Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 809792 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toleander
J2EE Developer
Beograd, Srbija

Član broj: 21230
Poruke: 116
77.247.200.*



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)11.09.2008. u 15:12 - pre 189 meseci
sad su mi javili moji, koji inace zive u drugom gradu, da je i njima isto ostavljeno obavestenje o prispecu preporucene posiljke na moje ime istog dana na dve adrese u dva grada... neka hvala.
Esse Quam Videri
 
Odgovor na temu

incognito
Beograd

Član broj: 12270
Poruke: 115
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)11.09.2008. u 15:25 - pre 189 meseci
Citat:
toleander: pitanje jedno za one koji kuliraju pozive. je l' pozivi idu preporucenom postom ili kako?
nisam bio kuci i sacekalo me obavestenje o prispecu preporucene posijke, i treba da odem u postu da podignem.


Yep, pismo iz vojske... Posle par ignorisanja stigne i dopisnica koja kazhe da moras da se javis njima, il' da se tvoja familija javi da objasni gde si ... Nemoj dzaba trositi vreme da se setas do poste da bi to saznao

Citat:
toleander: e da, svojevremeno sam sluzio par dana civilno, skinuo se "privremeno na 1 godinu", od tada proslo skoro 5 godina, sad sam na pragu 32, i ne pada mi na pamet da sluzim bilo sta. do koliko godina je starosna granica?


Takodje, s tim sto sad imam tek 26... I nemam nameru, naravno, da uopste dolazim mecki na rupu. Koliko znam, starosna granica je opet vracena na 35, s tim sto ako dignu tuzbu protiv tebe, ganjace te i nakon sto napunis 35. No, according to previous experiences, opsta amnestija glede tih tuzbi dodje na svakih par godina pa se nemas sta mnogo brinuti...
 
Odgovor na temu

dragan_83

Član broj: 193624
195.252.103.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)12.09.2008. u 18:22 - pre 189 meseci
Da li neko zna ima li neka kazna u slucaju da ne prijavis vojnom odseku promenu prebivalista?
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)14.09.2008. u 23:48 - pre 189 meseci
Nema kazne, pozivi ce ti stizati iz starog odseka i na adresu koju imaju.
 
Odgovor na temu

Reggie

Član broj: 70555
Poruke: 188
*.adsl-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)15.09.2008. u 21:54 - pre 189 meseci
Citat:
e da, svojevremeno sam sluzio par dana civilno, skinuo se "privremeno na 1 godinu",
od tada proslo skoro 5 godina, sad sam na pragu 32, i ne pada mi na pamet da sluzim bilo sta.
do koliko godina je starosna granica?


Sta ovo znaci? Jel to moze da se ide na civilnu pa posle par meseci mozes da prekines i da nastavis kasnije? Ili je to zato sto si bio na samom pocetku?
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: adzone.org - regulisanje vojne obaveze (alternativno)15.09.2008. u 22:02 - pre 189 meseci
Verovatno je čovek išao na neko lečenje, pa otuda "javi se za godinu dana".
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

Reggie

Član broj: 70555
Poruke: 188
*.adsl-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)15.09.2008. u 22:36 - pre 189 meseci
Pa da, malo mi cudno to da moze hocu-necu.
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
91.150.124.*



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)15.09.2008. u 22:46 - pre 189 meseci
nzm , ja imam nekog prijatelja koji je isao u redovnu i vratio se kuci posle nekoliko meseci i kako mi keva kaze(posto nisam snjim u kontaktu pa ne mogu da ga tacno pitam) ostalo mu jos nekoliko meseci u civlinoj O.o kako je to izveo nemam pojma,al nije bolestan i sl ...znam samo da je nakon toga sto mi keva rekla zavrsio civilnu (u nekoj skoli bio ,dezurao)
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

dusanissimus

Član broj: 48542
Poruke: 478
*.adsl.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.09.2008. u 00:52 - pre 189 meseci
pukle mi naocare prosle godine
i ajde da ih menjam
doktorka kod opticara me zena lepo pita da lis sam regulisao vojnu obavezu...ja je pitam sto me pita a ona meni kaze zato sto ni ne moram u vojsku...ja pitam kako ona kaze jer mi je zbir dioptrije (miopija-kratkovidost) i astigmatizma (iskrivljenje ocnog sociva - cesto kod vecih dioptrija preko 8...
ja da bih imao "jace" papire od opticara, mada je zena pravila tadicu naocare i skroz je ok lekar...odem u studentsku polikliniku,kazem doktorki sta mi treba, ona napise da smatra da nisam sposoban za vojnu sluzbu...
sa tim sam onda trkno do vojnog odseka - vozdovac
teta mi tamo kaze da je sve to okej ali da sacekam da mi istekne rok - 27ma dok ne dobijem poziv za jedinicu
ja dobijem poziv za jedinicu i onda postavim zahtev za "preduputni pregled" sto u principu nije pametno ako niste sigurni da postoji osnov za oslobadjanje...
bio kod u komisiji u VMC Karaburma. poslali me kod oftamologa. on upisao sifru. ja kod komisije, oni napisali resenje i lupili pecat u vojnu knjizicu.
od tog trenutka ja vise nisam bio vojni obveznik.
weee
 
Odgovor na temu

incognito
Beograd

Član broj: 12270
Poruke: 115
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.09.2008. u 09:49 - pre 189 meseci
Sto bi Ameri rekli - you lucky bastard... Mada pitanje je koliko je luck imati toliku dioptriju, a narocito astigmatizam, meni i ovih 0.75/.50 & 1.0/.50 prilicno smetaju. Ima i laksih nacina za ne ici u vojsku, recimo - ignorisati ih ... No dobro, kad te vec priroda ostetila, red ja da to iskoristis to your advantage gde god se moze
 
Odgovor na temu

mannex
ovde

Član broj: 18189
Poruke: 81
*.hemo.net.

Sajt: no site


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.09.2008. u 20:03 - pre 189 meseci
cek, cek, hoces da kazes da oslobadjaju ako je ZBIR preko 8: npr. na levom i desnom -4.25 je dovoljno za oslobadjanje? Ili da je zbir dioptrije i astigmatizma na JEDNOM oku preko 8?


[Ovu poruku je menjao mannex dana 20.09.2008. u 11:09 GMT+1]
siptoP
 
Odgovor na temu

bgd_boy

Član broj: 110553
Poruke: 2
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.09.2008. u 23:42 - pre 188 meseci

Bez smanjivanja Vojske Srbije

Beograd -- Vojska Srbije neće smanjivati brojno stanje, već se umesto toga razmatra mogućnost povećanja broja vojnika za 2.000.

Ministar odbrane Dragan Šutanovac i načelnik Generalštaba Vojske Srbije Zdravko Ponoš na svečanom polaganju zakletve vojnika septembarske generacije u Jakovu (FoNet)
Ministar odbrane Dragan Šutanovac i načelnik Generalštaba Vojske Srbije Zdravko Ponoš na svečanom polaganju zakletve vojnika septembarske generacije u Jakovu (FoNet)
Ministar odbrane Dragan Šutanovac pozvao je zainteresovane vojnike da nastave karijeru kao profesionalni vojnici, jer je Srbija spremna za potpunu profesionalizaciju vojske. Koncept da Srbiji treba manja, ali efikasna vojska bio je aktuelan poslednjih nekoliko godina.

Pre dve godine, kada je napravljen nacrt strategijskog pregleda odbrane, bilo je predviđeno da se do 2010. godine Vojska Srbije svede na 21.000 vojnika. Međutim, prošle nedelje predsednik Srbije je najavio da se razmatra mogućnost da se Vojska Srbije sa sadašnjih 28.000 poveća na 30.000 vojnika.

U vojsci navode da su se promenile okolnosti.

"To, kolika i kakva će vojska biti, uvek zavisi od potreba i mogućnosti. Spoljno-politička i bezbednosna situacija postala je kompleksnija. U svakom slučaju, situacija nije takva da vojsku treba dalje da smanjujemo. Proklamovana neutralnost je jedna dimenzija, ali faktičko stanje je takvo da nismo ni u kakvom savezništvu. A situacija u bezbednosnoj sferi u regionu, pa i u svetu, je takva da nije razumno dalje smanjivati vojsku", kazao je načelnik Generalštaba Vojske Srbije Zdravko Ponoš.

U Ministastvu odbrane navode da je procenjeno da Srbiji treba snažna, efikasna i moderna vojska, kao i da 2.000 novih vojnika neće biti dodatno opterećenje za budžet.

"Uslovno rečeno jesmo odstupili od koncepta smanjivanja oružanih snaga, s jedne strane zato što danas uniformisanih lica ima više od 30.000 u Ministarstvu odbrane i Generalštabu. Naša želja je da demilitarizujemo Ministarstvo odbrane i da novom sistematizacijom i organizacijom u upravni deo dovedemo veći broj civila, a da oficire i podoficire koji su trenutno u Ministarstvu vratimo u trupu i time ćemo praktično tih 30.000 već ispuniti", rekao je ministar odbrane Dragan Šutanovac.

Inače, Srbija ima duplo više vojnika nekog bilo koja druga bivša jugoslovenska republika. Od susednih zemlja, veću vojsku imaju jedino Rumunija i Bugarska.

Izvor: B92.net


Meni se ovo licno nista ne svidja,i onda ukidanje roka 2010? Tesko,skoro i nemoguce.
 
Odgovor na temu

darecdjo

Član broj: 118877
Poruke: 50
93.86.26.*



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.09.2008. u 00:02 - pre 188 meseci
Kakve to ima veze sa temom, osim sto je Srbija spremna za potpunu profesionalizaciju vojske (a nigde ne kaze kada ce to ustvari i biti)?
 
Odgovor na temu

bgd_boy

Član broj: 110553
Poruke: 2
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.09.2008. u 10:33 - pre 188 meseci
Pa zar nije prvo pricano da nam treba manja i efikasnija vojska...sada hoce da povecavaju a nemaju uslove za to.Poenta je konfuznost velika u vojsci,to je bila poenta ovog teksta,kroz njega moze da se procita nekoliko kontradiktornih izjava. Ne postoji nikakav kvalitetan plan,a za profesionalizaciju je potrebno mnogo.Ako krenu ovako...slabo cemo mi dogurati do toga.
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
77.46.156.*



+64 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.09.2008. u 13:41 - pre 188 meseci
nadam se samo da ce vec doci neko pametan u ovoj drzavi od svih silnih pametnih i da ODMAH ukine ovo nepotrebno s...nje
 
Odgovor na temu

darecdjo

Član broj: 118877
Poruke: 50
93.86.64.*



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.09.2008. u 13:56 - pre 188 meseci
Citat:
Laki024: nadam se samo da ce vec doci neko pametan u ovoj drzavi od svih silnih pametnih i da ODMAH ukine ovo nepotrebno s...nje

... (obavezno (gubljenje vremena) sluzenje vojnog roka)).
 
Odgovor na temu

budjavlebac
Srbija, brale

Član broj: 179059
Poruke: 72
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.09.2008. u 14:11 - pre 188 meseci
Gubljenje vremena 90 posto, ali šta ćemo sa onih 10 procenata? Meni je jedina alternativa da se uvedu neku kursevi od nekoliko nedelja gde će te obučiti da rukuješ oružjem, streljana, kopanje rovova i tako to... Mislim ako nam to oružje ikada više i zatreba.
Mnogi bi se odrekli civilnog služenja i zaboravli na prigovor savesti da postoji ovakva alternativa ;-)
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
77.46.156.*



+64 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.09.2008. u 14:18 - pre 188 meseci
Citat:
budjavlebac: Gubljenje vremena 90 posto, ali šta ćemo sa onih 10 procenata? Meni je jedina alternativa da se uvedu neku kursevi od nekoliko nedelja gde će te obučiti da rukuješ oružjem, streljana, kopanje rovova i tako to... Mislim ako nam to oružje ikada više i zatreba.
Mnogi bi se odrekli civilnog služenja i zaboravli na prigovor savesti da postoji ovakva alternativa ;-)


Sa ovakvom alternativom bih se jos nekako i slozio pod jednim uslovom , a taj uslov je da ne traje duzeod 15-ak dana
 
Odgovor na temu

Legionar_

Član broj: 183941
Poruke: 27
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.09.2008. u 23:53 - pre 188 meseci
Citat:
Pod tih 99% mislis da su se skoro svi javili na poziv. Ja sam sluzio u Pancevu u decembru prosle godine i odziv je bio 99.2%, dok je npr klasi pre mene bio 102%. Cak su za martovsku klasu morali da ciste dodatno jedan sprat gde smo mi bili, sklanjaju kancelarije itd, tako da je kapacitet kasarne ukupno uvecan na nekih 1000 vojnika. I ne znam zasto je svima frka za tih cuvenih 6 meseci, kao da ce neko za to nevidjeno "mnogo" vremena od celih 6 meseci postati neki hotshot, imati silnu kintu, i smejati se kada pomisli :" E kako bih se sje* da sam otisao u vojsku" . Ionako vecima mladih nista i ne radi, a tih 6 meseci "blejanja" manje im svakako nece naskoditi u njihovom prezauzetom zivotu napijanja i spavanja do kasno

fade,tebi svaka cast, ali se bojim da su takvi kao ti manjina u ovoj zemlji.

Sa jacanjem liberalizma (samim tim i kvaziliberalizma), u Srbiji su pod lupu stavljene mnoge lose stvari. Isto tako, i mnoge sasvim normalne pojave, odnosi i stavovi postali su blam, out, retro...

Zestoko isamarani sudbinom, mnogi su Srbi okrenuli ledja svakom kolektivnom identitetu i osecanju, valjda misleci da okretanje od nacionalnog i kolektivnog, ka necemu liberalnom, satro modernom (samo u Srbiji je to fensi, pljunuti po naciji) i svetskom, znaci da Srbi kao kolektivitet i Srbija kao drzava onda nece biti stavljani pod neke izazove i biti izlozeni novim nepravdama. Doslo se do toga da oni koji nisu izasli iz svoje kuce i ulice, nemaju pojma gde je sta i kako izgleda po Srbiji, sada hoce bele sengenske liste kao prvi prioritet...zinulo im dupe za Parizom i Londonom, a nije videlo ni Uvac ni Drinu ni Vincu...hoce u beli svet, a ne zna ni dupe da obrise ni da skuva virslu... itd.

To, sto ce ova nacija, kako je krenula, kroz par decenija biti nacija u kojoj rasklopiti puslu znaju samo profesionalni vojnici ima veze sa onim gore navedenim, ali ima veze i sa hronicnom nezainteresovanoscu mladih ljudi u Srbiji za bilo sta što se bas ne mora, sa opstom nestasicom odgovornosti prema drzavi i buducnosti, potpuno bezanje od svega mucnog a sto roditelji nisu nametnuli.....prepustanje hedonizmu bez ikakve svesti o naporu i trudu, provod kome nije prethodio rad ili makar ne odgovoran rad, trud za napredovanje, usavrsavanje - to vodi u smor i atrofaciju.......bezanje od uprljavanja i guzvanja odece, znojenja......prezasticena razmazena deca... sve to ima veze sa ogromnim brojem onih koji biraju civilno sluzenje vojnog roka.Takvima je izlisno onda govoriti o vaznosti koju vojska ima za jednu drzavu, o tome da je drzava onakvom kakvom je pravimo, i da ona nije autonoman organizam.
 
Odgovor na temu

bgd_boy

Član broj: 110553
Poruke: 2
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)22.09.2008. u 00:12 - pre 188 meseci
Legionar poznat mi je tvoj nick sa drugih foruma na istu temu,a i stil pisanja..mozda gresim ali eto. Tvoj post me je podsetio na davne,zaboravljene (hvala Bogu) godine..postoji mnogoooooo bitnijih stvari od vojske,i srecom postoji puno slicnih tebi koji bi se rado prijavili umesto nas razmazenih,liberalnih,koji ne znamo da kuvamo virsle..kada bi doslo do profesionalizacije,tako da je zeljno iscekujem i prizeljkujem.
Mislim da polako skrecemo sa teme,za i protiv vojske mislim da postoji negde drugo. Alternativno reguliranje vojne obaveze je ovde valjda.

[Ovu poruku je menjao bgd_boy dana 22.09.2008. u 01:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 809792 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.