Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2058998 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2012. u 11:35 - pre 138 meseci
Zemo ako našoj koleginici Lepi treba 4t peleta to ne znači da i ostalima treba isto toliko, mnogi aspekti su u igri oko potrošnje.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2012. u 12:26 - pre 138 meseci
Sa loptom bi bilo drugacije, ali, mi nemamo loptu
Pretpostavljam da je ovo ovako napravljeno da kada vazduh dune sa strane, vec napravljeni sitan pepeo odleti a pelet po mogucstvu ostane u casici.
Zatim, da li je na kraju tog ciscenja u toku rada predvidjeno da ostane pepela u casici?
Mozda treba produziti vreme duvanja, prilikom ciscenja?
E sad, kada bih se ja razumeo u vazdusne struje, tacno bih znao kakvi otvori i na kojim mestima na casici bi trebalo da budu, da bi efekti ciscenja i sagorevanja bili maksimalni.
Sto se tice "korektnih" odgovora moj post se moze videti na prvoj strani.
http://www.elitemadzone.org/p3196773
Prosle zime sam potrosio 60000din za 18m3 drva...

[Ovu poruku je menjao drvlada75 dana 28.11.2012. u 13:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2012. u 12:41 - pre 138 meseci
Povećavao sam vreme duvanja od fabričkih 40'' na 110'' i mala je razlika vreme između duvanja 10' na 15' i na 20' ništa nešto bitno se nije promenilo.
Ako vidimo ove italijanske čašice na njima se vidi da ima malo rupa sa strane , pretežno dole ali kakav je princip uduvavanja vazduha kod tih peći.
 
Odgovor na temu

saby

Član broj: 18088
Poruke: 116
87.116.168.*



+3 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2012. u 12:42 - pre 138 meseci
e gledajuci razbusenu casicu na 7mm sa duplo vise rupa nisam posekao(inace sam hteo grinderom, a ne bansekom :)) nego sam dodao jos jedan red dole skoz uz ivicu gde ih nije bilo, danas sam se cuo sa serviserom, nemaju casicu na legeru pa moram da sacekam izvesno vreme dok stigne, ja sam za vreme cleaninga smanjio dodavanje na 0.5 zato sto po mojoj logici zbog previse vazduha u toku cleaninga pregori onaj sveze ubaceni pellet pa on pocrni i ne izgori posle kako treba, a celaning mi stoji na 10 minuta u trajanju od 120sec, tako je serviser preporucio.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2012. u 12:54 - pre 138 meseci
U jednoj epizodi Mythbusters-a na Discovery kanalu bilo je proucavanje, kada pikap trosi vise goriva, sa spustenim ili podignutim zadnjim "vratima" na prikolici.
Ispostavilo se da vise trosi kada su "vrata" spustena, zbog narusene aerodinamike.
Taj otvor na pikapu i ovi otvori na casici, mozda imaju, mozda nemaju veze
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2012. u 12:57 - pre 138 meseci
Saby sve opcije isprobavamo i kod mene stoji na 0,5' i dobro je što isprobavamo sve opcije dolazimo do bitnih saznanja kroz menjanje iskustva, meni kod 110'' kad je bilo maltene se zagasi vatra ali se brzo potpali
inače coclea mije sada
coclea1 - 1,2
coclea2 - 1,5
coclea3 - 2
coclea4 - 3
coclea5 - 3,5
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2012. u 13:00 - pre 138 meseci
Citat:
drvlada75:
U jednoj epizodi Mythbusters-a na Discovery kanalu bilo je proucavanje, kada pikap trosi vise goriva, sa spustenim ili podignutim zadnjim "vratima" na prikolici.
Ispostavilo se da vise trosi kada su "vrata" spustena, zbog narusene aerodinamike.
Taj otvor na pikapu i ovi otvori na casici, mozda imaju, mozda nemaju veze :)


Ima logike samo kako sprovesti na čašicu
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2012. u 15:47 - pre 138 meseci
Citat:
miki67:
Drizzit, samo napred i javi po kojoj ceni si našao pelet i ko je proizvođač


Nasao sam ovaj pelet.


Kaze covek 220e sa isporukom. 70 posto bukva 30 posto camovina bez kore. Kaze da je vrlo svetao - kao na youtube-u i ostalim oglasima.
Kaze da se pelet radi u Pozegi i naravno, kaze da je vrlo kvalitetan.
Zvao sam dosta drugih (pre)prodavaca i cene su im bez isporuke oko 25000, 26000 za tonu itd itd...
Digli cene uzasno. BEP je 195e sa pdv-om ali ne rade isporuku tako da bi sa isporukom bio dosta skuplji - nemaju skladista u BGD-u.




Da li neko ima iskustva sa ovim peletom?
Jos ga nisam narucio, reko prvo da pitam vas ako je kupovao ili zna nekog ko je kupovao...
Razmisljao sam da uzmem 2.5 tone...Ako zatreba, ima onaj pelet centar po gorenavedenicm ciframa (25000, 26000) pa da uzimam pojedinacne dzakove ako zafali (po istoj ceni kao i kada se kupuje na veliko)...
Ja bih pecku koristio za temperature ispod nule u ovoj sezoni a za iznad nule klim i dalje zadovoljava...

Sto se podizanja pecke na drugi sprat tice - zvao sam po oglasima i trazili su od 150e do 4000rsd-a pa cu najverovatnije uzeti nekog za 4000/5000 koji mogu da se odazovu u roku od 1-2 sata kad pec stigne.

Inace, beogradski serviseri koncar traze 4000 dinara za pustanje pecke u rad i setovanje inicijalnih parametara...Koliko su vama serviseri uzimali?


 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2012. u 16:29 - pre 138 meseci
Pustanje u rad peci je potpuno besplatno!!!
Samo treba naci majstor Zvonka iz MBS-a, izuzetno fin covek!
Nema nikakvog podesavanja, samo treba pritisnuti dugme, nista drugo.
Ovo sto mi pisemo je podesavanje u sitna crevca!

 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2012. u 16:52 - pre 138 meseci
Hoces da kazes da si ti samo pusti u rad a da si telefonom zvao za evenutalne savete u vezi sa setovanjem parametara?
Zvao si znaci smederevski servis?

 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2012. u 17:34 - pre 138 meseci
Ma naravno, ako ne zelis da cekas servisere iz MBS, sipaj pelet, pritisni dugmence power 3 sekunde i uzivkaj!!!
Samo citas uputstvo, apsolutno nikakve mudrolije nema!!!
Naravno, prethodno dobro odzraci sistem.
Telefon servisa je 026/231-597, mail: [email protected]
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2012. u 18:31 - pre 138 meseci
Ja sam platio 50 eura da serviser dođe da je pusti u protivnom ako je ti pustiš neće važiti garancija bar su tako rekli, a bila neka akcija kad su puštali besplatno ja nisam upao u tu kombinaciju pa sam morao da platim, a serviser je uradio isto što bi i ja ni manje ni više.
Što se tiče tog peleta ne znam kakav je svi smo ti ovde prvi put osim lepe lukić i još ponekog
Mada svi hvale svoju robu ako možeš uzmi 2-3 đžaka probaj pa proceni a i cena igra veliku ulogu
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2012. u 18:59 - pre 138 meseci
Meni niko nije trazio ni dinara za pustanje peci u rad, mozda su zaboravili da mi traze
 
Odgovor na temu

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2012. u 19:46 - pre 138 meseci
Citat:
miki67:
Zemo ako našoj koleginici Lepi treba 4t peleta to ne znači da i ostalima treba isto toliko, mnogi aspekti su u igri oko potrošnje.

Ma meni su poznati svi aspekti toplotnih gubitaka i stepena iskoriscenja kotla.....evo ovo sto znamo..--ako trosite 22 kg peleta na dan(15h) vi angazujete energent koji ima toplotnu moc od oko 5 kwh/kg znaci za jedan dan(15h) ste angazovali 110 kw vama za grejanje 80 m2 povrsine potrebno je od 4-5 kw (to je MAX.)toplote za jedan sat kada je spoljna temperatura +11 c to znaci da za jedan dan(15h)vama je potrebno 60-75 kw....gde se izgubi onih 40-45 kw --pa naravno to su gubici ........ ali glavni krivci za to su kvalitet PELETA i PEC...... ja sve vreme pricam o ovom problemu ova pec ima uzasan stepen iskoriscenja---pretpostavljam da pri ovim spoljnim temperaturama radi ispod minimalnog kapaciteta pa joj je stepen iskoriscenja los .....ovo su vasi rezultati merenja i to bolji-- ovo je nesto okvirno + - ali vi mozete iz ovoga da vidite gde ste vi...........Ja vama ne nudim alternativu grejanja -svako bira svoje grejanje shodno svojim potrebama i mogucnostima ali vam dobro-namerno skrecem paznju da dokupite pelet dok je cena povoljna.Ko je shvatio, shvatio je............Pozdrav i zelim vam uspeh u stelovanju.............i praticemo rezultate potrosnje nadam se da ce ova pec popraviti stepen iskoriscenja.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2012. u 20:14 - pre 138 meseci
Naša peć MBS ima stepen iskorišćenja 89% na đžaku koji ja imam piše da je 5.2kwh/kg na 89% to je 4.6kwh/kg
E sad moja peć je radila u proseku 6 sati i trošila 2kg peleta na sat prvih 30 dana, znači dnevno sam trošio 12kg
12x4.6=55.2kw to je u granicama sa mojim toplotnim gubicima i na mnogo nižim temperaturama.
Pozdrav!
PS
Zato kažem nekom je potrebno 4t nekom manje.
A sada mi peć troši oko 1.25kg na sat
 
Odgovor na temu

iglesijas

Član broj: 294066
Poruke: 30
217.16.138.*



+5 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 01:29 - pre 138 meseci
nisi u pravu kafa101....sistem je automatizovan i potpuno se sam prilagodjava temperaturnim prilikama.....u sadasnjim uslovima, kamin najvise peleta trosi prilikom paljenja i dostizanja temperature, posebno kada se ima u vidu da se pali 2-3 puta dnevno, kako kod koga....a kada kamin radi 24 casa, na debelom minusu od -10 do -20 on sporije dostize zadatu temperaturu (ali cak i u tim uslovima dovoljno je da temperatura vode iznosi maksimum 67-68 stepeni)...i sistem vec tada radi na modulaciji i ceo dan odrzava tu temperaturu, sto znaci da veci deo dana trosi od 1 do 1,25kg na sat peleta, a povecana potrosnja je samo u tim prvim satima grejanja....tako da nema potrebe plasiti ljude sa prevelikom potrosnjom... govorim o temperaturama u prostorijama od 20-22 stepena celzijusa, kupatilo oko 23-24....Ja ne mogu da tvrdim da ce neko mozda potrositi i vise, ipak zavisi od mnogih faktora, ali je to objektivna potrosnja ako ceo sistem prosecno dobro funkcionise, dozvoljavam neznatna odstupanja....ja sam prosle zime kako sam vec napisao u nekom postu bio strasno revnosan i precizno sam belezio potrosnju i dane kada je kamin radio pa evo postavljam ga ovde i budite uvereni da je sve potpuno isitinito i realno onako kako je zapravo i bilo :


"...Evo mene i mog tzv. zavrsnog bilansa na kraju sezone. Danas je 28.04.2012. godine, a od pocetka sezone 10.11.2011. godine proslo je tacno 171 dan. Tacno toliko vremena je proslo od kada sam kod mene ugradio i pustio u rad kamin na pelet. Za ceo taj period utrosio sam na grejanje tacno 223 vrece peleta od 15kg, sto ukupno iznosi 3.345 kg peleta. U krajnjem zbiru, kada se imaju u vidu cene koje sam placao za kg peleta, u jeku grejne sezone, koje su se kretale u rasponu od 18.5-23 dinara, ukupno sam utrosio 66.699 dinara za grejnu sezonu 2011/12, i to za zagrevanje prostora od 100m2, dobro izolovanog(stiropor 5 i 8) sa solidnom drvenom stolarijom. Kamin je u proseku radio za celu sezonu od 10-12 sati dnevno i to po mesecima novembar oko 14 sati, decembar od 14-16 sati dnevno, januar i februar od 16-18 sati dnevno, (kad je najjaci minus bio nekoliko dana i do 20 sati dnevno), mart od 10-12 sati i april od 2-4 sata dnevno.
Ovo su neke od informacija koje ce sigurno zanimati one koji razmisljaju da na ovaj nacin rese problem centralnog grejanja. Ukratko oko 670eura(po najskupljim cenama, u sezoni) za 100m2 za 171 dan grejanja kaminom na pelet za centralno grejanje. Ukoliko se pelet nabavi van sezone, moglo bi se ustedeti od 100 eura pa i do 200 eura, sto slozicete se nije zanemarljivo... "


Uz sva lutanja sa parametrima, peletom, optimalnim podesavanjima i po onim januarskim i februarskim vremenskim nepogodama, tako je izgledala prosla zima kod mene sto se tice potrosnje peleta...

za mikija

Razlikuju se sema parametara na Thermoflux kaminu u odnosu na MBS, postoje velike slicnosti, ali ima i razlika, u osnovi ne znacajnih, kad budem imao malo vise vremena pokusacu da ih uporedim....sto se casice tice, uvek je prazna nakon gasenja, jedino ako recimo ne cistim kotao npr, pet dana onda ostane malo pepela , naravno bilo je tu i loseg peleta, koji ima i dosta prasine u sebi....pa mi se i tada desavalo da ostane malo vise ostataka prasine i peska nakon gasenja, ja sam podesio atomatsko samociscenje na 20 minuta po 30 sekundi i to kod mene odlicno cisti casicu od ostatak
... razlog moze biti i lose sagorevanje, pre svega veci unos peleta, manje vazduha...to se odmah moze videti i po boji plamena koji je nekako crven, tamniji sto jasno ukazuje da fali vazduha, a pokazatelj tome je i crno staklo....na staklu se uvek nadju cestice prasine, ali ne bi trebale da budu tog obima i toliko tamne da se jasno ne vidi plamen nakon recimo dva dana grejanja....

nisam imao problema sa casicom....i o mogucnosti busenja rupa na njoj sam iskreno prvi put ovde cuo....

za prska
mozes mi poslati parametre i opisi mi tvoj sistem grejanja, pa cu pokusati da ti pomognem....drago mi je da si kupio tu pec, mislim da nisi pogresio, a o problemima koje imas na pocetku, ne brini, svi smo prosli kroz to, ipak treba malo vremena i proucavanja...ali se na kraju sve isplati...pozz
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 06:12 - pre 138 meseci
Hvala Iglesijas
Mi ovde što imamo MBS peć ni jednom od nas ne čisti čašicu po gašenju peći ostane pepeo tako da po novom paljenju peći mi mora da isipemo pepeo iz čašice u protivnom pelet se neće potpaliti (grejač zatrpan predhodnim sagorelim peletom
Što se tiče rupa na čašici one su prvobitno bile 5mm sa strane i na dno 4mm složićeš se bile su male morali smo da proširimo, ja sam na 6,5 mm sa strane i 5,5mm na dno i dobušio na dno još rupa sad su gušće razlika se primetila u sagorevanju ali i dalje ne prazni čašicu e sad dali je to oblik čašice ili nešto drugo još uvek neznamo. Pokušavali smo sa dotokom vazduha, jače ubacivanje manje ali ništa, slažem se da je kvalitet peleta bitan ja trenutno koristim Boljevački za njega kažu da je jedan od boljih.
Sabyju su serviseri obećali drugu čašicu, pa očekujemo rezultate.
Meni je staklo posle prvog dana loženja gornja polovina prljava evo sad tri dana nisam čistio staklo i ono je skroz prljavo ništa se ne vidi unutra samo je čisto gde je plamen.
Iglesijas da li ti imaš dotok svežeg vazduha pozadi peći kao što je kod italijanskih peći gde kažu da mora da se ima dodatni otvor od 80cm2 baš iz tog razloga da nebi prljalo staklo, kod nas je peć pozadi zatvorena samo tri otvora ima ulaz izlaz grejanja i otvor za dimnjak, doduše ja sam skinuo lim pozadi.
Toliko za sada ako se setim još nešto da pitam.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 08:35 - pre 138 meseci
[quote]iglesijas:
nisi u pravu kafa101....sistem je automatizovan i potpuno se sam prilagodjava temperaturnim prilikama.....u sadasnjim uslovima, kamin najvise peleta trosi prilikom paljenja i dostizanja temperature, posebno kada se ima u vidu da se pali 2-3 puta dnevno, kako kod koga....a kada kamin radi 24 casa, na debelom minusu od -10 do -20 on sporije dostize zadatu temperaturu (ali cak i u tim uslovima dovoljno je da temperatura vode iznosi maksimum 67-68 stepeni)...i sistem vec tada radi na modulaciji i ceo dan odrzava tu temperaturu, sto znaci da veci deo dana trosi od 1 do 1,25kg na sat peleta, a povecana potrosnja je samo u tim prvim satima grejanja....tako da nema potrebe plasiti ljude sa prevelikom potrosnjom... govorim o temperaturama u prostorijama od 20-22 stepena celzijusa, kupatilo oko 23-24....Ja ne mogu da tvrdim da ce neko mozda potrositi i vise, ipak zavisi od mnogih faktora, ali je to objektivna potrosnja ako ceo sistem prosecno dobro funkcionise, dozvoljavam neznatna odstupanja....ja sam prosle zime kako sam vec napisao u nekom postu bio strasno revnosan i precizno sam belezio potrosnju i dane kada je kamin radio pa evo postavljam ga ovde i budite uvereni da je sve potpuno isitinito i realno onako kako je zapravo i bilo :


"...Evo mene i mog tzv. zavrsnog bilansa na kraju sezone. Danas je 28.04.2012. godine, a od pocetka sezone 10.11.2011. godine proslo je tacno 171 dan. Tacno toliko vremena je proslo od kada sam kod mene ugradio i pustio u rad kamin na pelet. Za ceo taj period utrosio sam na grejanje tacno 223 vrece peleta od 15kg, sto ukupno iznosi 3.345 kg peleta. U krajnjem zbiru, kada se imaju u vidu cene koje sam placao za kg peleta, u jeku grejne sezone, koje su se kretale u rasponu od 18.5-23 dinara, ukupno sam utrosio 66.699 dinara za grejnu sezonu 2011/12, i to za zagrevanje prostora od 100m2, dobro izolovanog(stiropor 5 i 8) sa solidnom drvenom stolarijom. Kamin je u proseku radio za celu sezonu od 10-12 sati dnevno i to po mesecima novembar oko 14 sati, decembar od 14-16 sati dnevno, januar i februar od 16-18 sati dnevno, (kad je najjaci minus bio nekoliko dana i do 20 sati dnevno), mart od 10-12 sati i april od 2-4 sata dnevno.
Ovo su neke od informacija koje ce sigurno zanimati one koji razmisljaju da na ovaj nacin rese problem centralnog grejanja. Ukratko oko 670eura(po najskupljim cenama, u sezoni) za 100m2 za 171 dan grejanja kaminom na pelet za centralno grejanje. Ukoliko se pelet nabavi van sezone, moglo bi se ustedeti od 100 eura pa i do 200 eura, sto slozicete se nije zanemarljivo... "


Pozdrav......znam ja da svaki ciga svoga konja hvali.......ali posto je ovo samo FORUM ja uvek imam dozu rezerve....mozda bi bilo bolje ako mozes da izneses potrosnju zasebno za decembar,januar,februar a satnicu imamo a drugo to su meseci koji treba da nam dodju--mislim da bi svima ovo bilo od koristi.Ja ne znam koliko je tvoj objekat izolovan pa bi mogao da nam napises koju izolaciju imas.Drugo--ja svoje misljenje sam izneo na osnovu podataka koji su neki clanovi objavili i ja tu ne vidim sta nije uredu--- zna se koliko je potroseno energenta za jedan grejni dan ,kolika je toplotna moc,spoljna temperatura...........da te podseti toplotne gubitke sam uzeo MAX 4-5 kw .....naravno uvek moze + - ali nisu tu neka velika odstupanja.Nije to nikakva misterija sve se lako izracuna.........Da ne kopam sada po internetu napisi nam koji su to kapaciteti modulacije za ovu pec-- mislim da bi to zanimalo ove ljude na forumu .Ja nikoga ne-plasim,nismo mi deca pa da se plasimo-- ali ako je ovakva potrosnja na ovim temperaturama jedini spas je da ova pec podigne stepen iskoriscenja na vecim kapacitetima.......kazes da kada je -10c -20c spoljna temperatura kotao vecinu dana trosi 1-1.25 kg peleta a to odgovara toplotnim gubicima od 5-6 kw za tvoj objekat koji je 100 m2 .................da ne duzim sada--moze se o ovome dugo diskutovati....a i vama ce sve biti jasno vrlo brzo ...........Pozdrav.......

[Ovu poruku je menjao kafa101 dana 29.11.2012. u 11:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 09:33 - pre 138 meseci
Ja ne znam u cemu je problem 20mdrveta-80000din dve sobe tople
4tpeleta-70000din cela kuca topla (naravno kad se kupi na vreme)
 
Odgovor na temu

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 10:27 - pre 138 meseci
Tako je 4 t peleta...ali ovde ima i onih koji su citajuci FORUM isprojektovali svoju potrosnju jako malu--kupili su malo peleta ....na FORUMU ima jako puno ljudi koji IDEALIZUJU stvari ne treba u sve verovati.Ovi prvi testovi vam okvirno govore kakva vas potrosnja ocekuje.........a ocekuje vas..........
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2058998 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.