Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2062580 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Orfanelin
Turbo Servis
Uzice

Član broj: 331401
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2015. u 17:58 - pre 102 meseci
Nije on dolazio kod mene preko telefona smo ali su ti parametri koje je on rekao nego su meni fabricki bili veci....

Evo sada se vatra na work modulat skoro ugasila i onda sam povecao zadatu sobnu temperaturu i stavio na peticu i evo sad se ponovo raspalila posle nekoliko minuta.

PS: Problem je sto sada ima gomilica peleta bukvalno ga je prepunilo.
 
Odgovor na temu

DjuroUe
Srbija

Član broj: 324252
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2015. u 18:10 - pre 102 meseci
Sinoc smo pricali telefonom, video sam sliku malopre, a brzine ventilatora su mu bile iste kao kod mene!
 
Odgovor na temu

Orfanelin
Turbo Servis
Uzice

Član broj: 331401
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2015. u 18:12 - pre 102 meseci
Onda sam se ja istripovao, mislio sam da su bile vece vrednosti ventilatora. Izvinjavam se.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2015. u 18:16 - pre 102 meseci
@Orfanelin

Korisnici koji duze koriste pec su imali problema sa casicom pa su se ljudi mucili,razbusivali sa vecim burgijama bas radi boljeg dotoka vazduha u casicu i boljeg sagorevanja peleta i sa dihtovanjem vrata pa mozda vuce sekundarni vazduh,moguce da je problem i kod tebe taj,najbolje bi bilo da sutra nazoves servis i prijavis problem i da dodju i to otklone u najbrzem roku ja moju casicu i loziste i pepeljaru cistim na sedam dana i nemam ni upola pepela kao ti u casici i lozistu a brzine ventilatora su mi fabricke i pritom sam smanjio dotur peleta u svim rezimima rada od 1,2. do 3,6,probaj ako ti je Djuro blizu i ako on ima vremena i raspolozen da ti donese malo njegovog peleta pa probajte
 
Odgovor na temu

Orfanelin
Turbo Servis
Uzice

Član broj: 331401
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2015. u 18:29 - pre 102 meseci
Hocu, sutra u osam ujutru zovem servis. Znam da smaram i postavljam hiljadu pitanja ali do sada nikada nisam imao obaveza oko grejanja imam 25 godina i tek sam faks zavrsio, uvek je ovo neko drugi radio umesto mene. :D
 
Odgovor na temu

commo15 bb
mup
mup
bajina basta

Član broj: 330898
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.11.2015. u 23:19 - pre 102 meseci
Citat:
Orfanelin:
Uzeo sam pelet od nekog lika iza Bajine Baste koji je tek poceo da radi ove godine, trebalo bi ovih dana da dodje da uzme ovo sto mi je isporucio pa da donese novi koji je 'kao' bolji. Videcemo. Nije agro pelet.

A to za interval vremena ciscenja posuda je i meni bilo logicno da smanjim samo nisam znao gde da ga nadjem. Mislim ne moze da bude losije ako stavim te parametre samo bolje.

-A koji je to počeo da radi pelet ove godine u Bajinoj Bašti?ja sam iz B.Bašte i takvog ne znam???jedino nesto na divlje,jer ovo nije videlo pepela od peleta...najbolji pelet u Bajinoj Bašti pravi saša Damnjanović i to je kraj priče....sve ostalo je hmmm...ako ti treba broj javi...pozdrav
 
Odgovor na temu

pablito68
nezaposlen
Beograd

Član broj: 327310
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2015. u 10:31 - pre 102 meseci
@orfanelin

jedno glupo pitanje... jesi li cistio pec uopste, mislim na mesecno ciscenje? Praznio pikslu? Nije omalovazavanje, samo pitam. Ovoliko prepunjavanje casice nisam video dosad. Sto rece @zoran.mika ni upola pepela u casici ni kod mene i to kod najgoreg peleta kog sam lozio.

[Ovu poruku je menjao pablito68 dana 01.12.2015. u 12:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao pablito68 dana 01.12.2015. u 12:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Orfanelin
Turbo Servis
Uzice

Član broj: 331401
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2015. u 16:40 - pre 102 meseci
Pa ne znam kakvo je to pitanje? Napisao sam da svakodnevno cistim, ovo ti je pepela od 5-6 sati lozenja. A mesecno odrzavanje nisam vrsio posto mi je sad negde 30 dana lozenja, mada sam vec jednom cistio one rupe ispod one ploce od keramike na vrhu. Mislio sam da u tome moze biti problem.

Evo danas je bilo jos vise pepela i to sa ovim ciscenjem na osam minuta. Odlucio sam da sacekam sutra ili prekosutra da donese taj novi pelet koji je obecao pa ako bude i dalje ovako zovem smederevo da ih ne zovem sto puta.

Commo15 imam broj tog Sase. Zvacu ga ako se ne resi ova situacija.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2015. u 17:35 - pre 102 meseci
Citat:
Orfanelin: Pa ne znam kakvo je to pitanje? Napisao sam da svakodnevno cistim, ovo ti je pepela od 5-6 sati lozenja. A mesecno odrzavanje nisam vrsio posto mi je sad negde 30 dana lozenja, mada sam vec jednom cistio one rupe ispod one ploce od keramike na vrhu. Mislio sam da u tome moze biti problem.

Evo danas je bilo jos vise pepela i to sa ovim ciscenjem na osam minuta. Odlucio sam da sacekam sutra ili prekosutra da donese taj novi pelet koji je obecao pa ako bude i dalje ovako zovem smederevo da ih ne zovem sto puta.

Commo15 imam broj tog Sase. Zvacu ga ako se ne resi ova situacija.


A da probas da uzmes neki proveren pelet i sagoris jedan dzak. cisto da budes siguran da nije pelet blesav? sigurno u blizini mozes da kupis jedan dzak za proveru...
 
Odgovor na temu

Orfanelin
Turbo Servis
Uzice

Član broj: 331401
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2015. u 17:40 - pre 102 meseci
Ajde, sutra ujutru cu to da uradim. Doduse trebao bi on sutra da mi donese zamenu.

PS: Inace jel moze neko da mi napise proceduru za to mesecno ciscenje, sta sve treba da uradim?
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2015. u 20:44 - pre 102 meseci
ispod keramicke ploce skines srafove a zatim i plocu ispod. ocistis pepeo odatle. neki dva tri do cetiri puta godisnje vadimo one turbulatore (spirale iz poslednja dva reda i ocistime rupe). ja to radim 2X godisnje.

zatim, iza fioke u koju pada pepeo, imas plocicu sa 4 sfrafa. skines tu plocicu i usisas pepeo iz te komore. to je pepo koji je otisao iz casice gore kroz turbulatore i tu zavrsio - zna da se nakupi - to mozes npr 3X godisnje - zavisi koliko trosis i kakav je pelet...

inace to je vrlo prljav posao pa definitivno pripremi odecu koja je samo tome namenjena ;)
 
Odgovor na temu

pablito68
nezaposlen
Beograd

Član broj: 327310
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2015. u 21:16 - pre 102 meseci
@ orfanelin

Izvinio sam se unapred na pitanju, i rekao da nije omalovazavanje, vec jednostavno moja navika da podjem od najjednostavnijih stvari. Pitao sam te specificno za to veliko ciscenje jer nisi imao problema od pocetka po tvojim recima vec samo poslednjih dana.
Uz pec sam dobio fotokopirano uputstvo za ciscenje sa fotkama. Oni tamo kazu da se pec generalno cisti (po postupku koji je opisao Drizzt) svakih 20 dana. Po nekom mom iskustvu (posto nisu svi grejni dani isti po duzini) cistim je na otprilike 200 radnih sati. Za to vreme mi se komora iza ploce podosta napuni pepelom. Posto je u tom delu i ventilator, probaj to da ocistis pa vidi.


Btw. crce opet upaljac. Drugi put ove godine.......
 
Odgovor na temu

pablito68
nezaposlen
Beograd

Član broj: 327310
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2015. u 21:22 - pre 102 meseci
Ispravka> uputstvo za ciscenje mi je dao serviser pri prvom pustanju u rad, nije bilo uz pec kad sam kupio
 
Odgovor na temu

Okula
student
Zemun

Član broj: 312261
Poruke: 31



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.12.2015. u 09:31 - pre 102 meseci
Molim za pomoc, puz mi uopste ne vrti od jutros upalim pec I ne cuje se vise kontinuirani zvuk vrtenja puza nego samo ck ck?! Sta se desava?!
 
Odgovor na temu

pablito68
nezaposlen
Beograd

Član broj: 327310
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.12.2015. u 09:38 - pre 102 meseci
Nije crkao srecom upaljac... jednostavno jako los napon u zgradi popodne kad svi pale raznorazne uredjaje pa nije mogao da povuce dovoljno struje.

Jutros oko 5 najnormalnije startovao. Cuo se sa majstorom, on nije bas ljubitelj UPSa koji mogu da se nadju kod nas zbog kvaliteta izrade.

Ipak, ako neko ima iskustvo i savet da podeli u vezi ispravljaca ili me uputite otprilike na stranu foruma ako ste pricali o tome, posto ce ovo sa naponom biti trajno stanje u zgradi bar ove sezone. EDB nam kaze da nema uslova za dizanje limita...


@okula

Ima ovde iskusnijih, ali na brzaka savet: ili je zaglavio puz pa probaj da prodzaras sa necim sa strane lozista kroz otvor kroz koji pelet ispada u loziste ako je prasina problem. Zatim iz rezervoara, ako nije ovo prvo, izbaci sav pelet pa probaj da usisas unutar puza koliko dohvatis. To bi bilo najbezbolnije resenje problema.

Koliko sam citao po forumu desavalo se ljudima i da neko strano telo zaglavi puz - deo plastike od dzaka, mislim da je nekom i decja igrackica upala unutra. A desilo se cini mi se da se sam puz olabavi pa da treba da se dotegne. Ali to vec neko od iskusnijih mora da ti objasni

[Ovu poruku je menjao pablito68 dana 02.12.2015. u 10:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stojke14
Ivan Stojic
Masinista
Pro tent
Srbija Beograd

Član broj: 330844
Poruke: 82
212.200.247.*



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.12.2015. u 11:46 - pre 102 meseci
Interesuje me ispravljac,koliki je potreban i koja je cena,takodje pitanje vezano za plocu kod turbulatora,da li se neko javljao da mu srafovi popuste ?
 
Odgovor na temu

Stojke14
Ivan Stojic
Masinista
Pro tent
Srbija Beograd

Član broj: 330844
Poruke: 82
212.200.247.*



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.12.2015. u 11:47 - pre 102 meseci
Interesuje me ispravljac,koliki je potreban i koja je cena,takodje pitanje vezano za plocu kod turbulatora,da li se neko javljao da mu srafovi popuste ?
 
Odgovor na temu

pablito68
nezaposlen
Beograd

Član broj: 327310
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.12.2015. u 12:40 - pre 102 meseci
Meni majstor rece 600W minimum ispravljac. Doduse, cini mi se da se razume u elektroniku tek malo bolje od mene. Nije mi nijedan preporucio samo mi je napomenuo da ne uzimam neko djubre da mi ne bi napravio jos gori problem. Cene na netu su od 100 evra navise.

Sto se tice srafova na ploci ispod keramike ja sam stavio podloske tj. federplatne ispod leptira i one matice dole. Jako je to lose reseno. Meni nije popustao u radu iako nije mogao dobro da se stegne kod vracanja ploce.
 
Odgovor na temu

tomislav23980

Član broj: 331434
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.12.2015. u 14:47 - pre 102 meseci
POZDRAV ljudi!
Nov sam na forumu,puno korisnih saveta sam procitao HVALA svima koji se trude da pomognu.Pre 6 dana sam pustio u rad MBS 18kw,grejem 105 kvadrata sa 8 radijatora panelnih, plus kamin-pec dobro izolovanog prostora.
Potrosnja mi je problem,trosim 30kg za 20 sati rada,temperatura vode zadajem za sada do maksimum 50 i skoro uvek radi u modu 1.
Da li imam pravo da zovem servisera i trazim druga podesavanja ili da skupim hrabrosti i uz pomoc iskusnih forumasa probam sam da malo smanjim potrosnju.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.12.2015. u 14:52 - pre 102 meseci
@tomislav23980 Koliko kubika drva si trosio pre uvodjenja grejanja na pelet?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2062580 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.