Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2060269 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

padobranac75
MPN
MPN
Beograd

Član broj: 319968
Poruke: 27
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.01.2014. u 11:52 - pre 125 meseci
Citat:
duskoSD:

ali komplet vrata ne mogu da dihtuju zbog donje pepeljare! Pogledaj sa strane vrata kako nalezu? Mislim na kompletna vrata, da stoje iskoseno! Kod mene na gornjem poklopcu ima 4 srafa, leptir matice! Ja sam pec kupio u septembru 2013!


Pogledajte u garanciji datum proizvodnje.
Samo tako možemo da uporedimo šta je kada MBS promenio (a ne na osnovu datuma kupovine).

Koliko sam video na nekim slikama, u prvim serijama peći pepljara nije dihtovala.
Na kasnijim serijama dodati su brezoni i dihtung, pa sada pepeljara dihtuje (lepa lukić kaže da su mu to dodali).
Sada donja vrata imaju samo funkciju maske.

Može li slika gornjeg poklopca, da vidimo kako su promenili njegovo fiksiranje?
 
Odgovor na temu

duskoSD

Član broj: 318325
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.01.2014. u 13:25 - pre 125 meseci
Kolege kako da postavim slike? Slikao sam pec i gornji poklopac!



[Ovu poruku je menjao duskoSD dana 02.01.2014. u 15:38 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

padobranac75
MPN
MPN
Beograd

Član broj: 319968
Poruke: 27
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.01.2014. u 14:17 - pre 125 meseci
Još nisam provalio zašto ovaj forum nema mogućnost da
- pišem tekst,
- učitam sliku,
- nastavim pisanje,
- itd.

Evo, sada mi nije bila dostupna opcija da odgovorim, citirajući poruku na koju odgovaram.

Dok ne provalim, napišem poruku i pošaljem je.
Tek onda mi je dostupno još opcija, među kojima je i "Upload uz poruku".
 
Odgovor na temu

padobranac75
MPN
MPN
Beograd

Član broj: 319968
Poruke: 27
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.01.2014. u 15:42 - pre 125 meseci
Citat:
duskoSD:
Kolege kako da postavim slike? Slikao sam pec i gornji poklopac!



[Ovu poruku je menjao duskoSD dana 02.01.2014. u 15:38 GMT+1]


Još da saznamo datum proizvodnje - pre ili posle avgusta 2013.

Kupci prvih serija imali su mnogo raznoraznih problema.
Očigledno je da MBS još traga za pravim tehničkim rešenjima.
 
Odgovor na temu

duskoSD

Član broj: 318325
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.01.2014. u 18:10 - pre 125 meseci
Padobranac kod mene u garanciji gde pise datum proizvodnje, ima samo pecat a ne pise nikakav datum! Tako da ne znam kada je proizvedena!
 
Odgovor na temu

padobranac75
MPN
MPN
Beograd

Član broj: 319968
Poruke: 27
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.01.2014. u 18:42 - pre 125 meseci
Nema ovo?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

duskoSD

Član broj: 318325
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.01.2014. u 18:54 - pre 125 meseci
Evo da ne bude da sam te slagao, sliko sam!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

v.vuksanovic
Thessaloniki Greece

v.vuksanovic
Član broj: 228043
Poruke: 98
..212.104.dsl.dyn.forthnet.gr.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.01.2014. u 21:06 - pre 125 meseci
Evo ja sam danas moju KEPO peć da kažem kako se kaže kod nas UTEGAO.
Što se tiče rezultata ja sam više nego prezadovaljan, i van svih očekivanja.
Evo kačim foto da vidite.. a Zoran ako hoće neka prokomentariše



[Ovu poruku je menjao v.vuksanovic dana 02.01.2014. u 22:36 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.01.2014. u 16:13 - pre 125 meseci
pozdrav , već sam prešao na pelet sa toby 20 a sad jurim za matorog integrisani kamin na pelet pa mi je za sad zagolicao maštu MBS 18 kao što je na 1 str. jel bi to bila dobra kupovina ?

http://www.mbs.rs/thermo-pellet_sr.html
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

v.vuksanovic
Thessaloniki Greece

v.vuksanovic
Član broj: 228043
Poruke: 98
..212.104.dsl.dyn.forthnet.gr.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.01.2014. u 17:03 - pre 125 meseci
boree

Ja sam sebi kupio peć KEPO Made in Srbija i pošto verovatno neznaš da čitaš rezultate sa gornje dve slike ukratko ću ti reći da su rezultati EKSTREMNO DOBRI da ne kažem NEVEROVATNI.
Znači sa moje tačke gledišta samo KEPO i ništa drugo.
Sve gore diskusije 100 strana su za MBS i pomalo ALFA

[Ovu poruku je menjao v.vuksanovic dana 04.01.2014. u 18:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.01.2014. u 17:58 - pre 125 meseci
nisam imao vremena da pročitam 100 str. pa sam samo pitao a vidim da se uglavnom on spominje , a za kepo ne mogu na netu da nađem ništa , čiji je to proizvod ?
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

v.vuksanovic
Thessaloniki Greece

v.vuksanovic
Član broj: 228043
Poruke: 98
..212.104.dsl.dyn.forthnet.gr.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.01.2014. u 18:07 - pre 125 meseci
Kod mene KEPO radi tri meseca besprkorno, a neki dan smo je i prmerili da vidim šta je i kako je, na slikama gde je analizator TESTO vide se rezultati.
Oni tu peć rade za Italijane ali su ove sezone ponudili i domaćem tržištu.
Da bi je doneli do stana celu sam je demontirao i deo po deo nosio Unutra je sve vrhunski uradjeno.
Inače firma KEPO je iz Kosjerića i evo ti njihov sajt http://www.kepo.rs/proizvodni-program/hidro-pec-na-pelet/
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.01.2014. u 18:17 - pre 125 meseci
cena ? vidim dosta je masivna , i što se tiče vode u kotlu i rezervoara i težine , al dobro ipak je to 20 kw
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

duskoSD

Član broj: 318325
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.01.2014. u 18:19 - pre 125 meseci
Citat:
v.vuksanovic:
boree

Ja sam sebi kupio peć KEPO Made in Srbija i pošto verovatno neznaš da čitaš rezultate sa gornje dve slike ukratko ću ti reći da su rezultati EKSTREMNO DOBRI da ne kažem NEVEROVATNI.
Znači sa moje tačke gledišta samo KEPO i ništa drugo.
Sve gore diskusije 100 strana su za MBS i pomalo ALFA

[Ovu poruku je menjao v.vuksanovic dana 04.01.2014. u 18:16 GMT+1]


Koliko si platio tu pec KEPO? Kako se pokazala sa potrosnjom?
 
Odgovor na temu

v.vuksanovic
Thessaloniki Greece

v.vuksanovic
Član broj: 228043
Poruke: 98
..212.104.dsl.dyn.forthnet.gr.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.01.2014. u 18:29 - pre 125 meseci
Ja sam kupio 160.000 din. Dali je mnogo ili malo ne znam. Ali znam da sam prezadovoljan.
Ja grejem 130m2, Peć se uključuje u 06h i gasi oko 22h u celom stanu imam 23-24C i greje i bojler za kupanje od 80litara.
Prosek za sve ove dana je 18,5kg po danu u zadnjih mesec dana.
Čisto da pomognem malo Radili smo merenja sa TESTO 330-2 i izmerena iskorišćenost je 95% rezultat za svaki respekt.

[Ovu poruku je menjao v.vuksanovic dana 04.01.2014. u 20:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

damonegro

Član broj: 312331
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.01.2014. u 20:08 - pre 125 meseci
Na prvi pogled na peć, sistem rada i opis, ne vidim uslove da bi se ova peć bitno razlikovala od Alfe ili MBS. Sistem izmenjivača je sličan, čišćenje i protok vazduha isto potpritiskom, čašica, odvod i ostalo samo varijacija na temu. Ne sporim da je peć dobra ili loša, ali ne vidim razloge zbog kojih bi bila bitno drugačija. Sama iskoristivost koju je pokazao aparat je sa druge strane neprihvatljiva, jer takvo merenje jednostavno odstupa od pravila i standarda za tu vrstu atesta, gde se strogo mere i mnogi drugi parametri: temperature prostora, protok i temperature ulaznog i izlaznog vazduha, režimi rada i vreme merenja. Stoga ne mogu da prihvatim kao objektivne neke navedene rezultate. U pitanju je samo još jedan sličan proizvod, većeg ili manjeg estetskog doživljaja, i sigurno sa istim problemima koji zavise od režima rada, peleta, i drugih faktora.
 
Odgovor na temu

v.vuksanovic
Thessaloniki Greece

v.vuksanovic
Član broj: 228043
Poruke: 98
..212.104.dsl.dyn.forthnet.gr.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.01.2014. u 20:32 - pre 125 meseci
Sve peći liče jedna na drugu, nije baš lako izmisliti rupu na saksiji. Ali nijanse su te koje ih razlikuju, neke koštaju 1400Eur a neke 4000Eur.
Imao sam priliku da vidim i MBS i sve što sam dohvatio klimalo se a i 100 strana diskusije govore samo o MBS i ALFA pećima
Moja tri meseca bez prekorno radi bez i naj manjeg problema.
Što se tiče merenja nismo ih radili odokativnom metodom i na mesecu.
Radili smo u mom stanu, na mojoj peći sa vrhunskim Nemačkim analizatorom dimnih gasova TESTO 330-2, e sada ako hoćemo da kažemo da ništa to nije merodavno i da TESTO nezna šta radi OK da kažemo.
Inače na dve slike ima dovoljno parametara gde ako razumeš možeš da svatiš kako peć radi tj sagoreva. Voleo bih da mi kažeš sa kojim parametrom nisi zadovoljan?
U nerazvijenim zemljama zapadne evrope kao što je naprimer Nemačka svi odžačari imaju po jedan ovakav TESTO pa ako dimni gasovi nisu po njihovom standardu ne daju upotrebnu dozvolu za kotao. A Srbi mogu da se zaklinju da je sagorevanje odlično.
Inače ja ni jednog trenutka ne spominjem estetski doživljaj jer o njemu nisam razmišljao jer mi peć služi samo za grejanje.
Za tri meseca rada nisam imao ni jedan problem iako sam ložio nekoliko različitih vrsta peleta, peć radila u svim režimima.
ja sam zadovoljan što uz izuzetnu potrošnju imam topao stan i što je srpska firma uspela da napravi ovakav proizvod
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.01.2014. u 07:12 - pre 125 meseci
Citat:
v.vuksanovic: Sve peći liče jedna na drugu, nije baš lako izmisliti rupu na saksiji. Ali nijanse su te koje ih razlikuju, neke koštaju 1400Eur a neke 4000Eur.
Imao sam priliku da vidim i MBS i sve što sam dohvatio klimalo se a i 100 strana diskusije govore samo o MBS i ALFA pećima
Moja tri meseca bez prekorno radi bez i naj manjeg problema.
Što se tiče merenja nismo ih radili odokativnom metodom i na mesecu.
Radili smo u mom stanu, na mojoj peći sa vrhunskim Nemačkim analizatorom dimnih gasova TESTO 330-2, e sada ako hoćemo da kažemo da ništa to nije merodavno i da TESTO nezna šta radi OK da kažemo.
Inače na dve slike ima dovoljno parametara gde ako razumeš možeš da svatiš kako peć radi tj sagoreva. Voleo bih da mi kažeš sa kojim parametrom nisi zadovoljan?
U nerazvijenim zemljama zapadne evrope kao što je naprimer Nemačka svi odžačari imaju po jedan ovakav TESTO pa ako dimni gasovi nisu po njihovom standardu ne daju upotrebnu dozvolu za kotao. A Srbi mogu da se zaklinju da je sagorevanje odlično.
Inače ja ni jednog trenutka ne spominjem estetski doživljaj jer o njemu nisam razmišljao jer mi peć služi samo za grejanje.
Za tri meseca rada nisam imao ni jedan problem iako sam ložio nekoliko različitih vrsta peleta, peć radila u svim režimima.
ja sam zadovoljan što uz izuzetnu potrošnju imam topao stan i što je srpska firma uspela da napravi ovakav proizvod

Ja nebranim i nezastupam ni MBS ni KEPO,ali ako nemas nikakvih problema i sve lepo radi extra sta ces onda po ovakvim forumima....ovo nisu forumi za pokazivanje nadmocnosti (ciji je lepsi i veci,ako nisi skontao u zadnjih 100 strana)nego ako neko ima neki problem ili poboljsanje da ga iznese ovde pred svima.....kod tebe je sve extra tako da ti i nemas potrebu za ovakvom vrstom foruma....ili mozda imas....
 
Odgovor na temu

v.vuksanovic
Thessaloniki Greece

v.vuksanovic
Član broj: 228043
Poruke: 98
..212.104.dsl.dyn.forthnet.gr.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.01.2014. u 13:00 - pre 125 meseci
Lepa lukic
Nebi bilo zgorega da prvo pročitaš naslov diskusije integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak
Znači naslov kaže da forum nije privilegija onih koji imaju ALFA ili MBS peći, onih koji imaju probleme ili koju nemaju probleme, onih koji znaju ili onih koji neznaju. Nego je diskusija za sve one koje iz bilo kog razloga interesuje tema integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak
Evo da ti odgovorim šta ću na ovom forumu:
-Zahvaljući forumu sam došao do zaključka šta ne trebam da kupim (i kupio sam nešto što do sada niko nije na forumu spomenuo da ima) i zbog toga sam zahvalan svima koji su učestvovali u diskusiji
-Ja hoću da iznesem moje iskustvo sa mojom peći koja je u odnosu na tvoju nepoznata , i neafirmisana, ali radi bezprekorno a Srpski je proizvod.
Tako da budući kupci peći ne moraju da vise po raznim forumima da traže rešenje za probleme koje imaju.
Nesmem garantovati jer nisam pročitao svih 100 strana diskusije ali sam skontao da do sada niko nije izneo argumentovane podatke za peć koju ima osim podataka koje sam ja postavio.
I ne mogu da razumem zašto ti smeta kada neko kaže da mu peć radi bezprekorno i to potkrepi činjenicama, pa ja ni jednog trenutka ne spominjem da je moja peć lepša ili veća.
Ali to su verovatno neki unutrašnji porivi.
Ti si u zabludi ja imam potrebu da iznesem moj argumentovani stav ovde pred svima o mojoj peći ( a ne rekla kazala)
da bi učesnici diskusije poput našeg kolege sa diskusije boree koji je tražio savet šta da kupi imali jednu informaciju više pa da ne mora da čita 100 strana foruma i da traži rešenje.
Ovako ima informacije pa neka odluči šta će da kupi.
Ukoliko eventualno i ti imaš problema sa svojom peći vrlo rado ću ti pomoći da ih rešiš ukoliko znam i ukoliko mi kažeš koji ti je problem.
 
Odgovor na temu

v.vuksanovic
Thessaloniki Greece

v.vuksanovic
Član broj: 228043
Poruke: 98
..212.104.dsl.dyn.forthnet.gr.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.01.2014. u 13:26 - pre 125 meseci
Citat:
boree:
cena ? vidim dosta je masivna , i što se tiče vode u kotlu i rezervoara i težine , al dobro ipak je to 20 kw

Vidi nije ti neki bitniji problem dali je peć 18Kw ili 20Kw obadve rade do zadate temperature vode ili prostora a posle prelaze u modulaciju, moja konkretno se na 86C gasi i ulazi u da kažem hladjenje, a onda se na nekih 67 ponovo uključuje.
Kada imamo kotlove na drvo bez akumulatora toplote tu je veoma bitno uzeti adekvatnu snagu kotla.
Kod kotlova i peći na pelet imamo kontrolisano gorenje tako da tu možemo bez nekih ozbiljnih problema imati i odstupanja u snazi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2060269 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.