok upisu sve ocene zna da bude poprilicno smoran posao. Nisam gubio, ali mogu da zamislim proces. Nista ih to ne kosta mnogo finansijski, recimo par hiljada dinara ukupno, oko 10% ukupne cene maksimalno, ali je gubljenje vremena. E sad ako su dokoni i imaju ga na pretek..

Jel bi ti čekao u redu za ličnu kartu, i cimao se po šalterima da povadiš sva dokumenta, kad bi ti neko dao 500 evra?

Citat:
cyBerManIA
Mogu da prijave kradju, ali tad znaju da mogu stvari dodatno da se iskomplikuju i po njih. Na sudu sve pada u vodu jer ih nije prijavio, no svima je opste poznata situacija da preko 99% studentarije zivi neprijavljena.

Stvari mogu samo dodatno da se iskomplikuju samo po onoga ko je uzeo telefon/imovinu.

Sve i da postoji ugovor, niko nema pravo da ukrade ili otuđi nečiju imovinu bez pravosnažne sudske presude. A kako ugovor ne postoji, dotični mogu čak i da se prave da tog lika vide prvi put u životu...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Problem sa stanarima, neizmirena dugovanja07.06.2012. u 00:29 - pre 143 meseci
nije morao da pravi cak ni ugovor o zakupu dovoljno je samo bilo da odu u infostan i da prebace komunalije na podstanara. Slicno i za telefon. Tako se radi na zapadu.

ILI

da kao sto ovaj kaze sve i komunalije budu uracunate u kiriju, ali u tom slucaju treba uzeti nesto unapred 2-3 stanarine.

Tako sigrno nece nafakovati, jedino je pitanje hoce li anci podstanara jer je takva kriza da u NS sam cuo izdaju stanove samo da im placas komunalije, a kiriju ni ne pitaju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Problem sa stanarima, neizmirena dugovanja

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24322 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.