Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815264 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.08.2008. u 13:05 - pre 190 meseci
Mali OT - da li neko zna gde je Vojni odsek za opstinu Savski Venac, treba mi adresa?
 
Odgovor na temu

spaskoni

Član broj: 49437
Poruke: 53
213.244.209.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.08.2008. u 14:59 - pre 190 meseci
Meni su danas rekli da idem na civilno sluzenje u Ministarstvo Odbrane.Pitali su me da li se snalazim u Officu i jos neke sitnice..U principu,kazu da tamo ne idu vojnici na sluzenje ali gledajuci moju biografiju i moje porodice ( deda u Vojsci,stari u Policiji,rodjeni brat takodje u Policiji..) rekli su mi da mogu tamo da me ubace..
Pocinjem 2.sepetembra u 8 sati,napisacu kakvi ce biti prvi utisci..poz
 
Odgovor na temu

bgd_boy

Član broj: 110553
Poruke: 2
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.08.2008. u 17:17 - pre 190 meseci
Citat:
Najbolje je služiti negde gde je opuštena atmosfera i gde direktor ustanove, odnosno lice zaduženo za vojnike na civilu takođe misli da je vojni rok glupost, pa dozvoli civilcima da ne dolaze svaki dan, a i kad dođu ostavi ih tu sat dva i šalje ih kući.


Ja imam jos do civilke/vojske..iako su vec poceli mrko da me gledaju u VO....nadam se toj 2010 i ukidanju...ali ako mi pukne film...probacu da nadjem tu neku opustenu atmosferu :)

Da li slucajno RTS i slicne kuce vezane sa medijima,novinarske agencije i slicno imaju civilno jer studiram i zavrsavam faks vezan bas za to?
 
Odgovor na temu

Kardanski
Beograd

Član broj: 180181
Poruke: 4
*.adsl.beotel.net.

Sajt: www.stiroporslova.com


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.08.2008. u 19:20 - pre 190 meseci
Citat:
bgd_boy
Da li slucajno RTS i slicne kuce vezane sa medijima,novinarske agencije i slicno imaju civilno jer studiram i zavrsavam faks vezan bas za to?


Skoro su doneli odluku da moze i tu da se sluzi civilno

Citat:
Beograd, 12.08.2008 (Politika/Fonet) - Resenjem ministra odbrane Dragana Sutanovca, objavljenom u Sluzbenom vojnom listu broj 27, mladici koji se opredele za civilno sluzenje vojske to mogu uraditi i u nekim medijima, medju kojima su i RTV Srbije i RTV Vojvodine.Civilno sluzenje vojnog roka moguce je i u listovima „Politika” i „Pancevac”, Novinsko-izdavackom javnom preduzecu Zrenjanin, kao i agenciji Tanjug. Radio-televizijska javna preduzeca u Brusu, Zajecaru, Trsteniku, Gornjem Milanovcu i Nisu takodje su mediji u kojima se civilno moze sluziti vojni rok, kao i radio stanice u Bacu, Sidu, Zrenjaninu i Ljuboviji.
 
Odgovor na temu

bgd_boy

Član broj: 110553
Poruke: 2
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.08.2008. u 02:03 - pre 190 meseci
Hvala puno.Super skroz.
 
Odgovor na temu

OTPOR
ALEKSANDAR CVETKOVIC
Beograd

Član broj: 96928
Poruke: 15
212.200.100.*

Sajt: www.e-seo.info


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.09.2008. u 14:21 - pre 190 meseci
ajd savet pa ko uspe uspe:

Zavrsavam sad u cetvrtak tu civilnu vojsku Ukoliko ste sa etf-a ili imalo nesto znate o kompjuterima slobodno predlozite neku ideju dobru Ustvari prvo nadjite coveka iole normalnog u instituciji gde sluzite. Zatim predlozite i radite.
Ja sam radio za Dom zdravlja neki softver za analitiku i naravno radio sam punih 5 meseci kuci Isoa sma samo tamo da se upisem ono u toku dana.

Mada sve u svemu ipak vazi ono "Ko s ekako snadje i kome kako zapadne"

Srecno svimaa Odo ja u civile ponovo
 
Odgovor na temu

novi08

Član broj: 153776
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.09.2008. u 01:25 - pre 190 meseci
Citat:
OTPOR: ajd savet pa ko uspe uspe:

Zavrsavam sad u cetvrtak tu civilnu vojsku Ukoliko ste sa etf-a ili imalo nesto znate o kompjuterima slobodno predlozite neku ideju dobru Ustvari prvo nadjite coveka iole normalnog u instituciji gde sluzite. Zatim predlozite i radite.
Ja sam radio za Dom zdravlja neki softver za analitiku i naravno radio sam punih 5 meseci kuci Isoa sma samo tamo da se upisem ono u toku dana.

Mada sve u svemu ipak vazi ono "Ko s ekako snadje i kome kako zapadne"

Srecno svimaa Odo ja u civile ponovo


Hmm, hvala na savetu...!

Ja u petak krećem sa služenjem civilnog vojnog roka...dobio sam Ministarstvo odbrane...da li je neko služio tamo...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.09.2008. u 06:39 - pre 190 meseci
Citat:
Zavrsavam sad u cetvrtak tu civilnu vojsku Ukoliko ste sa etf-a ili imalo nesto znate o kompjuterima slobodno predlozite neku ideju dobru Ustvari prvo nadjite coveka iole normalnog u instituciji gde sluzite. Zatim predlozite i radite.
Ja sam radio za Dom zdravlja neki softver za analitiku i naravno radio sam punih 5 meseci kuci Isoa sma samo tamo da se upisem ono u toku dana.

Eto vidiš, potpuna suprotnost od onoga kako je moj drugar prošao, što samo potvrđuje ono što sam rekao o maču sa dve oštrice. Možeš da naletiš na nekoga ko ima sluha za tvoje ideje i ko će iskoristiti tvoju stručnost na najbolji mogući način tako što će se napraviti nešto korisno. Na kraju, Dom zdravlja dobija potreban softver besplatno, ti dobijaš nešto vredno što možeš da staviš u portfolio i CV + moralnu satisfakciju jer si uradio nešto dobro i svi su na dobitku. A pošto kažeš da si radio od kuće, eto još jednog plusa jer si verovatno imao dovoljno vremena da završavaš i privatne stvari i posliće. Sa druge strane, dešava se da baš zato što si kompjuterski pismen, dobiješ da po ceo dan kuckaš neka dokumenta, dok svi ostali idu kući posle sat vremena, a u CV možeš da staviš da si kuckao dokumenta :) U prevodu, svako treba da odluči da li će ići na rizik i reći šta stvarno zna, jer je sistem "kako ti zapadne" još uvek na snazi.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.09.2008. u 09:16 - pre 190 meseci
Pa u CV staviš da si vodio arhivu u nekoj instituciji, da si radio u kartoteci, pa onda ishvališ svoje organizacione sposobnosti ;)
Većina poslova ipak zahteva takve ljude, pre nego programere :)
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.smin.itsisp.net.



+69 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.09.2008. u 10:35 - pre 190 meseci
Meni je brat bio u Ministarstvu odbrane, ali kao redovan vojnik. Bio je kurir. Radno vreme ti je od 7 ili 8 pa do 3 i posle ides kuci. Nemas nesto puno obaveza, dok npr redovni vojnici ostaju posle tebe da rade, oni imaju do 5. U svakom slucaju, nisi loshe prosao.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Fagot
Ljubljana, Slovenia

Član broj: 38440
Poruke: 62



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.09.2008. u 11:56 - pre 190 meseci
Kad se ukida vojna obaveza jel ima nesto od onog obecanog 2010.Vidim nesto vlast nista ne pominje po tom pitanju.
 
Odgovor na temu

darecdjo

Član broj: 118877
Poruke: 50
93.86.109.*



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.09.2008. u 13:16 - pre 190 meseci
Citat:
Fagot: Kad se ukida vojna obaveza jel ima nesto od onog obecanog 2010.Vidim nesto vlast nista ne pominje po tom pitanju.


Zadnja vest koju sam ja iceprkao je od 03.01.2008.:
http://www.rtv.co.yu/sr/vesti/...nost/2008_01_03/vest_46300.jsp

"Šutanovac: Ukidanje vojnog roka do 2010.

BEOGRAD - Ministar odbrane Srbije Dragan Šutanovac izjavio je da je plan ove Vlade da realizuje projekat ukidanja vojnog roka do 2010. godineKada govorim o tom ozbiljnom planu, moram da pomenem predsedničkog kandidata radikala Tomislava Nikolića, koji najavljuje vraćanje vojnog roka na period od godinu dana i ukidanje civilnog služenja, što nije u skladu sa planovima aktuelne vlade, rekao je Šutanovac.

"Onima koji svoju decu podrže u nameri da odu na redovno služenje vojnog roka poručujem da brinemo o njima. Veoma sam ponosan što smo u prošloj godini imali drastično povećan odziv regruta, 99 odsto", naglasio je Šutanovac.

Govoreći o potrazi za haškim optuženicima, Šutanovac je rekao da je do sada pretreseno oko 130 vojnih objekata.On je, kao "neosnovane spekulacije koje nanose veliku štetu", okarakterisao priče da u sklopu tih akcija Vojnobezbednosna agencija upada na Vojnomedicinsku akademiju ili poziva lekare na razgovor. "
 
Odgovor na temu

incognito
Beograd

Član broj: 12270
Poruke: 115
91.150.107.*



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.09.2008. u 14:20 - pre 190 meseci
Citat:
darecdjo: Zadnja vest koju sam ja iceprkao je od 03.01.2008.:
"Onima koji svoju decu podrže u nameri da odu na redovno služenje vojnog roka poručujem da brinemo o njima. Veoma sam ponosan što smo u prošloj godini imali drastično povećan odziv regruta, 99 odsto", naglasio je Šutanovac.


Cek bre, deca ne idu u vojsku, idu punoletni gradjani, tako da nema tu ko da ih podrzava ili ne podrzava - ako oni imaju problem sa vojskom, ili obratno, koga briga sta roditelji misle?

A ovo sa 99 odsto, nije rekao cega 99%... Je l' povecan odziv za 99% u odnosu na proslu godinu? Ako jeste, zalim slucaj doticnih koji se odazivaju, al' to je idalje manje od 50% odziva... Ako tvrdi da im se 99% regruta odazvalo na pozive - to je nepatvorena laz.

Da je malo pameti i svesti da drzava nije ta koja odredjuje zakone, vec gradjani koji pristaju ili ne pristaju na takve zakone, odavno bi odziv na to sesto/devetomesecno gubljenje vremena i robovanje bio jednocifren (otprilike procenat osoba koji misle da su manji muskarci ako to ne urade, a i mogu imati manju prodju kod neke fine seljanke), pa bi shodno tome i vojska po hitnom postupku bila profesionalizovana... Ali avaj, svako se pojedinacno plasi zakonskih posledica pa pristaje da se stavi na raspolaganje robovlasniku - drzavi. Jos je veca ironija sto doticni nesrecni potencijalni (civilni) vojnik celog zivota finansira doticnu instituciju kako bi ga ona gurnula pre ili kasnije u robovlasnicki sistem... Em ih placas, em ti kradu parce zivota koje bi korisnije mogao da utrosis... Korisnije i po tebe i po samu drzavu...
 
Odgovor na temu

lebowski

Član broj: 192642
77.46.180.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.09.2008. u 18:32 - pre 190 meseci
zna li neko kakva su zaduženja u udruženju za mentalno nedovoljno razvijene osobe stari grad?
tu su me rasporedili treba sutra da se javim
 
Odgovor na temu

OTPOR
ALEKSANDAR CVETKOVIC
Beograd

Član broj: 96928
Poruke: 15
212.200.100.*

Sajt: www.e-seo.info


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.09.2008. u 00:43 - pre 190 meseci
e da i jos nesto vazno

Kako se postavis na pocetku tako ce ti i biti 9 meseci Znaci ako iole vide da si "mek| onda ces bukvalno biti zaposleni radnik sa platom od 1500 dinara Ali ipak samo ostro, a to znaci, citat :znam svoja prava i obaveze znam vasa prava i obaveze,ajd da radimo nesto korisno"
 
Odgovor na temu

novi08

Član broj: 153776
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.09.2008. u 02:23 - pre 190 meseci
Citat:
fade: Meni je brat bio u Ministarstvu odbrane, ali kao redovan vojnik. Bio je kurir. Radno vreme ti je od 7 ili 8 pa do 3 i posle ides kuci. Nemas nesto puno obaveza, dok npr redovni vojnici ostaju posle tebe da rade, oni imaju do 5. U svakom slucaju, nisi loshe prosao.


Hvala puno na info-u! U petak krećem, pa ako nekog budu interesovali utisci...

Pozzz
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.smin.itsisp.net.



+69 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.09.2008. u 09:00 - pre 190 meseci
Pod tih 99% mislis da su se skoro svi javili na poziv. Ja sam sluzio u Pancevu u decembru prosle godine i odziv je bio 99.2%, dok je npr klasi pre mene bio 102%. Cak su za martovsku klasu morali da ciste dodatno jedan sprat gde smo mi bili, sklanjaju kancelarije itd, tako da je kapacitet kasarne ukupno uvecan na nekih 1000 vojnika. I ne znam zasto je svima frka za tih cuvenih 6 meseci, kao da ce neko za to nevidjeno "mnogo" vremena od celih 6 meseci postati neki hotshot, imati silnu kintu, i smejati se kada pomisli :" E kako bih se sje* da sam otisao u vojsku" . Ionako vecima mladih nista i ne radi, a tih 6 meseci "blejanja" manje im svakako nece naskoditi u njihovom prezauzetom zivotu napijanja i spavanja do kasno.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

zika81

Član broj: 107543
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.09.2008. u 11:18 - pre 190 meseci
Ja se danas javio u Gradsaku cistocu. Radio PPZ i HTZ test, popunjavao neki upitnik i sutra do 13h treba im odnesem jednu fotografiju, pa da me rasporede.
 
Odgovor na temu

toleander
J2EE Developer
Beograd, Srbija

Član broj: 21230
Poruke: 116
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)10.09.2008. u 19:03 - pre 190 meseci
pitanje jedno za one koji kuliraju pozive. je l' pozivi idu preporucenom postom ili kako?
nisam bio kuci i sacekalo me obavestenje o prispecu preporucene posijke, i treba da odem u postu da podignem.

kako bas nista ne ocekujem da mi stigne, a posiljka mi stize sa poste kojoj pripada moj vojni odsek, zanima me da li da uopste idem da vidim sta je to stiglo

e da, svojevremeno sam sluzio par dana civilno, skinuo se "privremeno na 1 godinu", od tada proslo skoro 5 godina, sad sam na pragu 32, i ne pada mi na pamet da sluzim bilo sta. do koliko godina je starosna granica?
Esse Quam Videri
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
213.244.209.*



+69 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)11.09.2008. u 14:50 - pre 190 meseci
Koliko ja znam , pozivi stizu u plavim kovertama, nista preporuceno itd. Ja sam mislio da je granica 28, ali je preko 32, ako se dobro secam, procitao sam valjda u ovoj temi.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815264 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.