Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2059514 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.12.2012. u 11:46 - pre 137 meseci
Citat:
vlajkousa: Trenutno ubacujem odnos,otprilike, na 15kg peleta 0,5kg kostica.Osim sto ima malo vsvetlosivkastih naslaga,nema drugih problema. I meni je receno da moze da progori casicu. Zato sam i resio da pravim casicu od keramike.
Zanima me jedno:Exhaust chimmney,da li je bolje da se gasovi zadrzavaju u peci pa da greju vodu ili sto pre da se oslobode. Mislim da to tako nekako funkcionise kao kod onih tropromajnih ili dvopromajnih kotlova(bar ja tako mislim).


Kod mene su chimneji na fabričko podešavanje stim da sam tipe chimnej podigao na +4 to u svim režimima diže za po 50 obrtaja bilo mi je na +6 pa sam ipak smanjio na +4 tako mi se najbolje pokazalo, e sad neko koristi manje brzine
probaj jednu i drugu opciju i videćeš šta ti najviše odgovara.
Pre svake promene zapisuj i prati jedno 2 sata kako se ponaša peć.
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.12.2012. u 11:59 - pre 137 meseci
Citat:
miki67:
Citat:
vlajkousa: Trazio mi je za prvo pustanje u rad,ali sam odbio.A oko stelovanja da greje vise vodu,nije hteo da mi kaze sve dok mu ne platim pustanje u rad kotla.
Nastelovao sam pec po Mikijevim parametrima,medjutim,pec non stop radi na cetvorci a temp. nikako da predje 52. Zadata je 56. Neki savet?


Prvo koju kvadraturu greješ, drugo temperaturu u kotlu namesti na 70C a u prostoru stavi na recimo 27 i preći će temperaturu od 52C u režimu 4 ako si uzeo moje parametre ubacivanje peleta je na 3''
Moji parametri nisu odgovarajući baš za sve trenutno meni odgovaraju ali je neka polazna tačka za podešavanje pećke, a do odgovarajućih parametara moraš sam doći odnos grejanja i potrošnje sa kojom si ti zadovoljan, a mi smo tu da pomognemo. koliko možemo.
Ako imaš zahtev za većom toplotom slobodno digni temperaturu u prostoru on će taj parametar da juri i nabiće temperaturu ali biće i veća potrošnja.
Probaj sa podešavanjem uključivanja pumpe imaš u ranijim postovima objašnjenja.

Citat:
vlajkousa: Pec odlicno radi i na kostice od visanja. Samo mora da se mesa sa peletom da ne bi progoreo brzo solju. Na prolece razmisljam da odem do grncara i da mi uradi solju od keramike tako da mogu da predjem uglavnom na kostice.

Što se tiče koščica od višnje vodi računa visoka je to kalorija i peć nije projektovana za tu vrstu goriva, a i znatno su jeftinije koščice i što kažeš mora se mešati sa peletom ali u većoj razmeri.
Razmišljao sam o tom vidu goriva i u razgovoru sa nekim ljudima nisu mi preporučili za ovu vrstu peći, no dok sami nešto ne probamo nemožemo znati.
Iznosi ako se sad trenutno greješ na mešavinu tvoja zapažanja i karakteristike rada pećke koristiće nam, a ti slobodno pitaj sve što te zanima. :)

Grejem nesto manje od 100 kvm
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.12.2012. u 12:03 - pre 137 meseci
Citat:
miki67:
Citat:
vlajkousa: Trenutno ubacujem odnos,otprilike, na 15kg peleta 0,5kg kostica.Osim sto ima malo vsvetlosivkastih naslaga,nema drugih problema. I meni je receno da moze da progori casicu. Zato sam i resio da pravim casicu od keramike.
Zanima me jedno:Exhaust chimmney,da li je bolje da se gasovi zadrzavaju u peci pa da greju vodu ili sto pre da se oslobode. Mislim da to tako nekako funkcionise kao kod onih tropromajnih ili dvopromajnih kotlova(bar ja tako mislim).


Kod mene su chimneji na fabričko podešavanje stim da sam tipe chimnej podigao na +4 to u svim režimima diže za po 50 obrtaja bilo mi je na +6 pa sam ipak smanjio na +4 tako mi se najbolje pokazalo, e sad neko koristi manje brzine
probaj jednu i drugu opciju i videćeš šta ti najviše odgovara.
Pre svake promene zapisuj i prati jedno 2 sata kako se ponaša peć.

Ja sam smanjio na +3 i vidim na tasteru 2 da izbacuje istu temp. sa manje obrtaja 105c 2380obrtaja. Osim tih parametara ne znam sta drugo da pratim i kad je to optimalno. Inace,fabricki je doslo sa 0. Pozdrav
 
Odgovor na temu

Stanislav71
Stanislav Nikolić
Beograd

Član broj: 310226
Poruke: 15
*.adsl-3.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.12.2012. u 18:30 - pre 137 meseci
Živim u Beogradu, imam kuću na dva nivoa - dole oko 80m2 sa visokim plafonima,m gore 75m2, s tim što nije puna visina pa to ipak treba računati malo reducirano. Recimo da grejem realno 135-140m2. Izolacija je urađena letos (10cm). Gore imam tri dugačka radijatora (sve je jedan prostor) i jedan mali u wc-u, a dole u dve spavaće sobe po jedan, jedan u kupatilu, jedan u hodniku i jedan u trpezariji. U dnevnoj sobi mi je peć pa tu nisam stavio radijator. Ovaj u trpezariji i hodniku sam zavrnuo jer peć greje i taj prostor. Dnevna soba je inače baš mala pa je i to bio problem dok je napolju bilo toplije jer je peć nabijala preveliku temperaturu.

Inače, od preksinoć do jutros je radila bez prekida 32 sata dok je nisam ugasio. Siguran sam, imajući u vidu malu količinu naslaga u čašici, da može da radi 48 sati. Dobro radi na svim režimima, s tim da sam svuda smanjio unos peleta a pojačao ventilaciju. Staklo garavi samo na 1. i 2. režimu, i to ne mnogo.

Neko je pitao za postizanje temperature. Nije štos u zadatoj temperatuei već u podešavanju temperature na kojoj pumpa pušta vodu. AKo zadate 50C, tek na toj temperaturi će pustiti vodu u sistem. Drugi bitni parametar je vremensko rastojanje između dva klininga. Što je ono duže, to je i duže vreme kontinuiranog zagrevanja. Dakle, povećajte te parametre i rešićete problem. Naravno, za više temperature mora i više peleta da se ubacuje.

Ja koristim trenutno neki pelet na kome ne piše gde je proizveden, sem što ima oznaku "Made in Serbia". Piše "SUPER ENERGY" i sve je na italijanskom. Rekli su mi da je 70% bukovina a 30% čamovina. Prašine ima ali manje nego u boljevačkom. To je pelet veće energetske vrednosti ali su mi takođe rekli, što sam već pomenuo, da je za ove naše peći bolji 100% bukov pelet, koji doduše ima nešto nižu energetsku vrednost ali zato stvara manje taloga.

[Ovu poruku je menjao Stanislav71 dana 26.12.2012. u 21:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.12.2012. u 20:40 - pre 137 meseci
Stanislave koliko si izracunao da ti treba peleta za grejnu sezonu ovim tempom lozenja?
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.12.2012. u 20:52 - pre 137 meseci
Citat:
Stanislav71

Ja koristim trenutno neki pelet na kome ne piše gde je proizveden, sem što ima oznaku "Made in Serbia". Piše "SUPER ENERGY" i sve je na italijanskom. Rekli su mi da je 70% bukovina a 30% čamovina. Prašine ima ali manje nego u boljevačkom. To je pelet veće energetske vrednosti ali su mi takođe rekli, što sam već pomenuo, da je za ove naše peći bolji 100% bukov pelet, koji doduše ima nešto nižu energetsku vrednost ali zato stvara manje taloga.

[Ovu poruku je menjao Stanislav71 dana 26.12.2012. u 21:31 GMT+1]


Ako je za italijansko tržište mora da piše kolika mu je energetska vrednost, a čamovina nije energetski efikasnija od bukovine pa čak i pomešana, taj podatak ti nije tačan.
 
Odgovor na temu

Stanislav71
Stanislav Nikolić
Beograd

Član broj: 310226
Poruke: 15
*.adsl-3.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.12.2012. u 21:19 - pre 137 meseci
Energetska vrednost mu je 1700kcal/kg. Tako bar piše :)

Što se tiče potrošnje, sudeći po svemu, procenjujem da ću potrošiti 4-4.5 tone za grejnu sezonu.

Moji aktuelni parametri:

N 9-1 TIPE PELLET
N 9-01-01 Load pellet -5

N-9-2 TIPE CHINNEY
N-9-02-01 Exhaust chinney 5

N-9-4 GLAVNA PODEŠAVANJA
N-9-04-01 Vreme za koje peć ne može da se ugasi na taster ON/OFF od kad se uključi 5'
N-9-04-02 Minimalno vreme rada ventilatora za odvod dimnih gasova kod isključivanja peći, ako je temperatura izduvnih gasova manja od zadate u Pr28, peć se gasi ranije 10'
N-9-04-03 Vreme početnog ubacivanja peleti prilikom uključivanja peći 60''
N-9-04-04 Vreme za detekciju prvog plamena 20''
N-9-04-05 Broj obrtaja motora za odvod dimnih gasova prilikom početnog ubacivanja peleta. Povećati da bi se napravio vakum 1600
N-9-04-06 Razlika temperature prilikom uključenja STAND - BY moda 2
N-9-04-07 Vreme za koje se peć gasi u STAND - BY modu, tj kada detektuje razliku temperature koliko vremena je potrebno do isključenja peći 10'
N-9-04-08 Vreme prelaska iz programa u program. Objašnjenje dato detaljnije u nastavku upustva 20''
N-9-04-09 Uključivanje funkcije za uključivanje i isključivanje peći nekim uređajem za komunikaciju ( npr. mob. telefon bluetooth ) OFF
N-9-04-10 Blokada tastera ( uključivanje isključivanje dugmićima SET i ON/OFF OFF
N-9-04-11 Vreme za koje pri nasilnom isključivanju peći iz el. Mreže ( nestanak struje direktno na glavni prekidač ) neće doći do javljanja greške BLACK OUT 15''

N-9-6 PODEŠAVANJA PARAMETARA
N-9-06-01 Maksimalno vreme paljenja peći (ne pali se alarm 05) 25'
N-9-06-02 Vreme potrebno da se detektuje temperatura izduvnih gasova vezano sa Pr13 08'
N-9-06-03 Interval vremena između čišćenja posuda u kojoj se vrši sagorevanje 12'
N-9-06-04 Vreme ubacivanja peleta u režimu paljenja 0,5''
N-9-06-05 Vreme ubacivanja peleta od trenutka kada se verifikuje plamen do ulaska u režim rada 0,3''
N-9-06-06 Vreme ubacivanja peleta u režimu 1 ( Program 1 ) 1,5''
N-9-06-07 Vreme ubacivanja peleta u režimu 2 ( Program 2 ) 2,0''
N-9-06-08 Vreme ubacivanja peleta u režimu 3 ( Program 3 ) 2,5''
N-9-06-09 Vreme ubacivanja peleta u režimu 4 ( Program 4 ) 2,9''
N-9-06-10 Vreme ubacivanja peleta u režimu 5 ( Program 5 ) 3,3''
N-9-06-11 Vreme čekanja izbacivanja greške od trenutka kada se greška detektuje 30''
N-9-06-12 Vreme čišćenja posude u kojoj se vrši sagorevanje 120''
N-9-06-13 Minimalna temperatura izduvnih gasova 40
N-9-06-14 Maksimalna temperatura izduvnih gasova - kada dostigne ovu temperaturu peć se vraća u Program 1 220
N-9-06-15 Kada temperatura izduvnih gasova pređe ovu vrednost onda se uključuje ventilator za izduvavanje u prostoriju 90
N-9-06-16 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu paljenja 1580
N-9-06-17 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova od trenutka kada se verifikuje plamen do ulaska u režim rada 2050
N-9-06-18 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 1 (Program 1) 2100
N-9-06-19 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 2 (Program 2) 2200
N-9-06-20 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 3 (Program 3) 2350
N-9-06-21 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 4 ( Program 4) 2600
N-9-06-22 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 5 ( Program 5) 2700
N-9-06-23 Broj obrtaja ventilatora za izduvavanje u prostoriju u režimu 1 (Program 1) 120U
N-9-06-24 Broj obrtaja ventilatora za izduvavanje u prostoriju u režimu 2 (Program 2) 135U
N-9-06-25 Broj obrtaja ventilatora za izduvavanje u prostoriju u režimu 3 (Program 3) 150U
N-9-06-26 Broj obrtaja ventilatora za izduvavanje u prostoriju u režimu 4 (Program 4) 175U
N-9-06-27 Broj obrtaja ventilatora za izduvavanje u prostoriju u režimu 5 (Program 5) 220U
N-9-06-28 Kada temperatura izduvnih gasova padne ispod ove temperature peć prestaje sa izduvavanjem koje se vrši prilikom isključivanja peći 75
N-9-06-29 Brzina ventilatora izduvnih gasova prilikom isključivanja peći i čišćenja posude u kojoj se vrši sagorevanje 2800
N-9-06-30 Vreme ubacivanja peleta prilikom čišćenja posude za sagorevanje (preporuka da bude kao u programu 3 parametar N-9-06-08) 0,0''
N-9-06-31 Uključivanje Enkodera ( uvek ON ) ON
N-9-06-32 Vreme uključivanja dozatora posle isključenja - pošto dozator uvek ima neko kašnjenje prilikom isključenja potzrebno je to kašnjenje korigovati sa nekom vrednosti kako bi se zadržao željeni interval punjenja 0,0''
N-9-06-33 Temperatura na kojoj se uključuje pumpa 46-50 (menjam u zavisnosti od potreba)
N-9-06-34 Isključivanje sigurnosnog manometra OFF
N-9-06-35 Pritisak na kome se isključuje kotao 2,5b
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.12.2012. u 08:27 - pre 137 meseci
Da li to znaci da ,ukoliko se ukljuci N-9-04-09 na ON,je moguce preko mobilnog ukljucivati pec?
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.12.2012. u 09:27 - pre 137 meseci
Da !
Samo fale još neke stvarčice sitnica
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.12.2012. u 10:07 - pre 137 meseci
Pretpostavljam da je ta sitnica 50 - 60E
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.12.2012. u 10:17 - pre 137 meseci
Naša peć ima tu mogućnost za daljinsko upravljanje ali daleko veća investicija u tom pravcu sve je to u sistemu GPRS-a nas nekolicina ovde se bave ovom problematikom pa ako nešto rešimo javićemo ali sve je to trenutno skupo 200-300 eura pa i više
Ima i nekih pravljenih modula ali sve je to u fazi traženja, a imaš i na Micronovinom sajtu pa pogledaj malo ima svašta.
Trenutno ovo nije u prvom planu bar za mene, trenutno sam okupiran za neki UPS.
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.12.2012. u 11:31 - pre 137 meseci
Jel moze da mi neko kaze da li je bolje imati vecu ili manju temperaturu u odvodu dima (taster 2),da li je bolje imati vecu ili manju provetrenost?
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.12.2012. u 11:46 - pre 137 meseci
Vrlo teško pitanje na nekim sajtovima kažu da je bolje veća temperatura dimnih gasova što znači da je bolje sagorevanje ali ovde neko koristi veće izduvne brzine neko manje kako kod koga,
sve je to relativna stavr ono što ti moraš da uvidiš je kako je tebi najbolje odnos grejanja i potrošnje da ti uslovi budu zadovoljeni zato je najbolje da probavaš opcije,
Ja jedino kod mene mogu da ti kažem do čega sam ja došao, probavao sam i jednu i drugu opciju i najviše mi odgovara kako je bilo fabrički postavljeno, a tipe chimnej sam digao na +4 i to mi se pokazalo za sada najbolje. i štelovanje uključivanja pumpe od 42-50C.
U upustvo za našu peć piše da temeratura dimnih gasova iznosi 115C znači niskotemeraturni izlazi za italijanske piše da idu i do 200C, a kod nas je fabrički postavljeno plafon 220C posle toga prelazi u modulat1
Samo kombinovanje i praćenje rada peći slobodno ako nešto zafrkneš imaš reset na fabričke parametre.
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.12.2012. u 11:54 - pre 137 meseci
Hvala. Videcemo sta ce biti s kucom :)
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.12.2012. u 14:03 - pre 137 meseci
Jutros sam regularno očistio peć pre posla, i uključio. Temperatura u stanu je bila 18 C, a peć je bila setovana na režim 3 zadata temperatura prostorije je bila 22. Krenula je da ubacuje pelet i ja sam otišao.
Posle nekog vremena javila se moja ćerka (ima 9 i po godina) i žalila se da u stanu ima puno dima i da je vidljiv. Žena joj je rekla kako da ugasi peć da otvori prozor i pusti klimu. Još je u školi pa nisam mogao
da je ispitam do detalja ali i ova činjenica je dovoljna. Dakle desilo se ono čega sam se najviše i pribojavao. Zato ovo i pišem kao vid upozorenja da je peć NEBEZBEDNA!!!. Dakle, potpuno je izlišno raspravljati o paljenju i gašenju peći preko mobilnog ako ona nema ugradjene mere predostrožnosti za ovakve situacije. Molim vas vodite računa kad je palite u koje vreme i da li ima odraslih - shvatite ovo kao upozorenje!!!. Verovatno se to ne bi desilo u toku rada, ali desilo se neposredno nakon paljenja. U čašici sam zatekao samo pepeo, i sve je izgledalo normalno osim što se u celom stanu oseća dim. Napominjem da peć koristim od početka grejne sezone i nije se nikad osećao dim od kako smo silikonirali unutrašnje sastave dimovodnih cevi, kao i kolena unutar peći... Dimovod je uradjen prema uputstvu za italijanske peći istog tipa, pisao sam o tome ranije - dakle peć ima ozbiljan problem - jer se od navodno digitalnog - automatskog uredjaja koji treba da bude što nezavisniji u radu vraća na nivo sprave kome treba stalni nadzor i kontrola, zato mislim da je smešno i razmišljati o nekom GPRS-u ako ona može da vrati dimčugu u prostoriju k'o obični smederevac....
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.12.2012. u 14:44 - pre 137 meseci
Da li se izmenjivac zagusio ili su se dimovodne cevi napunile pepelom iz casice ili je nesto drugo u pitanju?

[Ovu poruku je menjao drvlada75 dana 27.12.2012. u 15:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ciribiri
nista rad
nista firma
sibenik,hrvatska

Član broj: 310248
Poruke: 12
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.12.2012. u 15:08 - pre 137 meseci
Mislim da svaka pec ovog tipa moze vratiti dim u prostoriju prostor iz razloga sto stvara neki vakum za pocetak paljenja i onda u prelasku na normalan rad kad se smanje okretaji motora za izvlacenje dima teoretski se stvara momentalni podtlak u lozistu uzrokovan samom temperaturom lozista koja je veca nego dimni izlaz a i naglijim padom sile izvlacenja jer se smanjio broj okretaja motora pa dim krene obratno(ja to nekako tako shvacam sad jesam li u pravu nisam siguran) jos i ako se uplete neka promaja odozgo kroz dimnjak lako je moguce da se desi sto se desilo.
Kvalitetna kapa na dimnjaci i eventualno smanjenje razlike broja okretaja dimnog motora izmedju faze paljenja i normalnog rada trebala bi svesti taj problem na minimum.
Sto se tice kontrolera isti se ugradjuje u mnogo skuplje peci i steta bi bilo ne iskoristiti to ali gledajuci trenutne cijene za gotove proizvode isti dodaci
kostaju vise nego sama pec (npr bidirectional gsm modul za extraflame peci koje imaju ovaj plc od micronove je oko 400 eurica,sad on zbilja moze stelati dosta parametara na daljinu i vraca povratnu informaciju sa sms-om ali mi je ipak preskupo sad da li bi neki modul koji nije brendiran a radi preko rs232 komunicirao sa maticnonom na peci ne znam ,moguce da protokol nije standardan ali tko zna,isti kostaju do 100 eurica)
gledajuci po netu postoji mogucnost nekog gsm prijemnika kojeg bi relejno spojili na ext termostat to bi bio aux izlaz na maticnoj ploci i tako bi mogli takodje paliti pec iz stand by moda ili relejno preko opcije iz daljinskog kojeg bi rastavili i koristili kontakte na tasterima 1 i 6 ali tu se trba jos igrati da dobijemo povratnu informaciju da je pec zbilja upalila ,dakle trebali bi jos u samoj peci naci neki izvod koji bi upravljao drugim relejicem na gsm modulu cije bi stanje mogli provjeriti sms-om
UPS koji koristi za PC je za nas malo zeznut ako treba pogoniti upaljac (ovi jaci su zbilja masni po cijeni a nisam siguran koja korist od njega poslije upaljaca),za sam pogon peci poslije paljenja nije toliko sporno
nakon malo razmisljanja i surfanja opcija mislimda bi najbolje rijesenje nasli koristeci pretvarace i module namjenjene solarnim sistemima koristeci njihovu automatiku tj kontrolu koja prepoznaje mrezni prikljucak,akumulatorski kao i agregat te brzo prebacuje sama i to bi po meni trebalo raditi ko svicarski sat unutar tvornickih postavki peci za black out od 15 sec
...::svako ZASTO ima svoje JEBI GA::...
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.12.2012. u 15:32 - pre 137 meseci
Citat:
drvlada75:
Da li se izmenjivac zagusio ili su se dimovodne cevi napunile pepelom iz casice ili je nesto drugo u pitanju?

Vlado ne znam, čekam da ćerka dodje iz škole pa da probam da izvučem još neke informacije kako bi imao neku predstavu šta se desilo.
Sad kad sam je uključio - sve radi ok. Posle sat vremena rada prebacio sam je u mod 5 i tako radi evo već neko vreme potpuno isto kao i pre...
Dimovodne cevi se nisu napunile to je sigurno...
Citat:
ciribiri:
Mislim da svaka pec ovog tipa moze vratiti dim u prostoriju prostor iz razloga sto stvara neki vakum za pocetak paljenja i onda u prelasku na normalan rad kad se smanje okretaji motora za izvlacenje dima teoretski se stvara momentalni podtlak u lozistu uzrokovan samom temperaturom lozista koja je veca nego dimni izlaz a i naglijim padom sile izvlacenja jer se smanjio broj okretaja motora pa dim krene obratno(ja to nekako tako shvacam sad jesam li u pravu nisam siguran) jos i ako se uplete neka promaja odozgo kroz dimnjak lako je moguce da se desi sto se desilo.

I meni se ovo čini najbliže istini - da uzrok u tome što u nekom trenutku paljenja dodje do promene režima rada ventilatora i nastaje verovatno razlika u pritiscima pa umesto da grune kroz dimnjak on je vrati ... - e sad kroz koju rupu izlazi u prostoriju nisam pametan ... Što se tiče dimjaka imam kapu, jedino je dodatni faktor mogao da bude i spoljni pritisak ....djavo bi ga znao...
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.12.2012. u 17:03 - pre 137 meseci
Hmmm, danas je duvao neki juzni vetar, moguce da je i on malo doprineo. Ja sam negde na sredini tene pisao da sam cekao u potpunom mraku i da baterijskom lampicom vidim odakle to dolazi dim na pocetku potpale a sigurno nije iz dimovodnih cevi.
Video sam da dim izlazi sa prednje strane kroz izreze iznad vrata!
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.12.2012. u 17:40 - pre 137 meseci
Da i ja mislim da tu izlazi... Ali ono što ćerka reče da vatru nije videla u peći ali je pisalo work na display-u, što je čudno ?!?
U svakom slučaju što reče Miki najbolje da obavestim servis...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2059514 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.