Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2063520 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Orfanelin
Turbo Servis
Uzice

Član broj: 331401
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2015. u 18:54 - pre 102 meseci
Vidim ovde dosta ljudi koristi mbs 18kw ali ja stvarno ne mogu da razumem bas najbolje koja podesavanja su za koju pec.

Uzeo sam ove godine pre nekih mozda mesec dana ovu pec i u globalu sam zadovoljan kako greje i sve to, potrosnja nije ogromna ali... U zadnjih par dana prilikom paljenja moram da stavim saku peleta u casicu da bi se pec upalila uopste nebitno da li stoji na 1 ili na 5. A juce i danas casica se napunila skroz do mesta odakle se ubacuje pelet sto verujem ne bi smelo da se dogadja. Staklo je naravno crno i svaki dan mora da se cisti.
Jel moze neko da mi napise koja podesavanja da postavim da bih ovo promenio?
Stan je u kuci, ima fasadu ali nema izolaciju. Prizemlje 90 kvadrata. 8 grejnih telo od kojih je jedno zatvoreno jer stoji u dnevnoj sobi gde je i pec pa nema potrebe.

Hvala unapred. Inace iz Uzica sam a vidim ovde ima ljudi iz Uzica pa ako neko ima vremena nek se javi na privatnu poruku sa brojem telefona da se nadjemo da mi objasni neke osnovne stvari. Bas sam novi u ovome svemu.
 
Odgovor na temu

DjuroUe
Srbija

Član broj: 324252
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2015. u 18:59 - pre 102 meseci
Druže, iz kog dela grada si?

 
Odgovor na temu

Orfanelin
Turbo Servis
Uzice

Član broj: 331401
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2015. u 19:00 - pre 102 meseci
Aleksica most :D
Ako imas vremena pusti poruku sa brojem da pokusas da mi objasnis kako se podesava masina...

Izgleda da mi se i puz sad zaglavio skroz.

[Ovu poruku je menjao Orfanelin dana 28.11.2015. u 21:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stojke14
Ivan Stojic
Masinista
Pro tent
Srbija Beograd

Član broj: 330844
Poruke: 82
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2015. u 04:39 - pre 102 meseci
Drugari da li je neko imao problem na MB 18 da mu se odvrcu srafovi ploce turbulatora,meni se to dogodilo i ja skinem plocu kad ona kriva,pozovem servis posalju novu i mesec dana nista,kada sinov opet popustili srafovi,da li se neko susretao sa tim???Takodje kada su srafovi popustili tako je i ispustila neprijatan miiris
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2015. u 07:39 - pre 102 meseci
Citat:
Orfanelin:
Vidim ovde dosta ljudi koristi mbs 18kw ali ja stvarno ne mogu da razumem bas najbolje koja podesavanja su za koju pec.

Uzeo sam ove godine pre nekih mozda mesec dana ovu pec i u globalu sam zadovoljan kako greje i sve to, potrosnja nije ogromna ali... U zadnjih par dana prilikom paljenja moram da stavim saku peleta u casicu da bi se pec upalila uopste nebitno da li stoji na 1 ili na 5. A juce i danas casica se napunila skroz do mesta odakle se ubacuje pelet sto verujem ne bi smelo da se dogadja. Staklo je naravno crno i svaki dan mora da se cisti.
Jel moze neko da mi napise koja podesavanja da postavim da bih ovo promenio?
Stan je u kuci, ima fasadu ali nema izolaciju. Prizemlje 90 kvadrata. 8 grejnih telo od kojih je jedno zatvoreno jer stoji u dnevnoj sobi gde je i pec pa nema potrebe.

Hvala unapred. Inace iz Uzica sam a vidim ovde ima ljudi iz Uzica pa ako neko ima vremena nek se javi na privatnu poruku sa brojem telefona da se nadjemo da mi objasni neke osnovne stvari. Bas sam novi u ovome svemu.



Obzirom da si skoro kupio pec i da je u garanciji, imas sva prava da pozoves servis i da ti je podese. Ovo ti je prva sezona i naravno da nemas 'osecaj' za parametre.
Da li si ti rucno menjao neke parametre?

Inace, hoce da se desi da nekada nece da upali iz prve. Ne moras da stavis saku peleta vec malo kod upaljaca i to je dovoljno. Ja sam promenio parametar kojim se detektuje plamen na malo vecu minutazu kako bih izbegavao taj problem.

Sto se tice prepunjavanja casice. Da li to znaci da se i vatra ugasila? Ako je to slucaj, mogu da pretpostavim da je u nekom trenutku nakon ciscenja casice ostalo premalo zara , da se novi pelet nije zapalio i da je prepunio casicu pa je pecka detektovala NO FLAME. Ako je ovo slucaj, mozes da povecas doziranje peleta prilikom ciscenja casice.

Naravno, pretpostavljam da redovno cistis casicu?

Za sada ti necu pisati konkretne parametre o kiojima pisem, vise zbog tvoje sigurnosti da ih ne bi skroz zeznuo, vec hajde da prvo konstatujemo razloge problema.




 
Odgovor na temu

Orfanelin
Turbo Servis
Uzice

Član broj: 331401
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2015. u 07:54 - pre 102 meseci
Cuo sam se sa Djurom i podesili smo parametre isto kao sto je kod njega, mada nije bilo nekih bitnih razlika....

Sinoc sam probao 10 puta da upalim pec, ali puz jednostavno nece da radi. Nece da se okrece. Kada se prepunajvala casica nije se gasila vatra jer sam ja gasio vatru na dugme pa onda sacekam desetak minuta ocistim casicu i opet upalim. Samo jednom se ugasila sama. Zvao sam servisera iz Uzica ali on covek nije u Srbiji do srede a ovi u smederevu verovatno ne rade u nedelju posto se niko ne javlja na telefon. Od pocetka je bilo nekih sitnih problema ali resavao sam tako sto sam napravio sito gde sam prosejavao pelet, tako da sam prasinu sveo na minimum. Probao sam i onu funkciju da proba da ubaci pelet, ali opet nece da okrene puz.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2015. u 08:44 - pre 102 meseci
U vezi sa puzem, da li si ispraznio magacin i usisao deo oko puza?
tu zna da se nagomila prasina i da zacepi puz. u vecini slucajeva je dovoljno da uzmes tanju sajlu (onu za sudopere) i da prodzaras iz smera od casice na gore kroz rupu ka puzu da bi se "razbio" cep koji se stvori zbog prasine. ako bas i to ne pomogne onda praznis magacin, usisavas pa testiras sa load initial. pisao sam ovde, meni se puz jedom zaglavio jer je kroz rupicu od magacina slucajno upao deo plasticne iograckice iz kinder jaja :) zaglavio se u puzu i bas sam se iscimao dok ga nisam izvukao, sekao ga, lemilicom topio...

nije mi bas jasan deo u vezi sa gomilanjem peleta u casici. razumeo sam te da je pelet dolazio i preko casice, a ako je vatra i dalje gorela...
da li je ispod tog 'zdravog' nagomilanog peleta dosta zgure/pepela ili je u takvim situacijama u casici samo 'normalan' pelet koji jos nije sagoreo? ako se to nastavlja bitno je da posmatras kada krece to gomilanje peleta...


 
Odgovor na temu

Orfanelin
Turbo Servis
Uzice

Član broj: 331401
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2015. u 09:25 - pre 102 meseci
Upalilo je :D Hvala doktore! Mislim na ovo "dzaranje" iz pravca casice. Evo sad ubacuje pelet normalno.

Nagomilavao se pepeo u casicu :D Nego sam ja pogresio u pisanju teksta :)

Danas cu da ispratim kada se stvara gomilanje pepela. Pa cu da ti javim rezultate.


EDIT: Evo vec 5h radi i pratim non stop nagomilavanje pepela, nije strasno ali i dalje se nagomilava. Konstantno je nagomilavanje nema odredjenog trenutka kada krece. Mozda je do kvaliteta peleta? o.O

[Ovu poruku je menjao Orfanelin dana 29.11.2015. u 15:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2015. u 14:50 - pre 102 meseci
Citat:
Orfanelin: Upalilo je :D Hvala doktore! Mislim na ovo "dzaranje" iz pravca casice. Evo sad ubacuje pelet normalno.

Nagomilavao se pepeo u casicu :D Nego sam ja pogresio u pisanju teksta :)

Danas cu da ispratim kada se stvara gomilanje pepela. Pa cu da ti javim rezultate.


EDIT: Evo vec 5h radi i pratim non stop nagomilavanje pepela, nije strasno ali i dalje se nagomilava. Konstantno je nagomilavanje nema odredjenog trenutka kada krece. Mozda je do kvaliteta peleta? o.O

[Ovu poruku je menjao Orfanelin dana 29.11.2015. u 15:30 GMT+1]



AKo ga ne nagomilava u nekom konkretnom trenutku vec konstantno raste gomilica, to znaci da ili ne iscisti dovoljno pepela ili da pelet sporije sagoreva pa treba da smanjis dotok peleta (a tu ima vise nacina).


1) Dakle, prvo proveri kolika je kolicina pepela. AKo ga ima dosta u casici to znaci da se ne ocisti casica dovoljno i u takvim situacijama treba da smanjis vreme izmedju dva ciscenja casice i da povecas vreme ciscenja casice - ovo ces mozda morati iz 2-3 puta da ciljas dok ne nadjes odgovarajuci odnos. Ovo inace treba proveravati i menjati svaki put prilikom promene peleta.

2) Ako nema mnogo pepela, ot znaci da pelet ne stigne lepo da izgori pa se nova tura dostavi i trpa casicu. u tom slucaju predlazem da promenis parametar LOAD PELLET, mislim da mu treba smanjiti vrednost kako bi se smanjio dotok peleta i to utice na sledece parametre: coclea power 1 pa do 5. mozes i svaki od parametara rucno smanjivati ali mozes da zeznes coclea power 1 tj. da ga previse smanjis npr. 0.9 i da ti se vatra ugasi. neki minimum za coclea power 1 bi bio 1 ili 1.1 (kod mene je 1.2 cini mi se) Neka ti jos neko potvrdi ovo u vezi sa parametrom LOAD PELET.

sta god da je od ova dva problem, napisi ovde brojeve obrtaja ventilatora (ako znas da ih nadjes), mozda imaju setovan manji broj obrtaja pa pelet ne gori dobro...

Mislim da je problem vise ovaj napisan pod 1. Ja sam sebi podesio da se casica cisti na 8 minuta i da ciscenje traje 80 sekundi. pec zna i po par dana da radi bez mog ciscenja i casica bude poluprazna...takodje, mozes i proveriti parametar N-9-06-30 (Vreme ubacivanja peleta prilikom čišćenja posude za sagorevanje). kod mene je npr 0.6.
 
Odgovor na temu

Orfanelin
Turbo Servis
Uzice

Član broj: 331401
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2015. u 15:20 - pre 102 meseci
Ima dosta peleta bas, ugasio sam ga pre 15 minuta i evo sada sam ga otvorio i dalje ima malo zara.

Brojeve obrtaja ventilatora sam smanjio po Djurovoj preporuci posto su bili visoki.

Citat:
Ja sam sebi podesio da se casica cisti na 8 minuta i da ciscenje traje 80 sekundi. pec zna i po par dana da radi bez mog ciscenja i casica bude poluprazna..

Kako ovo da podesim?

 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2015. u 15:27 - pre 102 meseci
Citat:
Orfanelin: Ima dosta peleta bas, ugasio sam ga pre 15 minuta i evo sada sam ga otvorio i dalje ima malo zara.

Brojeve obrtaja ventilatora sam smanjio po Djurovoj preporuci posto su bili visoki.


Kako ovo da podesim?


N-9-06-03 Interval vremena između čišćenja posuda u kojoj se vrši sagorevanje - stavi ga na 8 minuta
N-9-06-12 Vreme čišćenja posude u kojoj se vrši sagorevanje - stavi na 80 sekundi.

ako ima dosta peleta onda mislim da treba da smanjis dotok peleta (za pocetak preko load pellet N-9-1), a ja bih cak i povecao obrtaje ventilatora zbog boljeg sagorevanja. pogledaj koliki su obrtaji kod tebe.
Pre nego sto menjas, sacekaj da jos neko napisa komentar...pre ili kasnije ces svakako morati da udjes u 'stos' i da 'osluskujes' svoju pecku.
parametri na tudjoj peci ne znaci da ce i tvojoj i tvom peletu odgovarati.

EDIT: sad videh i sliku. to je katarstofalno lose!!! si siguran da nisi greskom uzeo agro pelet?
 
Odgovor na temu

Orfanelin
Turbo Servis
Uzice

Član broj: 331401
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2015. u 15:36 - pre 102 meseci
Uzeo sam pelet od nekog lika iza Bajine Baste koji je tek poceo da radi ove godine, trebalo bi ovih dana da dodje da uzme ovo sto mi je isporucio pa da donese novi koji je 'kao' bolji. Videcemo. Nije agro pelet.

A to za interval vremena ciscenja posuda je i meni bilo logicno da smanjim samo nisam znao gde da ga nadjem. Mislim ne moze da bude losije ako stavim te parametre samo bolje.
 
Odgovor na temu

DjuroUe
Srbija

Član broj: 324252
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2015. u 16:48 - pre 102 meseci
Ma ko zna sta stavljaju u pelet, meni ovaj sto sam uzeo dobro dize temperaturu ali ostavlja mnogo prasine! Pre neki dan sam prosejavao pelet i slucajno primetim u parcetu peleta zrno crvene plastike, ne znam da li da mu odnesem i da ga nateram da ga pojede!
 
Odgovor na temu

Orfanelin
Turbo Servis
Uzice

Član broj: 331401
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2015. u 16:59 - pre 102 meseci
Pa iskreno ovaj pelet sto ja imam sada greje kao lud, neverovatno brzo zagreje prostoriju u kojoj se nalazi a na work modulat drzi na minimalno 52 stepena u sistemu. Poredjenja radi kamin za etazno grejanje istu kolicinu grejnih tela nije mogao da zagreje preko 45 stepeni na najjacoj vatri. Samo sto mu je veliki problem sa ovom sljakom koja ostaje, evo sad sam ga upalio ponovo pa da vidim da li ce biti manje sa ovim novim podesavanjem.

Decko od koga sam uzeo mi je rekao da ce nova tura koju bude doneo ovih dana biti mnogo bolja, malopre smo pricali na telefon. Stavlja samo camovinu i bukvu od pre par dana a ovo sto je meni dao pre je imalo 20% drugog drveta i on tvrdi da je u tome problem.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2015. u 17:27 - pre 102 meseci
Citat:
Orfanelin:
Ima dosta peleta bas, ugasio sam ga pre 15 minuta i evo sada sam ga otvorio i dalje ima malo zara.

Brojeve obrtaja ventilatora sam smanjio po Djurovoj preporuci posto su bili visoki.

Citat:
Ja sam sebi podesio da se casica cisti na 8 minuta i da ciscenje traje 80 sekundi. pec zna i po par dana da radi bez mog ciscenja i casica bude poluprazna..

Kako ovo da podesim?



Meni ovo izgleda da je preveliko doziranje peleta po rezimima rada i mali obrtaji ventilatora u rezimima rada,napisi nam koji su ti parametri

 
Odgovor na temu

DjuroUe
Srbija

Član broj: 324252
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2015. u 17:38 - pre 102 meseci
Usvakom rezimu sam mu smanjio dotok peleta, 1-1,5 2-2.0 3-3.0 4-3,5 5-4.0 !
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2015. u 17:42 - pre 102 meseci
@DjuroUe

Kolike brzine ventilatora si stavio
 
Odgovor na temu

DjuroUe
Srbija

Član broj: 324252
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2015. u 17:51 - pre 102 meseci
1800 1900 2200 2400 2700
 
Odgovor na temu

Orfanelin
Turbo Servis
Uzice

Član broj: 331401
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2015. u 17:53 - pre 102 meseci
Sada mi stoji na trojci i vatra se skoro ugasila? Mozda je to zbog brzine ventilatora?
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2015. u 17:55 - pre 102 meseci
Orfanelin rece da si mu smanjivao obrtaje pa te zbog toga pitam,jesili ti video taj pepeo jel ima mnogo nesagorelog peleta i sljake i dal mu se i pepeljara prepunjava
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2063520 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.