Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Promovisanje nasilja

elitemadzone.org :: MadZone :: Promovisanje nasilja

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31914 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja25.10.2012. u 07:35 - pre 139 meseci
Iako sam bio svedok najgoreg nasilja devedesetih, svakodnevnih vesti o mafijaškim ubistvima, neverovatnog nasilja na mnogobrojnim demostracijama, stadionima, moram priiznati da me vest o načinu na koji je Taton ubijen šokirala i duboko potresla.

Čoveka koji mirno sedi u kafiću je napala grupa kriminalaca, bukvalno kao čopor hijena (izvinjavam se hijenama), prethodno stavivši hiruške maske na lice, naoružani bajzbol palicama i bakljama, koje je trebalo ugurati u usta ili bar spržiti lice nesrećniku ("Pravda za Uroša Mišića").

Da su ga bar "overili" metkom u čelo, to bih čak i mogao da "svarim", ali izmišljati opravdanja za ovako isplaniran svirep i zverski zločin to mi je totalno van svake pameti. Iskreno žalim duboko bolesne mozgove koji su mogli da isplaniraju ovu "hrabru akciju".


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja25.10.2012. u 08:00 - pre 139 meseci
^
Još gore u svim tim pričama je to da tu nesumnjivo postoji organizovanost, čija kontrola veoma visoko doseže u ovoj našoj društveno-političkoj hijerarhiji.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.client.mmnetkds.com.



+363 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja25.10.2012. u 08:40 - pre 139 meseci
Grcka zastava nije slucajno razvijena na utakmici u Skopju. Nalogodavci su verovatno isti kao i u Italiji.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja25.10.2012. u 08:55 - pre 139 meseci
Citat:
miki069:
Kaže svedok da tog Tatona niko nije bacio, već da je sam skočio:
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=16&nav_id=638066
Možda se oklizno na koru od banane.

Šta je taj Taton radio u Srbiji? Bio na ekskurziji ili je bio ultra fanatičan navijač?
Grobari su došli na poziv konobara iz Iriš-paba, gde je pijani Taton imitirao francuske avione Miraže kako su bombardovali Srbiju 1999-te.

Pretpostavljam da si hteo da budeš ironičan, ali problem i jeste da su se te priče forsirale kao opravdanje za linč.
No, čak i da je Taton vršio nuždu po zastavama Srbije i Partizana, kao i po slikama Draže, insinuirajući pritom koitus sa Milkom Canić ne postoji taj razlog koji opravdava i jedan udarac, a kamoli linč.
Za zastavu Srbije kažnjava ga policija, donekle i za ovo ostalo, a navijači Partizana mogu da se spuste na njegov nivo te da mu uzvrate sa Zastavom Tuluza te slikama De Gola i Karlom Bruni.


"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja25.10.2012. u 08:56 - pre 139 meseci
Citat:
fanfon:
Grcka zastava nije slucajno razvijena na utakmici u Skopju. Nalogodavci su verovatno isti kao i u Italiji.

Ma da.
Živela paranoja.
Niko nas ne voli na ovom svetu.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja25.10.2012. u 09:30 - pre 139 meseci
Citat:
cozi: @deep blue
Ne shvatas poentu onoga sto ja govorim. Problem je u publici (gledaocima, citaocima...) ako na osnovu naslova ili nacina na koji je prezentovana neka vest (drustvena pojava) ili vec, na osnovu toga (kako si ti opisao) to prihvate, bez kritike.

Nebitno je da li su naslovi kao sto si ih ti formulisao ili kako su ih "novinari" Alo-a formulisali, nebitno je da li je jedno pro a drugo kontra, jer ako ljudi imaju kriticku svest u njima ni jedno nece proizvesti nikakvu reakciju koja im nije svojstvena. To je kao predrasuda da klinci po skolama pocinju da puse cigarete da bi bili kul, inace su sve to dobra deca ali ima 2-3 momka koja ih kvare, koja su losa, koja su kul i koji su ih navukli... inace to su sve dobra i pametna deca. To je jednostavno amnestija, roditelja, profesora, drustva, nas samih.

Nije problemu medijima, problem je u nama sto su nam takvi mediji. Nije problem u nasilnicima, jer ne mozete promeniti prirodu coveka, problem je u drustvu sto je takvo.

Pretpostavljam da se sada, makar u Blicu, neko valjda od smeha tvojoj tvrdnji da su naslovi nebitini.
Postoje dve stvari koje prodaju novine. Jedna je kontinualnost tako da tvoje redovne mušterije nastavljaju da kupuju, a druga je naslovna strana.
Naslovna strana mora da bude upečatljiva da bi potencijalni kupac kupio baš te novine.
A šta se nalazi na naslovnoj strani ?!

Otvori npr. Blic i pogledaj naslovnu stranu i naslove članaka.
pokušaj da stvoriš sud o tom članku na osnovu naslova, a zatim pročitaj članak. U većini slučajeva doći ćeš do zaključka da nije baš tako kao što naslov viče.

Naravno da bi ti neko plasirao svoje mišljenje on to neće raditi samo preko naslova već i preko teksta i priloženih slika.

Uzmimo za primer predizborne mitinge za vreme Slobe.
RTS: "Preko 15000 građana se okupilo na mitingu SPS-a u Mrduši donjoj. Narod je spontano podržavao Predsednika Slobodana Miloševića i oduševljeno je prihvatio planove za boljitak Srbije" Uz prilog ide realna slika/snimak sa tog mitinga koja prikazuje nekoliko stotina zgusnutih ljudi sa slikama Slobe i plakatima.
ANEM: "Miting SPS-a u Mrduši donjoj je prošao neslavno, kad se na mitingu pojavilo svega dve stotine ljudi, što je još jedan dokaz pada popularnosti pogubne politike Slobodana Miloševića." Uz prilog ide realna slika/snimak sa tok mitinga koji prikazuje 50-tak ljudi raštrkanih po nekom platou sa slikama Slobe, a može da se doda da se okupilo i 500 protestanata protiv pogubne politike Slobodana Miloševića ...

REALNOST: Na mitingu SPS-a u Mrduši donjoj Okupilo se nekih 800 ljudi, od kojih je većina došla iz drugih gradova u organizaciji SPS-a u nekih 12 autobusa.
Slika RTS-a je napravljena sa bine i kadrira prvih 10-tak metara od bine, gde postoji zgusnut narod.
Slika ANEM-a je napravljena obično sa strane i prikazuje narod udaljeniji od bine, koji već stoji raštrkan.
Ukoliko je, ovde iskorišćena, Mrduša donja opoziciono mesto, Postoji i kordon obezbeđenja u civilu koji sprečava protestante da priđu mitingašima.

Dakle imaš dve priče od kojih nijedna nije istinita. Tražiš kritičku svest od naroda koji je utopljen u "ružičasti svet". Ali čak i da nema te boje, nigde u svetu ne možeš da pronađeš većinski kritičko društvo.




I još jedna stvar
Citat:
... Nije problem u nasilnicima, jer ne mozete promeniti prirodu coveka, problem je u drustvu sto je takvo.

Ova tvoja izjava upravo opravdava trenutno stanje u Srbiji.
Priroda čoveka je veoma promenjiva. Nasilje nije varijabla na koju ne može da se utiče.
Ukoliko narodu pokažeš da se nasilje strogo kažnjava, to ograničava dalji razvoj nasilja.
Ukoliko narodu pokažeš da su nasilnici nedodirljivi i da ih se vlast plaši, time podstičeš razvoj nasilja i kriminala.
Vrlo jednostavno.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja25.10.2012. u 12:21 - pre 139 meseci
Vrhunski epilog bi sada bio da se pojavi neki domaći gej par sa zajedničkim prezimenom Taton, sveže venčan na Obilićevom Vencu, pa da otkrijemo neke nove dijagnoze.

Ionako su svima gotovo prepolovljeni tiraži u odnosu na 2008-9.
 
Odgovor na temu

cozi

Član broj: 6066
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+111 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja25.10.2012. u 12:45 - pre 139 meseci
Citat:
Deep|Blue:
Pretpostavljam da se sada, makar u Blicu, neko valjda od smeha tvojoj tvrdnji da su naslovi nebitini.
Postoje dve stvari koje prodaju novine. Jedna je kontinualnost tako da tvoje redovne mušterije nastavljaju da kupuju, a druga je naslovna strana.
Naslovna strana mora da bude upečatljiva da bi potencijalni kupac kupio baš te novine.
A šta se nalazi na naslovnoj strani ?!

Otvori npr. Blic i pogledaj naslovnu stranu i naslove članaka.
pokušaj da stvoriš sud o tom članku na osnovu naslova, a zatim pročitaj članak. U većini slučajeva doći ćeš do zaključka da nije baš tako kao što naslov viče.


1. Pa prva moja poruka u ovoj diskusi je bila o tome da si naseo na jedan takav naslov, tekst i da si TI promovisao Alo, i da si time promovisao nasilje vise od njih. A sada ti meni objasnjavas da novinari imaju takve namere... Ja ne razumem ako znas kakve su namere novinara, i mislis da je to lose, zbog cega ucestvujes u tome?

2. Ti jednostavno ne razumes sta ja govorim, a i ne citas pazljivo; ja nisam rekao da su naslovi nebitni vec:

"Nebitno je da li su naslovi kao sto si ih ti formulisao ili kako su ih "novinari" Alo-a formulisali, nebitno je da li je jedno pro a drugo kontra, jer ako ljudi imaju kriticku svest u njima ni jedno nece proizvesti nikakvu reakciju..."
Ako neko zna da cita, nebitno je kakav je naslov, jer na njega nece uticati, tj. nece izazvati reakciju kakvu ocekuje onaj ko je formulisao naslov.



Citat:
Deep|Blue: Ova tvoja izjava upravo opravdava trenutno stanje u Srbiji.
Priroda čoveka je veoma promenjiva. Nasilje nije varijabla na koju ne može da se utiče.
Ukoliko narodu pokažeš da se nasilje strogo kažnjava, to ograničava dalji razvoj nasilja.
Ukoliko narodu pokažeš da su nasilnici nedodirljivi i da ih se vlast plaši, time podstičeš razvoj nasilja i kriminala.
Vrlo jednostavno.


Zameni rec nasilje, recju homoseksualnost pa vidi kakva je priroda tvoje izjave.
Priroda coveka je onakva kakva je, na manifestacije te prirode se moze uticati ali ne i na samu prirodu. To je uloga drustva, da artikulise prirodu coveka, da urodi medjusobne odnose imajuci u vidu sve razlike, radi pogodnosti koje donosi zajednicki zivot.

Nikada nije problem u nekome ko je sociopata (kriminalac, nasilnik... zbog koristi), ili psihopata (ludak u smislu nasilnik zbog svoje prirode), vec u drustvu koje to ne suzbija, artikulise, kaznjava. I prigovarati se moze samo sudstvu, prosveti, zdravstvu, policiji, dakle drzavi.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja25.10.2012. u 14:30 - pre 139 meseci
Citat:
cozi: 1. Pa prva moja poruka u ovoj diskusi je bila o tome da si naseo na jedan takav naslov, tekst i da si TI promovisao Alo, i da si time promovisao nasilje vise od njih. A sada ti meni objasnjavas da novinari imaju takve namere... Ja ne razumem ako znas kakve su namere novinara, i mislis da je to lose, zbog cega ucestvujes u tome?


Ovo se malo svodi na gluve telefone.

Pokušavam da kažem da se u poslednjih par godina dešava zaokret u medijima, gde se sve više podržava nasilje.
Kao primer podržavanja nasilja naveo sam članak iz lista ALO.
Da sam hteo da promovišem nasilje, onda bih pisao da su ti snimci stvarno kul.
Ovako samo ističem zabrinjavajući slučaj u krojenju javnog mnenja.
Ako neku lošu pojavu ignorišeš i prećutkuješ, ona samo postaje gora.


Citat:
cozi:2. Ti jednostavno ne razumes sta ja govorim, a i ne citas pazljivo; ja nisam rekao da su naslovi nebitni vec:
"Nebitno je da li su naslovi kao sto si ih ti formulisao ili kako su ih "novinari" Alo-a formulisali, nebitno je da li je jedno pro a drugo kontra, jer ako ljudi imaju kriticku svest u njima ni jedno nece proizvesti nikakvu reakciju..."
Ako neko zna da cita, nebitno je kakav je naslov, jer na njega nece uticati, tj. nece izazvati reakciju kakvu ocekuje onaj ko je formulisao naslov.


Bitno je cozi, bitno je.
Šta misliš koliki procenat stanovništva razmišlja o onome što prošita u novinama?
Koliki procenat stanovništva kritički analizira taj članak?
Koliki procenat stanovništva otvori i druge novine i pogleda kako su drugi pisali o tome?


"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
212.235.185.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja25.10.2012. u 14:44 - pre 139 meseci
Medijima uvek treba neka afera, da bi ljudi citali/gledali/kupovali. Ako mogu da uvale jos politicki stav, toliko bolje. Ako hocu ljudi gole princeze/severinu, mediji ce da pisu o tome... a za vreme fudbala, svi o fudbalu i navijacima.



evo jos zanimljiviji primer iz UK: http://www.techdirt.com/articl...me-anarchist-or-photo-op.shtml


Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja25.10.2012. u 23:30 - pre 139 meseci
Citat:
Java Beograd: Iako sam bio svedok najgoreg nasilja devedesetih, svakodnevnih vesti o mafijaškim ubistvima, neverovatnog nasilja na mnogobrojnim demostracijama, stadionima, moram priiznati da me vest o načinu na koji je Taton ubijen šokirala i duboko potresla.

Čoveka koji mirno sedi u kafiću je napala grupa kriminalaca, bukvalno kao čopor hijena (izvinjavam se hijenama), prethodno stavivši hiruške maske na lice, naoružani bajzbol palicama i bakljama, koje je trebalo ugurati u usta ili bar spržiti lice nesrećniku ("Pravda za Uroša Mišića").

Da su ga bar "overili" metkom u čelo, to bih čak i mogao da "svarim", ali izmišljati opravdanja za ovako isplaniran svirep i zverski zločin to mi je totalno van svake pameti. Iskreno žalim duboko bolesne mozgove koji su mogli da isplaniraju ovu "hrabru akciju".



Kako znaš da je mirno sedeo u kafiću? Bio si tamo?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja26.10.2012. u 07:30 - pre 139 meseci
Citat:
miki069: Kako znaš da je mirno sedeo u kafiću? Bio si tamo?
Jesam
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja26.10.2012. u 23:35 - pre 139 meseci
Zajedno ste mirno sedeli u kafiću?
Jesi li bio u vreme kada je Miraž Taton objašnjavao kako su miraži dejstvovali 1999-te godine?
Ako se palio na avione, što nije završio padobranski kurs?
Onda bi bezbolno doskočio, kad je već voleo da skače.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja29.10.2012. u 10:10 - pre 138 meseci
@miki069

stvarno je teško naći komentar na ove tvoje reči
...
Da li se nekad stidiš svojih reči?
Da li uvek možeš da pogledaš samog sebe u oči?
Odakle ti samo ta mržnja?
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja29.10.2012. u 12:00 - pre 138 meseci
Citat:
Jesi li bio u vreme kada je Miraž Taton objašnjavao kako su miraži dejstvovali 1999-te godine?

Kao što ti je već rečeno, mogao je da izigrava onanisanje, da pijan objašnjava kako su miraži bombardovali Srbiju (kako je to neko mogao da razume na Francuskom ili gestikuliše kako treba, nije mi jasno), mogao je i da bude najveće đubre na svetu dokle god se njegovo iživljavanje svodilo na blebetanje. Mogli su ga lepo izbaciti napolje i to je to. Ali ono, ubili su ga... možeš 50 opravdanja tražiti, ali "psovao mi je kevu" nije jedan od njih. Tako je i Miladin Kovačević imao čitav spektar opravdanja... od "psovao mi mater", preko "hvatao mi drugaricu za boolju" do bog zna čega. Svet tako ne funkcioniše.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja29.10.2012. u 15:15 - pre 138 meseci
Citat:
miki069:Taton objašnjavao kako su miraži dejstvovali 1999-te godine


Kako je objašnjavao ? Čime ?

Kako je konobar shvatio da je to to ?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja30.10.2012. u 07:41 - pre 138 meseci
Čitava priča o "miražima i bombardovanju" je novijeg datuma. Ta priča upravo potvrđuje ono šta se i na ovoj temi priča: promoviše nasilje.

Dal' je Taton dig'o ruku da nekome mahne, il' šta, ali je mudri, dovitljivi, patrijotski nastrojen konobar, pantomimičar, shvatio o čemu se radi, pa je radi zaštite države i ustavnog poretka pozvao dežurne "istrebljivače" stranih plaćenika i nato agresora, koji su, iako stešnjeni dnevnim obavezama, našli vremena i odazvali se obavezi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja30.10.2012. u 10:51 - pre 138 meseci
Setih se da je neko pominjao naslove v.s. sadržaj članka, pa evo da okačim sliku.



Dakle, bez pardona, iz naslova sklonjena reč "rude". Nije slučajno, naravno. Tekst piše novinar(čić) a naslov smišlja urednik. Procenat zlata u rudi često ide ispod 0.1 % (ne smem da tvrdim) tako da ovde nije 700 tona zlata, već mnogo, mnogo manje.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Majetyy Adem

Član broj: 308318
*.torservers.net.



+1 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja31.10.2012. u 22:59 - pre 138 meseci
Ostaje samo još da se ozakoni nedragovoljno doniranje unutrašnjih oragana, i eto demokratije ko kuća.

Mada nije ni to najlošije šta može neko da doživi, neki od nas su i Madlen Olbraji, Hilari Klinton, bogami i Ketrin Ešton.



Smeju se ko lude na bubrege, hahaha.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Promovisanje nasilja01.11.2012. u 10:52 - pre 138 meseci
@Majetyy Adem
Ajde pokušaj da objasniš šta si ovim hteo reći ...

i da ... ksenofobija kao i podsećanje na tuđe zločine ne mogu biti opravdanja za nasilje
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Promovisanje nasilja

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31914 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.