Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2062363 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.09.2013. u 08:14 - pre 128 meseci
Citat:
Skoteinos:
Citat:
Drizzt Do Urden:
srecno za garancijom.

Hvala, trebaće mi. :)

Sad ću morati i ja da odvijem to iza pepepljare.

Citat:
Drizzt Do Urden:
... da li si vadio sipke iz poslednjeg reda? da bi se one izvadile, pretpostavljam da se mora skidati ceo onaj pokopac sa display-om a to mi je bilo cimanje. samo sam horizontalnu sipku izvukao da bih oslobodio prvu i poslednju pa sma njih dodatno izrotirao u mestu da sto vise skinem pepela dok one dve u sredini - jbga...to je sto je...njih sma smao gore dole mrdao pa ce valjda da spadne pepeo kad krene da izduvava.


Ne ne moraš nikako da skidaš poklopac sa displejem - mogu da se skinu isto kao i sa onog prednjeg reda - samo polako nije problem... Ja sam vadio sve i sve može lepo da se vrati... Sigurno...


Kolega Skoteinos, ne moraš da odvijaš poklopac iza pepeljare ti možeš da priđeš otpozadi i da usisaš.
Za sve ostale iza poklopca se nalaze pumpa ekspazioni sud i ostale stvari koje se nalaze kada se skine zadnji lim iza pećke tako da ko može da priđe sa zadnje strane da usisa bolje je nego da skida prednji poklopac koji se teško skida i vraća.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.09.2013. u 08:37 - pre 128 meseci
Citat:
miki67: Kolega Skoteinos, ne moraš da odvijaš poklopac iza pepeljare ti možeš da priđeš otpozadi i da usisaš.
Za sve ostale iza poklopca se nalaze pumpa ekspazioni sud i ostale stvari koje se nalaze kada se skine zadnji lim iza pećke tako da ko može da priđe sa zadnje strane da usisa bolje je nego da skida prednji poklopac koji se teško skida i vraća.


miki..to su dva posebna dela...imas deo gde je pumpa - tu nema niceg, nema pepela ALI iza pepeljare imas odeljak u koji spada pepeo u nezanemarljivim kolicinama i
to NIJE isti odeljak u kom je pumpa.
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.09.2013. u 08:39 - pre 128 meseci
Hvala ti Miki. Odvio sa šrafove i uspeo da odvojim donji deo poklopca, gornji deo je još uvek zalepljen. Ima pepela iza koji se naslagao na poklopcu. Danas ću da probam da pridjem otpozadi pošto nisam skinuo skroz poklopac.
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.09.2013. u 08:45 - pre 128 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:
miki..to su dva posebna dela...imas deo gde je pumpa - tu nema niceg, nema pepela ALI iza pepeljare imas odeljak u koji spada pepeo u nezanemarljivim kolicinama i
to NIJE isti odeljak u kom je pumpa.

Da i meni je bilo čudno kad mi je MIki rekao da može da se pridje iza pumpe i rekao da nema pepela, zato nisam ni odvijao, ali sad vidim da ima.

 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.09.2013. u 08:45 - pre 128 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:
Citat:
miki67: Kolega Skoteinos, ne moraš da odvijaš poklopac iza pepeljare ti možeš da priđeš otpozadi i da usisaš.
Za sve ostale iza poklopca se nalaze pumpa ekspazioni sud i ostale stvari koje se nalaze kada se skine zadnji lim iza pećke tako da ko može da priđe sa zadnje strane da usisa bolje je nego da skida prednji poklopac koji se teško skida i vraća.


miki..to su dva posebna dela...imas deo gde je pumpa - tu nema niceg, nema pepela ALI iza pepeljare imas odeljak u koji spada pepeo u nezanemarljivim kolicinama i
to NIJE isti odeljak u kom je pumpa.


Da Drizzit, iza pepeljare to se usisa, ali kada se skine poklopac sa 4 šrafa koji je iza pepeljare je isti deo peći koji je i sa zadnje strane kada se skine lim.
E sad su stavili taj poklopac da se skine ko ne može da priđe sa zadnje strane, bar je kod mene tako.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.09.2013. u 08:49 - pre 128 meseci
Citat:
Skoteinos:
Citat:
Drizzt Do Urden:
miki..to su dva posebna dela...imas deo gde je pumpa - tu nema niceg, nema pepela ALI iza pepeljare imas odeljak u koji spada pepeo u nezanemarljivim kolicinama i
to NIJE isti odeljak u kom je pumpa.

Da i meni je bilo čudno kad mi je MIki rekao da može da se pridje iza pumpe i rekao da nema pepela, zato nisam ni odvijao, ali sad vidim da ima.


Da ima pepela čak ima i peleta kod mene i pelet prašine koji ispada iz rezervoara za pelet, ja sam ti samo rekao da se ne mučiš da skidaš poklopac iza pepeljare jer ti možeš da priđeš sa zadnje strane da usisaš isti je prostor.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.09.2013. u 10:16 - pre 128 meseci
Citat:
miki67:
Citat:
Drizzt Do Urden:
Citat:
miki67: Kolega Skoteinos, ne moraš da odvijaš poklopac iza pepeljare ti možeš da priđeš otpozadi i da usisaš.
Za sve ostale iza poklopca se nalaze pumpa ekspazioni sud i ostale stvari koje se nalaze kada se skine zadnji lim iza pećke tako da ko može da priđe sa zadnje strane da usisa bolje je nego da skida prednji poklopac koji se teško skida i vraća.


miki..to su dva posebna dela...imas deo gde je pumpa - tu nema niceg, nema pepela ALI iza pepeljare imas odeljak u koji spada pepeo u nezanemarljivim kolicinama i
to NIJE isti odeljak u kom je pumpa.


Da Drizzit, iza pepeljare to se usisa, ali kada se skine poklopac sa 4 šrafa koji je iza pepeljare je isti deo peći koji je i sa zadnje strane kada se skine lim.
E sad su stavili taj poklopac da se skine ko ne može da priđe sa zadnje strane, bar je kod mene tako.



pa nije isti deo. to je ono sto pricam :)
tuda ide vreo vazduh...nema ni logike da je isti deo.

a i serviser je jos kad mi je prvi put pustao pec rekao da se tu mora cistiti.

 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.09.2013. u 10:34 - pre 128 meseci
Čekaj kolega Drizzit o čemu pričamo o delu gde su turbulatori ili o delu gde je pepeljara.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.09.2013. u 10:39 - pre 128 meseci
Citat:
miki67: Čekaj kolega Drizzit o čemu pričamo o delu gde su turbulatori ili o delu gde je pepeljara.


kada se fioka/pepeljara izvuce, iza pepeljare je onaj poklopac sa 4 srafa i kada se taj poklopac skine vidi se odeljak o kom pricam(o) :)
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.09.2013. u 10:59 - pre 128 meseci
E kad skinemo taj poklopac sa 4 šrafa isti je odeljak koji se vidi i sa zadnje strane peći što znači gde su pumpa ekspanzioni sud rezervoar za pelet itd.
Bar je tako kod mene kad sam skinuo poklopac video sam zadnju stranu pećke odnosno zid, jer sam lim skinuo pozadi.
A ja mogu da priđem sa zadnje strane pećke i da usisam sve do tog poklopca bez skidanja istog.
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.09.2013. u 11:05 - pre 128 meseci
Miki to sto pricas je nemoguce jer bi pepela bilo po celoj sobi
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.09.2013. u 11:10 - pre 128 meseci
Citat:
miki67: E kad skinemo taj poklopac sa 4 šrafa isti je odeljak koji se vidi i sa zadnje strane peći što znači gde su pumpa ekspanzioni sud rezervoar za pelet itd.
Bar je tako kod mene kad sam skinuo poklopac video sam zadnju stranu pećke odnosno zid, jer sam lim skinuo pozadi.
A ja mogu da priđem sa zadnje strane pećke i da usisam sve do tog poklopca bez skidanja istog.


to je nelogicno..tuda prolazi vruc vazduh, ide kroz turbulatore pa na dole i prolazi kroz taj deo...taj vazduh prolazi posle do onog kolena i odvodi se kroz dimovodne cevi. da nije tako kuca bi ti bila puna dima valjda (a i pepela obzirom koliko ga je bilo kod mene).

inace, kada sam cistio turbulatore, dzarajuci krive sipke, rotirajuci oko ose da bih sastrugao naslage, pepeo je padao upravo u odeljak koji pominjem.

cak sam pre XXX postova i pitao sta se nalazi "dole", ispod drugog seta rupa turbulatora i neko mi je i tada odgovorio da je to poseban deo i da nije spojen sa zadnjim delom pecke. u tom trenutku nisam znao da je upravo to taj deo koji se vidi kada se skine poklopac iza fioke.
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.09.2013. u 11:24 - pre 128 meseci
E samo da isključimo moguće zabune iz ove akademske rasprave - reč je, dakle o ovom delu...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.09.2013. u 11:40 - pre 128 meseci
E sad sam se setio Miki ima crvenu peć a ona je light verzija pa nema taj turbo mod koju mu daje ta rupa iza pepeljare...

Tako da je ona šuplja - kad izvučeš pepeljaru duva promaja
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.09.2013. u 11:40 - pre 128 meseci
Onda kod mene nešto nije dobro odrađeno, kad sam skinuo prvi put video sam zadnji deo pećke i više nisam skidao jer mogu da priđem sa zadnje strane, danas skidam i slikam i kačim slike.
A jeste poneki put osetim dim ali ne uvek. Ne kažem da sam u pravu al to je ono što sam video kod mene.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.09.2013. u 11:42 - pre 128 meseci
Citat:
Skoteinos:
Hvala ti Miki. Odvio sa šrafove i uspeo da odvojim donji deo poklopca, gornji deo je još uvek zalepljen. Ima pepela iza koji se naslagao na poklopcu. Danas ću da probam da pridjem otpozadi pošto nisam skinuo skroz poklopac.


prvi put nisam mogao da odvojim, i uzeo sam od bajsa kljuc (to mi je u tom trenutku bilo pri ruzi i dovoljno malo da moze da se zavuce sa leve ili desne strane), sa leve strane sam poklopac povukao tim kljucem i spao je bez problema.
inace, kada se poklopac vraca - obavezno pripremi eksere kojima ces da 'nadjes' rupice da drze poklopac dok ti ganjas rupe jednom po jednomo srafu i zavrces :)

 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.09.2013. u 11:42 - pre 128 meseci
Citat:
Skoteinos:
E sad sam se setio Miki ima crvenu peć a ona je light verzija pa nema taj turbo mod koju mu daje ta rupa iza pepeljare...

Tako da je ona šuplja - kad izvučeš pepeljaru duva promaja


Bordo pećka kolega Extra Bordo
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.09.2013. u 11:45 - pre 128 meseci
Citat:
Skoteinos:
E sad sam se setio Miki ima crvenu peć a ona je light verzija pa nema taj turbo mod koju mu daje ta rupa iza pepeljare...
:)
Tako da je ona šuplja - kad izvučeš pepeljaru duva promaja
:)



bio jednom jedan lik sto se salio na racun bordo pecki...od tada mu se gubi svaki trag :D
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.09.2013. u 11:47 - pre 128 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:
inace, kada se poklopac vraca - obavezno pripremi eksere kojima ces da 'nadjes' rupice da drze poklopac dok ti ganjas rupe jednom po jednomo srafu i zavrces

Tnx
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.09.2013. u 12:11 - pre 128 meseci
Dobro odgonetnuli smo agoniju sa poklopcom iza pepeljare,nego sta nam je sa Sabyjem neizvestava nas nista o kukuruzu,da li i kako gori u pecki(mozda bere kuruze).....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2062363 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.