Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2045631 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.12.2012. u 19:31 - pre 137 meseci
Dadi.vuk , taj ugljenisani sloj se upravo i javlja zbog ta dva razloga, zbog prevelike kolicine peleta koji se ubacuje puzem i zbog neizgorelog a prekrivenog peleta. Sifra za pec je A9
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.12.2012. u 19:32 - pre 137 meseci
Citat:
dadi.vuk:-
Nov sam clan ovog foruma pa bih vas na samom pocetku pozdravio sve zajedno.

Nasao sam ovde vrlo korisnih informacija,ali ne bas ono 100% sto mene muci.Prosle godine sam kupio pec na pelet MBS 8,5Kw.Postavio sam je i kada je doslo vreme da pocne da se lozi nastase problemi.Dogadja se sledece.Pec upali bez ikakvih problema, posle nekih 2-3 sata u casici(lozistu) se stvori nekakva masa koja ne moze da izgori.Neznam dali je to problem zbog velike kolicine peleta koji puz ubaci u loziste ili je problem sto kroz loziste ne prolazi dovoljna kolicina vazduha.Pokusavao sam na komandnoj tabli da udjem u podesavanja ali bez uspeha posto nikako nisam uspevao da "ubodem" password.Bio bih vam zahvalan ako bi mogli da mi pomognete.




Pozdrav,
Pretisneš set pa tipkama 5 i 6 ideš do broja 09 settings technic pa set pa tipkama 1 i 2 ideš do koda A9 setuješ pa tipkama 5 i 6 ideš na N-9-6 pa set i ušao si u podešavanja
Prvo zapiši fabrička podešavanja pa onda menjaj, tu smo da pomognemo
 
Odgovor na temu

dadi.vuk

Član broj: 109541
Poruke: 40
..0-r.retail.telecomitalia.it.



+2 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.12.2012. u 19:35 - pre 137 meseci
Hvala Ti za sifru.Jel postoji negde neko uputstvo sto koji parametar znaci pa da pokusam da nesto menjam.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.12.2012. u 19:39 - pre 137 meseci
Citat:
dadi.vuk:
Ako mogu da pomognem oko izrade masine za pelet posto sam uradio jednu za sebe.
Uradio sam matricu precnika 200mm koja se u radu vrti brzinom od 100 obrtaja u minutu a pokrece je motor od 5,5Kw.Kolicina proizvedenog peleta zavisi od materijala koji se peletira i ona je 0d 130-180 kg.


Svaka čast, ako sam dobro shvatio ti si pravio matricu ili ti je neko drugi pravio, koliko te koštala mašina u tvojoj izradi, pošto imam u planu da pravim, a matricu i rolere ću da naručim ima da se kupi za 250eur. mislim da se ne isplati praviti.
Predpostavljam da si zadovoljan kvalitetom peleta, ako možeš kaži od čega praviš najčešće pelet i u kom odnosu mešaš
i kakav ti je prenos na mašini zupčanici ili remenice
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.12.2012. u 19:40 - pre 137 meseci
Citat:
dadi.vuk:
Hvala Ti za sifru.Jel postoji negde neko uputstvo sto koji parametar znaci pa da pokusam da nesto menjam.


E ti nama mašinu mi tebi upustvo
 
Odgovor na temu

dadi.vuk

Član broj: 109541
Poruke: 40
..0-r.retail.telecomitalia.it.



+2 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.12.2012. u 19:53 - pre 137 meseci
Sto se tice martice svi koji imaj zelju da prave masinu neka budu oprezni sta kupuju.Ovo sam napisao iz licnog iskustva posto sam kupio dva komada iz Nemacke ni sa jednom nisam uspeo da uradim ni 100 grama peleta.Posle svih tih mukotrpnih proba koje su trajale 6 meseci odlucio sam da napravim matricu sam,posto sam po zanimanju metalostrugar.Materijal za matricu kosta oko 20 evra.Za prenos sam stavio dvoredni lanac 5/8.O nekom velikom iskustvu sa peletiranjem nermogu da pricam.Pelet radim od svacegaSve je to eksperimentisanje) topolove piljevine u koju dodajem oko 30% cokanja,zatim radio sam od samih cokanja,radio sam ga i od kartona(samlevenih kartonskih kutija) od lisca .Mene nije masina kostala nesto mnogo posto sam sve delove radio sam.Ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj.
 
Odgovor na temu

dadi.vuk

Član broj: 109541
Poruke: 40
..0-r.retail.telecomitalia.it.



+2 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.12.2012. u 19:54 - pre 137 meseci
Citat:
miki67:
Citat:
dadi.vuk:
Hvala Ti za sifru.Jel postoji negde neko uputstvo sto koji parametar znaci pa da pokusam da nesto menjam.


E ti nama mašinu mi tebi upustvo


Moze brate,dogovoreno.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.12.2012. u 20:00 - pre 137 meseci
Onda smo kolege, kupio si iz nemačke i ništa dobro si mi rekao, rupe si ti bušio predpostavljam si ih polirao, a rolere si pravio ili si iskoristio kupovne, i šta se kod tebe okreće matrica ili roleri i ako može slika neka.
Imaš pp pa mi odgovori
Pozdrav
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.12.2012. u 21:36 - pre 137 meseci
Evo pećka je danas radila 12 sati potrošnja je i dalje na zadovoljavajućih 1,11 kg mahom je radila u režimu 1
temperatura u svim prostorijama prijatna, ja sam zadovoljan sa ovm potrošnjom, samo ovako neka ostane i ja ću preguram zimu sa 2t (da je ne uročim)
 
Odgovor na temu

kecman14
Orao A.D.

Član broj: 290542
Poruke: 23
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.12.2012. u 17:04 - pre 137 meseci
E uprkos mom hvaljenju koliko sam sveo potrosnju na minimum pojavio mi se problem.
Puz koji ubacuje pelet na jednom dijelu okretanja skripi vrlo glasno,kao da negdje zapinje. Izvadio sam sav pelet iz spremnika,ocistio ga i usisao bar ovo sto se vidi ali ono se i dalje cuje. Da li je neko imao problema s tim? Da napomenem da ono ubacuje pelet u pec. Medjutim to sad nije jedini problem. Odjednom ne mogu da je upalim,ne moze da razgori pelet na paljenju.
Svaka pomoc je dobro dosla
 
Odgovor na temu

saby

Član broj: 18088
Poruke: 116
87.116.168.*



+3 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.12.2012. u 17:35 - pre 137 meseci
kako mislis ne moze da razgori, opisi problem malo detaljnije, jel radi izduvni ventilator?


evo i ja svoju pricu da nastavim, skinuo sam podizanje zato sto nije nista bilo bolje, promenio sad parametre i smanjio chimney na 0 a pellet na -2, a cleaning vratio na fabrickih 60 minuta u trajanju od 30 sec, i ovako na 2 ci postigne 108 stepeni izduvne gasove i drzi 20-21 stepen u stanu, ovako mi je ok sad...
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.12.2012. u 18:04 - pre 137 meseci
Citat:
kecman14: E uprkos mom hvaljenju koliko sam sveo potrosnju na minimum pojavio mi se problem.
Puz koji ubacuje pelet na jednom dijelu okretanja skripi vrlo glasno,kao da negdje zapinje. Izvadio sam sav pelet iz spremnika,ocistio ga i usisao bar ovo sto se vidi ali ono se i dalje cuje. Da li je neko imao problema s tim? Da napomenem da ono ubacuje pelet u pec. Medjutim to sad nije jedini problem. Odjednom ne mogu da je upalim,ne moze da razgori pelet na paljenju.
Svaka pomoc je dobro dosla


Što kaže saby opiši malo detaljnije,
Ako ti je peć ugašena vidi da se upaljač nije razvio i da je labav, u rezervoar peleta pogladaj da se lim kod puža nije iskrivio i ako možeš da izduvaš verovatno je prašina upala malo više i u prenosu škripi ( ne da usisaš da izduvaš)
Citat:
saby: kako mislis ne moze da razgori, opisi problem malo detaljnije, jel radi izduvni ventilator?


evo i ja svoju pricu da nastavim, skinuo sam podizanje zato sto nije nista bilo bolje, promenio sad parametre i smanjio chimney na 0 a pellet na -2, a cleaning vratio na fabrickih 60 minuta u trajanju od 30 sec, i ovako na 2 ci postigne 108 stepeni izduvne gasove i drzi 20-21 stepen u stanu, ovako mi je ok sad...


Saby kod mene fabrički clining je bio na 10 min u trajanju od 40 sek.
ti na 2 postižeš 108 izduvne gasove ja jedino u režimu 5 prebacim to a sve ostalo oko 80C
i vrati load pelet na -6 stvarno manje troši
 
Odgovor na temu

kecman14
Orao A.D.

Član broj: 290542
Poruke: 23
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.12.2012. u 18:34 - pre 137 meseci
Krene sve kao kad se normalno palila,cuje se ventilator. I primijeti se da malo pocinje da pali pelet ali ne dovoljno. Sad sam ja zapalio par peleta i upalio ih unutra da se razgore i pokrenuo sam pec. Gledao sam upaljac,ne znam kako treba da stoji ali sam primijetio da je labav. Mogu ga rukom micati u sve strane. Da li je to normalno?
Maloprije sam pustio pec da radi u prazno,znaci usisao sam sve i pustio da sama izbaci sav pelet sto je bio u puzu ali ipak se jos cuje...
 
Odgovor na temu

saby

Član broj: 18088
Poruke: 116
87.116.168.*



+3 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.12.2012. u 19:13 - pre 137 meseci
malo wd -a resi sve muke :)
ako vratim na -6 onda ne grije :)
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.12.2012. u 19:44 - pre 137 meseci
Samo da javim da je stigla pec.
Angazovao sam neke momke da je prenesu na drugi sprat - pocrkali su.
Ono sto sam na prvi pogled video i sto me baca u enigmu - cemu sluzi ona fioka?
Logika mi kaze da tu treba pepeo da se skuplja medjutim tu nema sta da prodje. koliko vidim, pepeo izgleda da treba da se oduva ispod casice i odatle nema kud dalje.
Upaljac i ja mogu da mrdam gore-dole levo-desno.
Sta predlazete za usisavanje pepela posto je ocigledno komora za pepeo fiksirana i ne moze da se izvuce onaj deo i lepo prospe?

Treba da se cujem sa osobom koja treba da mi poveze pec na razdelnik. Termomanometar ce staviti blizu razdelnika. Koliko ste vi placali povezivanje peci cevima do razdelnika (ako ju je neko kacio napostojeci sistem)?
Uputstvo je stvarno siromasno pa se i ovom prilikom zahvaljujem Mikiju za prosledjene parametre.

Da li mislite da bi bio problem ako bi čunci iz ove peci posle vertikale od 2m isli po horizontali nekih 1m pa onda da udju u odzak?




 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.12.2012. u 20:21 - pre 137 meseci
Citat:
kecman14:
Krene sve kao kad se normalno palila,cuje se ventilator. I primijeti se da malo pocinje da pali pelet ali ne dovoljno. Sad sam ja zapalio par peleta i upalio ih unutra da se razgore i pokrenuo sam pec. Gledao sam upaljac,ne znam kako treba da stoji ali sam primijetio da je labav. Mogu ga rukom micati u sve strane. Da li je to normalno?
Maloprije sam pustio pec da radi u prazno,znaci usisao sam sve i pustio da sama izbaci sav pelet sto je bio u puzu ali ipak se jos cuje...


Upaljač ne sme da mrda i da bude labav nema kontakt on se jednostavno zavija može i rukom da se pritegne. A poslušaj sabija sa WD al kad ne ložiš naprskaj i sačekaj da se osuše da ne ulepi prašinu i prijavi servisu škripanje.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.12.2012. u 20:34 - pre 137 meseci
[quote]Drizzt Do Urden:
Samo da javim da je stigla pec.
Angazovao sam neke momke da je prenesu na drugi sprat - pocrkali su.
Ono sto sam na prvi pogled video i sto me baca u enigmu - cemu sluzi ona fioka?
Logika mi kaze da tu treba pepeo da se skuplja medjutim tu nema sta da prodje. koliko vidim, pepeo izgleda da treba da se oduva ispod casice i odatle nema kud dalje.
Upaljac i ja mogu da mrdam gore-dole levo-desno.
Sta predlazete za usisavanje pepela posto je ocigledno komora za pepeo fiksirana i ne moze da se izvuce onaj deo i lepo prospe?

Treba da se cujem sa osobom koja treba da mi poveze pec na razdelnik. Termomanometar ce staviti blizu razdelnika. Koliko ste vi placali povezivanje peci cevima do razdelnika (ako ju je neko kacio napostojeci sistem)?
Uputstvo je stvarno siromasno pa se i ovom prilikom zahvaljujem Mikiju za prosledjene parametre.

Da li mislite da bi bio problem ako bi čunci iz ove peci posle vertikale od 2m isli po horizontali nekih 1m pa onda da udju u odzak?

Pepeo kod clininga ispada sa strane i ide u pepljaru ali to je minimalno, kad završiš loženje i kad se peć ohladi čašicu isprazniš u pepeljaru i tako stalno, čašica se pomeri u levu stranu i podigne da ne zakači grejač mada ima prorez ali tako je najbolje kad se vraća isto u levustranu se stavi pa se gurne do upaljača.
isto i ti zategni rukom upaljač.
Što se tiče povezivanja kotla kod nas uzimaju za povezivanje kao dva ili tri grejna tela odnosno radijatore a to je 25eura e sad zavisi kako gde al ti se dogovori sa majstora nema tu mnogo posla. Obavezno prijavi servisu jer oni moraju da puste u rad peć zbog garancije, a mene je koštalo puštanje 50 eura.
Što se tiče dimnjaka nije baš dobro da ta dužina od 1m ide horizontalno pogotovo što ti imaš prečnik dimnjaka od 16cm a za naše peći plafon 13cm, biće opterećenje za peć. Ako možeš idi visinu 1.5m pa taj ravan deo da spojiš sa dve krivine od 45 i da uđeš u dimnjak, to je moja preporuka ali se opet konsultuj sa nekim ko se razume u peći al peći za pelet jer kod svih njih prečnik dimnjaka je 80mm.

I srećno bilo, dobrodošao u društvo ljubitelja MBS peći

E da zaboravi ja usisavam običnim usisivačem, a ima se kupi baš za pepeo da se usisava priključi se na bilo koji usisivač kod nas košta oko 2000 dinara
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.12.2012. u 22:37 - pre 137 meseci
Citat:
miki67
Pepeo kod clininga ispada sa strane i ide u pepljaru ali to je minimalno, kad završiš loženje i kad se peć ohladi čašicu isprazniš u pepeljaru i tako stalno, čašica se pomeri u levu stranu i podigne da ne zakači grejač mada ima prorez ali tako je najbolje kad se vraća isto u levustranu se stavi pa se gurne do upaljača.


hm...meni je upaljac sa leve strane pa valjda treba u denso da je malo mrdnem pre vadjenja...

Citat:
miki67:
isto i ti zategni rukom upaljač.


probao sma ali nije islo pa sma iskuliro...parp uta su mi tkao stvari ostajale u ruci pacu da skrenem paznu serviseru kad bude dolazio da proveri.

Citat:
miki67
Što se tiče povezivanja kotla kod nas uzimaju za povezivanje kao dva ili tri grejna tela odnosno radijatore a to je 25eura e sad zavisi kako gde al ti se dogovori sa majstora nema tu mnogo posla.


meni je jedan (koji mi je montirao i el. kotao) trazio 100e za ruke + materijal.

Citat:
miki67:
Obavezno prijavi servisu jer oni moraju da puste u rad peć zbog garancije, a mene je koštalo puštanje 50 eura.
Što se tiče dimnjaka nije baš dobro da ta dužina od 1m ide horizontalno pogotovo što ti imaš prečnik dimnjaka od 16cm a za naše peći plafon 13cm, biće opterećenje za peć. Ako možeš idi visinu 1.5m pa taj ravan deo da spojiš sa dve krivine od 45 i da uđeš u dimnjak, to je moja preporuka ali se opet konsultuj sa nekim ko se razume u peći al peći za pelet jer kod svih njih prečnik dimnjaka je 80mm.



Pitacu i ove smederevce za misljenje...na sajtu etaza nisma video da imaju kolena od 45 stepeni...mislio sam da evenutalno taj metar resim ipak preko nagiba.
mislio sma mozda nesto u fazonu ove cetvrte slicie:



Citat:
miki67:
I srećno bilo, dobrodošao u društvo ljubitelja MBS peći

E da zaboravi ja usisavam običnim usisivačem, a ima se kupi baš za pepeo da se usisava priključi se na bilo koji usisivač kod nas košta oko 2000 dinara


hvala po ko zna koji put za savete :)
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.12.2012. u 23:05 - pre 137 meseci
Drizzit u pravu si u desno sedeo sam kontra od peći i nehotice otišlo u levo.
četvrta slika je ok može tako al se ipak i raspitaj nije loše još koja informacija
što se tiče cene kod vas u Beogradu mnogo naduvavju vidi na više mesta
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.12.2012. u 23:05 - pre 137 meseci
Evo samo sam letimično video probleme pa da probam i ja da dam svoj doprinos rešenju istih.
Upaljač se fiskira šrafom koji se nalazi iza leve maske. Dakle ako hoćete da fiskirate upaljač morate da skinete levu masku (gledate u peć sa prednje strane) i tu je šraf koji fiskira upaljač.
Kod mene je fiksiran a zašto kod vas nije - zato što je njihova logika bila da ako nije fiksiran on će prilikom spuštanja čašice da se pomeri i tako izbegne eventualno lomljenje zato što je
od cekasa !!!!!???!!! Ovako, kao u mom slučaju akoo ga fiksirate morate da vodite računa da čašicu spuštate pribijenu udesno a onda pomerite nalevo kad legne u ležište...
Naravno ja sam rekao serviseru da ga zategne a ostalo je moja briga. Toplo vam preporučujem da i vi fiksirate upaljač....

@Kecman - za puža probaj da skroz isprazniš pa ponovo kroz njega ubaciš novi pelet ako ne ide moraš da pozoveš servis...
Upaljač mora da ulazi u otvor na čašici - to vizuelno moraš da utvrdiš. Otvori brate vrata prilikom inicijalnog paljenja i vidi da li se pelet dodiruje sa upaljačem to nije nikakva "mustra"...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2045631 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.