Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom

elitemadzone.org :: MadZone :: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 15577 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom05.07.2012. u 09:33 - pre 143 meseci
Citat:
Booxxter: Govorio sam o tome pre par godina...

WTF? "Datum registracije: 01.11.2011." ? Klon???

Citat:
Nedeljko: A otkud njegova "zapanjenost pred Božijim stvaranjem"?
Pa vec si dobio odgovor na to pitanje
Ignore: Nedeljko!
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
82.117.203.*



+987 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom05.07.2012. u 11:46 - pre 143 meseci
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom05.07.2012. u 12:20 - pre 143 meseci
Kobasa, bojim se da tebe ništa nisam pitao.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom05.07.2012. u 14:31 - pre 143 meseci
Nisi, samo nisi ni specificirao od koga trazis odgovor. Pa ja rekoh da podsetim...


[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 06.07.2012. u 15:35 GMT+1]
Ignore: Nedeljko!
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom05.07.2012. u 18:14 - pre 143 meseci
Puno puta u istoriji nauke su se postavljale teorije a onda pravili eksperimenti, sa ciljem potvrde iste, pa koliko kosta da kosta.
Ta paradrzavna finansiranja nikada nisu davala neki poseban rezultat.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom05.07.2012. u 19:11 - pre 143 meseci
zaebaste vi bozona...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom05.07.2012. u 19:21 - pre 143 meseci
Citat:
dejanet
Ta paradrzavna finansiranja nikada nisu davala neki poseban rezultat.


Ironija je potpuna ako ti neki deo elektricne energije dolazi iz atomskih izvora.

Ili sledeci put kad budes leteo mlaznim avionom... posto to sigurno ne bi bilo moguce da si ti sedeo u odborima koji su odlucivali o ulaganju u paradrzavne projekte ciji je cilj bio potvrda nekih besmislenih teorija.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom05.07.2012. u 20:02 - pre 143 meseci
Na žalost Ivane, u politici na pozicijama sede i takvi kao što je dotični.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom05.07.2012. u 21:31 - pre 143 meseci

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom05.07.2012. u 21:46 - pre 143 meseci
Citat:
dejanet: Puno puta u istoriji nauke su se postavljale teorije a onda pravili eksperimenti...
To je tako prirodno. Pa nece valjda obrnuto? Jer sta ces da eksperimetises ako nisi prvo definisao sta je to sto
trazis i sta je to sto hoces da potvrdis?
Ignore: Nedeljko!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom05.07.2012. u 22:21 - pre 143 meseci
Citirao je Boxxter ono što ne razume i to je stalni obrazac njegovog ponašanja. OK, nije se odnosilo na tebe, ali sam mislio da ćeš prepoznati dotičnog. U svakom slučaju, "čim nema na vikipediji..." definitivno nije primenljivo na mene, jer rešavam ono čega nema na vikipediji.

To što sam ja pod kirijom znači da ne moraš da imaš stan ne znam ni ja gde, ako nešto znaš.

A to čime se baviš, pa ničim pametnim sigurno.

Apropo provaljivanja po 3 meseca, nešto si cpao kad si tupio o "dll skilovima". Zaista nisam imao nameru da raskodiravam (pojma nemam šta si hteo) tvoj dll da bih došao do specifikacije onoga što hoćeš, ako to već ne znaš rečima da objasniš. Pisao si da si provaljivao neke fore po ne znam koliko.

Sa druge strane, ja jesam neke stvari provaljivao, ne mesecima, nego godinama, ali su dublje stvari bile u pitanju.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom05.07.2012. u 22:50 - pre 143 meseci
Zaustavi me danas jedna teta u 80-tim godinama: "Miki, jesi čuo otkrili su novi atom?"

"Da, da, da" odgopvorim ja ne želeći da je zbunjujem pričom o bozonu.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom05.07.2012. u 23:04 - pre 143 meseci
Pa, u pravu je bakica. "Atom" znači nedeljiv, a njegovo današnje značenje je nastalo u vreme kada se smatralo da je nedeljiva čestica. Današnji "atomi" bi trebali da budu elementarne čestice.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom06.07.2012. u 21:53 - pre 143 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ironija je potpuna ako ti neki deo elektricne energije dolazi iz atomskih izvora.

Ili sledeci put kad budes leteo mlaznim avionom... posto to sigurno ne bi bilo moguce da si ti sedeo u odborima koji su odlucivali o ulaganju u paradrzavne projekte ciji je cilj bio potvrda nekih besmislenih teorija.

Sve gore su produkt DRZAVNIH projekata, rada pojedinaca ili kompanija.
I dalje mislim da nad-nacionalne, tj. PARADRZAVNE organizacije, sluze samo za trosenje para bez ikakve odgovornosti za rezultat.
Bas me zanima cost-benefit analiza ovog projekta, da nije XX milijarde = "bozja cestica".
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom06.07.2012. u 21:56 - pre 143 meseci
Kao sto vidis nije.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom06.07.2012. u 22:05 - pre 143 meseci
Citat:
dejanet
I dalje mislim da nad-nacionalne, tj. PARADRZAVNE organizacije, sluze samo za trosenje para bez ikakve odgovornosti za rezultat.


Vidi, radi se o naucnom istrazivanju u domenu teorijske fizike - te stvari po svojoj definiciji ne garantuju rezultate.

Da garantuju, ne bi se radilo o istrazivanju vec o inzenjeringu.

Naucne institucije nisu "odgovorne za rezultat" posto rezultati u nauci nisu garantovana stvar, vec za rigorozno sprovodjenje istrazivackih programa i odrzavanje okruzenja koje je u stanju da dovodi do naucnih otkrica.

Bez greske - tim stvarima i te kako treba menadzment i postoji citava uza specijalizacija organizacionih nauka za naucni sektor. Ali parametri koji su tu kljucni nisu isti kao u industriji.

Citat:

Bas me zanima cost-benefit analiza ovog projekta, da nije XX milijarde = "bozja cestica".


Cost-benefit analiza je neprimenjiva na teorijsku nauku kao sto je nauka elementarnih cestica ili kosmologija, zato sto "benefit" deo nije moguce direktno kvantifikovati. Bas kao sto ne mozes primeniti "cost benefit" analizu ni na umetnost npr... Korist nauke i produbljivanja naseg znanja o univerzumu je za covecanstvo u necemu drugom.

Te stvari se rade zato sto je "benefit" takvih stvari dugorocan i ne uvek tangibilan (prevodjliv u novac), cak i ako nije svaka od njih uspesna.

Stavise, "Cost-benefit" analiza bi verovatno ubila istorijske projekte koji su doveli do mnogih otkrica. Kvantne fizicare bi verovatno bean-counteri pogasili za visak mnogo pre pre nego sto je ista postala bitna za industriju i profitabilna.

Na svu srecu, za takve stvari se ipak ne pitaju racunovodje, posto se ne radi o stvarima koje spadaju u njihov domen.

Na kraju krajeva, LHC projekat je mogao da dodje i do zakljucka da Higsov bozon ne postoji (tj. da nije pronadjen u opsegu gde je predvidjen). I to bi isto bio ispunjen cilj projekata - posto je cilj projekata bilo produbljivanje znanja a ne iskljucivo pronalazenje Higsove cestice.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dule87
Dusan Vulovic
Kraljevo

Član broj: 8118
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom06.07.2012. u 23:53 - pre 143 meseci
ma to su samo fore koji tzv profesori istrazuj,ja to licno nista ne verujem.moje misljenje :)

DVulovic
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom06.07.2012. u 23:58 - pre 143 meseci

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom08.07.2012. u 18:37 - pre 143 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Cost-benefit analiza je neprimenjiva na teorijsku nauku ...


Kada se krene sa postulatom cost-benefit, bolje je preci na temu o OTC, a ne biti na temi LHC.

Cost benefit je vrlo specificna "nauka", koja nekada ima brzi cost a benefit na dugom stapu, medjutim u ovoj temi je insistirano na trenutnom benefitu..zato predlazem temu o buvljaku.

Ili temu o naj "cost-benefit" projektima....

Za ovu temu je BENEFIT nezamisliv..mozda pokrene covecanstvo u sasvim drugom smeru, odnosno, pokrenuce ga sigrno, bilo da je otkrice kvalitetno ili fake..


Poz
 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom10.07.2012. u 15:35 - pre 143 meseci
Nikada nijedno otkriće ovog tipa neće pokrenuti ništa, a kamoli čovečanstvo. Potvrda tog bozona će tećei vrlo teško.
Značajna otkrića koja su se ponekada desila, a bila su značajna možda najviše jer su nosiala sa sobom i prktičnu primenu,
primenu u industriji.
Ove stvari su obične pizdarije, koje ustvari jesu Teško shvatljivi pojmovi, i jesu zasnovani na malo žešćoj matematici.
Ali to je tipična analogija, kao kada se nekom detetu daju neke slagalice, kocke i slične stvari.

Pa srećno sa tim Bozonom, sada ćemo imati potpunu mapu celokupne materije skoro zasigurno, pa možemo
i da ovladamo i Nuklearniom fuzijom i Sličnim energijama.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 15577 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.