Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2073396 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

istvan1954
istvan erdei
nezaposlen
nezaposlen
temerin,srbija

Član broj: 312869
Poruke: 62
*.dynamic.stcable.net.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.01.2015. u 20:29 - pre 114 meseci
Sve sam probao, i zicu i podmazivanje i usisivanje i pomoc klesta, neide nesto je zablokirao puz. Usvakom slucaju hvala na sugestijama i predlozima moracu sacekati servisera posle praznika. Izvesticu vas o uzroku zastoja.
 
Odgovor na temu

njancic
Nikola Jancic

Član broj: 327030
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.01.2015. u 06:42 - pre 114 meseci
Pozdrav svima, evo vec dva dana citam temu od samog pocetka i stigao sam do neke 86 strane ako se ne varam. Kupio sam MBS 18kw i slusajuci vase probleme i korisne savete resio sam i mnoge svoje nedoumice oko rukovanja peckom. Posto vidim da ste se podelili u klanove ja spadam u ovaj krem klan koji je u manjini ali polako videcemo jos. Jedno brzinsko pitanje na koje i mozda postoji odgovor ali nisam jos uvek naleteo da je neko pitao. Da li smem da otvorim vrata pecke u toku rada kako bih ocistio casicu koja i pored razbusivanja rupa i dalje akumulira sljaku od ocigledno loseg peleta. Mrzi me da cekam svaki put po deset minuta da se ohladi pec pa me interesuje koliko je bezbedno da je otvorim dok je recimo u modulat rezimu?
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.01.2015. u 07:15 - pre 114 meseci
@njancic Hihihihi, slobodno otvori vrata (nista strasno se nece dogoditi) ali prethodno otvori sve prozore u prostoriji u kojoj ti je pec, dim ce iz peci pokuljati ka prostoriji !!!
Kad se ovako gleda iza zatvorenih vrata, pomislio bi da ga malo ima, ali to je cudo jedno koliko ga je, narocito kad se vrata otvore!!!
 
Odgovor na temu

njancic
Nikola Jancic

Član broj: 327030
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.01.2015. u 08:29 - pre 114 meseci
Pa onda nije bas ni pametno otvarati? Bojim se da ne ostanem bez obrva.. hehehehhehe
Mislim, da li si ti, ili bilo ko, otvarao i cistio tako jer dosta se ohladi voda dok ja to ocistim pa gubim poprilicno peleta na tu avanturu.


[Ovu poruku je menjao njancic dana 04.01.2015. u 09:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.01.2015. u 14:29 - pre 113 meseci
Ama, ne, neces ostati bez obrva!
A otvarao sam, kako nisam, zanimalo me je sta ce se desiti, experimentisao sam i radio sve i svasta!
Lepo kaze nasa stara - " Ko se dima ne nadimi, taj se vatre ne ogreje!!! "
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.01.2015. u 20:35 - pre 113 meseci
Nadahnut kolega sa teme Grejanje na pelet a ponajvise Boree-a resih i ja da izmerim potrosnju moje pecke mbs 18 kw,pokusavao sam vise puta a i vas sam pitao da ako imate volje da isto uradite.Pustio sam N-7 LOAD INITIAL u trajanju programa od 90" da napuni posudu koliko ima grama peleta i to sam izmerio na preciznoj digitalnoj vagi,rezultat je 225gr peleta,sto iznosi 2.5gr peleta na sekund rada puza ili ti 150gr na minut.Po postavkama moje peci gde je Load pelllet 00 ciklus od punjenja do ponovnog punjenja peleta iznosi 8.sekundi i 450.ciklusa u jednom satu dosao sam do sledecih rezultata,napomiljem u mom slucaju.
Prikacio sam fajl (nadam se da se vidi)
Te postavke sam stavio na moju kvadraturu kuce sa delimicno dobrom izolacijom.Isao sam logikom da je u pocetku rada peci potrebna maksimalna jacina da bi se postigla zadata temperatura i po postizanju iste pec da ulazi u modulacioni rad i tu temperaturu da odrzava tokom rada.
Imam 64.kvadrata i meni je potrebno oko 105.vati po kvadratu (ovo se odnosi na modulacioni rad tj. odrzavanje zadate temperature)
Pec je namestena da radi u stand-by rezimu,ambijetalna temperatura namestena na 24.C a temperatura vode na 60.C, pali se na 22.C i radi u maksimalnoj snazi do 24.C i prelazi u modulaciju ( i uprkos maloj modulacionoj snagi ) postize temperaturu od 26.C i gasi se ( nesmem vise da je smanjm )
Prinudna promaja je namestena kao sto kaze Dr vlada,da je plamen razigran i crvenkast,brzine su po fabrickom stelovanju sa N-9-02-01 Exhaust chimney -04,e sada ako nekom ovaj reper odgovara neka steluje po njemu,ali moja preporuka je da se naj pre izmeri N-7 LOAD INITIAL.
Nadam se da nisam smorio cenjene kolege.
PS Ako negde gresim slobodno me upozorite.
Pozdrav



[Ovu poruku je menjao zoran.mika dana 05.01.2015. u 22:06 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zoran.mika dana 05.01.2015. u 22:14 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.01.2015. u 04:32 - pre 113 meseci
@zoran.mika Bez brige, pridruzicu ti se i ja, uradicu taj mali test, pec imam, pelet imam, vagicu imam, bice i rezultata za koji dan!
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.01.2015. u 07:26 - pre 113 meseci
Hvala Vlado,pa da uporedimo potrosnju,sve se oko toga vodi,sto manja potrosnja i dobro grejanje
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.01.2015. u 17:05 - pre 113 meseci
zoran.mika
Crno i naopako - 26 stepeni! Na kojoj temperaturi leti uključujete er-kondišn?
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.01.2015. u 19:43 - pre 113 meseci
Zmajdine,mnogo je nezgodno izbalansirati temperaturu prostorije u kojoj se nalazi pec i temperaturu vode u instalaciji,sami znate da ona vazduhu predaje 4.kw a vodi 14.kw,desava se da je u prostoriji kao sto sam rekao 26.C a temperaturu vode jedva postigne 52.C,danas sam smanjio razliku u temperaturi od 1.5.C (kako se vec zove)
nastelovana temperatura na 24.C pec se pali na 22,5.C a gasi se na 25,5.C u dnevnom boravku a u ostalim prostorijama oko 20.C i ona to brzo odradi,jedno pola sata na programu 5.pa ode u modulaciju jedno sat vremena i ugasi se (postavljena je u stand-by mod),a da je pustim da radi non-stop u modulaciji ona bi postigla i vece temperature u dnevnom boravku (u jednom od mog gornjeg posta postavio sam potrosnju)
Razmisljam da kada mi istekne garancija dodatno izolujem kazan i da ostavim samo vrata da greju,ovako greje i odozgo (ona gornja keramicka ploca se toliko ugreje da brat bratu ima 70.C).
Voljan sam prihvatiti svaki vas predlog i oko potrosnje (za sada sam zadovoljan potrosnjom) i oko rada peci.
Hvala i pozdrav
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.01.2015. u 20:13 - pre 113 meseci
Kako izolacija može da utiče na garanciju?

Nemam baš neko iskustvo sa tim pećima - do sad sam imao priliku da "čačkam" svega dve, ali mogu da kažem da sam dobijenim rezultatima (više nego) zadovoljan. Iskreno, očekivao sam bitno lošije od ostvarenog.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.01.2015. u 20:53 - pre 113 meseci
Peci uopste nisu lose samo im treba da se dosteluju kako bi ispunile uslove korisnika,sto serviseri uopste to nerade,dodju puste pec u rad,sturo objasnjenje oko ciscenja,overe garanciju i to je to a sto se tice dodatne izolacije kazana morao bi malte ne da je celu rasturim i da pridjem do kazana i da stavim izolaciju sa svih strana sem vrata,a i sami znamo kako to kod nas ide,nedaj Boze da mi se nesto pokvari i dodje neki serviser eto im odma razloga ako vide neke modifikacije peci da uskrate garanciju i ono to se desilo zbog toga.
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.01.2015. u 21:04 - pre 113 meseci
Kao, puž se zaglavio zbog dodatne izolacije? Nije nego.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.01.2015. u 21:27 - pre 113 meseci
Tako nesto a mozda nece i ventilator da radi ili doslo je do prevelike temperature izduvnih gasova pa zbog toga je pumpa prsla hahahaha
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.01.2015. u 22:45 - pre 113 meseci
Svim Hriscanima Pravoslavne veroispovesti srecan Bozic Mir Boziji Hristos se rodi
 
Odgovor na temu

DjuroUe
Srbija

Član broj: 324252
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.01.2015. u 10:57 - pre 113 meseci
Hristos se rodi, srecan Bozic!
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.01.2015. u 18:52 - pre 113 meseci
@zoran.mika Vaistinu se rodi!!!
Kao sto obecah, merio sam LOAD INITIAL i izmerio samo 180g. Merio 5x, 180g, 179g, 183g, 180g, 180g
E sad, koji su razlozi, ne znam.
Prvi razlog moze biti u duzini peleta, primetio sam zrna i od 5cm.
Drugi razlog moze biti da je ovo proslogodisnji pelet, mozda se prosusio pa kalirao?!
Moracu sutra da izmerim i ceo dzak!
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.01.2015. u 20:00 - pre 113 meseci
Hvala Dr Vlado i Boree sa foruma grejanje na pelet isto merio u casi od pola litre pelet od dva dobavljaca i bile su razlike u gramazi u prvom merenju 470.gr a u drugom 525.gr.
Evo ja sada izmeri dva djaka u jednom 14,910 a u drugom 14,920 kg i zmerio sam u casi od pola litre 300.gr +-3.gr

[Ovu poruku je menjao zoran.mika dana 07.01.2015. u 21:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2015. u 04:37 - pre 113 meseci
@zoran.mika Ako mozes da nadjes neki meksi a deblji izolacioni materijal otporan na visoke temperature slobodno ga stavi odozgo!
Treba imati na umu da ce ta izolacija morati da se pomeri zbog ciscenja turbulatora!
 
Odgovor na temu

slavke76
jakovcevic slavisa
subotica

Član broj: 65674
Poruke: 60
*.w82-122.abo.wanadoo.fr.



+4 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2015. u 09:49 - pre 113 meseci
Pozdrav.
Ne znam da li je ovo dobra tema, posto ja imam toby12b sto nije kaminska pec, ali dobro.
Situacija je sledeca.
Kada sam stavio pec, dosao je serviser da je pusti u rad, namestio parametre i sve sto treba, pecka radi odlicno, ne zalim se, mozda malo ponekad trosi vise, ali mozda tako treba.
Posto ja nisam kuci svaka 2-3 meseca ( u odsustvu sam 2-3 meseca ), pitao sam servisera, da li je dovoljno da samo iskljucim kotao na displeju, a ne i iz struje. On je rekao da bi trebalo da je dovoljno da se iskljuci samo na displeju a da ostane ukljucena u struji. Isprobao sam to posto je on otisao, pec se iskljucila i sledeci dan sama upalila prema zadatim parametrima. Ja sam to svatio da pec treba da se iskljuci iz struje ako necu da radi dok nisam kuci.
Kada sam odlazio od kuce , pec sam iskljucio iz struje, i prilikom ovih hladnoca, rekao bratu da je samo ukljuci u struju i ona ce se sama upaliti u 15 i ugasiti u 23h kako sam zadao parametre. Medjutim kad se brat malo kasnije vratio da vidi da li pec radi, bio je ukljucen alarm za dim ( ne znam sad kako je tacno) uglavnom u vezi senzora da dim. Onje pec ugasio na displeju, iskljucio iz struje, ponovo ukljucio u struju i upalio pec sve normalno, radi pec po zadatim parametrima. Posle toga je pec radila nekoliko dana, ja mu rekao da ponovo iskljuci pec, pa da je ukljuci kasnije, i juce je ponovo ukljucio i ponovo taj alarm za senzor dima. Ponovo je ugasio iskljucio iz struje i ukljucio u struju i upalio pec. sve normalno opet radi.
Sta bi to mogao biti problem? da li je to hladnoca? kotao je u garazi, ne verujem da temeperatra ide ispod -1 -2, jer nikad nije bilo nista smrznuto u garazi. Mozda je do dimnjaka jer gore nemam onaj lim da sprecava sneg ili kisu da pada u dimnjak?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2073396 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.