Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Promovisanje nasilja

elitemadzone.org :: MadZone :: Promovisanje nasilja

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 32248 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja21.05.2013. u 09:00 - pre 133 meseci
Citat:
Braksi: Brojao si ubistva izborjao 6 i stao. Sad posto nije ispalo kako si hteo, verovatno si mislio da ce biti par hiljada, sad ajd kao da brojimo povrede. Zavrsi ti prvo ova najteza dela tj ubistva, pa cemo onda da uporedimo sa evropskom statistikom. Znam da obozavas razne statistike, tabele, cinjenice pa se nadam da neces omasiti.

Braksi,
jel' se to sada računaju samo ubistva??
Dakle neuspeli pokušaji i nanošenja teških povreda se više ne računaju ...
Mišić je pretpostavljam zakasnio na probu sleta, a oni oružani obračuni između alkatraza, zabranjenih i ostalih navijačkih grupa su onda prijateljski razgovori, dok je bomba bačena Piksiju ... primer jutarnjeg budilnika?!

Zanimljivo je koliko smo zaboravni oko tih loših stvari ...
Pre svega dva meseca čuveni fudbaler Platini je napravio kraću turneju po zemljama bivše Juge ... Pritom on nije to radio da bi podigao svoj ugled već kao zvaničnik UEFE da nam isporuči žuti karton zbog nasilja na sportskim utakmicama. Za poslednjih par prvenstava smo imali pretnje diskvalifikacijom zbog ponašanja naših divnih momaka, a sad je sa žutim kartonom, Pačić čvrsto obećao da će se izboriti sa nasiljem u sportu.
Doduše, prošle godine je Karadžić najavio čišćenje srpskog fudbala.

Izgleda da Uefa stvarno nema razumevanja za naša prijateljska bockanja noževima i takmičenja navijačkih grupa u pevanju i sviranju navijačkih pesama na automatskom i poluautomatskom oružju. Zbog čega oni ne broje samo ubistva ... da je tako, onda bi bili sjajni u odnosu na Englesku i samo njenih 33 ubistva u Briselu.

Braksi, nemoj da relativizuješ nasilje.


"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja21.05.2013. u 09:04 - pre 133 meseci
I u prilog ovoj temi naletio sam na sjanu studiju razvoja nasilja kod nas
od strane
Velimira Ćurgusa Kazimira
pod naslovom
BRZI, PRILAGODLJIVI I NEMILOSRDNI
Nasilje u sportu i mediji

Malo je duža, ali daje sjajan primer učešća medija i javnih ličnosti u promociji nasilja u Srbiji, uz komparativne preglede ponašanja medija u određenim situacijama.
Lin kneće da proradi, ali može copy/paste

http://www.google.com/url?sa=t...yDow&bvm=bv.46751780,d.Yms
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja21.05.2013. u 09:43 - pre 133 meseci
Citat:
Java Beograd: Meni zaista nije jasno zašto se ne poštuju zakoni,

Ma nisu tu zakoni problem, kao što je to već neko ovde primetio, ali evo da vidimo šta o svemu tome kaže Ivan Ergić , pored ostalog:
Citat:
Profesionalni sport kao ogledalo anomalija društva

U tranzicijskom, poratnom i postsocijalističkom društvu sport postaje institucija koja akumulira frustracije i reprodukuje nacionalizam, šovinizam i netrpeljivosti i kao takav idealan je instrument za držanje prekarijata i nezadovoljne mladosti daleko od zgrada ministarstava, fabričkih dvorišta i studentskih domova. Sport stoji tu zajedno sa svim drugim oblicima kolektiviteta i masovnim događajima u kojima sve otuđeniji građanin dobija snagu u kolektivnom ushićenju. Stadioni i arene time se pretvaraju se u inkubatore nacionalizma i šovinizma, a potomci osiromašene radničke i srednje klase u klasičan lumpenproletarijat. Klupska, regionalistička, nacionalistička svest je lažna svest, koja sprečava razvoj autentične klasne svesti. Nacionalna ili klupska zastava zamenjuje zastave i parole o društvenoj pravdi, a baklja zamenjuje molotovljev koktel.
....................
Pored toga, profesionalni sport danas od samog sportiste stvara telesno i duhovno osakaćenu ličnost, i to nije očigledno samo meni kao nekom ko je dobar deo života proveo u profesionalnom sportu, nego i samoj javnosti povodom svakog javnog nastupa mladog sportiste, što je već dobilo poslovičan status. Međutim, umesto da se iskreno i kritički zamisle zbog čega sportisti većinom postaju samozadovoljni, nekultivisani i narcisoidni skorojevići i nadmeni šminkeri, javnost i društvo s jedne strane biraju licemerno zgražavanje ili s druge strane običnu porugu i podsmeh. Izbegava se suočavanje sa činjenicom da samo društvo stvara određene slojeve koji odrastaju u specifičnim uslovima, tako da su sportisti, kao i navijači, proizvod anomalija društva kao takvog, dok se sport i navijanje pokušavaju instrumentalizovati za njihovo odvraćanje od borbe za pravedniji svet. Zbog toga je važno da sport zaokuplja pažnju mladih ljudi i da njihovi junaci budu Davor Šuker ili Siniša Mihajlović, a ne Rade Končar ili Ivo Lola Ribar.

'El ti i dalje nije jasno šta je pozadina svega?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja21.05.2013. u 09:52 - pre 133 meseci
Ivan Ergic gleda sport iskljucivo kroz prizmu fudbala.
Kako se na ragbi utakmicama navijaci nikad niti potuku, niti ponasaju iole slicno kao da fudbalskim, iako je sport deset puta krvaviji :)
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja21.05.2013. u 10:22 - pre 133 meseci
Citat:
DaliborP: Ivan Ergic gleda sport iskljucivo kroz prizmu fudbala.

On u svom osvrtu i ne gleda na sport uopšteno već upravo na problem sa kojim smo svi mi suočeni ispod ove naše kape nebeske.
A čemu taj problem služi kao paravan, možda će ti Margetić u svom izlaganju bolje objasniti

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja21.05.2013. u 10:26 - pre 133 meseci
Istine radi, u ragbiju ima mnogo manje ozbiljnih povreda, tipa prelom noge, kidanje tetiva i slično. Te povrede su u fudbalu uzrokovane grubim stratom na noge igrača, a u ragbiju toga nema.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja21.05.2013. u 10:43 - pre 133 meseci
Citat:
Java Beograd: Istine radi, u ragbiju ima mnogo manje ozbiljnih povreda, tipa prelom noge, kidanje tetiva i slično. Te povrede su u fudbalu uzrokovane grubim stratom na noge igrača, a u ragbiju toga nema.

Ne znam jesi li svestan o cemu pricas, ali ragbi je jedan od najopasnijih sportova za povrede. Uostalom pricao sam o navijacima koji se ne loze toliko kao u fudbalu.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.upc.nl.



+1622 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja21.05.2013. u 15:32 - pre 133 meseci
Ćelavci sa naočarima i tetovažama nisu vođe ni svojim kevama što im peru gaće u 35 godina, to su paćenici što među guzovima nose priručni kineski set alata za dihtovanje pisoara i lavaboa - ono kada nema da plati kafu ili taksi, a on junak dovitljivo potegne papagajke iz rčma i "ne da na sebe", Obilić svetskog glasa.
U međuvremenu se naduvava dihtung masom pošto nije u platežnom razredu za kokain.

Pravi uzročnici naše nesreće su fenseri sa naočarima providnih ramova, što ne umeju pošteno da uključe ni mikrofon na Skype-u, a poseduju pokretnine vrednosti nekretnina i nekretnine kano klisurine, sasvim izvesno potomci bivših službenika DB-a i ostalih milozvučnih skraćenica za poštenje&unapređenje regiona.
Da se čovek ismeje sam sebi u kakvim bednim cirkuskim fikcijama učestvuje protiv svoje volje.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja22.05.2013. u 07:19 - pre 133 meseci
Citat:
Boris Tadić: 7ebem ti bre mater što mi brišeš poruke danima. Ili me banuj ili se teraj u tri qurca. Bilmezu izdrkani.
Seron*a. Leči komplekse i provocira. Sa ove teme je mogao da obriše ovih par off-topic postova. Ali jok, nije mu cilj da sredi temu već da provocira. Meni obrisao jedan sasvim normalan post, u vezi teme, a ovo iznad ostavio.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja22.05.2013. u 07:44 - pre 133 meseci
I farsa se nastavlja

Ovaj što se tradicionalno "veselio" sa Danilovićem u kafani umesto da ponosno preda izjavu policiji, on predaje izjavu novinarima ...
Spreman sam da odgovaram za sve što se utvrdi da sam uradio, ali mislim da u ovakvim uslovima ne bih imao fer suđenje.

Važno je da je on spreman da odgovara ... recimo 15-20 dana uslovno, a na kraju krajeva i Danilović je preterao, sprečava čoveka da malo odalami svoju devojku, stvarno nema osećaja za srpsku tradiciju.

E sada relativizacije ...
Posle izjave Pačića da je ovo tradicija ... u ovaj članak nam donosi i ...
Citat:
Danilovića je juče, između ostalih, posetio i Branko Ružić, šef poslaničke grupe SPS. Danilović se sve vreme smeje i šali na svoj račun. Čak je s Ružićem zadovoljno komentarisao subotnji fudbalski derbi, u kojem je Partizan pobedio. On je optimista i vrlo je raspoložen - kaže izvor Kurira iz Urgentnog centra.


Dakle, ništa nije bilo. Nema potrebe da se čovek zatvara samo zbog porodičnog nasilja i pokušaja ubistva i to u afektu.

Samo mi nije jasno kako se S radiju promakla vest da je taj veseli vlasnik poznat po tučama i potezanju noževa. Nešto su našli da nerviraju gazdu...
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja22.05.2013. u 07:49 - pre 133 meseci
A i Danilović je shvatio da kad devojka zasluži batine - ona i treba da dobije batine. I ko je on da svog najbližeg prijatelja sprečava da vaspitno deluje spram devojke. Zato se Danilović i pokajao, i oprostio prijatelju, i zamolio medije da prestanu "sa blatjenje".

Iskreno verujem da će i devojka da se pokaje i da se ponizno i pokorno vrati svom momku koji će naravno da je tuče, kad god on misli da treba da je tuče. A kad je jednom umlati do neprepoznatljivosti, onda će devojka preko medija da savetuje drugim mladim devojkama da uče karate.

Srpska posla.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja22.05.2013. u 08:14 - pre 133 meseci
Citat:
Java Beograd:Seron*a. Leči komplekse i provocira. Sa ove teme je mogao da obriše ovih par off-topic postova. Ali jok, nije mu cilj da sredi temu već da provocira. Meni obrisao jedan sasvim normalan post, u vezi teme, a ovo iznad ostavio.

Mislimo li na istog?
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja22.05.2013. u 08:58 - pre 133 meseci
Ko god da je, izvrsava nasilje nad vama, a to ima veze sa temom!
 
Odgovor na temu

FoghornLeghorn

FoghornLeghorn
Član broj: 312740
Poruke: 88



+498 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja22.05.2013. u 10:04 - pre 133 meseci
Ne znam za to o moderatorima (moderatoru). Znam da mi je neko bez PP obrisao link ka sajtu, ali dobro, to je ipak komercijalni sajt!

'Ajd se vratimo na "navijacka nevinasca":

Ovaj Prelic sto je bio u bekstvu opisuje dogadjaj ovako:

Citat:

"Taj nesrećni septembarski dan vidim ovako-desila se tuča dve grupe navijača u kojoj je povređeno nekoliko osoba. Jedna od njih, za koju je tvrdi da je brutalno ubijena , u potpuno svesnom stanju prebačena je u bolnicu. Ista osoba je desetak dana kasnije preminula pod okolnostima koje nikada nisu razjašnjene. Učinjeno je sve da se prava istina sakrije i smrt Brisa Tatona pripisana je dežurnim krivcima- "huliganima". Šta se desilo znaju samo oni koji su uništili snimke bezbednosnih kamera", tvrdi Dorđe koji je uhapšen u Španiji 27. februara po poternici iz Srbije.


http://www.pressonline.rs/info/hronika/273860/djordje-prelic-nisam-ubio-tatona-savest-mi-je-cista.html

Izmedju redova ispade da je Taton preminuo u bolnici pod "nerazjasnjenim okolnostima" - verovatno je usao neko u sobu k'o u krimi filmovima i presudio mu! Aman ljudi!!!

Jos gore je sto u tekstu pise da je u Spaniji uhapsen zbog "otudjenja vozila" (kradja), "koriscenja lazne putne isprave" (falsifikovanje) i "ugrozavanja javnog zdravlja" sta god to bilo! Jos jedno nevinasce sa koje ponekad otudjuje, koristi nesto lazno i nesto ugrozava.





 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja22.05.2013. u 11:02 - pre 133 meseci
Pa da, svi su oni prava nevinašca.
Sviđa mi se i opravdanje
Citat:
Prelić je za Informer rekao da mu je savest čista i da mirno spava. On kaže da je zbog svakodnevnih pretnji koje je dobijao morao da pobegne.

Kad bolje razmisliš, sasvim je normalno da Prelić akcije pravosuđa i MUP-a smatra kao pretnju, jer mu ugrožavaju pravo na slobodno kretanje i slobodan rad u njegovoj branši.
Od ovakve moralne gromade i ne možeš ništa drugo da očekuješ. Naravno da će i njegovi roditelji da ga smatraju za fino dete. A tek njegov advokat ... ma ljudina od čoveka (dok plaća).

I Informer je naravno krajnje objektivan list, a samo čekam novi talas protesta zbog "nameštaljke divnim momcima".

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja22.05.2013. u 16:54 - pre 133 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
Boris Tadić: 7ebem ti bre mater što mi brišeš poruke danima. Ili me banuj ili se teraj u tri qurca. Bilmezu izdrkani.
Seron*a. Leči komplekse i provocira. Sa ove teme je mogao da obriše ovih par off-topic postova. Ali jok, nije mu cilj da sredi temu već da provocira. Meni obrisao jedan sasvim normalan post, u vezi teme, a ovo iznad ostavio.




Ne znam ko ti je obrisao ali na mejl ti stize obavestenje, pa se zali gde treba.





[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 23.05.2013. u 03:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
*.vs.rs.



+370 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja24.05.2013. u 00:17 - pre 132 meseci
Otuđenje i krađa nisu isto.
Neko ti duguje 3.000 evra i zavlači te sa vraćanjem.
Odeš kod njega, lupiš mu vaspitnu, uzmeš ključeve od vozila i odvezeš vozilo.
Nisu mu ukrao već otuđio vozilo.

Nije mi jasno kako su nestali snimci sa sigurnosnih kamera, koje su snimile celokupan događaj.
Prepunio se hard disk?
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja24.05.2013. u 08:44 - pre 132 meseci
hmm, lupiš mu vaspitnu ...

U poslednjih godinu dana čuo sam za par slučajeva pada sistema kupovine na recku ... (čak i do 700-800 EUR)
Uglavnom, najgore je prošao vlasnik prodavnice koji je otišao na kućnu adresu, bez fizičkih nasrtanja, malo popričao sa njim i posle sat-dva dolaze mu panduri na kućnu adresu .. dužnik ga prijavio da ga ovaj već duže vreme maltretira, dolazi kući da preti njemu i članovima porodice, prati ga ... a sve oko nepostojećeg duga.
Vlasnik prodavnice pokaže potpisanu izjavu dužnika da će platiti toliko i toliko i panduri mu poveruju, a jedan mu da savet da ne odlazi kod njega da ga ovaj ne bi opet prijavio već da ga sačeka u nekoj mračnoj ulici.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Paunic91
Voja Paunić
Badovinci, Srbija

Član broj: 259008
Poruke: 68

Sajt: Neam, ima neko da pozajmi..


+53 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja26.05.2013. u 09:43 - pre 132 meseci
Ovaj Deep|Blue je čas nasilan a čas miran kao Amiš, sve u zavisnosti od teme...

Izvinjavam se za off-topic.
Da je praistorijski Bil Gejts pronasao vatru sigurno bi nam naplacivao po upaljenoj
grancici
uz sve vrste paketa: uzarak, plamicak, buktinja i sl:)
-----------------------------------------------------
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe
together....
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja27.05.2013. u 08:43 - pre 132 meseci
Pauniću, Pretpostavljam da ti smetaju moji postovi na temu ubijanja provalnika.
Ne vidim gde sam to ja tačno bio nasilan, jer je i ova tema protiv nasilja.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Promovisanje nasilja

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 32248 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.