Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DC Regulator izmedju dva kondenzatora?

[es] :: Elektronika :: DC Regulator izmedju dva kondenzatora?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10645 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikaprofi

Član broj: 306278
Poruke: 13
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon DC Regulator izmedju dva kondenzatora?29.08.2012. u 14:41 - pre 142 meseci
Postovani

potrebna mi pomoc,
treba mi ured koji ce uzimati energiju iz kondenzatora utacno odredjeno
vreme i predavati je drugom kondenzatoru nekoj bateriji ili akumulatoru u tacno odredjeno vreme.
Dali DC Regulatori mogu da urade to?
Stim da kondenzatori se pune od namotaja preko greca i ovaj uredjaj treba
da se ukljuci i da im uzme energiju u tacno odredjeno vreme, oko 80 puta u minuti.
Mislim da mi treba uredjaj koji poseduje transformator unutar sebe,jer znamo da direktno praznenje kondenzatora je momentalno.
Ja samo hocu da kontroliram to praznenje i prebacim energiju u drugi kond. aku. ili neka baterija.

hvala vam unapred na savetima idejama i pomoci!

Miroslav
 
Odgovor na temu

Trick_Fix

Član broj: 305311
Poruke: 253
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+261 Profil

icon Re: DC Regulator izmedju dva kondenzatora?29.08.2012. u 16:02 - pre 142 meseci
Miko,
aj Ti napiši naj-jednostavnije "narodski" šta si smislio da uradiš,
a neko će več da sastavi elemente i poveže/priloži neku šemicu.

Ja Te ovako ništa ne razumem.

pOz
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: DC Regulator izmedju dva kondenzatora?29.08.2012. u 18:39 - pre 142 meseci
Auxx, šta li je pisac ovde 'teo da kaže
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

mikaprofi

Član broj: 306278
Poruke: 13
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: DC Regulator izmedju dva kondenzatora?30.08.2012. u 07:34 - pre 142 meseci
Znaci ovako:
imam mali generator na naizmenicnu struju koji mi puni kondenzatore, naravno preko grecovog spoja.
E sad, energiju iz tako napunjenih kondenzatora hocu da prebacim u druge kondenzatore, akumulator ili bateriju.
Posto se generator vrti oko 80-100 obrtaja u minuti(stim da je generator takav da daje energiju to jest puni kondenzatore pri svakom obrtaju samo polovinu kruga-180stepeni, a druga polovina je prazna).
Ja hocu da ispraznim kondenzatore dok traje ona druga polovina kod generatora, kad se NE pune, i prebacim energiju u druge kondenzatore ili akumulator. Tako ce oni prvi kondenzatori biti prazni i spremni da opet prime energiju u sledeci ciklus generatora.
Mislim da mi treba ured koji poseduje DC-AC-DC. AC je potreban kako bi radio neki trafo koji je integrisan u uredu, jer je potrebno elektricki odvojiti ulaznu energiju koja dolazi od kondenzatora povezanih na generator, od izlazne energije iz ureda koja bi isla recimo u akumulator. Taj ured mora da je iskljucen dok se prvi kondenzatori pune od generatora(u prvoj polovini kruga-obrtaja), a potom ce se ured ukljuciti da ih isprazni dok je generator u drugoj polovini i ne puni kondenzatore.
Znaci ured ce raditi kao na nekoj frekvenciji na kojoj se vrti i generator.
E sad koji bi to najpogodniji, najednostavniji ured bio?
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: DC Regulator izmedju dva kondenzatora?30.08.2012. u 07:55 - pre 142 meseci
Objasni nam samo kako to generator proizvodi energiju samo u jednoj polovini obrtaja.
Moraš, kada pitaš ovako nešto, da daš osetno više informacija/detalja ukoliko očekuješ da ti bilo ko pomogne.
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

Trick_Fix

Član broj: 305311
Poruke: 253
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+261 Profil

icon Re: DC Regulator izmedju dva kondenzatora?30.08.2012. u 08:03 - pre 142 meseci
Šta te sprečava da AKU prikačiš na taj kondenzator koji je iza greca ? (preko nekog reglera ili strujnog limitera)

Kad bi tako uradio---> To bi se zvalo "Punjenje akumulatora"
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.kdsinter.net.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: DC Regulator izmedju dva kondenzatora?30.08.2012. u 08:21 - pre 142 meseci
mozda covek hoce da izvuce efikasnost iz generatora pa prebaci sto vise energije u bateriju iz konda da ga isprazni kako bi ovaj mogao da primi sto vise energije u sledecem ciklusu, ali treba dobro dimenzionisati kapacitet kondenzatora u prevodu od viska glava ne boli, a sve to moze da se realizuje sa magnetom, reed kontaktom i nekim jacim tranzistorom da kad osovina generatora naidje na tu polovinu kruga gde ne generise struju da se okine reed kontakt magnetom i isprazni kond preko tranzistora na sta vec treba, mozda primar trafoa , ali ne vidim u cemu je poenta svega ovoga posto se moze nakaciti baterija direktno ili bilo kakav potrosac, i kakav je to generator koji generise napon samo u pola kruga ?
 
Odgovor na temu

mikaprofi

Član broj: 306278
Poruke: 13
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: DC Regulator izmedju dva kondenzatora?30.08.2012. u 09:31 - pre 142 meseci
Generator nije klasicni, to je neka potpuno nova platforma,
nema namotaje po celom krugu nego samo u jednoj polovini kruga.
Tako je sklopljen i konstruisan fizicki da mu nije problem da daje energiju u polovini ili bilo kom delu kruga.
mislim da u principu nije bitno za ovaj nas problem kako on to radi,
bitno je da dok on ne proizvodi energiju to jest dok on ne puni kondenzatore to jest dok je u praznom hodu,
da ja uspem da izvucem energiju iz kondenzatora i prebacim je recimo u akumulator.
Taj sklop se mora ukljuciti samo u momentu kad generator prestane puniti, a iskljuciti se kad pocne puniti kondenzatore.

 
Odgovor na temu

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.adsl.eunet.rs.



+1095 Profil

icon Re: DC Regulator izmedju dva kondenzatora?30.08.2012. u 15:35 - pre 141 meseci
@mikaprofi

Nema potrebe ni za kakvim kondenzatorima. Dovoljno je da na namotaj generatora zakacite primar trafoa, a na sekundaru ispravite grecom.
Tim cete dobiti i zeljenu galvansku razdvojenost, mozete dimenzionisati konacni napon po zelji, a prenos energije ce se vrsiti samo sa vreme promene jacine polja u generatoru, tj. tacno za vreme dok generator moze dati energiju (u vasih pola ili kakvog drugacijeg dela kruga).
Rad vaseg generatora pociva na potpuno istom principu kao i rad transformatora (u koliko se radi o upotrebi magnetizma i namotaja), tako da kondenzatori kao medjuakumulator gube smisao.

Da se ne ponavljam, evo necega o tome ovde: http://www.elitesecurity.org/p3158395


Pozdrav
 
Odgovor na temu

radarac66
elektronski tehnicar, taze peMzioner
beograd

Član broj: 225948
Poruke: 1365
95.180.96.*



+52 Profil

icon Re: DC Regulator izmedju dva kondenzatora?30.08.2012. u 19:32 - pre 141 meseci
Citat:
ZAS011: Objasni nam samo kako to generator proizvodi energiju samo u jednoj polovini obrtaja.
Moraš, kada pitaš ovako nešto, da daš osetno više informacija/detalja ukoliko očekuješ da ti bilo ko pomogne.


Ja lepo pricam da je na pomolu novi perpetuum mobile, a metla brise li brise.

Na osovinu generatora spojen teg-zamajac
i kada je u gornjoj polovini kruga proizvodi struju,
a kada je u donjoj polovini hvata zalet za gornju polovinu.

Citat:
mikaprofi: Generator nije klasicni, to je neka potpuno nova platforma,
nema namotaje po celom krugu nego samo u jednoj polovini kruga.
Tako je sklopljen i konstruisan fizicki da mu nije problem da daje energiju u polovini ili bilo kom delu kruga.
mislim da u principu nije bitno za ovaj nas problem kako on to radi,
bitno je da dok on ne proizvodi energiju to jest dok on ne puni kondenzatore to jest dok je u praznom hodu,
da ja uspem da izvucem energiju iz kondenzatora i prebacim je recimo u akumulator.
Taj sklop se mora ukljuciti samo u momentu kad generator prestane puniti, a iskljuciti se kad pocne puniti kondenzatore.


Dalja problematika vam je poznata.

Jednom se "zaleti" a onda vecno radi.

pozdrav veseloj ekipi.
 
Odgovor na temu

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.adsl.eunet.rs.



+1095 Profil

icon Re: DC Regulator izmedju dva kondenzatora?30.08.2012. u 19:49 - pre 141 meseci
@radarac66

He he, mozda je taj slucaj u pitanju?
I meni sve nesto lici...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: DC Regulator izmedju dva kondenzatora?30.08.2012. u 23:13 - pre 141 meseci
Ja znam da će opet da me pometu, ali:

There's no such thing as a free lunch, so no free energy

Ko 'oće vuiše da se informiše: http://en.wikipedia.org/wiki/T..._no_such_thing_as_a_free_lunch
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-a-10.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: DC Regulator izmedju dva kondenzatora?30.08.2012. u 23:20 - pre 141 meseci
to mu onda dodje kao neki motor koji tera gravitacija, ali ne ide to tako, ne neee...
 
Odgovor na temu

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.adsl.eunet.rs.



+1095 Profil

icon Re: DC Regulator izmedju dva kondenzatora?30.08.2012. u 23:34 - pre 141 meseci
@shadow88

Ide, sto da ne.

Jedini uslov je da izvor gravitacije rotira oko ose generatora :-)

Pozz
 
Odgovor na temu

mikaprofi

Član broj: 306278
Poruke: 13
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: DC Regulator izmedju dva kondenzatora?31.08.2012. u 06:59 - pre 141 meseci
Nije nikakav generator na gravitaciji ili neki perpetuumobil... :))
jednostavan ima ga u svim malo vise specijalnim proizvodnim i namenskim kompanijama,
bar ja nisam video nista specijalno kad sam otvorio kapak statora..
obican stariji sklop koji sam uzeo i sad hocu da resim problem kako da pretocim energiju iz jedne case u drugu,
mislim da buck-boost konvertor ili indirektni pretvaraci DC ce mi pomoci, narucio sam jedan pa videcemo
pisem za rezultate...
stim da je problem kod kondenzatora da imaju tendenciju da se poravnaju po pola pola, ne moze sve iz jednog u drugog..
 
Odgovor na temu

radarac66
elektronski tehnicar, taze peMzioner
beograd

Član broj: 225948
Poruke: 1365
95.180.96.*



+52 Profil

icon Re: DC Regulator izmedju dva kondenzatora?31.08.2012. u 09:11 - pre 141 meseci
Citat:
mikaprofi:
jednostavan ima ga u svim malo vise specijalnim proizvodnim i namenskim kompanijama,
bar ja nisam video nista specijalno kad sam otvorio kapak statora..
Ajde ti to lepo uslikaj ili daj neke podatke sa plocice ili tela motora, posto ja, a mislim ni niko odavde nije ni usnio a kamoli video tako nesto. Slika govori hiljadu reci, mozda se iznedre neke nove plodonosne ideje.
 
Odgovor na temu

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.adsl.eunet.rs.



+1095 Profil

icon Re: DC Regulator izmedju dva kondenzatora?31.08.2012. u 14:38 - pre 141 meseci
@mikaprofi

U tom slucaju se ponovo vracam na ovo, i ta tvrdnja stoji:

Citat:
Nema potrebe ni za kakvim kondenzatorima. Dovoljno je da na namotaj generatora zakacite primar trafoa, a na sekundaru ispravite grecom.
Tim cete dobiti i zeljenu galvansku razdvojenost, mozete dimenzionisati konacni napon po zelji, a prenos energije ce se vrsiti samo sa vreme promene jacine polja u generatoru, tj. tacno za vreme dok generator moze dati energiju (u vasih pola ili kakvog drugacijeg dela kruga).
Rad vaseg generatora pociva na potpuno istom principu kao i rad transformatora (u koliko se radi o upotrebi magnetizma i namotaja), tako da kondenzatori kao medjuakumulator gube smisao.


Koriscenje pretvaraca dobija smisao tek na kraju lanca, da bi se dobro iskoristio varijabilni broj obrtaja tog generatora.

A sto se tice samih pretvaraca, ima raznih mogucnosti, samo treba dostaviti sto potpunije podatke generatora:

-broj obrtaja od do?
-broj polova na tom delu kruga koji zauzima, tj. frekvencija struje za vreme korisnog dela kruga?
-nominalni napon pri nekom broju obrtaja?
-nominalna struja pri nekom broju obrtaja?
-permanentni magneti ili neki tip spoljne pobude?
-da li postoji devijacija ugaone brzine?
-zasto postoji potreba za galvanskim razdvajanjem?
-kakvog karaktera je konacni potrosac (induktivni, kapacitativni, termogeni ili punjenje AKU)?
- .......

Ima tu mnogo pitanja na koja treba dati potpun odgovor.

Naravno da moze ostati tajna vas cilj i platforma toga, ali na neka pitanja se mora dati odgovor.

Za posebnim slozenim DC pretvaracima nema potrebe, odredjenim nacinom komutacije sa dva tiristora moze se prepakovati kompletno punjenje jednog kondenzatora u drugi, bez deljenja kolicine naelektrisanja po pola, pri cemu se moze cak i izvrsiti radikalna transformacija napona i na visi i na nizi, a bez upotrebe trafoa (ako vam je zapelo koriscenje kondenzatora, mada mislim, tj. pouzdano znam da ce vam koriscenje kondenzatora pokvariti faktor snage generatora zbog ispravljaca ispred).

Takodje mi ne pada na pamet (verovatno ni ostalima) da pisem o tome kada ne znam ni red velicine podataka.

Vase pitanje je, za sada, analogno ovakvom pitanju: " Imam auto koji treba da ide od 80-120Km/h, kakav motor da mu ugradim?".

Pri cemu se ne zna: da li je putnicki ili teretni, za lose terene ili za asvalt, koliki je, koliko je tezak, koje gorivo, koji prostor za motor, kakva je transmisija, precnik tockova itd... itd...?

Logican odgovor na pitanje sa ovako siromasnim podacima bi bio: "Stavite SUS motor".

Pozdrav
 
Odgovor na temu

mikaprofi

Član broj: 306278
Poruke: 13
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: DC Regulator izmedju dva kondenzatora?04.09.2012. u 13:33 - pre 141 meseci
Zdravo Macolakg

jel moze shema sa dva tiristora koji bi preneli energiju od jednog u drugog kond.
ja se mislim da kupim Dc pretvarac al kad sam video da on sam trosi mnogo energije(elementi u njemu, pasivni i aktivni) nekako se mislim... a u igri je i UPS
inace kondenzatori su 20mikroF sa 2000V
pune se do oko 250V za 0.5sekundi i potom za isto vreme se moraju isprazniti. struja punjenja je oko 10miliampera
a kako si mislio da se pretoci cela energija, jesi siguran? Da bi produzili i posle 50%
trebalo bi da taj ured nekako potpomogne to za sta bi opet uzeo energiju od samih kond. ili iz nekog drugog izvora.

hvala ti unapred
 
Odgovor na temu

radarac66
elektronski tehnicar, taze peMzioner
beograd

Član broj: 225948
Poruke: 1365
95.180.96.*



+52 Profil

icon Re: DC Regulator izmedju dva kondenzatora?04.09.2012. u 16:06 - pre 141 meseci
@mikaprofi:

Citat:
radarac66
Ajde lepo uslikaj ili daj neke podatke sa plocice ili tela motora,
posto ja, a mislim ni niko odavde nije ni usnio a kamoli video tako nesto.

Slika govori hiljadu reci, mozda se iznedre neke nove plodonosne ideje.


Kako mozemo da pomognemo i gatamo na nevidjeno
kada ne znamo o cemu se radi,
s podacima bi moglo da ide mnogo lakse.

tiristor je samo "slavina" koja, kad se otvori,
samo moze da "poravna" nivoe.
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: DC Regulator izmedju dva kondenzatora?04.09.2012. u 16:44 - pre 141 meseci
Ajde Miko, Ti nama TAČNO napiši šta hoćeš i to potkrepi fotografijama ili crtežima. Ovako, ni kristalne kugle, ni pasulji, ni vudu koščice ne mogu da nam predstave šta je to u tvojoj glavi, šta bi i kako bi da TO radi.
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: DC Regulator izmedju dva kondenzatora?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10645 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.