Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2049232 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2013. u 18:54 - pre 125 meseci
Citat:
volokin: da slazem se, po pitanju softvera potpuno su isti. samo se kod mene nesto oprecilo jakooooo mnooooogo.

puno stvari sam naucio od svih vas koji ste pisali objasnjavali, te sam stvorio neku sliku o tome kako pec funkcionise,aja se jos uvek trudim da usaglasim pojedine parametre, jer kako sam i pre rekao ono sto mi je srviser ostavio nakon pustanja u rad, stvarno je bilo BEZ VEZE.

mucim se jos uvek sa ovim mojim peletom BIOENERGY POINT, jer sam po preporuci druga kupio neku kolicinu (ne i za celu zimu), pa cu videti, uyeo sam neki preko grane 2 dzaka firme holzindustrie schweighofer za probu, al cekam subotu da mogu da ga otpratim kako se ponasa.

pisacu i dalje i trazicu vase misljenje dobri ljudi....


BIOENERY POINT je verovatno jedan od najkvalitetnijih peleta koji mogu da se kupe u Srbiji,taj pelet se izvozi i na zapad,tako da sumnjam da ti je u pitanju pelet,traži problem na drugoj strani.Imam par pitanja za tebe.Da li si bio prisutan kada ti je serviser puštao peć u rad? Da li ti je podešavao parametre i da li je odzračio peć na ventilu unutar peći?
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2013. u 18:57 - pre 125 meseci
Citat:
volokin: ja zaista na to nisam obratio paznju, a i nemam odgovor na tvoje sasvim konstruktivno pitanje, nesto kod mene ne stimaaaaaa.....
Citat:
volokin: ja zaista na to nisam obratio paznju, a i nemam odgovor na tvoje sasvim konstruktivno pitanje, nesto kod mene ne stimaaaaaa.....

Potpuno neverovatna pojava da se temperatura prostorije tokom rada peći smanji,osim ako si u tom momentu otvorio prozor da provetriš prostoriju,pa se ohladilo.
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2013. u 19:18 - pre 125 meseci
prozor otvarao nisam, bio sam prisutan kad je bio serviser, pec nije odzracio na ikakvom ventilu, parametre je ucitao, a evo sta je postavio:

TyPE PELET -LOAD PELET 02
TYPE CHIMNEU - EXHAUST CHIMNEU 00
THRESHOL MIN. 43C
THRESHOL MAX 180C
THRESHOL BLOWER 60C

DURATION CLEANING 60"
COCLEA START 2.0"
AUGER LIGHTS 1,2"

COCLEA POWER 1 1,5
COCLEA POWER 2 2,2
COCLEA POWER 3 3,1
COCLEA POWER 4 3,8
COCLEA POWER 5 5,4

to su samo neki od parametara koje sam ja naravno zapisao i pocese problemi sa preunjivanjem, ali neverovarno mnogo i brzo prepunjivnje,
garez na staklu cini mi se mnogo je bio veci po pocetnim serviserovim podesavanjem.

ja sam posle citao vase probleme i pokusao da nesto od toga promenim, bolje jeste, ali ne i dobro, kako bi valjao.
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2013. u 19:25 - pre 125 meseci
sasmo da dodam, da mi je sve vreme temp. dimovodnih zrakova dosta niska recimo u trenutku mi je na 3 rezimu oko75c, da li je to u redu?

dimnjak ociscen pre nedelju dana, ima dobar cug, ne znam, ne znam....
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2013. u 19:29 - pre 125 meseci
ne, lose sam upisao, cak su pocetne vrednosti dotura peleta bile:

COCLEA POWER 1 1,9
COCLEA POWER 2 2,5
COCLEA POWER 3 3,3
COCLEA POWER 4 4,5
COCLEA POWER 5 5,5

naravno posle sam krenuo sa smanjivanjem

izvinjavam se :-(
 
Odgovor na temu

shamankg
Zoran Šamanović
ugostitelj
Kragujevac

Član broj: 319407
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2013. u 19:31 - pre 125 meseci
Citat:
pajapajic:
Ajde za nas koji smo novi, cisto da ne bi nesto zeznuli, onako kao za debilcice objasnjenje kako se ulazi u podesavanja..... :)))))))
Ono sto mene konkretno zanima jeste sta raditi, da li smanjiti periode u kojima se pelet ubacuje u pojedinim rezimima (jer vidim da su neki probali, pa vracali posle na fabricka podesavanja) ...... ili kako je neko malopre pomenuo kako podesiti da temperatura vode u WORK MODULATE rezimu bude veca od 50..... ja znam da sto se tice vode jedino mozete podesiti temperaturu vode u kotlu (taster 1 valjda).... Ne znam, ali sve mi je ovo previse komplikovano, jer ne postoji kakvo-akvo uputstvo, nego sve radimo ns neki nacin nagadjajuci, pa ako upali, upali.....

Pozdrav peletaš !Evo kod mene ovako stoje stvari:Sipao jutros džak peleta na prazan bunker,možda je bilo za 1.kg neistošenog peleta i ćerka me zvala oko 15.h. i kaže tata upravo se peć isključila i nema više peleta!Supruga uključila peć oko8h.naštelovano od sinoć51.stepen temperatura vode i 25.steepeni temperatura spolja što naravno nije pravo kao i svima;kažu svuda ful tj. toplo ali meni se čini da je ta potrošnja previše.Molim kolege još jednom za detaljnije objašnjenje kako da spustim temperaturu okidanja pumpe za par stepeni;hvala
 
Odgovor na temu

pajapajic
privatnik
privatnik

Član broj: 318829
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2013. u 19:58 - pre 125 meseci
Ne vredi, meni i dalje nije jasno kako to kod Mikija67 pec radi u najjacem rezimu do 50, a posle 50 do 60 postepeno smanjuje rezime i potrosnju. Ja sam veceras nastelovala identicno temperaturu prostora i vode kao i on, i nakon sat vremena rada kotao je dostigao 57 i tek tada iz rezima 5 presao u rezim 4, medjutim posle toga zbog smanjenog rezima nije uspela da nagura na 60 stepeni vode u kotlu. Radijatori jesu dosta topliji, i ravnomernije je svuda zagrejano, ali je i potrosnja veca, jer se kod nas za razliku od Mikija sa 5-ice nije spustilo na 3 a kamoli na 1..... Mozda smo trebali da sacekamo jos malo , pa bi u rezimu 4 dostigli 60 stepeni, ali ja sam kenula da skidam kozu sa sebe, pa ko velim da ne rasipam energiju.... Pretpostavljam da je kod Mikija situacija takva zatomsto je on pec drugacije podesio, eto npr. kod njega pumpa okida na 45, a kod nas na 50..... moguce da i to ima uticaja, jer voda cesce kruzi te se tako sporije hladi, a mozda i lupetam gluposti....nisam pametna.......
 
Odgovor na temu

pajapajic
privatnik
privatnik

Član broj: 318829
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2013. u 20:00 - pre 125 meseci
Volokin nama je temperatura dimivodnih gasova na 57 vode i na 23 prostorije u rezimu 4 bila 123 stepeni.....ako ti to nesto znaci....
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2013. u 20:04 - pre 125 meseci
znaci naravno, ali ja sam i dalje na istom.....
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2013. u 20:15 - pre 125 meseci
Citat:
shamankg: Pozdrav peletaš !Evo kod mene ovako stoje stvari:Sipao jutros džak peleta na prazan bunker,možda je bilo za 1.kg neistošenog peleta i ćerka me zvala oko 15.h. i kaže tata upravo se peć isključila i nema više peleta!Supruga uključila peć oko8h.naštelovano od sinoć51.stepen temperatura vode i 25.steepeni temperatura spolja što naravno nije pravo kao i svima;kažu svuda ful tj. toplo ali meni se čini da je ta potrošnja previše.Molim kolege još jednom za detaljnije objašnjenje kako da spustim temperaturu okidanja pumpe za par stepeni;hvala


Otvori onaj youtube što je danas postavio volokin.Tražiš prvo SETTINGS TECHNIC,pritisneš SET i onda ti traži šifru.Pritisneš i držiš taster 1 ili 2 dok dođeš do šifre A9.Pritisneš SET.Ušao si u podešavanja.Pritiskaš taster 6 dok dođeš do stavke SETTINGS FACTORY.Njemu je to na Alfi N-8-6,a kod mene na MBS je N-9-6.Kad si došao tu,opet na tasteru 6 pritiskaš dok ne dođeš do N-9-6-33 THRESHOL PUMP.To ti je stavka za podešavanje temperature uključivanja pumpe.Menjaš vrednost na tastere 1 i 2.Kad završiš izlaziš iz podešavanja pritiskanjem tastera 4 dok se ne vrati na početni ekran.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2013. u 20:21 - pre 125 meseci
Citat:
volokin: sasmo da dodam, da mi je sve vreme temp. dimovodnih zrakova dosta niska recimo u trenutku mi je na 3 rezimu oko75c, da li je to u redu?

dimnjak ociscen pre nedelju dana, ima dobar cug, ne znam, ne znam....


Naravno da nije u redu.U režimu 1,može da bude 75-80,a u režimima 3 i 4 preko 110.Obavezno odzrači ventil u peći,sigurno imaš vazduh i radi ti nepravilno.Kada je meni serviser dolazio da pusti peć odvrnuo je ventil u peći i veruj da je nekoliko minuta izlazio vazduh iz sistema.To se dešava kad i kurta i murta dolaze da ljudima puštaju peć na pelet,a nemaju pojma,niti znaju da čoveku odzrače peć,niti znaju da lepo nameste parametre.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2013. u 20:27 - pre 125 meseci
Citat:
pajapajic: Ne vredi, meni i dalje nije jasno kako to kod Mikija67 pec radi u najjacem rezimu do 50, a posle 50 do 60 postepeno smanjuje rezime i potrosnju. Ja sam veceras nastelovala identicno temperaturu prostora i vode kao i on, i nakon sat vremena rada kotao je dostigao 57 i tek tada iz rezima 5 presao u rezim 4, medjutim posle toga zbog smanjenog rezima nije uspela da nagura na 60 stepeni vode u kotlu. Radijatori jesu dosta topliji, i ravnomernije je svuda zagrejano, ali je i potrosnja veca, jer se kod nas za razliku od Mikija sa 5-ice nije spustilo na 3 a kamoli na 1..... Mozda smo trebali da sacekamo jos malo , pa bi u rezimu 4 dostigli 60 stepeni, ali ja sam kenula da skidam kozu sa sebe, pa ko velim da ne rasipam energiju.... Pretpostavljam da je kod Mikija situacija takva zatomsto je on pec drugacije podesio, eto npr. kod njega pumpa okida na 45, a kod nas na 50..... moguce da i to ima uticaja, jer voda cesce kruzi te se tako sporije hladi, a mozda i lupetam gluposti....nisam pametna.......


Nema veze pumpa,ona se kod vas uključila na 50 stepeni,ako si dostigla 57 stepeni pumpa se više ne isključuje,radi non stop,tako da je više nebitno što se njemu uključuje na 45,a tebi na 50.Verovatno bi nagurala temperatura vode do 60 stepeni posle nekog vremena,ali ne vidim razlog da je toliko forsiraš na silu,ako već kažeš da da počinješ da skidaš kožu sa sebe od toplote.
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2013. u 20:33 - pre 125 meseci
Citat:
Dearan: Naravno da nije u redu.U režimu 1,može da bude 75-80,a u režimima 3 i 4 preko 110.Obavezno odzrači ventil u peći,sigurno imaš vazduh i radi ti nepravilno.Kada je meni serviser dolazio da pusti peć odvrnuo je ventil u peći i veruj da je nekoliko minuta izlazio vazduh iz sistema.To se dešava kad i kurta i murta dolaze da ljudima puštaju peć na pelet,a nemaju pojma,niti znaju da čoveku odzrače peć,niti znaju da lepo nameste parametre.


siguran sam da nije nista odzracivao,
ali kako da ja odzracim pec, ona je pod garancijom i ako ja sam nesto prckam oko nje, sta posle.... nedaj boze?
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2013. u 20:41 - pre 125 meseci
Citat:
volokin: siguran sam da nije nista odzracivao,
ali kako da ja odzracim pec, ona je pod garancijom i ako ja sam nesto prckam oko nje, sta posle.... nedaj boze?


A šta to možeš da pokvariš ako ispustiš vazduh na odzračnom ventilu? Slobodno,ja ti garantujem da ništa nećeš da pokvariš.Osnova svakog sistema za grejanje za pravilan rad je da nema vazduha u sistemu,a posle možemo da pričamo o ostalom.
 
Odgovor na temu

pajapajic
privatnik
privatnik

Član broj: 318829
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2013. u 20:45 - pre 125 meseci
Sto se tice naguravanja na silu, tu si u pravu, samo sam htela da vidim da li mogu da reprodukujem Mikijevu situaciju, jer je fascinantno da mu na 60 stepeni pec udje u Work modulate rezim i tako radi ceo dan..... A posebno onaj deo da mu se posle 50 stepeni rezimi polako smanjuju sa 5 ka 1 tj. work modulate. Pa meni je sve do 57 radila u 5-ici, a onda je smanjila a 4-ku, a njemu je tada vec bila u 3 ili 2-ci.... Taj me deo zanima......kako postici da ona posle 50 stepeni sidje do Work modulate rezima....shvatila sam da je on rekao da pec tako automatski radi, ali to bi znacilo da i kod svih nas treba isto tako da radi, medjutim ocigledno nesto ne stima.....ili bi i mi trebali da menjamo podesavanja......a mislim da je i Miki dodatno menjao ona svoja podesavanja sa 20 i neke strane diskusije....
 
Odgovor na temu

pajapajic
privatnik
privatnik

Član broj: 318829
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2013. u 20:54 - pre 125 meseci
Volokin ni nama serviser nije odzracio ventil, verovatno ga mrzelo da skida stranicu peci, tj. cim je video da je pritisak vode na manometru na pumpi dok 1.2 u "hladnom" stanju, nije hteo nista ni da dira.....a mozda je trebalo........
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2013. u 20:58 - pre 125 meseci
hvala ti pajapajicka, a taman sam mislio to da te pitam,
 
Odgovor na temu

damonegro

Član broj: 312331
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2013. u 21:02 - pre 125 meseci
Citat:
shamankg:
Citat:
pajapajic:
Ajde za nas koji smo novi, cisto da ne bi nesto zeznuli, onako kao za debilcice objasnjenje kako se ulazi u podesavanja..... :)))))))
Ono sto mene konkretno zanima jeste sta raditi, da li smanjiti periode u kojima se pelet ubacuje u pojedinim rezimima (jer vidim da su neki probali, pa vracali posle na fabricka podesavanja) ...... ili kako je neko malopre pomenuo kako podesiti da temperatura vode u WORK MODULATE rezimu bude veca od 50..... ja znam da sto se tice vode jedino mozete podesiti temperaturu vode u kotlu (taster 1 valjda).... Ne znam, ali sve mi je ovo previse komplikovano, jer ne postoji kakvo-akvo uputstvo, nego sve radimo ns neki nacin nagadjajuci, pa ako upali, upali.....

Pozdrav peletaš !Evo kod mene ovako stoje stvari:Sipao jutros džak peleta na prazan bunker,možda je bilo za 1.kg neistošenog peleta i ćerka me zvala oko 15.h. i kaže tata upravo se peć isključila i nema više peleta!Supruga uključila peć oko8h.naštelovano od sinoć51.stepen temperatura vode i 25.steepeni temperatura spolja što naravno nije pravo kao i svima;kažu svuda ful tj. toplo ali meni se čini da je ta potrošnja previše.Molim kolege još jednom za detaljnije objašnjenje kako da spustim temperaturu okidanja pumpe za par stepeni;hvala


Peć potroši do preko 4 kg na sat za maksimalan kapacitet. 1 kg peleta ima oko 4,5kw toplotne energije sa svim gubicima. Znači da si za 8-9 sati dobio 4,5*16=72kWh energije. To ti je ekvivalentno da si uključio električni kotao od 9KW za to vreme. Ako greješ veliki prostor to je sasvim normalna potrošnja. Kotao je radio sa polovinom snage!
 
Odgovor na temu

damonegro

Član broj: 312331
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2013. u 21:04 - pre 125 meseci
Citat:
pajapajic:
Volokin ni nama serviser nije odzracio ventil, verovatno ga mrzelo da skida stranicu peci, tj. cim je video da je pritisak vode na manometru na pumpi dok 1.2 u "hladnom" stanju, nije hteo nista ni da dira.....a mozda je trebalo........


Serviser NIJE PLAĆEN da reguliše rad vašeg sistema centralnog grejanja. Ako to i radi to morate da mu platite. A ne bi smeo jer ga fabrika plaća da podesi parametre peći i proveri rad kotla. PODRAZUMEVA se da je ostatak sistema ispravan.
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2013. u 21:12 - pre 125 meseci
Citat:
damonegro: Serviser NIJE PLAĆEN da reguliše rad vašeg sistema centralnog grejanja. Ako to i radi to morate da mu platite. A ne bi smeo jer ga fabrika plaća da podesi parametre peći i proveri rad kotla. PODRAZUMEVA se da je ostatak sistema ispravan.


Dearan je rekao:

Obavezno odzrači ventil u peći,sigurno imaš vazduh i radi ti nepravilno.Kada je meni serviser dolazio da pusti peć odvrnuo je ventil u peći i veruj da je nekoliko minuta izlazio vazduh iz sistema.To se dešava kad i kurta i murta dolaze da ljudima puštaju peć na pelet,a nemaju pojma,niti znaju da čoveku odzrače peć,niti znaju da lepo nameste parametre.

kako ja shvatam ovde se radi o o konkretnom odzracnom ventilu u samoj peci, a ne na sistemu grejanja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2049232 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.