Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2059398 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.09.2013. u 20:26 - pre 128 meseci
Saby,a da li ti se puni casica i jel ima sljake...sa kukuruzom....????Da li mu je jaca toplotna moc nego peletu???
 
Odgovor na temu

saby

Član broj: 18088
Poruke: 116
87.116.168.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.09.2013. u 20:42 - pre 128 meseci
zasad ne puni casicu, vise nego pellet, cak sta vise manje izgleda, ima manje sljake, al ine znam jos, sad je drugo vece sto sam upalio, nije jos ni nastelovan, al greje :) po netu pise da ima isto toplotna moc, 1 kubik gasa = 2kg pelleta = 2kg kukuruza, al mi se cini da treba manje kukuruza nego pell
 
Odgovor na temu

muki79
peco

Član broj: 317888
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.09.2013. u 20:16 - pre 128 meseci
pozdrav!Dali neko ima ovu alfa plam COMMO 21kw pec i kakvi su utisci?

[Ovu poruku je menjao muki79 dana 28.09.2013. u 22:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

necca1
Tehnicar za ispitivanje kvarova na
vodovodu
JKP Beogradski vodovod i kanalizacija
Zemun

Član broj: 188739
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.09.2013. u 20:49 - pre 128 meseci
A jel neko probao da stavi kukuruz kokicar? :)
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.09.2013. u 11:02 - pre 128 meseci
Sa kokicarom bi trebalo da je jos bolje grejanje zato sto ima jacu eksplozivnu moc.....
 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.09.2013. u 15:59 - pre 128 meseci
upalio sam danas pecku.
Samo ne znam kako da podesim da mi je teperatura svugde ista.
Njtoplije mi je u dnevnoj gde stoji peć a sobe su hladnije.
Koliku da stavim temperaturu vode? Temp. sobe je na 23C.
Na radijatorima imam termo glave i odvrnute su na max.
Hteo bih da su mi sobe toplije a da u dnevnoj ne bude pretoplo.

Intenzitet grejanja je na 3
Prvi put sam je danas upalio.

Ima te li neki savet??
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.09.2013. u 16:57 - pre 128 meseci
Obrati paznju na koliko se stepeni ukljucuje pumpa. Tu je potrebno odredjeno "balansiranje".
Caka je u tome da je fabricki predvidjeno da pumpa salje vodu ka radijatorima tek kada temp.vode u kotlu bude, cini mi se, 50c. Znam da sam prosle godine neko vreme proveo oko proucavanja tog parametra.
Nisam trenutno pored peci ali mislim da sam tu temperaturu startovanja pumpe spustio na 43-45c.
 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.09.2013. u 17:03 - pre 128 meseci
A gde je to u opcijama da se podesi.
Nisam cackao nista oko parametara.


Celo popodne pec radi u work modulat. i temp. sobe u kojoj je pec je 25-26 iako sam je ja stavio na 23.
A ostale sobe su oko 22-23 i to je sad OK
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.09.2013. u 17:37 - pre 128 meseci
Evo linka od prosle godine kada smo poceli da se ucimo koji parametar cemu sluzi
http://www.elitemadzone.org/p3203280
U principu ne diraj nista ako je sve dobro !
Sto se tice temperature od 23c, mozda ti je sonda za merenje temperature na podu i neprestano salje losu informaciju procesoru. Podigni (zalepi) je na neko vislje mesto.
Takodje mislim da pec juri odredjenu temperaturu vode, npr. postavili ste da u prostoriji bude 18c a temp.vode 60c, pec ce juriti 60c zanemarujuci onih 18c.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.09.2013. u 17:48 - pre 128 meseci
Citat:
drvlada75: Evo linka od prosle godine kada smo poceli da se ucimo koji parametar cemu sluzi :)
http://www.elitemadzone.org/p3203280
U principu ne diraj nista ako je sve dobro ! :)
Sto se tice temperature od 23c, mozda ti je sonda za merenje temperature na podu i neprestano salje losu informaciju procesoru. Podigni (zalepi) je na neko vislje mesto.
Takodje mislim da pec juri odredjenu temperaturu vode, npr. postavili ste da u prostoriji bude 18c a temp.vode 60c, pec ce juriti 60c zanemarujuci onih 18c. :)


pec okida ili na zadovoljenoj temperaturi vode ili na temperaturi prostorije koliko znam.
dakle, kada se zadovolji prva od ove dve postavke, pec prelazi u modulat rezim.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.09.2013. u 17:58 - pre 128 meseci
imam pitanje.
ako mozete da pogledate svoju pec. deo oznacen na prilozenoj slicici.
kod mene je nekako iskrivljeno - odvojeno. ne secam se da li je tako bilo u startu...srafcigerom sam malo protrljao i naravno, odatle je ispao pepeo.
btw...slikano je odozdo na gore ako se neko zbunio :)


http://img546.imageshack.us/img546/5719/35yw.png
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.09.2013. u 18:20 - pre 128 meseci
Mora da ti je radila u Turbo modu pa se iskrivilo...
:) Kod mene nije krivo ali ima pepela izmedju sad moram da usisavam :(
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.09.2013. u 18:31 - pre 128 meseci
Citat:
Skoteinos: Mora da ti je radila u Turbo modu pa se iskrivilo...
:) Kod mene nije krivo ali ima pepela izmedju sad moram da usisavam :(



ma odlepio sam...cistio sam danas i one kako ih zovete turbulatore ili kako vec, i onaj donji deo kada skinem poklopac sa 4 srafa.
bukvalno sma morao da stavim 3 eksera pa da nabadam srafove nazad da bih prisrafio taj poklopac.
glupavo zamisljeno. svaki put psujem kada taj deo cistim. bez usisivaca ja ne kapiram kako bi se to moglo ocistiti...
 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.09.2013. u 18:38 - pre 128 meseci
Citat:
drvlada75:
Evo linka od prosle godine kada smo poceli da se ucimo koji parametar cemu sluzi :)
http://www.elitemadzone.org/p3203280
U principu ne diraj nista ako je sve dobro ! :)
Sto se tice temperature od 23c, mozda ti je sonda za merenje temperature na podu i neprestano salje losu informaciju procesoru. Podigni (zalepi) je na neko vislje mesto.
Takodje mislim da pec juri odredjenu temperaturu vode, npr. postavili ste da u prostoriji bude 18c a temp.vode 60c, pec ce juriti 60c zanemarujuci onih 18c. :)


Probao sam malo da cackam i vidim da kad stisnem taster 3. (set) i dodjem do meni 9. ( settings technic) e tu mi ne da nista da vidim, stalno izbaci wrong key!
A cim udjem u meni 9, trazi key access?
sta su mu ostale opcije

State Stove?
Load Initial?
Mode Buzzer?

Aha, provalio sam A9 :)


[Ovu poruku je menjao milenko023 dana 29.09.2013. u 19:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.09.2013. u 19:01 - pre 128 meseci
Drzanjem tastera sa leve strane dolazis do lozinke (key access) A9. Cini mi se da na pocetku pise 00, dok drzis taster na dole (ili na gore) pocinje odbrojavanje 01, 02, 03...A1, A2...A9.
Ovo radis na sopstvenu odgovornost, moram i to da kazem
Prouci malo postove od prosle godine u ovo doba godine, tu je sve objasnjeno sta i kako
Sto se tice okidaca, temperature okoline ili temp.vode, trebalo bi da bude kao sto Drizzt kaze ali se kroz maglu secam da je neko u postovima pominjao prioritet temperature vode. Naravno, ne mogu da garantujem da sam 100% u pravu.
Ipak se sve desavalo prosle godine u ovo vreme.
Pre svega treba proveriti mesto sonde, to je ipak prvi korak.
Ako je sonda na podu ili suvise nisko onda nece dolaziti do pravilnog okidanja.
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.09.2013. u 19:02 - pre 128 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:
ma odlepio sam...cistio sam danas i one kako ih zovete turbulatore ili kako vec, i onaj donji deo kada skinem poklopac sa 4 srafa.
bukvalno sma morao da stavim 3 eksera pa da nabadam srafove nazad da bih prisrafio taj poklopac.
glupavo zamisljeno. svaki put psujem kada taj deo cistim. bez usisivaca ja ne kapiram kako bi se to moglo ocistiti...

Jel misliš na onaj lim iza pepeljare? Meni je Miki rekao da to i ne čistim jer tamo u principu i nema ništa i ja ga nisam pipnuo do sada... Turbulatore sam čistio juna meseca i oni se bez usisivača ne mogu čistiti ali ja koristim i četku za pranje flaša... Btw, pošto sam gledao ono što se kod tebe iskrivilo i pao mi je pepeo rekoh ajde da probam novi usisivač - stigao pre par dana Einhelov za pepeo - kad on crče... :)
Ne mogu da verujem... E sad ide igranka koja se zove reklamacija i ubedjivanje što sa prodavcem što sa servisom ili kime još....
U svakom slučaju bolje što sam sad otkrio taman će valjda da se završi ta igranka kad počne grejna sezona ...
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.09.2013. u 19:14 - pre 128 meseci
Citat:
Skoteinos: Jel misliš na onaj lim iza pepeljare? Meni je Miki rekao da to i ne čistim jer tamo u principu i nema ništa i ja ga nisam pipnuo do sada... Turbulatore sam čistio juna meseca i oni se bez usisivača ne mogu čistiti ali ja koristim i četku za pranje flaša... Btw, pošto sam gledao ono što se kod tebe iskrivilo i pao mi je pepeo rekoh ajde da probam novi usisivač - stigao pre par dana Einhelov za pepeo - kad on crče... :)
Ne mogu da verujem... E sad ide igranka koja se zove reklamacija i ubedjivanje što sa prodavcem što sa servisom ili kime još....
U svakom slučaju bolje što sam sad otkrio taman će valjda da se završi ta igranka kad počne grejna sezona ...


srecno za garancijom.


inace, bas mislim na taj lim iza pepeljare i veruj mi ima pepela tamo. bar je kod mene bilo. dodatno sam one zavijene sipke vadio i njima cistio pa je jos vise pepela spalo (taman se fi lepo poklapa pa se dzaranjem gore dole i rotiranjem pokupi zalepljen sloj pepela). recimo da je na kraju bilo pepela za vise od pola pepeljare...

da li si vadio sipke iz poslednjeg reda? da bi se one izvadile, pretpostavljam da se mora skidati ceo onaj pokopac sa display-om a to mi je bilo cimanje. samo sam horizontalnu sipku izvukao da bih oslobodio prvu i poslednju pa sma njih dodatno izrotirao u mestu da sto vise skinem pepela dok one dve u sredini - jbga...to je sto je...njih sma smao gore dole mrdao pa ce valjda da spadne pepeo kad krene da izduvava.
 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.09.2013. u 19:27 - pre 128 meseci
Citat:
drvlada75:
Drzanjem tastera sa leve strane dolazis do lozinke (key access) A9. Cini mi se da na pocetku pise 00, dok drzis taster na dole (ili na gore) pocinje odbrojavanje 01, 02, 03...A1, A2...A9.
Ovo radis na sopstvenu odgovornost, moram i to da kazem :)
Prouci malo postove od prosle godine u ovo doba godine, tu je sve objasnjeno sta i kako :)
Sto se tice okidaca, temperature okoline ili temp.vode, trebalo bi da bude kao sto Drizzt kaze ali se kroz maglu secam da je neko u postovima pominjao prioritet temperature vode. Naravno, ne mogu da garantujem da sam 100% u pravu.
Ipak se sve desavalo prosle godine u ovo vreme.
Pre svega treba proveriti mesto sonde, to je ipak prvi korak.
Ako je sonda na podu ili suvise nisko onda nece dolaziti do pravilnog okidanja.


Nije mi jasno kako radi pec, tj rezim rada.

Ona izgleda radi samo koliko joj je potrebno da se ne bi ugasila.
Na displeju je napiasno work modulat i tad po malo dozira pelet, a u casi nema velikog plamena tek oko 5-6cm visine.
Da li je to zbog toga sto joj trenutno ne treba puno snage da bi zagrejala prostorije posto je napolju jos relativno toplo. 10-13C

Verovatno ste vec svi imali ovakvih pocetnickih pitanja.


Sonda je sa zadnje strane peci na polovini mislim da je OK.
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.09.2013. u 19:35 - pre 128 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:
srecno za garancijom.

Hvala, trebaće mi.

Sad ću morati i ja da odvijem to iza pepepljare.

Citat:
Drizzt Do Urden:
... da li si vadio sipke iz poslednjeg reda? da bi se one izvadile, pretpostavljam da se mora skidati ceo onaj pokopac sa display-om a to mi je bilo cimanje. samo sam horizontalnu sipku izvukao da bih oslobodio prvu i poslednju pa sma njih dodatno izrotirao u mestu da sto vise skinem pepela dok one dve u sredini - jbga...to je sto je...njih sma smao gore dole mrdao pa ce valjda da spadne pepeo kad krene da izduvava.


Ne ne moraš nikako da skidaš poklopac sa displejem - mogu da se skinu isto kao i sa onog prednjeg reda - samo polako nije problem... Ja sam vadio sve i sve može lepo da se vrati... Sigurno...
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.09.2013. u 20:06 - pre 128 meseci
Citat:
milenko023:
Citat:
drvlada75:
Drzanjem tastera sa leve strane dolazis do lozinke (key access) A9. Cini mi se da na pocetku pise 00, dok drzis taster na dole (ili na gore) pocinje odbrojavanje 01, 02, 03...A1, A2...A9.
Ovo radis na sopstvenu odgovornost, moram i to da kazem :)
Prouci malo postove od prosle godine u ovo doba godine, tu je sve objasnjeno sta i kako :)
Sto se tice okidaca, temperature okoline ili temp.vode, trebalo bi da bude kao sto Drizzt kaze ali se kroz maglu secam da je neko u postovima pominjao prioritet temperature vode. Naravno, ne mogu da garantujem da sam 100% u pravu.
Ipak se sve desavalo prosle godine u ovo vreme.
Pre svega treba proveriti mesto sonde, to je ipak prvi korak.
Ako je sonda na podu ili suvise nisko onda nece dolaziti do pravilnog okidanja.


Nije mi jasno kako radi pec, tj rezim rada.

Ona izgleda radi samo koliko joj je potrebno da se ne bi ugasila.
Na displeju je napiasno work modulat i tad po malo dozira pelet, a u casi nema velikog plamena tek oko 5-6cm visine.
Da li je to zbog toga sto joj trenutno ne treba puno snage da bi zagrejala prostorije posto je napolju jos relativno toplo. 10-13C

Verovatno ste vec svi imali ovakvih pocetnickih pitanja.


Sonda je sa zadnje strane peci na polovini mislim da je OK.



work modulat je rezim u koji pec ulazi nakon sto se zadovolji jedan od dva postavljena parametra - ili zadata temperatura vode u sistemu ili zadata temperatura oko sonde.
work modulat je 'ekonomicni' rezim u kom pec navodno odrzava trenutno stanje i manje trosi pelet. u ovom rezimo pec radi dok se obe zadate temperature ne spuste ispod zadate vrednosti i onda ponovo prelazi u work mod.

work modulat nemoj mesati sa radom pumpe. pumpa okida kada temperatura vode predje zadati prag (fabricki je 50C).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2059398 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.