Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc sa query-em ili neko drugo resenje...

[es] :: Access :: pomoc sa query-em ili neko drugo resenje...

[ Pregleda: 2250 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mareza
beograd

Član broj: 224803
Poruke: 6
213.240.32.*



Profil

icon pomoc sa query-em ili neko drugo resenje...27.07.2012. u 11:46 - pre 143 meseci
imam dve tabele u jendnu se unose racuni za gorivo, a u drugu putni nalozi. imam problem sto se desava da se putni nalozi daju za period od dana, tabele sam u query-ju vezao preko datuma, pa mi u tom slucaju ne ispisuje sve potrebne podatke... u tabeli racuni imam polje DatumRacuna a u putnim nalozima imam polje Datum i VaziDo.. ima li neko ideju

hvala
 
Odgovor na temu

srdrazic

Član broj: 187994
Poruke: 509



+13 Profil

icon Re: pomoc sa query-em ili neko drugo resenje...27.07.2012. u 13:35 - pre 143 meseci
Povežeš naloge sa računima preko registarskog broja vozila ili vozača.
Teško je biti direktor a još teže ne biti!?
 
Odgovor na temu

mareza
beograd

Član broj: 224803
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: pomoc sa query-em ili neko drugo resenje...27.07.2012. u 19:26 - pre 143 meseci
ne valja vec sam probao tako, sad mi je veza datum, vozacId, voziloId. problem je sto ima oko 1000 vozila i oko 500 vozaca i par debila koji izdaju putne naloge i desava se da pogrese broj naloga pa da se dupliraju, jer ispisuju rucno brojeve( ne znam iz kog razloga tako rade). a lik koji kontrolise sve njih hoce da ima uvid u sve racune a pritom da ima izlistane pocetne , zavrsne i kilometraze prilikom sipanja goriva... pa se desava da se vrednosti pobrkaju.. znaci treba mi nesto tipa ako se datum sa sipanja goriva nalazi u okviru datuma putnog naloga a pritom se poklapaju vozacId i VoziloId da mi izlista kilometraze, jer mi u ovakvoj vezi ostaju prazna polja za jer nema sta da izlista ili u najgorem slucaju ne islista racune :S
 
Odgovor na temu

srdrazic

Član broj: 187994
Poruke: 509



+13 Profil

icon Re: pomoc sa query-em ili neko drugo resenje...27.07.2012. u 19:58 - pre 143 meseci
Moraš postaviti primer, ne možemo ovako naslepo.
Teško je biti direktor a još teže ne biti!?
 
Odgovor na temu

mareza
beograd

Član broj: 224803
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: pomoc sa query-em ili neko drugo resenje...28.07.2012. u 21:21 - pre 143 meseci
evo uradio sam print screenove query-a koje koristim za tu formu u kojoj imam problem ako ti to ista pomaze...




 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: pomoc sa query-em ili neko drugo resenje...

[ Pregleda: 2250 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.