Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...

elitemadzone.org :: MadZone :: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 113245 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...05.08.2012. u 12:33 - pre 141 meseci
Za nepunih 18 sati, nakon osam i po mjeseci leta od Zemlja do Marsa, najveci rover do sada pokusava u najzaebatijoj proceduri sletanja do sada da se prizemlji na Mars u jednom komadu.






NASA zvanična stranica misije, gdje možete pratiti razvoj događaja:

http://www.nasa.gov/mission_pages/msl/index.html

U svakom slucaju, ja sutra ujutro kasnim na posao :)
 
Odgovor na temu

Intensity

Član broj: 293004
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+54 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...05.08.2012. u 14:05 - pre 141 meseci
Pratim desavanja oko rovera jos od razvoja samog tako da sutra definitivno necu propustiti najzanimljiviji deo.
Ako se rover bude prizemljio bez problema stvarno treba cestitati ovim ljudima na svemu sto su postigli.

Moram da dodam i nekoliko bisera iz komentara ovog naseg poremecenog naroda (link):

"ako neko veruje u ovu glupost, stvarno ima ozbiljne probleme u glavi,,, amerikanci ne znaju da naprave obican automobil, a kao fora idu na mars,,,"

"Ovo je holivudska produkcija i nista vise. Nema nikakvog sletanja na Mars niti bilo kakvog svemirskog poduhvata. "

Pitanje je samo kada ce se i ovde ukljuciti neko sa slicnim "razmisljanjem".
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...05.08.2012. u 14:50 - pre 141 meseci
Koja li ce biti cena ovog polovnog Rovera s obzirom da je vec presao 570.000.000 kilometara?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...05.08.2012. u 15:04 - pre 141 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Koja li ce biti cena ovog polovnog Rovera s obzirom da je vec presao 570.000.000 kilometara? :D

To nije cak ni smesno. Bez obzira na, predpostavljam, ironiju potaknutu predhodnim postom...


Pozdrav!

EDIT
Naravno, nije upuceno tebi, da ne bude zabune.
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...05.08.2012. u 15:18 - pre 141 meseci
Po našem vremenu sletanje bi trebalo da bude sutra (ponedeljak) u 7:30 ujutru. Čitao sam negde da je šanse za uspešno sletanje svega 30-50%.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...05.08.2012. u 15:29 - pre 141 meseci
I da je samo 3% treba probati, jer moguca saznanja vrede vise od para i vremena ulozenog u projekat.
Citat:
ventura: Po našem vremenu sletanje bi trebalo da bude sutra (ponedeljak) u 7:30 ujutru. Čitao sam negde da je šanse za uspešno sletanje svega 30-50%.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...05.08.2012. u 15:33 - pre 141 meseci
Citat:
Flo33: I da je samo 3% treba probati, jer moguca saznanja vrede vise od para i vremena ulozenog u projekat.

Slažem se u potpunosti. I smatram da je tužno što NASA nema dovoljno sredstava, jer njihov ceo budžet nije ni 2.75% vojnog budžeta.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...05.08.2012. u 15:38 - pre 141 meseci
Nadje li NASA naftu, kao sto i ovi nalaze, dobice i oni kintu :)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...05.08.2012. u 15:44 - pre 141 meseci
Kako ono bese... da li su kamere u "danasljoj HD rezoluciji"? Naravno da je nebitno "turisticko" slikanje ali bice i tih snimaka pa me zanima vernost prikaza bez obzira na izvor svetlosti i kako se to reflektuje na posmatraca... Znaci, da li cemo biti u siruaciji da vidimo ono sto bi videli da smo licno prisutni pa nasim ocima gledano... koliko verno...?!

Malo sam "zahrdjao" po tim pitanjima, zanemarivanje, "ne obnavljanje gradiva" cini svoje... :)



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...05.08.2012. u 16:02 - pre 141 meseci
Zna li neko hoće li i gde, na kom kanalu, biti nekakvog direktnog prenosa na tv?
Mislim ono, kao Milivoj Jugin jula '969.-te ...
 
Odgovor na temu

zveljko
DJ Sound
Beograd

Član broj: 39241
Poruke: 37
77.243.22.*



+37 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...05.08.2012. u 16:11 - pre 141 meseci
Ovo ne treba propustiti, svaka cast ovim ljudima na trudu, kolike god da su sanse za uspesno sletanje.

[off]

Citat:
Sceka:
Citat:
Nabukodonosor: Koja li ce biti cena ovog polovnog Rovera s obzirom da je vec presao 570.000.000 kilometara? :D

To nije cak ni smesno. Bez obzira na, predpostavljam, ironiju potaknutu predhodnim postom...


Pozdrav!

EDIT
Naravno, nije upuceno tebi, da ne bude zabune.


Bas jeste smesno, to sto si ti pomalo "ogranicen", nije nas problem ;)

No hard feelings.

Pozdrav!

[/off]
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...05.08.2012. u 16:20 - pre 141 meseci
Citat:
Vasastajić: Zna li neko hoće li i gde, na kom kanalu, biti nekakvog direktnog prenosa na tv?
Mislim ono, kao Milivoj Jugin jula '969.-te ...


Biće valjda na Nasa kanalu online

Citat:
Pratim desavanja oko rovera jos od razvoja samog tako da sutra definitivno necu propustiti najzanimljiviji deo.
Ako se rover bude prizemljio bez problema stvarno treba cestitati ovim ljudima na svemu sto su postigli.

Moram da dodam i nekoliko bisera iz komentara ovog naseg poremecenog naroda


To su isti oni što su bežali od pomračenja Sunca itd
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...05.08.2012. u 18:17 - pre 141 meseci
Citat:
Vasastajić: Zna li neko hoće li i gde, na kom kanalu, biti nekakvog direktnog prenosa na tv?
Mislim ono, kao Milivoj Jugin jula '969.-te ...

http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/index.html
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...05.08.2012. u 18:46 - pre 141 meseci
Kakav je proces vracanja tog rovera kuci? Mislim, jel neko upucen u tehniku, tj. kako se ukrcava na satl itd. itd. Ili ostaje na Marsu?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...05.08.2012. u 19:03 - pre 141 meseci
Kakav šatl? Naravno da će da ostane tamo
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...05.08.2012. u 19:18 - pre 141 meseci
Pa nemam pojma, nisam upucen u sve to uopste. Mislio sam mozda ce da donose neki soder ili neku stencugu odozgo, da traze crvice po njima. Sta znam.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...05.08.2012. u 19:23 - pre 141 meseci
Nabukodonosor,
imaš na onom linku što mi je Odin postavio jako puno informacija u njihovom tv programu, upravo su malopre bila neka objašnjenja oko rovera, kako će ga pri"zemljiti" na Mars.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...05.08.2012. u 19:23 - pre 141 meseci
Šoder će se analizirati direktno u roveru, ništa se ne vraća nazad, tj. sve dok neko ne ode po njega jednog dana
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
37.19.111.*



+303 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...05.08.2012. u 23:53 - pre 141 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Pa nemam pojma, nisam upucen u sve to uopste. Mislio sam mozda ce da donose neki soder ili neku stencugu odozgo, da traze crvice po njima. Sta znam.

Nemamo mi jos uvek dovoljno isplativu tehnologiju da sletimo tamo, pokupimo nesto, i opet uzletimo :) Zato je ovo cudo i tesko tonu, nosi svu potrebnu opremu za analiziranje sa sobom...

Citat:
Sceka: Kako ono bese... da li su kamere u "danasljoj HD rezoluciji"? Naravno da je nebitno "turisticko" slikanje ali bice i tih snimaka pa me zanima vernost prikaza bez obzira na izvor svetlosti i kako se to reflektuje na posmatraca... Znaci, da li cemo biti u siruaciji da vidimo ono sto bi videli da smo licno prisutni pa nasim ocima gledano... koliko verno...?!

Malo sam "zahrdjao" po tim pitanjima, zanemarivanje, "ne obnavljanje gradiva" cini svoje... :)

Pozdrav!

Naravno da da. Evo ti ovde wikipedia clanak o prethodnom roveru, i imas slike koje je on pravio: http://en.wikipedia.org/wiki/Opportunity_rover .
Koliko sam ja upucen, jedino sto nije verodostojno je boja. Kamera slika sve crno-belo, pa se posle kompjuterski farba (izvor gde sam procitao nije bas pouzdan, al mislim da ne gresim)...
 
Odgovor na temu

Ma banujte jaka stvar

Član broj: 305386
Poruke: 9
*.anchorfree.com.



+1 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...06.08.2012. u 01:18 - pre 141 meseci
Ma sletece sigurno ali u Nevadi.Posle toga salju Neil Armstrong-a da se proseta malo pa ce ga zamrznutog vratiti bezbedno na tlo zemlje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 113245 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.