Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2049338 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2012. u 10:53 - pre 137 meseci
Ovde jednom našem kolegi Sabyju su serviseri obećali da će mu poslati tu novu čašicu, vidi pozovi i ti, doduše neznamo da li je Saby dobio al mislim da nije još rekao bi sigurno.
Da ipak ti greješ mnogo veću kvadraturu od svih nas ovde i to traži jače režime grejanja, bitno je da si ti zadovoljan grejanjem i potrošnjom to je poenta svega.
Vidi ako možeš izbaci svoje parametre možda će nekom koristiti koji ima sličnu kvadraturu.
 
Odgovor na temu

saby

Član broj: 18088
Poruke: 116
87.116.168.*



+3 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2012. u 11:00 - pre 137 meseci
pozdrav, i ja sam stavio u toku cleaninga ubacivanje na 0, to sam negde i napisao..
nisu jos uvek poslali casicu, ne zure bash!
 
Odgovor na temu

ciribiri
nista rad
nista firma
sibenik,hrvatska

Član broj: 310248
Poruke: 12
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2012. u 11:41 - pre 137 meseci
prvo da pozdravim sve koji citaju i pisu na ovoj temi,pozdrav iz dalmacije
da ne blejim puno otkad me zanima grijanje na pelet i bla bla to nije ni bitno vec da sam odnedavno i sam vlasnik mbs-a 10kw (zrak),vidim tu su vecina na 18kw hidro ali principi su isti manje vise,s tim da sam vidio dvojicu trojicu na zrak ali sa 8,5kw
uglavnom zahvala momcima koji su bili aktivni na ovoj temi jer mi donijela dosta korisnih informacija kako da postelam svoju pecku a sad da i ja podijelim svoje iskustvo eventualno nekom citatatelju ili buducem korisniku mog modela znaci
mbs 10kw zrak
uzmite odmah u obzir da se ja nalazim u podrucju sa max blagom klimom tako da meni pec ne izlazi iz programa 1 tj. modulata a i to je problkem ukrotiti ;) zbog male povrsine stana 70kvadrata s tim da je ona u dnevnom od 40 plus mali hodnik 4 i mala soba koja mora biti otvorena 8-9
osnovna stvar za sve buduce korisnike a i neke sadasnje je da postuju pravilo broj jedan
svaku izmjenu u odnosu na osnovni parametar obavezno zapisati
sad da naredam izmjene

type pelet sa 0 na -3
chimney sa 0 na +4
coclea start sa 0.8" na 0.5"
coc.pow. 1 sa 0.9" na 0.7"(tako je radila 4 dana) a upravo sad tri sata radi ponovno izmjenjeno na 0.5" (vidim da je ok za sad)
coc.pow. 2 sa 1.2" na 0.9"
coc.pow. 3 sa 1.5" na 1.3"
coc.pow. 4 sa 1.9" na 1.7"
coc.pow. 5 sa 2.6" na 2.2"
exhaust engine sam po svim poljima odnosnao snagama digao za 50 okretaja u cleanu takodje
cleaning casice mi je namjesten svakih 20min u trajanju 65 sec
blower mi je namjesten vent2 na 3 i vent3 na 4 za to ne treba ici u setingse


moj dimnjak je cijelom duzinom u promjeru 80 (cca 3m duzine ravno,samo koljeno i "T" izvod na izlazu peci)
sam start peci nisam jos probavao namjestati zbog eventualnog brzeg starta jer nisam vidio neku potrebu za tim jos inace je 2min (dok mi ne bude malo dosadno) ali sam minutes time out sa 15 stavio na 10 min,
temperatura dimnih plinova mi nikad nije ispod 125 a znao sam vidjeti i do 160 nakon duzeg rada s tim da mi u komadu jos nije radila ispod 12 sati u stvari do sad dan 5-ti skupila je 71h rada i potroseno je nekih 50kg peleta
i to bi bilo to za sad
napomena za proizvodjaca ako eventualno cita:
pokusajte smanjiti debljinu restke oko casice gorionika da se manje pepela zadrzava na istoj i razmotrite mogucnost otvaranja prolaza zraka uz staklo sa donje strane eventualno otvaranjem nekih otvora (mislim da bi bilo puno manje pepela na staklu )
ugodno grijanje
inace ako budem mijenjao pec,istu cu mjenjati za plavusu 90-60-90 i da je mutava ;)


...::svako ZASTO ima svoje JEBI GA::...
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2012. u 17:02 - pre 137 meseci
Imam MBS 18. Sve je bilo ok do pre neki dan a onda je poceo da garavi staklo i da prepunjuje pepeljaru.Praznim je po 2 puta dnevno.Da li moze neko da mi pomogne oko ovoga i da li moze neko,korak po korak da objasni kako se menjaju tehnicke karakteristike(koji su kodovi za pristup cega).
Hvala!
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2012. u 17:06 - pre 137 meseci
KAko si dosao do tih podesavanja,kako se ulazi u podesavanja? Moze li objasnjenje korak po korak
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2012. u 18:08 - pre 137 meseci
Pritisnuti dugme SET i listati tasterima sa desne strane do menija br 9 - Servisni meni i ponovo pritisnuti SET. Zatim drzati taster gore levo dok se ne dodje do sifre A9 u gornjem levom uglu ekrana. Pritisnuti ponovo SET. Na taj nacin ste usli u Servisni meni. Zatim doci do menija npr. broj 6 Settings Factory i u njemu pronaci zeljeni parametar.
Prelistajte malo unazad, nacicete tabelu u excelu sa parametrima. Miki 67 je postavio.
http://www.elitemadzone.org/p3217345
http://www.elitemadzone.org/p3218299
 
Odgovor na temu

Stanislav71
Stanislav Nikolić
Beograd

Član broj: 310226
Poruke: 15
*.adsl-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2012. u 19:52 - pre 137 meseci
Peć radila neprekidno 30 sati i ugasila se zbog nedostatka peleta. Čašica je popunjena samo po dnu a belo-sivog pepela ima okolo i u vratima. Mislim da bi bez problema gurala 48 sati da sam je dopunio. Na režimu sa 3.3 ubacivanja peleta je trošila nešto malo manje od 1.5kg/1h rada. Staklo je dosta manje zagaravljeno, a i to je posledica rada na režimu 1. pre nego što sam i na njemu pojačao ventilaciju.
Vrlo sam zadovoljan bez obzira na nešto veću potrošnju pošto grejem gotovo 150m2 pa mi i takva potrošnja pretstavlja značajnu uštedu u odnosu na druge grejne opcije.

@ vlajkousa, jesi li čistio turbulatore? Meni su dodatni problemi počeli kada su se začepili otvori.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2012. u 19:56 - pre 137 meseci
V
Citat:
vlajkousa: Imam MBS 18. Sve je bilo ok do pre neki dan a onda je poceo da garavi staklo i da prepunjuje pepeljaru.Praznim je po 2 puta dnevno.Da li moze neko da mi pomogne oko ovoga i da li moze neko,korak po korak da objasni kako se menjaju tehnicke karakteristike(koji su kodovi za pristup cega).
Hvala!

Pozdrav, ako koristiš peć već otprilike kao i mi oko dva meseca a siptomi su kako kažeš da je peć besprekorno radila do pre neki dan, a sad se nešto dešava, da prepunjava i garavi staklo, znači došlo je vreme detaljnog čišćenja peći i to mora da se odradi jednom mesečno ili na 350 sati rada peći, detaljno sam opisao postupak čišćenja peći ali ponoviću.
na vrhu peći keramička ploča se ukloni i odviju dve matice i skine poklopac od turbulatora pročiste se kanali jer ako nisu čišćenji, a peć je radila oko dva meseca sigurno su zapušeni.
Dakle ako se ima žica kao za čišćenje flaša pročiste se kanali tom žisom ako ne ko šta ima nek se snađe, šipka koja drži turbulatore podigne se par puta gore dole zavisno od zapušenosti i dobro se usisa.
Peć će do narednog čišćenja besprekorno raditi.
Urdite to obavezno ovo je provereno.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2012. u 20:06 - pre 137 meseci
Stanislave71 Svaka cast 150 kvadrata 1,5 na sat,e to je uspeh aj mi samo reci koliko imas radijatora,kakvu izolaciju na kuci imas,koji pelet koristis i kolika ti je temperatura prostorija?
 
Odgovor na temu

VladoMNE
MNE

Član broj: 74
Poruke: 339
*.crnagora.net.

Sajt: www.moglasi.com


+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2012. u 23:06 - pre 137 meseci
I mene ovo interesuje i kakva je klima u tvom gradu.
Đe si brate ? Sto se cini ? Eo nista , ti ? jaaa bezveze..... Đe si...
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.12.2012. u 17:12 - pre 137 meseci
Vid'o,uradio,videcemo sta ce biti.Hvala puno!
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.12.2012. u 17:16 - pre 137 meseci
Citat:
miki67:
V
Citat:
vlajkousa: Imam MBS 18. Sve je bilo ok do pre neki dan a onda je poceo da garavi staklo i da prepunjuje pepeljaru.Praznim je po 2 puta dnevno.Da li moze neko da mi pomogne oko ovoga i da li moze neko,korak po korak da objasni kako se menjaju tehnicke karakteristike(koji su kodovi za pristup cega).
Hvala!

Pozdrav, ako koristiš peć već otprilike kao i mi oko dva meseca a siptomi su kako kažeš da je peć besprekorno radila do pre neki dan, a sad se nešto dešava, da prepunjava i garavi staklo, znači došlo je vreme detaljnog čišćenja peći i to mora da se odradi jednom mesečno ili na 350 sati rada peći, detaljno sam opisao postupak čišćenja peći ali ponoviću.
na vrhu peći keramička ploča se ukloni i odviju dve matice i skine poklopac od turbulatora pročiste se kanali jer ako nisu čišćenji, a peć je radila oko dva meseca sigurno su zapušeni.
Dakle ako se ima žica kao za čišćenje flaša pročiste se kanali tom žisom ako ne ko šta ima nek se snađe, šipka koja drži turbulatore podigne se par puta gore dole zavisno od zapušenosti i dobro se usisa.
Peć će do narednog čišćenja besprekorno raditi.
Urdite to obavezno ovo je provereno.
Pozdrav:)

Cistio sam je pre 15 ak dana. mada,nisam koristio cetku vec usisivac,a onu rucicu sam mradao gore dole.Probacu ponovo. Mada,ujutru kad je nalozim sve sljaka ok.Negde oko podneva pocne ova zajebancija. Da li vazdusni pritisak ima neki znacaj u sagorevanju ili je taj faktor ovde iskljucen?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.12.2012. u 23:38 - pre 137 meseci
A da,prilikom razgovora sa serviserom reko mi je da je moguce podesiti pec da daje vecu snagu vodi za radijatore nego li na samu pec. Da li zna neko nesto o ovome,kako se to podesava itd. Ili je to samo prica,posto mi je trazio 60e da mi pusti pec u rad i podesi parametre. Hvala.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.12.2012. u 05:38 - pre 137 meseci
To ti je tražio za prvo puštanje u rad ili naknadno, ja sanm za prvo puštanje platio 50 eura da bi važila garancija.
Što se tiče tog podešavanja ne znam , a sama peć greje preko stakla i kreamičke pločice i mislim da tu ništa ne može da se uradi.
A ipak sve je moguće, ako možeš pitaj ga detaljnije u vezi toga našta je mislio za sve nas bila bi to korisna informacija.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.12.2012. u 05:48 - pre 137 meseci
Ako je stvarno moguce usmeravati toplotu ka vodi umesto ka staklu, to bi stvarno bila odlicna vest!!!
Samo, kako tako nesto uraditi?

[Ovu poruku je menjao drvlada75 dana 26.12.2012. u 07:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.12.2012. u 09:16 - pre 137 meseci
Trazio mi je za prvo pustanje u rad,ali sam odbio.A oko stelovanja da greje vise vodu,nije hteo da mi kaze sve dok mu ne platim pustanje u rad kotla.
Nastelovao sam pec po Mikijevim parametrima,medjutim,pec non stop radi na cetvorci a temp. nikako da predje 52. Zadata je 56. Neki savet?
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.12.2012. u 09:48 - pre 137 meseci
Pec odlicno radi i na kostice od visanja. Samo mora da se mesa sa peletom da ne bi progoreo brzo solju. Na prolece razmisljam da odem do grncara i da mi uradi solju od keramike tako da mogu da predjem uglavnom na kostice.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.12.2012. u 10:19 - pre 137 meseci
Citat:
vlajkousa: Trazio mi je za prvo pustanje u rad,ali sam odbio.A oko stelovanja da greje vise vodu,nije hteo da mi kaze sve dok mu ne platim pustanje u rad kotla.
Nastelovao sam pec po Mikijevim parametrima,medjutim,pec non stop radi na cetvorci a temp. nikako da predje 52. Zadata je 56. Neki savet?


Prvo koju kvadraturu greješ, drugo temperaturu u kotlu namesti na 70C a u prostoru stavi na recimo 27 i preći će temperaturu od 52C u režimu 4 ako si uzeo moje parametre ubacivanje peleta je na 3''
Moji parametri nisu odgovarajući baš za sve trenutno meni odgovaraju ali je neka polazna tačka za podešavanje pećke, a do odgovarajućih parametara moraš sam doći odnos grejanja i potrošnje sa kojom si ti zadovoljan, a mi smo tu da pomognemo. koliko možemo.
Ako imaš zahtev za većom toplotom slobodno digni temperaturu u prostoru on će taj parametar da juri i nabiće temperaturu ali biće i veća potrošnja.
Probaj sa podešavanjem uključivanja pumpe imaš u ranijim postovima objašnjenja.

Citat:
vlajkousa: Pec odlicno radi i na kostice od visanja. Samo mora da se mesa sa peletom da ne bi progoreo brzo solju. Na prolece razmisljam da odem do grncara i da mi uradi solju od keramike tako da mogu da predjem uglavnom na kostice.

Što se tiče koščica od višnje vodi računa visoka je to kalorija i peć nije projektovana za tu vrstu goriva, a i znatno su jeftinije koščice i što kažeš mora se mešati sa peletom ali u većoj razmeri.
Razmišljao sam o tom vidu goriva i u razgovoru sa nekim ljudima nisu mi preporučili za ovu vrstu peći, no dok sami nešto ne probamo nemožemo znati.
Iznosi ako se sad trenutno greješ na mešavinu tvoja zapažanja i karakteristike rada pećke koristiće nam, a ti slobodno pitaj sve što te zanima.
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.12.2012. u 10:52 - pre 137 meseci
Sve neki novi momenti!!!Nema nam Stanislava da nam odgovori!!!
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.12.2012. u 11:30 - pre 137 meseci
Trenutno ubacujem odnos,otprilike, na 15kg peleta 0,5kg kostica.Osim sto ima malo vsvetlosivkastih naslaga,nema drugih problema. I meni je receno da moze da progori casicu. Zato sam i resio da pravim casicu od keramike.
Zanima me jedno:Exhaust chimmney,da li je bolje da se gasovi zadrzavaju u peci pa da greju vodu ili sto pre da se oslobode. Mislim da to tako nekako funkcionise kao kod onih tropromajnih ili dvopromajnih kotlova(bar ja tako mislim).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2049338 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.