Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2049067 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Strejsi Huc
Užice srbija

Član broj: 319199
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.12.2013. u 17:16 - pre 124 meseci
Super! Kupio sam je 4.10.2013. god. Hvala.
 
Odgovor na temu

padobranac75
MPN
MPN
Beograd

Član broj: 319968
Poruke: 27
212.178.230.*



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.12.2013. u 07:53 - pre 124 meseci
Da li je neko razmišljao o pravljenju boljih turbulatora, od ovih koje ugrađuje MBS.



Još kod puštanja peći u rad video sam da serviser ima problem da ih podigne i spusti, iako kanali još nisu bili isprljani.
Odmah sam tražio da izbaci šipke koje ih vezuju i odlučio da ih, kod čišćenja, pomeram jedan po jedan.

Pokazalo se da je i to problem. Naročito onaj dublji red, zavučen pod gornju ploču.

Uzeo sam "smrt" klešta, uhvatio za vrh i prvo ih okretao, a zatim pkušao podizanje i spuštanje.
I to je išlo teško. Mnogo su mekani, pa se uvijaju. Zato mislim da ta dva reda kanala nisam očistio isto kao prva dva reda (četkom za flaše).


Razmišljam o pravljenju neke vrste puža, koji bi se na vrhu završavao tako da može da se stavi neki ključ i da se čišćenja vrši rotiranjem puža.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

batooo

Član broj: 320148
Poruke: 1



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.12.2013. u 15:47 - pre 124 meseci
Mozes to da napravis sa starom rucnom buslicom.Naravno prvo moras uzeti neku traku od jaceg tankog lima i uviti je da dobijes puz.Na jednom kraju zavari malu osobinicu koju ces ubaciti u futer.Pozdrav i javi ako ti uspe.I ja cu to pokusati sebi da napravim.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak31.12.2013. u 10:56 - pre 124 meseci
Srećna Nova godina i Božić

Sve najbolje "Što voleli to uzeli"
 
Odgovor na temu

istvan1954
istvan erdei
nezaposlen
nezaposlen
temerin,srbija

Član broj: 312869
Poruke: 62
*.dynamic.stcable.net.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak31.12.2013. u 14:25 - pre 124 meseci
Svim forumasima sretna nova godin.
U 2014 oj svima zelim dobar pelet i tople domove.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak31.12.2013. u 15:17 - pre 124 meseci
Citat:
istvan1954: Svim forumasima sretna nova godin.
U 2014 oj svima zelim dobar pelet i tople domove.


pridruzujem se cestitkama.
dobar pelet i ispravne pecke pa ce i domovi biti topli :)
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak31.12.2013. u 15:25 - pre 124 meseci
I ja se pridružujem i svima želim sve najbolje u Novoj 2014.
Živeli i srećno!!!
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak31.12.2013. u 17:32 - pre 124 meseci
Sve najlepse u Novoj Godini!!!
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.01.2014. u 09:04 - pre 124 meseci
Sve najbolje u novoj godini(srece,zdravlja i para).....vi se samo smejte na pelet se i u novoj godini grejte....!
 
Odgovor na temu

Mairosu
Self-employed

Član broj: 292042
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.01.2014. u 13:21 - pre 124 meseci
Pozdrav - ja tek sad vidim ovu temu. Ovo sam postovao u temi grejanje na pelet, pa cu da se ponovim jer vidim da je ovde relevantnije :

Pozdrav svima, treba mi savet.

Imam MBSovu Termo Pelet pec (18kw). Grejem kucu od 70tak kvadrata. Sve je sasvim OK uz izuzetak peleta - ove zime stovariste gde nabavljam (Lestane) vise ne nabavlja pelet iz Bajine Baste vec samo Bioenergy Point. Problem je sledeci...bioenergy point ima previse gust ostatak koja pec ne moze da izduva (sad bih i rekao da je rec o krs peletu koji ima tonu smole i cega ne sto se i vidi po zelenim i lepljivim pepelnim ostacima ali necu da lajem jer nisam strucan), tako da u proseku za 18-24 sata ja moram da gasim pec i praznim pikslu, jer prosto dolazi do zagusenja. Zima me je srecom mazila dosad (kao i sve nas), pa nisam morao da grejem jace nego obicno, ali kada bih nabio tempo morao bih da praznim na 8-9 sati...sto je maltretiranje.

Pitanje je, gde u okolini Beograda (bilo gde u 011) mogu da kupim pelet koji NIJE bioenergy i da probam sa njime ? Kao sto spomenuh, Bajina Basta (mislim da se zvao Gota Pelet) je davao odlicne rezultate (nisam morao da cistim pec po 3-4 dana, sve je uredno izduvavalo i pravilo gomilice pepela oko piksle), ali kad sam ih zvao telefonom bili su u fazonu "um, mi smo proizveli sve sto htedosmo za ovu godinu". Kad sam guglao, ljudi ili imaju samo bioenergy ili nemaju nista. Merkur ima neki njihov pelet, ali je em skup, em su mi prilicno antiljubazno rekli da su nabavili samo 2 palete i da je to to za ovu grejnu sezonu.

Hvala unapred svima na odgovoru.

Takodje, da istaknem, serviser iz Aquagasa je radio "remont", resio taj fabricki problem sa fals vazduhom (ja sam ponavljam sta je on rekao), puno ivice nekim termosilikonom gde je prethodno nabio snur itd. Ali nekako imam osecaj i da mi pec previse sipa peleta sto mozda i dovodi do tog zagusenja. Gore na displeju znam da ima gomila nekih ludih settinga koje uopste nisam provaljivao, ako neko mozda ima listu za te stvari (u uputstvu ne pise), i tu bih mu bio zahvalan.

E da, da dodam, zamenjen mi je i poklopac turbulatora (i sad tek ne mogu da ga dignem ni da 'ocu, a i ranije je bio problematican), i piksla sad ima vece rupe. Al iskreno, ne vidim neku preteranu razliku u radu...
 
Odgovor na temu

padobranac75
MPN
MPN
Beograd

Član broj: 319968
Poruke: 27
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.01.2014. u 17:54 - pre 124 meseci
Ne znam da li je problem kvalitet peleta ili prljava peć.

I meni je počela da pravi u ložoštu ostatak kao na slici.
Nije lepljiv, ali je pepeo stvrdnut. Peć je radila bez generalnog čišćenja skoro 2 meseca.

Posle čišćenja turbulatora i pregrade iza pepeljare ovo se ne pojavljuje.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mairosu
Self-employed

Član broj: 292042
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.01.2014. u 17:58 - pre 124 meseci
Ocistim turbulatore i pregradu iza pepeljare u proseku jednom u tri nedelje. Uzasan posao jer za poklopac turbulatora treba da pozovem prosecnog Marvelovog superheroja da ga digne. Ali, odradim to. Onda normalno radi dan-dva i ajmo nazad na ovo...

Identican problem kao sa slike inace.
 
Odgovor na temu

padobranac75
MPN
MPN
Beograd

Član broj: 319968
Poruke: 27
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.01.2014. u 18:12 - pre 124 meseci
Citat:
batooo:
Mozes to da napravis sa starom rucnom buslicom.Naravno prvo moras uzeti neku traku od jaceg tankog lima i uviti je da dobijes puz.Na jednom kraju zavari malu osobinicu koju ces ubaciti u futer.Pozdrav i javi ako ti uspe.I ja cu to pokusati sebi da napravim.

Sačekaću kraj ove grejne sezone.
Mislim da mi treba nekoliko dana kada peć neće da radi.

Treba da izvadim ove limove, izmerim dužinu, broj koraka koliko su uvijeni i sl.

Nisam siguran da li je MBS napravio ove turbulatore po proračunu potrebne protočnosti vazduha ili odokativno (koristeći neki otpadak iz proizvodnje).
Zato mislim da napravim nešto što će biti kruće, ali neće da smanji protočnost.

Ideja da se za okretanje koristi stara ručna bušilica je dobra.
Međutim, MBS se postarao da bude samo delimično upotrebljiva.
Dva spoljna turbulatora u drugom redu su podvučena pod gonju ploču.
 
Odgovor na temu

padobranac75
MPN
MPN
Beograd

Član broj: 319968
Poruke: 27
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.01.2014. u 18:21 - pre 124 meseci
Citat:
Mairosu:
Ocistim turbulatore i pregradu iza pepeljare u proseku jednom u tri nedelje. Uzasan posao jer za poklopac turbulatora treba da pozovem prosecnog Marvelovog superheroja da ga digne. Ali, odradim to. Onda normalno radi dan-dva i ajmo nazad na ovo...

Identican problem kao sa slike inace.

Ako je identičan problem, a turbulatori čisti, moguće je da je do peleta.

Što se tiče podizanja polopca, do sada sam to radio samo jednom.
Kada sam sklonio matice, nisam mogao da ga odvojim, jer se zalepio.
Mislim da je to normalno, jer mora da dihtuje.

Uzeo sam jači šrafciger i kod jedne ušice napravio polugu i odlepio ga.
Nisam zapamtio kako ga je izvadio serviser, pa sam imao i malu gimnastiku, dok nisam ukapirao kako da ga okrenem i izvadim.

Posle čišćenja, ponovo sam dobro stegao matice.
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.01.2014. u 20:32 - pre 124 meseci
Mislim da bi daleko lakse bilo ocistiti turbulatore da je gornja ploca prosirenija nego sad.....nevidin razlog sto je nisu prosekli za jos desetak santimetara pa bi se poklopac lakse skidao i turbulatori lakse ocistili,ovako uvek izgulim gornji deo ruke koji uvek izudaram povlaceci turbulatore gore dole....
 
Odgovor na temu

duskoSD

Član broj: 318325
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.01.2014. u 08:09 - pre 124 meseci
U potpunosti se slazem sa lepa lukic! Ipak su trebali veci otvor da ostave gore, da bi mogao poklopac da se izvadi! Ja imam jos veci problem jer su stavili 4 srafa koja treba da se odviju, sve pogulim ruke dok ih odvijem i posle ciscenja zavijem! Imaju dosta propusta na pecki! Isto mi se nesvidja sto im donji deo vrata preklapa preko pepeljare i vrata se ne zatvaraju ravno! U gornjem delu bolje dihtuju nego u donjem, jer su iskosena, mislim na kompletna vrata, gledano sa'strane!
 
Odgovor na temu

padobranac75
MPN
MPN
Beograd

Član broj: 319968
Poruke: 27
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.01.2014. u 08:23 - pre 124 meseci
Mislim da donja vrata (preko pepeljare) i nisu zadihtovana. Dihtuje pepeljara.

Moja peć je proizvedena u avgustu 2013. Samo dve matice drže poklopac turbulatora.
Ako sam dobro razumeo, Vi kažete da imaju 4 matice. Kada je proizvedena peć?
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.01.2014. u 08:31 - pre 124 meseci
Citat:
padobranac75: Mislim da donja vrata (preko pepeljare) i nisu zadihtovana. Dihtuje pepeljara.

Moja peć je proizvedena u avgustu 2013. Samo dve matice drže poklopac turbulatora.
Ako sam dobro razumeo, Vi kažete da imaju 4 matice. Kada je proizvedena peć?


taj poklopac je i kod starijih varijanti kao i kod tebe.

4 srafa se nalaze na poklopcu za komoru iza fioke.
 
Odgovor na temu

duskoSD

Član broj: 318325
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.01.2014. u 10:09 - pre 124 meseci
Citat:
padobranac75:
Mislim da donja vrata (preko pepeljare) i nisu zadihtovana. Dihtuje pepeljara.

Moja peć je proizvedena u avgustu 2013. Samo dve matice drže poklopac turbulatora.
Ako sam dobro razumeo, Vi kažete da imaju 4 matice. Kada je proizvedena peć?


ali komplet vrata ne mogu da dihtuju zbog donje pepeljare! Pogledaj sa strane vrata kako nalezu? Mislim na kompletna vrata, da stoje iskoseno! Kod mene na gornjem poklopcu ima 4 srafa, leptir matice! Ja sam pec kupio u septembru 2013!
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.01.2014. u 10:12 - pre 124 meseci
Da ja sam mislio na gornji poklopac (turbulatora)za koji vec imam resenje prerade samo da prodje garancija!!!....dole na pepeljari i onom drugom poklopcu su mi vec postavljeni brezoni....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2049067 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.