Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2049082 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 10:32 - pre 137 meseci
Bravo Lepa Lukic!!!
Evo na ovom linku "rasprave" o procentu korisnog dejstva i energetskoj vrednosti peleta http://www.elitemadzone.org/p3190445
Da i ja napisem koju.
U kancelariji na poslu od 30m2 imamo klimu Fujitsu ASYA12LGC. Prvi uslov korisnika kafa101 ispunjen
Zimus, dok je bio onaj tezak minus, kako kafa101 kaze, -10c -20c, nije bilo celodnevnog centralnog grejanja u prostorijama jer je po pozivu Vlade Srbije nasa firma morala da ode na kolektivni odmor a samo odredjene sluzbe ostale da rade.
Elem, ujutru bi dosli na posao, zatekli bi vrele radijatore ,koji su se vec oko 9h iskljucivali zbog stednje a mi bi nastavili da se grejemo klimom.
Temp. u prostoriji dok je bilo grejanja je bila oko 20c.
Na izduvu klime je bilo od 50-55c. Po prici korisnika kafa101 mi bi trebalo da odrzimo temp. bar na 17-18c.
Temp. je jedva prelazila 13-14c, sedeli smo u jaknama, ispod jakne dzemper i duks.
Pitanje je sada, sta je meni vredela super energetska efikasnosnost ove klime ako smo se smrzavali u jaknama?
(Ruku na srce klima radi stvarno fenomenalno ali je ocigledno da klima uredjaj nije namenjen za grejanje na takvim temp.)
 
Odgovor na temu

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 10:56 - pre 137 meseci
4 t peleta to je istina.....................ali ti ocigledno imas neki problem sam sa sobom-- daj kazi koji je tvoj problem?????Jel ima nesto da sam napisao a da ti mislis da nije tacno--kazi.............
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 11:11 - pre 137 meseci
http://www.elitemadzone.org/p3112376
Vec su drugi odgovorili
 
Odgovor na temu

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 11:49 - pre 137 meseci
E , bas imam srece..........uvek naletim na ljude koji vole na forumu da IDEALIZUJU stvari..........
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 12:26 - pre 137 meseci
Citat:
kafa101:
4 t peleta to je istina.....................ali ti ocigledno imas neki problem sam sa sobom-- daj kazi koji je tvoj problem?????Jel ima nesto da sam napisao a da ti mislis da nije tacno--kazi.............


Evo zemo ja ću da kažem nešto. Jesi u pravu i nisi u pravu, Mi ovde smo se okupili iz razloga da naše grejanje iz nepoznatog i prvi put ovaj vid grejanja učinimo poznatim, niko ovde nikog ne obmanjuje svako kupuje prema mogućnosti i svojoj slobodnoj proceni, i samo iznalazimo mogućnosti da što ekonomičnije prođemo, čak smo i sami došli do zaključka da smo možda malo uzeli peleta ( ovo lično za mene) al ja isto tako mislim da će mi trebati još 500kg peleta za celu grejnu sezonu a uzeo sam 2t i u svojoj posvesti sam znao da će mi trebati još 500kg ali tada nisam mogao da uzmem. Ovde iznosimo svoja lična zapažanja u toku rada peći i to procenjujemo kako bi smo izvukli maksimum iz nje, a peć je stavrno dobra da greje greje al i troši, e tu potrošnju bar ja sam uspeo da smanjim nekim podešavanjima i to prenosim na ostale članove ovog foruma.
Ovde bar ja nisam video da neko idealizuje stvari nego realno iznosimo činjenice od prvobitnih loših aspekata pa sve do boljih, a to brojke pokazuju konkretno za mene
Za grejane u prvom mesecu trošio sam 2kg peleta prosek na sat za 6sati dnevno
Za ova 5 dana u drugom mesecu grejanja potrošio sam 40,5 kg za 35 sati rada = 1,16kg temperatura je ista
Peć je radila do juče 217 sati 28 dana u proseku 7,75 sati potrošeno 400,5 kg peleta što ukupno iznosi 1,8kg na sat
Tendeciono potrošnja pada i padaće zahvaljujući ovde okupljenim ljudima, zaljubljenicima u ovo grejanje i peć na pelet MBS
E sad zvanična prezentacija kaže ovako ;
Za kuću od 150m2 dovoljno je 30kg peleta za 24 časa http://bioenergy-point.rs/sr/pocetna

da drveni peleti tako čisto sagorevaju da gotovo da nema nikakve emisije gasova u atmosferu
da peleti proizvode više toplote nego nafta, prirodni gas ili cepanice
da 30 kg peleta obezbeđuje da se prostor od 150 m2 greje 24 sata
da je danas samo u Kanadi i Americi u upotrebi više od milon peći i kamina koje koriste drvene pelete kao gorivo

Pa sa drugih foruma kažu da potrošnja za kuću 150-200m2 ljudi su trošili 4-5t peleta zavisno od izolovanosti kuće
za kuću od 250m2 pa naviše od 6-8t peleta.
Imam još jedan podatak od firme koja prodaje peći na pelet Magnus Kraljevo, čovek koji je kupio peć na pelet za stan od 80m2 potrošio za grejnu sezonu 1,2t peleta
Kada sam ja kupovao pelete vodio sam se ovom računicom od ljudi koji su se grejali i imaju iskustva proporcionalno za moju kvadraturu i uzeo toliko po računici koliko mi i treba 2t peleta, ali smatram da treba bar još 500kg.
Peć je izuzetno dobra samo je naštelovati lepo i imaće zadovoljavajući učinak na obostrano zadovoljstvo svih.
Još samo da rešimo izbacivanje pepela iz peći kad se gasi i eto ti lepote.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 12:47 - pre 137 meseci
Nisam ja protiv vas i ja imam MBS18KW,ja samo kazem da mi je KUCA LOSE IZOLOVANA i ako hocu da mi bude topla moram kupiti toliko peleta jer ZELIM DA MI BUDE TOPLO!!!!Ja sam se nosio racunicom 4meseca puta 600kg i neka dva meseca bude jako hladno i neka ode po tona mesecno to izadje 4400kg.Ja sam vam na pocetku teme zato i rekao da ce mi biti malo 4t za sezonu,ali sam sad siguran da nece jer dosad nije ni bilo pravog mraza,a ne zime!!!!I ja sam za to da se eksperimentise sa potrosnjom,jer je ova pec tek ove godine zazivela u srbiji i mislim da nije ispitana dovoljno!!!!Na sve to o kvalitetu peleta necemo ni pricati(kvaliteta nema)!!!Za sada sam zadovoljan sa peckom u sustini sve to dobro radi!!!To je moje vidjenje situacije!!!
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 12:51 - pre 137 meseci
U potpunosti se slazem, lepa lukic!
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 13:12 - pre 137 meseci
Citat:
lepa lukic:
Nisam ja protiv vas i ja imam MBS18KW,ja samo kazem da mi je KUCA LOSE IZOLOVANA i ako hocu da mi bude topla moram kupiti toliko peleta jer ZELIM DA MI BUDE TOPLO!!!!Ja sam se nosio racunicom 4meseca puta 600kg i neka dva meseca bude jako hladno i neka ode po tona mesecno to izadje 4400kg.Ja sam vam na pocetku teme zato i rekao da ce mi biti malo 4t za sezonu,ali sam sad siguran da nece jer dosad nije ni bilo pravog mraza,a ne zime!!!!I ja sam za to da se eksperimentise sa potrosnjom,jer je ova pec tek ove godine zazivela u srbiji i mislim da nije ispitana dovoljno!!!!Na sve to o kvalitetu peleta necemo ni pricati(kvaliteta nema)!!!Za sada sam zadovoljan sa peckom u sustini sve to dobro radi!!!To je moje vidjenje situacije!!!



sad mi je sve jasno. lepa lukic se u stvari preziva blagojevic a svi vi ostali na ovoj temi ste ili lepini rodjaci ili zaposleni u mbs-u...
kud ja naivan naleteh na ovu temu strele me ubile...

 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 13:18 - pre 137 meseci
Niko ovde i nije rekao da je protiv nekog a pogotovo protiv tebe taman posla samo diskutujemo, i lepo družimo nešto će se izroditi iz toga.
Pa makar i organizovali okupljanje jednom godišnje korisnika MBS pelet peći, e to bi bio vrhunac druženja i razmene iskustva.
Samo napred družino MBS.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 13:18 - pre 137 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:
Citat:
lepa lukic:
Nisam ja protiv vas i ja imam MBS18KW,ja samo kazem da mi je KUCA LOSE IZOLOVANA i ako hocu da mi bude topla moram kupiti toliko peleta jer ZELIM DA MI BUDE TOPLO!!!!Ja sam se nosio racunicom 4meseca puta 600kg i neka dva meseca bude jako hladno i neka ode po tona mesecno to izadje 4400kg.Ja sam vam na pocetku teme zato i rekao da ce mi biti malo 4t za sezonu,ali sam sad siguran da nece jer dosad nije ni bilo pravog mraza,a ne zime!!!!I ja sam za to da se eksperimentise sa potrosnjom,jer je ova pec tek ove godine zazivela u srbiji i mislim da nije ispitana dovoljno!!!!Na sve to o kvalitetu peleta necemo ni pricati(kvaliteta nema)!!!Za sada sam zadovoljan sa peckom u sustini sve to dobro radi!!!To je moje vidjenje situacije!!!



sad mi je sve jasno. lepa lukic se u stvari preziva blagojevic a svi vi ostali na ovoj temi ste ili lepini rodjaci ili zaposleni u mbs-u...
kud ja naivan naleteh na ovu temu strele me ubile...



Pa gotovo sad već si kupio mora se pridružiš
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 13:20 - pre 137 meseci
miki67
Imam još jedan podatak od firme koja prodaje peći na pelet Magnus Kraljevo, čovek koji je kupio peć na pelet za stan od 80m2 potrošio za grejnu sezonu 1,2t


Kako ja nisam znao za tu pec i da li si upoznao tog coveka?!!??Ako nije krepao od zime!!!
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 13:29 - pre 137 meseci
Citat:
miki67:
Niko ovde i nije rekao da je protiv nekog a pogotovo protiv tebe taman posla samo diskutujemo, i lepo družimo nešto će se izroditi iz toga.
Pa makar i organizovali okupljanje jednom godišnje korisnika MBS pelet peći, e to bi bio vrhunac druženja i razmene iskustva.
Samo napred družino MBS.

E i zamisli na godisnjem skupu kako se hvalimo(brate spustio sam je na 1,1,a drugi kaze a ja je brate drzim na 0,9 po satu).Pa muzika,evo ja cu nam pevati,pa mlada prasetina i jagnjetina!!!!!!hahahaha
Evo i pesme http://youtu.be/XCahHptGOxc
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 14:23 - pre 137 meseci
To je bilo 2010 god. dok sam skupljao pare za edil-kamin Idrofast 11kw zvao sam dotičnu firmu da se raspitam da li imaju informacije o toj peći kako se pokazala i što šta drugo i napomenuo mi je taj podatak, ako oni lažu lažem i ja Vas, ali stan je drugo kuća je nešto drugo.


E i zamisli na godisnjem skupu kako se hvalimo(brate spustio sam je na 1,1,a drugi kaze a ja je brate drzim na 0,9 po satu).Pa muzika,evo ja cu nam pevati,pa mlada prasetina i jagnjetina!!!!!!hahahaha
Evo i pesme http://youtu.be/XCahHptGOxc[/quote]

Biće 0.9 biće, samo polako ja sam ubeđen, i ostaje šta!

Samo da zakažemo datum! ja sam za!
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 14:28 - pre 137 meseci
Valjda ce nas i MBS castiti nekim mezetlukom za ovoliku reklamu!!!
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 14:31 - pre 137 meseci
Zvacemo Dinkica ne Mladju,Zvonka itd.https://static.elitesecurity.org/square.gif
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 14:43 - pre 137 meseci
Lepa pošto ti imaš najduže radni staž u grejanju sa ovom peći od svih nas da li si ti nešto menjala parametre ili držiš na fabričkim podešenim parametrima i da li si zabeležila podatak iz peći za prošlu sezonu koliko ti je radila, i al je uključena sad da radi.
Ja je danas nisam palio, pokazuje temperaturu u prostoru 21C i u kotlu 24C
 
Odgovor na temu

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 15:02 - pre 137 meseci
Citat:
Zoran Petrović:
E , bas imam srece..........uvek naletim na ljude koji vole na forumu da IDEALIZUJU stvari..........

Imao sam problema sa registracijom na forum--promenjeno je i USERNAME--ali glava je ostala ista-
Ovo sto sam napisao gore se ODNOSI na prisutnog PROVOKATORA- drvlada75-......sto se tice vasih podataka mislim da su jako korektni tako i treba.Na mnogim drugim forumima ljudi IDEALIZUJU svoju potrosnju i stvaraju pogresnu sliku kod ljudi koji se informisu o ovom nacinu grejanja....nadam se da ce tako i ostati......
 
Odgovor na temu

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 15:29 - pre 137 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:
Citat:
lepa lukic:
Nisam ja protiv vas i ja imam MBS18KW,ja samo kazem da mi je KUCA LOSE IZOLOVANA i ako hocu da mi bude topla moram kupiti toliko peleta jer ZELIM DA MI BUDE TOPLO!!!!Ja sam se nosio racunicom 4meseca puta 600kg i neka dva meseca bude jako hladno i neka ode po tona mesecno to izadje 4400kg.Ja sam vam na pocetku teme zato i rekao da ce mi biti malo 4t za sezonu,ali sam sad siguran da nece jer dosad nije ni bilo pravog mraza,a ne zime!!!!I ja sam za to da se eksperimentise sa potrosnjom,jer je ova pec tek ove godine zazivela u srbiji i mislim da nije ispitana dovoljno!!!!Na sve to o kvalitetu peleta necemo ni pricati(kvaliteta nema)!!!Za sada sam zadovoljan sa peckom u sustini sve to dobro radi!!!To je moje vidjenje situacije!!!



sad mi je sve jasno. lepa lukic se u stvari preziva blagojevic a svi vi ostali na ovoj temi ste ili lepini rodjaci ili zaposleni u mbs-u...
kud ja naivan naleteh na ovu temu strele me ubile...


E ovo gore napisano sam tek sada vide --- ODAVNO SE OVAKO LEPO NISAM NASMEJAO.....
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 16:19 - pre 137 meseci
predlažem da se vratimo prvobitnoj temi odosmo daleko!
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2012. u 16:59 - pre 137 meseci
Citat:
miki67:
Lepa pošto ti imaš najduže radni staž u grejanju sa ovom peći od svih nas da li si ti nešto menjala parametre ili držiš na fabričkim podešenim parametrima i da li si zabeležila podatak iz peći za prošlu sezonu koliko ti je radila, i al je uključena sad da radi.
Ja je danas nisam palio, pokazuje temperaturu u prostoru 21C i u kotlu 24C


Drzim na fabrickim podesavanjima samo sam menjao tajp pelet i chimnej,ali nisam nesto mnogo dobio!!!Nisam su usudjivao da menjam nesto kardinalno kao busenje casice itd
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2049082 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.