Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2066652 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Apokalipsa_
fafd
fdaasf.doo

Član broj: 318779
Poruke: 45
*.res.bb.17610856161.dslon.ws.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.12.2014. u 11:30 - pre 113 meseci
@zoran.mika Što se tiče automatske ozrake to znam i to je ok. Pored te ugradio sam jednu kod bojlera, to mi je najviša tačka u sistemu. Iz tog razloga i kada uzmem u obzir da ne čujem mjehuriće vode, mišljenja sam da u sistemu nema vazduha, a da ima dovoljno vode. Pritisak u cijevima je 1.6 bara.

To što se tiče donjih ventila na radijatoru moram pogledati, nisam ni siguran da li ih imam uopšte. Kada dođem kući javiću stanje.

Hvala na brzom odogovoru!
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.12.2014. u 12:14 - pre 113 meseci
Apokalipsa,nisam dobro procitao ti si mislio na ventilator a ja na ventil,postoji da se samo on regulise i to na N-9-02-01 Exhaust chimney ako je u plusu za svaki broj 50. obrtaja vise npr.N-9-02-01 Exhaust chimney 2 onda je brzina ventilatora u svim rezimima veca za 100.obrtaja
 
Odgovor na temu

Apokalipsa_
fafd
fdaasf.doo

Član broj: 318779
Poruke: 45
89.111.241.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.12.2014. u 15:30 - pre 113 meseci
@zoran.mika OK. Ja sam iz postova shvatio da N-9-02-01 Exhaust chimney smanjuje broj obrtaja ventilatorima koji duvaju u čašicu. Trenutno mi je na -2.
Hoću da smanjim broj obrtaja tog ventilatora što izbacuje u dimnjak. Ovo iz razloga što mi se čini da temperatura koja nastane sagorijevanjem peleta jednostavno izleti kroz odžak.

A šta sa radijatorima? To što ti spominješ ventile na radijatoru imam u donjem dijelu gdje se priključuju dovodna i odvodna cijev na radijatorima tzv. H ventil. https://www.dropbox.com/s/ffmle7ffl1tnowd/radijatorski%20H%20ventil.jpg?dl=0

Kao što vidiš na ovim ventilima je u položaju " - ", a kod mene je u položaju " I ". Jesi li mislio na to?
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.12.2014. u 21:08 - pre 113 meseci
Ti verovatno imas jednocevni sistem sa usponskim vodom na ventilima i treba da balansiras instalaciju od prvog do poslednjeg radijatora,to ces postici tako sto ces od prvog radijatora odvrnuti onaj cep i prici '"srafu"dal sa imbus kljucem ili srafcigerom.Na prvom radijatoru maksimalno prigusivati dok ne utvrdis da li greje i u gornjoj zoni i donjoj i tako redom sve do zadnjog gde je potpuno otvoren i tako za svaki krug grejanja.
Ako mislis da ti toplota izduvava u dimljak ti jos smanji N-9-02-01 Exhaust chimney.
 
Odgovor na temu

DjuroUe
Srbija

Član broj: 324252
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.12.2014. u 21:19 - pre 113 meseci
Pozdrav svima na ovoj temi, bogami imam dosta pitanja, a bogami i odgovora da podelim sa vama!
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2014. u 04:27 - pre 113 meseci
@DjuroUe Pitaj i deli!!!
 
Odgovor na temu

groznifly
reka
Užice,Srbija

Član broj: 244967
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2014. u 10:39 - pre 113 meseci
Jos jednom molim clanove koji imaju iskustva u ovoj situaciji da mi pomognu-
Gusani ili panelni radijatori- sta je rentabilnije kada je grejanje na pelet u pitanju?
Hvala!
 
Odgovor na temu

Apokalipsa_
fafd
fdaasf.doo

Član broj: 318779
Poruke: 45
*.res.bb.17610856161.dslon.ws.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2014. u 10:45 - pre 113 meseci
Citat:
zoran.mika: Ti verovatno imas jednocevni sistem sa usponskim vodom na ventilima i treba da balansiras instalaciju od prvog do poslednjeg radijatora,to ces postici tako sto ces od prvog radijatora odvrnuti onaj cep i prici '"srafu"dal sa imbus kljucem ili srafcigerom.Na prvom radijatoru maksimalno prigusivati dok ne utvrdis da li greje i u gornjoj zoni i donjoj i tako redom sve do zadnjog gde je potpuno otvoren i tako za svaki krug grejanja.
Ako mislis da ti toplota izduvava u dimljak ti jos smanji N-9-02-01 Exhaust chimney.


Nisam siguran da znam šta znači jednocijevni sistem, ali mislim da je kod mene dvocjevni ili kako se već zove. Sa peći idu dvije cijevi na razvodnik, odatle dalje ide na svaki radijator jedan dovod i jedan povrat.

Smanjio sam Exhaust chimney, sada je na -7.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2014. u 11:09 - pre 113 meseci
Apokalipsa,koliko grejnih tela imas i koliko cevi ide sa jednog razdelnika
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2014. u 11:25 - pre 113 meseci
Citat:
groznifly:
Jos jednom molim clanove koji imaju iskustva u ovoj situaciji da mi pomognu-
Gusani ili panelni radijatori- sta je rentabilnije kada je grejanje na pelet u pitanju?
Hvala!


Razlika izmedju gusanih i panelnih radijatora je sto u gusanim radijatorima ima dosta vise vode,sporije se greju ali zato i sporije se hlade,dok u panelnim ima manje vode,brze se greju a i brze se hlade,postoji verovatnoca da ces manje peleta trositi ali potreba tvog objekta je sto si pisao iz ranijih postova oko 10.kw,kao sto sam ti pisao po mojem misljenju za nasu pec uopste nije dobro sto se tice potrosnje peleta imati kombinovani grejac u bojleru koji je jacine minimum 2.8 kw ili ti kombinovani bojler sa grejacom tj. izmenjivacom toplote od minimum jacine od 4.kw,bolje je po mom misljenju da uradis izolaciju kuce kada se za to steknu uslovi nego da sada menjas sve radijatore,koliko ti je stara ta instalacija,ako je starija i ako mozes i znas skini jedan radijator sa manje rebara pa ga iznesi napolje pa probaj da ga isperes sa bastanskim crevom,moguce je i da su prljavi iznutra od prethodnog kotla pogotovo ako je bio na cvrto gorivo

 
Odgovor na temu

groznifly
reka
Užice,Srbija

Član broj: 244967
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2014. u 14:14 - pre 113 meseci
Zorane,
Rezon mi je bio jasan- pec najvise trosi u Work rezimu, a za postizanje optimalne temp sistema mi treba 3 sata, i za to vreme proguta 7-8kg peleta. Posle toga, zahvaljujuci i tvojim savetima, trosi kao upaljac.
Mislio sam da ubacim panelne, jer bi kolicina vode u sistemu umesto 140l bila 80l, i samim tim bi, ona kriticna faza, Work, bila bitno smanjena zbog drasticno manje kolicine vode koju treba zagrejati.
Imam ponudu da dam coveku moje gusane za nove panelne, tako da bi mi investicija bila oko 80e, koliko bih, po mojoj logici ustedeo za 15 dana. Ukoliko moja logika funkcionise.
Sta mislis ti o tome.
Sto se tice temperature u prostorijama, ona je dobra- cela prica je kako smanjiti potrosnju peleta.
Imam u bojleru izmenjivac toplote, i zasafio sam ga kada si mi ti rekao, ali nisam video neko drasticno poboljsane. Doduse, samo jedan dan je bio zatvoren.
Hvala ti na odvojenom vremenu.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2014. u 15:10 - pre 113 meseci
Ako imas tako dobru ponudu onda to i uradi ostaje ti samo da prepravis veze za radijator i smanjio bi maltene duplo kolicinu vode u sistemu i samim tim ces da smanjis work rezim gde i najvise trosi al samo da znas da 1kg peleta ima jacinu oko 5kw na cas znaci za 10kw potrosi se 2kg peleta na cas,sada to uradi a na prolece razmisli o izolaciji na kuci da bi imao sto manje toplotne gubitke u kuci.Primera radi za staru gradnju i slabo izolovane objekte ide od 120w pa nadalje po kvadratu a za dobro izolovane kuce i sa dobrom fasadnom stolarijom 80w pa na nize.
Ja imam kucu od oko 150 kvadrata sa izolacijom stiropora od 5cm i debljinom zida od 25cm,giter blok,i na plafonu 2cm stiropora od toga grejem 64 kvadrata jer u gornjem stanu nemam razvuceno grejanje,pec mi radi sa stand by modom,ukljucim je ujutro u 7:30 ona radi jedno pola sata na work rezimu i onda jedno sat i po u modulaciji i udje u stand by mod i ne pali se jedno tri ipo do cetiri sata i to za ceo dan odradi tri ciklusa,uvece oko 23 casa je iskljucim na dugme i to tako svaki dan,ambijetalna temperatura mi je podesena na 24 stepena a temperatura vode na 60 pri tom sto mi retko postigne zadatu temperaturu vode,sama se pali na 22 stepena a ulazi u stand by mod kada postigne temperaturu od 26 stepeni,po sadasnjim spoljnim temperaturama potrosnja peleta mi je dva dzaka na peleta na tri dana tj gore dole 10kg dnevno i nadam se da ce sto duze ovako vreme potrajati hahaha.
 
Odgovor na temu

groznifly
reka
Užice,Srbija

Član broj: 244967
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2014. u 15:42 - pre 113 meseci
Imas li i ti gusane radijatore?
A ovo sa stan by modom je odlicna varijanta.
Kako si je podesio da tako radi?
Ja znam gde se aktivira- pisao si vec o tome, ali postoje li jos neka dodatna podesavanja?
Ja kada je aktiviram, ona iz modulate predje u work .
 
Odgovor na temu

Apokalipsa_
fafd
fdaasf.doo

Član broj: 318779
Poruke: 45
89.111.241.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2014. u 18:15 - pre 113 meseci
Citat:
zoran.mika:
Apokalipsa,koliko grejnih tela imas i koliko cevi ide sa jednog razdelnika


Imam 5 radijatora sljedećih dimenzija
120x60 (dnevni boravak u kome je i peć)
140x60 (spavaća soba)
140x60 i 100x60 (trpezarija sa kuhinjom)
to je pet radijatora, i
190x60 (ljestve u kupatilu)

Slika jednog od radijatora

Međutim, zatvorene prostorije su mi spavaća i kupatilo, sve ostalo je otvorenog tipa. Odnosno bez vrata između dnevnog boravka, trpezarije, kuhinje i hodnika. Kuća nije izolovana, a građena je siporeksom širine 25 cm.

Razdjelnik
 
Odgovor na temu

DjuroUe
Srbija

Član broj: 324252
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2014. u 18:48 - pre 113 meseci
Da se i ja malo oglasim po ovom pitanju!!!! Uzeo sam Mbs-a 18Kw letos i uzeo 2.5 tone peleta, po mom proracunu trebace mi jos 800Kg sigurno! Zasto toliko? Pa evo zasto! Kada sam se razmisljao da uzmem pec citao sam ovaj forum od pocetka do kraja, svaki post, svaki parametar, menjao parametre na mojoj, smanjivao vreme ubacivanja (coclea power), menjao vreme ukljucivanja pumpe, menjao pauzu izmedju rada puza (load pellet), menjao pelet, sve sam probao... Mene kolju samo dve sitnice, nemam izolaciju i imam 7 grejnih tela u stanu od 80m2, to je najveci problem i najveca razlika u grejanju kod mene, Zorana, DrVlade, i mog zemljaka Groznifly! Moj komsija koji zivi u istoj kuci, dva sprata iznad mene, takodje je uzeo istu pec, isti pelet kao i ja, cak on nema PVC stolariju a ja imam, on ima gusane a ja panelne radijatore, on ih ima 5, s tim sto su mu dva od cetiri rebra, jedan od sest rebara a ova ostala dva velika! Juce sam bio kod njega i njemu je nastelovano sobna 22, temperatura vode 60, usla mu pec u MODULATE a pec samo siba, izasla mu sobna na 26 a temperatura vode na 62, a meni je nastelovano sobna 24 voda 60, moram da je ubacim u 5 da bi digao temperaturu na 59, jer na 60 ne moze posto ona sama smanjuje brzinu kada se priblizava zadatoj temperaturi vode! Ja moju pec drzim na 5, kada dostigne temperaturu ona smanji sama, tako mi je najbolje zbog temperature u kuci, a cim predje u MODULATE, posle nekog vremena se ohladi i padne na 48, umalo pumpu da ugasi ! Druga je prica kada zavrnem dva velika radijatora, sada su mi zavrnuti i na MODULATE drzi 53 stepena! Eto, moj veliki problem je velika kolicina vode u sistemu i najbitniji faktor kod svih nas! Mada sve je ova manje bitno s obzirom koje je ovo gospodsko grejanje, sto kaze jedan moj ortak, ko je izmislio pelet dabogda mu deca zlatnim kasikama jela!!!
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2014. u 19:43 - pre 113 meseci
Citat:
Apokalipsa_:
Citat:
zoran.mika:
Apokalipsa,koliko grejnih tela imas i koliko cevi ide sa jednog razdelnika


Imam 5 radijatora sljedećih dimenzija
120x60 (dnevni boravak u kome je i peć)
140x60 (spavaća soba)
140x60 i 100x60 (trpezarija sa kuhinjom)
to je pet radijatora, i
190x60 (ljestve u kupatilu)

Slika jednog od radijatora

Međutim, zatvorene prostorije su mi spavaća i kupatilo, sve ostalo je otvorenog tipa. Odnosno bez vrata između dnevnog boravka, trpezarije, kuhinje i hodnika. Kuća nije izolovana, a građena je siporeksom širine 25 cm.

Razdjelnik


Jel znas koji su ti ventili,ko je proizvodjac ako je hertz na njemu imas oznake 1 ili 2 odnosno 1 je za jednocevni sistem kada se vise radijatora veze za jedan krug ili 2 kao u tvom slucaju da sa razdelnika na radijator ide jedna cev i vraca se u sabirac ako je oznaka 1 u tvom slucaju onda ga maksimalno sa imbusom ili sravcigerom ispod onog cepa zatvori

 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2014. u 20:00 - pre 113 meseci
Citat:
groznifly:
Imas li i ti gusane radijatore?
A ovo sa stan by modom je odlicna varijanta.
Kako si je podesio da tako radi?
Ja znam gde se aktivira- pisao si vec o tome, ali postoje li jos neka dodatna podesavanja?
Ja kada je aktiviram, ona iz modulate predje u work .


Nemam gusane radijatore imam aluminijumske calidor H 600 visine od 680mm mislim da se tako zovu litraze po pola litra vode po rebru 70.rebara,
Sto se tice podesavanja stand by moda je
N-9-04-06 Razlika temperature prilikom uključenja STAND - BY moda 02,00 C
N-9-04-07 Vreme za koje se peć gasi u STAND - BY modu, tj kada detektuje razliku temperature koliko vremena je potrebno do isključenja peći 02' i

MENU 02 - SET CHRONO
Podešavamo ENABLE CHRONO OFF
MENU 05 - MODE STAND-BY
Podesavamo na ON
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2014. u 20:11 - pre 113 meseci
Citat:
DjuroUe:
Da se i ja malo oglasim po ovom pitanju!!!! Uzeo sam Mbs-a 18Kw letos i uzeo 2.5 tone peleta, po mom proracunu trebace mi jos 800Kg sigurno! Zasto toliko? Pa evo zasto! Kada sam se razmisljao da uzmem pec citao sam ovaj forum od pocetka do kraja, svaki post, svaki parametar, menjao parametre na mojoj, smanjivao vreme ubacivanja (coclea power), menjao vreme ukljucivanja pumpe, menjao pauzu izmedju rada puza (load pellet), menjao pelet, sve sam probao... Mene kolju samo dve sitnice, nemam izolaciju i imam 7 grejnih tela u stanu od 80m2, to je najveci problem i najveca razlika u grejanju kod mene, Zorana, DrVlade, i mog zemljaka Groznifly! Moj komsija koji zivi u istoj kuci, dva sprata iznad mene, takodje je uzeo istu pec, isti pelet kao i ja, cak on nema PVC stolariju a ja imam, on ima gusane a ja panelne radijatore, on ih ima 5, s tim sto su mu dva od cetiri rebra, jedan od sest rebara a ova ostala dva velika! Juce sam bio kod njega i njemu je nastelovano sobna 22, temperatura vode 60, usla mu pec u MODULATE a pec samo siba, izasla mu sobna na 26 a temperatura vode na 62, a meni je nastelovano sobna 24 voda 60, moram da je ubacim u 5 da bi digao temperaturu na 59, jer na 60 ne moze posto ona sama smanjuje brzinu kada se priblizava zadatoj temperaturi vode! Ja moju pec drzim na 5, kada dostigne temperaturu ona smanji sama, tako mi je najbolje zbog temperature u kuci, a cim predje u MODULATE, posle nekog vremena se ohladi i padne na 48, umalo pumpu da ugasi ! Druga je prica kada zavrnem dva velika radijatora, sada su mi zavrnuti i na MODULATE drzi 53 stepena! Eto, moj veliki problem je velika kolicina vode u sistemu i najbitniji faktor kod svih nas! Mada sve je ova manje bitno s obzirom koje je ovo gospodsko grejanje, sto kaze jedan moj ortak, ko je izmislio pelet dabogda mu deca zlatnim kasikama jela!!!


Na koliko stepeni ti se ukljucuje pumpa i napisi koji su ti parametri ubacivanja peleta i brzine ventilatora po rezimima rada

 
Odgovor na temu

groznifly
reka
Užice,Srbija

Član broj: 244967
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2014. u 21:39 - pre 113 meseci
Hvala.
 
Odgovor na temu

DjuroUe
Srbija

Član broj: 324252
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2014. u 11:12 - pre 113 meseci
Na 50 se ukljucuje, 47 iskljucuje
1 - 1.5 1800
2 - 2,0 1900
3 - 2,7 2200
4 - 3,7 2400
5 - 4,0 2650
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2066652 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.