Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom

elitemadzone.org :: MadZone :: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 15445 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom13.07.2012. u 08:57 - pre 142 meseci
Citat:
Igor Gajic: Ono sto meni smeta jesu istrazivanja koja se odvijaju na drzavnim fakultetima, koledzima, institucijama koje posle odredjeni, privilegovani pojedinci jako lepo unovce.

Koji su to privilegovani pojedinci, kada su recimo CERN-ova istraživanja u pitanju? Ko tebi brani da na isti način koristiš CERN-ove rezultate kao i bilo ko drugi? Ako misliš na to da neki giganti imaju znanje i tehnologiju potrebnu da se nešto iskoristi, to nisu privilegije, nego nešto što su oni sticali decenijama mukotrpnim radom i ulaganjima. Na kraju, ako želiš direktan profit od toga preko nekih giganata, kupi njihove deonice i uzimaj dividende. Ali, tada novac mora da se uloži muku mu ljutu. Najlakše je kalimerisati i čekati da ti nešto padne s neba.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom13.07.2012. u 11:18 - pre 142 meseci
A doticno "kalimerisanje" po NET-u je upravo zahvaljujuci CERN-u

Prosto genijalno, jave se likovi koji opusteno surfuju po netu(koji je nabavila mama ili tata) i pljuju po CERN-u i sire filozofiju po netu o kost-benefitu..
Ako je neko nesto danas ili kada god radio, to svakako ne znaci da je hranio gladne ili izazivao meseceve mene. Nije svaki posao sa zeljenim(ili izmisljenim) autputom...

Zaista je tesko objasniti neke stvari. Isto ili teze nego pre 20 godina pojasniti moboilnu telefoniju, koja TADA nije bila opsta "potreba".
Ne znamo u kojem smeru ce se razvijati benefiti, mozda nece biti potrebni lekovi, vec cemo na nivou gena leciti bolesti, mozda nece svaki gladni biti nahranjen, ali ce biti dostupniji za pomoc..
Svakako ce covecanstvo krenuti unapred, a kuda i kojim intenzitetom..tesko je objasniti onima koji imaju zamisljene "boljitke".

Poz
 
Odgovor na temu

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom13.07.2012. u 11:25 - pre 142 meseci
Citat:
cika dacha: hoce li sad manje biti gladnih u africi?

toliko bacanja para za sta? nista!
trebaju nekako opravdati tolike milijarde!
udarajte minuse slobodno :-)

Bila jednom jedna emisija na RTS-u (Kljuc cini mi se...) ne znam tacno koje godine ali cini mi se da je bilo 2008
(neka ispravi neko ako gresim) i bili su pozvani nekoliko coveka da komentarisu tadasnje zbivanje u CERN-u,
medju tim "komentatorima" bio je i jedan iz crkve, neka popina. E kad je taj popina kren'o da kenjya... To je bio
uzas jedan. E on je tada u tom svom bezgranicnom kenjyanju pomenuo to, kao: "bilo bi bi bolje da su sa tim
parama nar'anili decu u africi". I od tad, pa dosad svi moguci kenjyatori ponavljaju to isto!

Ali bre ljudi! Daj razmislite malo! Aj malo da vidimo "sta bi bilo kad bi bilo", da su te pare potrosene za hranjenje
"dece u africi". Koliko ima gladne dece u africi? I koliko njih bi se moglo na'raniti? I koliko bi im to trajalo?
Mozda bi imalo za 1 nedelju ili 1 mesec i gotovo. Posle te jedne nedelje(ili jednog meseca) ona("deca u africi")
ce opet biti gladna! Jer ona("deca u africi") nemogu da se najedu jednom i da im to traje ceo zivot! Nego
kao i sva ostala deca svaki dan moraju jesti. Tako da to nikako ne moze biti resenje za njihovu glad!

Od CERN-a ce biti neke vajde a od hranjenja "dece u africi" nikakve!

Citat:
Igor Gajic: Problem su projekti kao CERN koji ce sigurno doneti svetu nove tomografe, bolje detektore, i jos gomilu super-high-tech uredjaja. Kada bi firme poput GE, PHILIPSA i sl. direktno ulagale pare, ili kroz direktnu investiciju ili kroz izradu uredjaja bez naknade, mislim da bi to bilo daleko korektnije.

Ovo nije jedinstven slucaj, vec postaje uobicajen sablon.
A kako je to tebi CERN problem???

Citat:
Igor Gajic: uvek ce biti ravnopravnijih medju ravnopravnim.
Jedino se sa ovim mogu sloziti. Samo kad ja to pomenem ono se pola foruma sruci na mene. Kazu ono otrcano "svi imamo jednake sanse".
Oduvek je bilo da se za nekoga "zakoni" moraju primenjivati u potupunosti, a za nekoga se moze relativizirati.
Ali to nikave veze sa CERN-om nema!

Ignore: Nedeljko!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom13.07.2012. u 12:11 - pre 142 meseci
Kobasa, umesto da kalimerišeš i pljuješ po "popinama" i ne samo njima, mnogo bi ti pametnije bilo da se okreneš sebi. No, to takođe nema veze sa CERN-om.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom13.07.2012. u 12:47 - pre 142 meseci
Nedeljko, znas sta? Da skratimo stvar FYIO http://vukajlija.com/talambasa-mi-kobasa za tvoje pisanje.
Ignore: Nedeljko!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom13.07.2012. u 13:18 - pre 142 meseci
Kad bi samo prestao sa svojim besmislenim kalimerisanjem, ne bih nijedan tvoj post morao da komentarišem.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

CiM0beTa

Član broj: 303979
Poruke: 194
193.107.4.*



+50 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom13.07.2012. u 13:59 - pre 142 meseci
Meni se cini da postoji veliki prazan prostor izmedju prakticnih istrazivanja i tako nekih kojima i sami ne vidimo cilj i smisao. Puno vise je ovih drugih. Valjda im je to zanimljivije. Mnogo bi bolje bilo da se pronalazi nesto prakticno sto moze vec sutra da se upotrebi. Pocevsi od neke nove ambalaze za pivo koja ce ga hladiti tokom transporta pa do nekih novih izvora energije... ili recimo motori koji na rotoru imaju magnetne papuce a ne lagere itd... I hteodoh nesto da napisem al zaboravih. a sto se tice kalimerisanja tu je Nedeljko u pravu. Zato i prolazi mnogo vremena od pronalaska pa do primene istog. a eto neki danas jos uvek nemaju ni struju a sto je najgore nemaju ni pojma sta je to.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom13.07.2012. u 17:14 - pre 142 meseci
Zamisli sada jednog srednjovekovnog kralja koji hoće telkeviziju i okupi u tomn cilju najmudrije ljude iz svog kraljevstva. Oni svakako ništa ne bi uradili. Televiziji je prethodio niz otkrića za koja se nije mogla sagledati primena u vreme kada je do njih došlo, ali se na kraju oplodilo mnogostruko. Da se išlo samo za onim što je pod nosom, nidokle se ne bi stiglo. A upoznavanje tajni prirode se na kraju uvek oplodi na ovaj ili onaj način. Ko je recimo u XIX veku mogao da pretpostavi da će teorija evolucije da ima ikakve primene, ali ih danas itekako ima.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

CiM0beTa

Član broj: 303979
Poruke: 194
193.107.4.*



+50 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom13.07.2012. u 17:53 - pre 142 meseci
Znam ja sve to samo kazem da sta god da utvrde sa tim bozonom, ne verujem da ce to nesto u skorijoj buducnosti promeniti. Koliko je samo trebalo vremena da se Njutnovi zakoni prosire a i od ovih novih isto nemamo neke koristi. ali necu da trolujem, nego sam se setio sta sam hteo da kazem. Setio sam se onih plasticnih kesa. Jedno vreme se stalno pricalo, kako zagadjujemo, ne raspadaju se, i sta smo sad dobili? Iste te kese , samo malo tanje i sa pecatom kako je biorazgradivo, a opet kese svud redom po drvecu. Tacno nece im trebati 1000 godina da se razgrade, ali ce im trebati bar 50. dakle? Neko se debelo obogatio od toga. Sta je bilo sa papirnim kesama? Da li se uopste proizvode? itd.. A sto se tice tog bozona... kad pronadju nacin da stvore antigravitaciono polje, to bi za mene bila vest. Prava vest. slavlje. Veselje.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom13.07.2012. u 19:06 - pre 142 meseci
Citat:
Nedeljko: .... Da se išlo samo za onim što je pod nosom, nidokle se ne bi stiglo. ...


Mislim da je ovo pesudno. Od ucesca u diskusiji pa do planetarnih zbivanja.

Koji je moj deo, sta ce biti s kucom, sta imam JA od toga, pa malo prosireno na planetu..sta ce deca iz Afrike da jedu..

Za te akcije je nepotrebna upotreba sive mase...

Poz
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom15.07.2012. u 19:37 - pre 142 meseci
Citat:

Igor Gajic: uvek ce biti ravnopravnijih medju ravnopravnim.


Nedeljko je vec objasnio - GE i Philips su mozda "ravnopravniji" u smislu da mogu da brze komercijalizuju nesto sto je delom nastalo i uz pomoc taxpayer-funded istrazivanja od jednog Ivana Dimkovica ili Igora Gajica.

Woo-hoo! Ali pazi, GE i Philips su "privilegovaniji" zahvaljujuci njihovom uspehu u industriji koji su zavrednovali sopstvenim inovacijama - svi su jednog dana polazili od nule. To je sasvim normalan poredak - suludo bi bilo da trazimo da se nekom zavrne ruka kako bi ti ili ja bili "ravnopravni" iako i taj neko ucestvuje u finansiranju sto direktno (porezom na profit) sto indirektno (porezima na plate radnika) - i to mnogo vise od nas.

Svake godine se stvaraju novi startupi, od kojih mnogi profitiraju i od tih drzavnih istrazivanja - neki od tih startupa ce biti uspesni, neki nece - ali cinjenica je da svi imaju pristup rezultatima istrazivanja koja se finansiraju od poreza zato sto svi i ucestvuju u finansiranju tih istrazivanja.

Ako ti se to ne dopada, mislim da su nekakvi GE, Philips i sl... pogresne mete.

Da li ces se buniti za "ravnopravnost" ako bi ti neko trazio da platis porez ili da doprineses ekonomiji kao jedan Philips ili GE? Ravnopravnost, jel da? Pa hajde da budemo ravnopravni onda :)

E ako neces, ostaje jos samo jedna varijanta ravnopravnosti - da se drzavni R&D ukine, ukinu porezi - i svako kontribuise za svoju guzicu. Prilicno sam siguran da ce i tu neki GE ili Philips daleko bolje proci od tebe ili mene.

Ali to se nece desiti posto je politika razvijenih drustava podredjena interesima srednje klase (kroz poreski sistem, socijalnu i zdravstvenu negu i sl... gde uplacuju svi a najvecu korist ima srednja klasa posto bogati cesto idu na privatnu varijantu u zdravstvu i edukaciji, dok siromasni imaju disproporcionalno manju zastupljenost u visim obrazovnim istitucijama a takodje imaju cesto i manji pristup zdravstvenoj nezi i sl...) - a srednja klasa bi ubila da joj se ukinu privilegije u vidu poreski-finansiranih benefita. Hteli bi oni "ravnopravnost" tako da svi uplacuju, a samo oni da profitiraju... sto je kul, samo sto nema blage veze sa ravnopravnoscu.

Mislim, to bi svi hteli - da im neko drugi placa racune. Ali poenta je ako se trazi da nesto bude fer - naucna istrazivanja koja su takva da svi mogu da pristupe njihovim rezultatima su jako dobar primer fer pristupa.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

CiM0beTa

Član broj: 303979
Poruke: 194
193.107.4.*



+50 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom15.07.2012. u 20:30 - pre 142 meseci
Moj mali mozak ne moze da shvati, kako se uopste krece od te pocetne tacke. Koliko sam ja razumeo, prvo moras da imas neke kvalifikacije ili preporuke ili jedno i drugo. Pa da onda budes veci papa od pape i kritikujes sve sto ugrozava integritet firme u kojoj radis. Pa da se posle mnogo godina i ti pitas za nesto, ali bukvalno da te pitaju za savet... E onda dolaze novi ljudi koji opet brane tu kompaniju, a tebi sve preko nosa, ti bi samo da odes negde gde te niko ne zna i uzivas u bogatstvu. I na kraju sedis u fotelji ili negde na plazi i preko nekog moblinog uredjaja pratis akcije tvoje kompanije, prebacujes pare sa racuna na racun, igras poker, zamlacujes se sa bankarima, znas da te zezaju, ali eto imas volje da istrpis to da bi posle mirno spavao...I naravno, placas alimentaciju, bez toga nekako ne ide. I trazis neku zenu koja ce da te podmladi i da ponovo udjes u pubertet. A onda ako bi se slucajno udubio u poslovanja tvoje kompanije, video bi i sam koliko je tu rupa i javasluka. Pa ti tek onda bude jasno zasto te zovu na neke prijeme i zasto ti neki ljudi prete. a onda po obicaju, molis boga da imas nekog klinca kog ces da vodis na pecanje i da mu pricas svoje dogodovstine iz tvog ugla. sto je jako zanimljivo, ali mnogo vise naratoru nego tom klincu, koji eto od tebe redovno dobija poklone i kesovinu, pa ce da pregrmi i to tvoje baljezganje :)
A postoji i drugo resenje da budes sadista do kraja zivota i sve konce drzis u svojim rukama i da se prosto radujes kada te provlace po medijima pa ti negativni kontekst jos vise dodje kao nesto dobro sto ce da te nasmeje. I u celoj toj borbi za goli zivot nema onih koji se ne bore sa vetrenjacama, samo neki biraju bolju priliku, kad je snaga vetra manja. A neki zele bas one velike talase, jer je stepen adrenalina sve veci i veci... A onda shvati kada bi izgovorio sve ono sto misli, da bi to bilo sopstveno ubistvo, a dodje se do toga, kad reci pocnu same da nailaze. a prosto ne znas da li si nekog pokopao a nekog uzdigao, vec si samo deo sistema u kom nema prastanja. Setis se kroz snove, ali koga je jos briga za to.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom22.07.2012. u 18:09 - pre 142 meseci
Ne bas tako i tim redosledom.
PRVO treba da se shvati(ali ispravno) kako sistem funkcionise, a onda slede potrebne kvalifikacije(koje se obezbedjuju zarad prethodnog razumevanja sistema), i veoma specifican nacin komuniciranja, simfonija reci promisljenog govora koja je prilagodjena trenutku i intenzitetu okolnosti.
Nakon toga sledi dodatno usavrsavanje u potrebnim vestinama, od baznih do usko strucnih..

Pa kada se to obezbedi, uspeh je zagarantovan..i na Marsu

Poz
 
Odgovor na temu

zch
Branislav Kovacevic
CEO, Code Master Software Studio
Herceg Novi, Montenegro

Član broj: 19437
Poruke: 21
*.crnagora.net.

Sajt: codemaster.me


+7 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom08.08.2012. u 22:52 - pre 141 meseci
Kakva godina za nauku. Prvo higgs pa sada uspesno spustanje MSL-a na mars. Go Humanity Go!

A hejteri koji kukaju "bolje da se na'rane gladni u africi" su slobodni da posalju chek nekoj od fondacija koje se bave time.

Da li ste znali da recimo ovaj chovek: en.wikipedia.org/wiki/Norman_Borlaug narani po sveta, a verovatno niste culi za njega.

A k* bi uradio da nije bilo svih prethodnih napredaka u tehnologiji koji su mu omogucili da pre svega ima potrebne instrumente za rad.

Da nije bilo space race-a i spustanja na mesec, oni koji danas kukaju preko interneta sa svojih brzih kompjutera, ne bi imali sa cega da kukaju nego bi cekali jos jedno 30-40 godina na racunare kakve imamo danas. Ceo Apolo program je maltene sam pokrenuo racunarsku revoluciju, cena chipa je pala 100tinjak puta, da ne pominjemo kakvu smo sve tehnologiju dobili na gotovo od tog programa...


zch
................................................................
http://codemaster.me/
 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom09.08.2012. u 10:04 - pre 141 meseci
Preterani entuzijazam, u principu ni oko čega. To akumuliranje znanja, i nasini programi su prevara za naivne,
kao i spuštanje na mesec, pa jasno se ponegde mogu videti sajle koje podižu astronaute, da bi izgledalo kao da poskakuju.itd.
Naranili su oni pola sveta, to je sigurno.

Nego neka se naprave izvori energije, a ne da se ide u kolonizaciju.
Današnji utomobili na električni pogon su obična smejurija, sa svim onim baterijama, sramota, šta se radi u svetu!!

Kada se zna da postoje neiscrpni izvoti energije koji se mogu koristiti do kraja vremena.
Sramota!!

I pitanje je da li se ta letelica uopšte spustila na Mars, i koja je njena misija uopšte, možda neka saradnja sa vanzemaljskim
Brodovima-krstaricama, da bi se ugovirolo koji delovi zemljine populacije ili kontinenti da se unište, ili ko zna šta.




[Ovu poruku je menjao lucky88 dana 09.08.2012. u 11:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 871
*.stat.customer.blic.net.



+148 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom09.08.2012. u 11:29 - pre 141 meseci
Kolika kolicina gluposti na jednom mjestu (govorim o postu od lucky88).

Citat:
kao i spuštanje na mesec, pa jasno se ponegde mogu videti sajle koje podižu astronaute, da bi izgledalo kao da poskakuju.itd.


Lupetas bezveze, ajd da vidimo i tu sliku sa sajlama? Ili je ona plod tvoje bujne maste kao i ostatak posta?

Citat:
Kada se zna da postoje neiscrpni izvoti energije koji se mogu koristiti do kraja vremena.


Ako se svemir zavrsi u velikom sirenju, kraj vremena je pojam koji nema previse smisla.

Citat:
I pitanje je da li se ta letelica uopšte spustila na Mars, i koja je njena misija uopšte, možda neka saradnja sa vanzemaljskim
Brodovima-krstaricama, da bi se ugovirolo koji delovi zemljine populacije ili kontinenti da se unište, ili ko zna šta.


Ovo ne znam kako bih komentarisao. :)

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom09.08.2012. u 11:36 - pre 141 meseci
Citat:
lucky88: Preterani entuzijazam, u principu ni oko čega. To akumuliranje znanja, i nasini programi su prevara za naivne,
kao i spuštanje na mesec, pa jasno se ponegde mogu videti sajle koje podižu astronaute, da bi izgledalo kao da poskakuju.itd.
Naranili su oni pola sveta, to je sigurno.

Nego neka se naprave izvori energije, a ne da se ide u kolonizaciju.
Današnji utomobili na električni pogon su obična smejurija, sa svim onim baterijama, sramota, šta se radi u svetu!!

Kada se zna da postoje neiscrpni izvoti energije koji se mogu koristiti do kraja vremena.
Sramota!!

I pitanje je da li se ta letelica uopšte spustila na Mars, i koja je njena misija uopšte, možda neka saradnja sa vanzemaljskim
Brodovima-krstaricama, da bi se ugovirolo koji delovi zemljine populacije ili kontinenti da se unište, ili ko zna šta.


Reci ne drogama
 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom09.08.2012. u 12:36 - pre 141 meseci
Citat:
peromalosutra
Ako se svemir zavrsi u velikom sirenju, kraj vremena je pojam koji nema previse smisla.
:)


Svemir se neće završiti u beskonačnom širenju. Vratiće se u prvobitno stanje, i to će biti kraj vremena.

Širiće se donekle, aonda će početi da se sakuplja i vraća sam u sebe . Inače ono što se vidi na teleskopima je davna prošlost.
Teorija velikog praska ima nekog smisla, ali nikada nije dokazana. Šta se nalazi van te prvobitne tačke iz koje je nastao
veliki prasak. Nauka nema ni deo odgovora, zato i nije toliko popularna, a i pitanje koliko je to nauka, a koliko nešto drugo.

Što bih izmišljao kada je to poznata stvar da su lažirali spuštanje na mesec. Sa kojom to tehnologijom su to uradili,
elektronikom s elektronskim cevima i relejima?



 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom09.08.2012. u 12:39 - pre 141 meseci
Citat:
Što bih izmišljao kada je to poznata stvar da su lažirali spuštanje na mesec. Sa kojom to tehnologijom su to uradili,
elektronikom s elektronskim cevima i relejima?


Cak i da je poznata, a nije poznata to nema veze sa Marsom. Jel ti vidis negde vezu? Ja ne vidim.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 871
*.stat.customer.blic.net.



+148 Profil

icon Re: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom09.08.2012. u 12:46 - pre 141 meseci
Citat:
Svemir se neće završiti u beskonačnom širenju. Vratiće se u prvobitno stanje, i to će biti kraj vremena.


Koliko sam ja upucen, svemir se siri i to sve brze:

Citat:
Dark energy is the most accepted hypothesis to explain observations since the 1990s that indicate that the universe is expanding at an accelerating rate

http://en.wikipedia.org/wiki/Dark_energy

Citat:
Šta se nalazi van te prvobitne tačke iz koje je nastao
veliki prasak. Nauka nema ni deo odgovora, zato i nije toliko popularna, a i pitanje koliko je to nauka, a koliko nešto drugo.


Nauka odgovore trazi. Postoje modeli svemira koji ukljucuju imaginarno vrijeme i u kojima svemir ne nastaje i nestaje, vec naprosto jeste. Ti modeli obecavaju da cemo jednog dana moci da proniknemo u sam veliki prasak i dogadjaje oko njega.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Rezultati u vezi sa Higsovim bozonom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 15445 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.