Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048659 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pablito68
nezaposlen
Beograd

Član broj: 327310
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.11.2015. u 12:40 - pre 102 meseci
@zoranmika

Upravo tako, brze se zagreva i manja potrosnja. A ako sam vas dobro razumeo isti bi efekat imao sa 12kW i fabrickim podesavanjima?
Laicki sam bio dosao do slicnog zakljucka ali dok mi ne rekose za forum dzabe sve.
Uzgred, jacinu 5 sam jedino koristio onih par dana oko Nove godine kad je bilo ispod - 10.

Jos me jedno pitanje interesuje. Da li neko ima iskustva sa grejanjem kuca gradjenih od naboja sa ovim sobnim kotlovima. Starci mi zive u jednoj takvoj u Vojvodini, grejalo bi se oko 90 kvm bez PVC i ikakve izolacije. Koliko kW?
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.11.2015. u 12:48 - pre 102 meseci
@pablito68

Te stare kuce sa debelim zidovima su dobro izolovane,e sada zavisi od fasadne stolarije dali je dobra i do izolovanosti plafona,a pecka od 18.kw bi bila dovoljna i da nije dobra stolarija samo,sto je najvaznije,sto ce mnogo da trosi.
 
Odgovor na temu

miljkovicbojan75
miljkovicbojan75
P.sl.
Mup
Beograd,Srbija

Član broj: 326371
Poruke: 104
*.static.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.11.2015. u 16:34 - pre 102 meseci
Citat:
pablito68:
@zoranmika

Upravo tako, brze se zagreva i manja potrosnja. A ako sam vas dobro razumeo isti bi efekat imao sa 12kW i fabrickim podesavanjima?
Laicki sam bio dosao do slicnog zakljucka ali dok mi ne rekose za forum dzabe sve.
Uzgred, jacinu 5 sam jedino koristio onih par dana oko Nove godine kad je bilo ispod - 10.

Jos me jedno pitanje interesuje. Da li neko ima iskustva sa grejanjem kuca gradjenih od naboja sa ovim sobnim kotlovima. Starci mi zive u jednoj takvoj u Vojvodini, grejalo bi se oko 90 kvm bez PVC i ikakve izolacije. Koliko kW?


Pozdrav ja isto zagrevam 77kw samo je kuća prizemlje i potkrovlje stim da potkrovlje nije u fukciji
samo grubi radovi (ima izolaciju kuca stiropol i lepak i pvc stolarija)bez fasade. Potrosio
sam 2300kg sa temeraturom 23 C.Koristim režim 3.

Ovu sezonu krenuo sam sa novim parametrima pisao sam na formu pogledaj i probaj ako ti
odgovaraju, jasam zadovoljan i pec je u stenbay on od 19 do 23 C.

Mbs 18kw
 
Odgovor na temu

pablito68
nezaposlen
Beograd

Član broj: 327310
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.11.2015. u 19:35 - pre 102 meseci
@miljkovicbojan

Pozdrav. Video sam tvoje parametre. Napisah vec da su i moji slicni (dodavanje peleta za po 0.1 do 0.2" vise kod mene, a ventilator za po 50 obrtaja gore ili dole od tvog). jedina drasticna razlika medju nama je ciscenje, kod mene je na 9 min. u duzini 70 sekundi. Mislim da tu ne mogu vise da izvucem, probacu.

Stendbaj ne koristim iz odredjenih razloga, potrosnja je i zato veca. Plus sto me ubi taj ravan krov bez spoljne izolacije. U celu pricu sa grejanjem sam na brzinu morao da udjem, zgrada ostala bez sopstvene kotlarnice i bez ikakve alternative za grejanje, pa nisam 2014. imao lovu i za unutrasnju izolaciju i za razvod grejanja. Sad sam bar stavio unutrasnju izolaciju, vidi se razlika. Uvece u rezimu 2 za sad, ujutro ipak 3. Ranije bilo 3 i 4.

[Ovu poruku je menjao pablito68 dana 05.11.2015. u 20:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pablito68
nezaposlen
Beograd

Član broj: 327310
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.11.2015. u 14:54 - pre 102 meseci
I da, jos jedno pitanje za kolege koje duze koriste pec. Na koliko se zove dimnjacar da cisti. Znam da je otprilike i da zavisi od kojecega, ali ako ima neko info. Imam sopstveni odzak, da napomenem.

Sulundare (kepo) cistim kad i pec, na 3 do 4 nedelje. Kupio 2 cetke za pranje flasa, šira za sulundare i uža za čisćenje promaja u kotlu i lozista.
 
Odgovor na temu

Waldemar Sandoz
D.O.O. "Stalni radnik"
D.O.O. "Stalni radnik"
Kovin,Banat,Vojvodina

Član broj: 330043
Poruke: 111
46.235.99.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.11.2015. u 21:26 - pre 102 meseci
@pabilito68

Dimnjičare zovi na kraju sezone kako bi se pripremio za narednu.
 
Odgovor na temu

Waldemar Sandoz
D.O.O. "Stalni radnik"
D.O.O. "Stalni radnik"
Kovin,Banat,Vojvodina

Član broj: 330043
Poruke: 111
46.235.99.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.11.2015. u 21:34 - pre 102 meseci
Danas sam podesio peć na dnevno programiranje od 8-22h.Od parametara sam jedino smanjio sve coclea power od 1 do 5,a ostalo je podešeno fabrički.Za tih 14 sati rada nije potrošila ni ceo džak peleta jer je ostalo još peleta pri dnu.Radila je skoro sve vreme u modulatu.Temperatura vode joj je bila od 41-45 stepeni i u kući je bilo prijatnih 21 stepen.Zadata temperatura sobe je bila 20,a vode 50 stepeni.
 
Odgovor na temu

pablito68
nezaposlen
Beograd

Član broj: 327310
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.11.2015. u 09:46 - pre 102 meseci
Znam da ih necu zvati usred sezone, sem ako ne bude nekog zagusenja, a odavde sam i naucio pripreme za novu sezonu. Ovo za odzak mi promaklo ocigledno. :)

OK, nisam bio precizan sa pitanjem... Majstor a i serviser rekose da teorijskitek svake druge ili trece godine treba ciscenje odzaka, pa me interesuju realna iskustva onih koji duze koriste pec.

Inace meni tih 50 ne radi posao uopste. On sam dize na 53 do 55 da bi drzao 23 komotno. Jedino sto nisam probao je da vratim fabricke setinge ventilatora na smanjenoj dozi. Dizao ih jesam pomalo, mada treba vise dana da bi se proucio efekat. A ukucani nervozni kad se igram sa peci..... :P
 
Odgovor na temu

galutin
radnik
Kolubara
Lazarevac

Član broj: 331140
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.11.2015. u 10:04 - pre 102 meseci
Pomagajte drugari.Da li iko ima Rittium thermo od 20kw,zna li iko išta o njoj?Ja znam samo toliko da ne mogu da je nahranim na ovih sadašnjih 0 stepeni.Non-stop je u work modu,a i kada uđe u modulat-obara temperaturu vode sa zadatih 60c na jedva 50c,i potroši džak peleta za oko 4-5 sati.Grejem neizolovanu kuću od 120m2,i serviser iz Valjeva mi je rekao da je to prosto tako...Pa ako meni bude trebalo tona i po mesečno-mogu da se obesim odmah!Pokušao sam da joj zadam sobnu maximalno a vodu na 60c,i ona radi u work modu na 58c,i neće da je prebaci u modulat.A ako zadam 26c sobnu,ona je lako nagura i obara vodu pa je u kući hladno.DA li je moguće da toliko troši,očajan sam?Dimovod je izveden na fasadu,pelet je Bajina Bašta,staklo uvek garavo,zbog trudnice u kući gasim je samo dok se očisti.Šta nije u redu?Ako ima neko ko zna šta treba da se uradi i voljan je da skoči do Lazarevca uz pristojnu nadoknadu-molim vas da kontaktiramo,jer je ovo za mene nemoguća misija...Pozdrav
 
Odgovor na temu

miljkovicbojan75
miljkovicbojan75
P.sl.
Mup
Beograd,Srbija

Član broj: 326371
Poruke: 104
*.static.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.11.2015. u 11:01 - pre 102 meseci
Pozdrav kako sam video u upustvu elektronika je mikronova pretpostavljam da se ulazi u glavna podesavanja A 9, dali znas to uraditi.
Imas nekoliko stranica nazad podesavanja moje peći mbs 18kw i 20kw kepo.
Mbs 18kw
 
Odgovor na temu

miljkovicbojan75
miljkovicbojan75
P.sl.
Mup
Beograd,Srbija

Član broj: 326371
Poruke: 104
*.static.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.11.2015. u 11:08 - pre 102 meseci
Ako ne možeš da se snađeš pozovi na 065 8073992 ,da probamo da pomognemo.
Mbs 18kw
 
Odgovor na temu

miljkovicbojan75
miljkovicbojan75
P.sl.
Mup
Beograd,Srbija

Član broj: 326371
Poruke: 104
*.static.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.11.2015. u 11:16 - pre 102 meseci
Imaš na yutyubu ukucaj poresavanja za alfa como 21kw kako se dolazi do glavnih podesavanja sve je isto samo svaki prozvodjac je testirao po svojim parametrima.
Mbs 18kw
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.11.2015. u 16:20 - pre 102 meseci
Citat:
galutin:
Pomagajte drugari.Da li iko ima Rittium thermo od 20kw,zna li iko išta o njoj?Ja znam samo toliko da ne mogu da je nahranim na ovih sadašnjih 0 stepeni.Non-stop je u work modu,a i kada uđe u modulat-obara temperaturu vode sa zadatih 60c na jedva 50c,i potroši džak peleta za oko 4-5 sati.Grejem neizolovanu kuću od 120m2,i serviser iz Valjeva mi je rekao da je to prosto tako...Pa ako meni bude trebalo tona i po mesečno-mogu da se obesim odmah!Pokušao sam da joj zadam sobnu maximalno a vodu na 60c,i ona radi u work modu na 58c,i neće da je prebaci u modulat.A ako zadam 26c sobnu,ona je lako nagura i obara vodu pa je u kući hladno.DA li je moguće da toliko troši,očajan sam?Dimovod je izveden na fasadu,pelet je Bajina Bašta,staklo uvek garavo,zbog trudnice u kući gasim je samo dok se očisti.Šta nije u redu?Ako ima neko ko zna šta treba da se uradi i voljan je da skoči do Lazarevca uz pristojnu nadoknadu-molim vas da kontaktiramo,jer je ovo za mene nemoguća misija...Pozdrav


Sa nikakvom izolacijom na kuci ima bas da trosis kao sto ti je i serviser rekao,kao prvo,u kolikoj prostoriji ri se nalazi pec,koliko kvadrata ima,kada namestis da ti ambijetalna temperatura bude,kao sto si rekao,26.C pec dodje do te temperature i sa radnog rezima 5. predje da radi u modularni rezim,pa temperatura vode pada a temperatura vazduha ostaje na 26.C,koliko imas radijatora,moguce je da ti je instalacija velika,na kojoj temperaturi se pali pumpa,ako si uspeo da udjes u parametre kako ti je Bojan objasnio napisi nam da svi zajedno na foruma pokusamo da ti pomognemo

 
Odgovor na temu

galutin
radnik
Kolubara
Lazarevac

Član broj: 331140
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.11.2015. u 03:45 - pre 102 meseci
Hvala Zoki i Bojane.Pokušaj da uđem u settings koji jesu pod 9 se završava tako što mi traži key koji ne znam pa mi i ne dozvoljava da uđem i pogledam parametre?Prostorija u kojoj je peć je trpezarija 6x3m,kao što rekoh kuća je dvospratna i neizolovana sa jadnjikavom stolarijom i ima 120m2.Imam 7 radijatora i 2 sušača.Prateći na displeju shvatam da pumpu za vodu uključuje na 50c,isključuje na 47c,i čitajući forum-valjda tako i treba?Kada je temperatura napolju oko 6-7c kao što je večeras,a na mojih zadatih 25-26c ambijentalne,ona lako i brzo dolazi do nje i održava vodu na 54c,sve vreme je u modulatu 5-1,i izgusla džak za oko 8 sati rada,i to je valjda relativno ok i podnošljivo,jer se ne zanosim da može da drnda 15 sati sa džakom peleta u ovoj mojoj opisanoj situaciji s veličinom i stanjem kuće i povećom instalacijom...Stvari se dramatično menjaju kada spoljna temp. padne oko proklete nule:tada doturam pelet kao ložač,i ne mogu da je uhvatim ni za glavu ni za rep-zadajem joj visoku ambijentalnu temperaturu koju ne može da dostigne i vodu na 60c,ona gura vodu do 58c i stalno igra mod 5-2,5-3,ali u modulat 5-1 neće nikako,a mislim da je ipak nemoguće da ne može da drži vodu na 60c bar par minuta u modulatu?Ako joj zadam 26c,ona to odradi prilično pristojno,ali vodu obori na 48c i manje,a to mojoj trudnjači nije dovoljno i objektivno jeste hladno u kući.I naravno,hranim peletom,ne zastajkujemo ni peć ni ja...Čitam svašta na forumima kad imam vremena,i naravno-nisam jedini koji ima ovako "sređenu" kuću,ali neko nekoga grdno vara oko proklete potrošnje...Ja prosto ne mogu da verujem da ovo mora tako?
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.11.2015. u 08:22 - pre 102 meseci
@galutin

Sifra je A9,kao i sto sam predpostavljao pec je velika za tu prostoriju jer ona zracenjem oslobadja 5.kw toplote pa dolazi do toga da brzo postigne namestenu ambijetalnu temperaturu i ulazi u modularni rad a sa druge strane ne moze da dostigne zadatu temperaturu vode pa je hladno u drugim prostorijama gde se nalaze radijatori,po mojoj proceni zbog ne izolovanosti kuce tebi je potrebno min.15.kw toplotne energije sto je prevedeno u potrosnji peleta min. na sat 3.kg.Sa sifrom sto sam ti dao udji u servisne parametre i procitaj ih i napisi,za prvo vreme smanji ukljucivanje pumpe na 40.C i sonduambijantelne temperature spusti na pod pa nam javi kako je.
 
Odgovor na temu

milanmbs18
nema ga

Član broj: 330761
Poruke: 51
185.22.91.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.11.2015. u 17:52 - pre 102 meseci
Pozdrav ljudi odavno nisam bio na forumu pa da se javim sa nekim zapazanjima. Posle svakodnevnih menjanja parametara na smederevcu sa najmanjom potrosnjom mi radi pec u rezimu 1 coclea 0,8 Temp. sobe 24 st. a vode 48 do 50 st. Ne sme biti vazduha u sistemu naravno, potrosio sam 13 kila za 2 dana. Pec je radila ujutru 2 sata po podne od 17 -22. Znaci 7 sati. Cadji staklo sa svim peletima 3 vrste ali mi ne smeta samo nek greje. Stan prizemlje severozapad 77m2.
 
Odgovor na temu

milanmbs18
nema ga

Član broj: 330761
Poruke: 51
185.22.91.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.11.2015. u 17:58 - pre 102 meseci
Citat:
galutin:
Pomagajte drugari.Da li iko ima Rittium thermo od 20kw,zna li iko išta o njoj?Ja znam samo toliko da ne mogu da je nahranim na ovih sadašnjih 0 stepeni.Non-stop je u work modu,a i kada uđe u modulat-obara temperaturu vode sa zadatih 60c na jedva 50c,i potroši džak peleta za oko 4-5 sati.Grejem neizolovanu kuću od 120m2,i serviser iz Valjeva mi je rekao da je to prosto tako...Pa ako meni bude trebalo tona i po mesečno-mogu da se obesim odmah!Pokušao sam da joj zadam sobnu maximalno a vodu na 60c,i ona radi u work modu na 58c,i neće da je prebaci u modulat.A ako zadam 26c sobnu,ona je lako nagura i obara vodu pa je u kući hladno.DA li je moguće da toliko troši,očajan sam?Dimovod je izveden na fasadu,pelet je Bajina Bašta,staklo uvek garavo,zbog trudnice u kući gasim je samo dok se očisti.Šta nije u redu?Ako ima neko ko zna šta treba da se uradi i voljan je da skoči do Lazarevca uz pristojnu nadoknadu-molim vas da kontaktiramo,jer je ovo za mene nemoguća misija...Pozdrav

Sta ce ti temp vode 60. Vrati na 50 a temp sobe 24. I budi strpljiv. Vidi da nema vazduha u sistemu. Ako otvoris na kratko vrata terase-prozora pasce sobna temp i sama ce da izadje iz work moda. I meni cadji na svaki pelet ali greje a to je bitno. Evo ti moj tel. 0645370667
Sad se setih,jel si prikljucio bojler da greje vodu???
 
Odgovor na temu

milanmbs18
nema ga

Član broj: 330761
Poruke: 51
185.22.91.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.11.2015. u 18:07 - pre 102 meseci
Citat:
miljkovicbojan75:
Evo moji podesavanja koja koristim

N-9-01-01 Loid pellet 00

N-9-02-01 Exhaust chimney 00




N-9-4 GLAVNA PODEŠAVANJA
N-9-04-01 Vreme za koje peć ne može da se ugasi na taster ON/OFF od kad se uključi 05'
N-9-04-02 Minimalno vreme rada ventilatora za odvod dimnih gasova kod isključivanja peći, ako je temperatura izduvnih gasova manja od zadate u Pr28, peć se gasi ranije 05'
N-9-04-03 Vreme početnog ubacivanja peleti prilikom uključivanja peći 40''
N-9-04-04 Vreme za detekciju prvog plamena 20''
N-9-04-05 Broj obrtaja motora za odvod dimnih gasova prilikom početnog ubacivanja peleta. Povećati da bi se napravio vakum 1900
N-9-04-06 Razlika temperature prilikom uključenja STAND - BY moda 02,00 C
N-9-04-07 Vreme za koje se peć gasi u STAND - BY modu, tj kada detektuje razliku temperature koliko vremena je potrebno do isključenja peći 02'
N-9-04-08 Vreme prelaska iz programa u program. Objašnjenje dato detaljnije u nastavku upustva 20''
N-9-04-09 Uključivanje funkcije za uključivanje i isključivanje peći nekim uređajem za komunikaciju ( npr. mob. telefon bluetooth ) OFF
N-9-04-10 Blokada tastera ( uključivanje isključivanje dugmićima SET i ON/OFF OFF
N-9-04-11 Vreme za koje pri nasilnom isključivanju peći iz el. Mreže ( nestanak struje direktno na glavni prekidač ) neće doći do javljanja greške BLACK OUT 30''

N-9-6 PODEŠAVANJA PARAMETRA
N-9-06-01 Maksimalno vreme paljenja peći ( ne pali se alarm 05 ) 20'
N-9-06-02 Vreme potrebno da se detektuje temperatura izduvnih gasova vezano sa Pr13 05'
N-9-06-03 Interval vremena između čišćenja posuda u kojoj se vrši sagorevanje 15'
N-9-06-04 Vreme ubacivanja peleta u režimu paljenja 0.6''
N-9-06-05 Vreme ubacivanja peleta od trenutka kada se verifikuje plamen do ulaska u režim rada 0.4''
N-9-06-06 Vreme ubacivanja peleta u režimu 1 ( Program 1 ) 1.2''
N-9-06-07 Vreme ubacivanja peleta u režimu 2 ( Program 2 ) 1.8''
N-9-06-08 Vreme ubacivanja peleta u režimu 3 ( Program 3 ) 2.5''
N-9-06-09 Vreme ubacivanja peleta u režimu 4 ( Program 4 ) 3.0''
N-9-06-10 Vreme ubacivanja peleta u režimu 5 ( Program 5 ) 3.7''
N-9-06-11 Vreme čekanja izbacivanja greške od trenutka kada se greška detektuje 30''
N-9-06-12 Vreme čišćenja posude u kojoj se vrši sagorevanje 20''
N-9-06-13 Minimalna temperatura izduvnih gasova 40 C
N-9-06-14 Maksimalna temperatura izduvnih gasova - kada dostigne ovu temperaturu peć se vraća u Program 1 220 C
N-9-06-15 Kada temperatura izduvnih gasova pređe ovu vrednost onda se uključuje ventilator za izduvavanje u prostoriju 90
N-9-06-16 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu paljenja 2000
N-9-06-17 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova od trenutka kada se verifikuje plamen do ulaska u režim rada 2000
N-9-06-18 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 1 ( Program 1 ) 1550
N-9-06-19 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 2 ( Program 2 ) 1650
N-9-06-20 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 3 ( Program 3 ) 1850
N-9-06-21 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 4 ( Program 4 ) 1950
N-9-06-22 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 5 ( Program 5 ) 2050
N-9-06-28 Kada temperatura izduvnih gasova padne ispod ove temperature peć prestaje sa izduvavanjem koje se vrši prilikom isključivanja peći 120C
N-9-06-29 Brzina ventilatora izduvnih gasova prilikom isključivanja peći i čišćenja posude u kojoj se vrši sagorevanje 2800
N-9-06-30 Vreme ubacivanja peleta prilikom čišćenja posude za sagorevanje 0.7''
N-9-06-31 Uključivanje Enkodera ( uvek ON ) ON
N-9-06-32 Vreme uključivanja dozatora posle isključenja - pošto dozator uvek ima neko kašnjenje prilikom isključenja potzrebno je to kašnjenje korigovati sa nekom vrednosti kako bi se zadržao željeni interval punjenja 0,0''
N-9-06-33 Temperatura na kojoj se uključuje pumpa 45 C
N-9-06-34 Isključivanje sigurnosnog manometra on
N-9-06-35 Pritisak na kome se isključuje kotao 2,5b

Pelet koji koristim je BIO-enerdzis,boljevac
Pec je u STAND-BY modu od 19-23 C, zagrevam 77kw sa ovim podesavanjima casica je takoreci prazna kada se iskljuci a staklo se manje prlja i moze da se necisti po nekoliko dana stvar estetike.
Videcu potro[nju na kraju meseca.
Za predhodni mesec potoseno 180kg,u pricipu pes je radila u jutarnjim satima i popodne otprilike oko 8h po danu.

Ja nisam dirao obrtaje ventilatora a smanjio sam potrosnju u modu1 0,8 mod 2 1,8 i td. stan kao tvoj 77m2 casica kao kod tebe skoro prazna ne znam sta gori. Sta dobijam kad smanjim obrtaje ventilatora?
 
Odgovor na temu

milanmbs18
nema ga

Član broj: 330761
Poruke: 51
185.22.91.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.11.2015. u 18:12 - pre 102 meseci
Citat:
miljkovicbojan75:
Evo moji podesavanja koja koristim

N-9-01-01 Loid pellet 00

N-9-02-01 Exhaust chimney 00




N-9-4 GLAVNA PODEŠAVANJA
N-9-04-01 Vreme za koje peć ne može da se ugasi na taster ON/OFF od kad se uključi 05'
N-9-04-02 Minimalno vreme rada ventilatora za odvod dimnih gasova kod isključivanja peći, ako je temperatura izduvnih gasova manja od zadate u Pr28, peć se gasi ranije 05'
N-9-04-03 Vreme početnog ubacivanja peleti prilikom uključivanja peći 40''
N-9-04-04 Vreme za detekciju prvog plamena 20''
N-9-04-05 Broj obrtaja motora za odvod dimnih gasova prilikom početnog ubacivanja peleta. Povećati da bi se napravio vakum 1900
N-9-04-06 Razlika temperature prilikom uključenja STAND - BY moda 02,00 C
N-9-04-07 Vreme za koje se peć gasi u STAND - BY modu, tj kada detektuje razliku temperature koliko vremena je potrebno do isključenja peći 02'
N-9-04-08 Vreme prelaska iz programa u program. Objašnjenje dato detaljnije u nastavku upustva 20''
N-9-04-09 Uključivanje funkcije za uključivanje i isključivanje peći nekim uređajem za komunikaciju ( npr. mob. telefon bluetooth ) OFF
N-9-04-10 Blokada tastera ( uključivanje isključivanje dugmićima SET i ON/OFF OFF
N-9-04-11 Vreme za koje pri nasilnom isključivanju peći iz el. Mreže ( nestanak struje direktno na glavni prekidač ) neće doći do javljanja greške BLACK OUT 30''

N-9-6 PODEŠAVANJA PARAMETRA
N-9-06-01 Maksimalno vreme paljenja peći ( ne pali se alarm 05 ) 20'
N-9-06-02 Vreme potrebno da se detektuje temperatura izduvnih gasova vezano sa Pr13 05'
N-9-06-03 Interval vremena između čišćenja posuda u kojoj se vrši sagorevanje 15'
N-9-06-04 Vreme ubacivanja peleta u režimu paljenja 0.6''
N-9-06-05 Vreme ubacivanja peleta od trenutka kada se verifikuje plamen do ulaska u režim rada 0.4''
N-9-06-06 Vreme ubacivanja peleta u režimu 1 ( Program 1 ) 1.2''
N-9-06-07 Vreme ubacivanja peleta u režimu 2 ( Program 2 ) 1.8''
N-9-06-08 Vreme ubacivanja peleta u režimu 3 ( Program 3 ) 2.5''
N-9-06-09 Vreme ubacivanja peleta u režimu 4 ( Program 4 ) 3.0''
N-9-06-10 Vreme ubacivanja peleta u režimu 5 ( Program 5 ) 3.7''
N-9-06-11 Vreme čekanja izbacivanja greške od trenutka kada se greška detektuje 30''
N-9-06-12 Vreme čišćenja posude u kojoj se vrši sagorevanje 20''
N-9-06-13 Minimalna temperatura izduvnih gasova 40 C
N-9-06-14 Maksimalna temperatura izduvnih gasova - kada dostigne ovu temperaturu peć se vraća u Program 1 220 C
N-9-06-15 Kada temperatura izduvnih gasova pređe ovu vrednost onda se uključuje ventilator za izduvavanje u prostoriju 90
N-9-06-16 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu paljenja 2000
N-9-06-17 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova od trenutka kada se verifikuje plamen do ulaska u režim rada 2000
N-9-06-18 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 1 ( Program 1 ) 1550
N-9-06-19 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 2 ( Program 2 ) 1650
N-9-06-20 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 3 ( Program 3 ) 1850
N-9-06-21 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 4 ( Program 4 ) 1950
N-9-06-22 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 5 ( Program 5 ) 2050
N-9-06-28 Kada temperatura izduvnih gasova padne ispod ove temperature peć prestaje sa izduvavanjem koje se vrši prilikom isključivanja peći 120C
N-9-06-29 Brzina ventilatora izduvnih gasova prilikom isključivanja peći i čišćenja posude u kojoj se vrši sagorevanje 2800
N-9-06-30 Vreme ubacivanja peleta prilikom čišćenja posude za sagorevanje 0.7''
N-9-06-31 Uključivanje Enkodera ( uvek ON ) ON
N-9-06-32 Vreme uključivanja dozatora posle isključenja - pošto dozator uvek ima neko kašnjenje prilikom isključenja potzrebno je to kašnjenje korigovati sa nekom vrednosti kako bi se zadržao željeni interval punjenja 0,0''
N-9-06-33 Temperatura na kojoj se uključuje pumpa 45 C
N-9-06-34 Isključivanje sigurnosnog manometra on
N-9-06-35 Pritisak na kome se isključuje kotao 2,5b

Pelet koji koristim je BIO-enerdzis,boljevac
Pec je u STAND-BY modu od 19-23 C, zagrevam 77kw sa ovim podesavanjima casica je takoreci prazna kada se iskljuci a staklo se manje prlja i moze da se necisti po nekoliko dana stvar estetike.
Videcu potro[nju na kraju meseca.
Za predhodni mesec potoseno 180kg,u pricipu pes je radila u jutarnjim satima i popodne otprilike oko 8h po danu.

Ja nisam dirao obrtaje ventilatora a smanjio sam potrosnju u modu1 0,8 mod 2 1,8 i td. stan kao tvoj 77m2 casica kao kod tebe skoro prazna ne znam sta gori. Sta dobijam kad smanjim obrtaje ventilatora?
 
Odgovor na temu

commo15 bb
mup
mup
bajina basta

Član broj: 330898
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.11.2015. u 20:53 - pre 102 meseci
Citat:
Waldemar Sandoz:
Danas sam podesio peć na dnevno programiranje od 8-22h.Od parametara sam jedino smanjio sve coclea power od 1 do 5,a ostalo je podešeno fabrički.Za tih 14 sati rada nije potrošila ni ceo džak peleta jer je ostalo još peleta pri dnu.Radila je skoro sve vreme u modulatu.Temperatura vode joj je bila od 41-45 stepeni i u kući je bilo prijatnih 21 stepen.Zadata temperatura sobe je bila 20,a vode 50 stepeni.

Drago mi je da je problem resen bar se nadam da ste zadovoljni....vise od toga ne možete postici...kada dodju manje temp.mozda cete morati da korigujete coc.pow.1 i 5 da bi vam dostigla željenu temp. i da bi mogla održavati tu temp.ali to su pomeranja veličine 0,1 ili 0,2"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048659 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.