Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 814690 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.interoute.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.06.2009. u 14:48 - pre 181 meseci
Jedino sto su meni trazili je bio ugovor na neodredjeno. Na srecu, to imam tako da nije bilo problema. Najbolje da odes licno i da vidis sta i kako traze.
 
Odgovor na temu

smars
Beograd

Član broj: 12323
Poruke: 219
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.06.2009. u 10:47 - pre 181 meseci
Pozdrav ljudi,

Jedno pitanje, danas mi stigao neki poziv (obrazac Vob-7) za 3. jul (?) da se javim u Ustaničku 189 radi "uputa u VS u septembru" (kada sam i očekivao, u skladu sa godinama i tako to, sve ok).
Ali, otkud to 3. jula, zar ne bi trebalo u avgustu ili tako nesto? Glavno pitanje, da li treba sad, pa u roku od osam dana da se cimam ono za zahtev za civilno ili tek kad odem tamo trećeg jula (takođe, sve do sada sam završavao u vojnom odseku tamo kod opštine Zvezdara, gore na sedmom spratu, otkud sad ova Ustanička, hm...)

Hvala vam unapred,

poz

[Ovu poruku je menjao smars dana 09.06.2009. u 12:56 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao smars dana 09.06.2009. u 12:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Skon

Član broj: 225612
93.86.122.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)15.06.2009. u 23:52 - pre 180 meseci
cao momci!

imam "mali" problem sa civilnom vojskom.
unutar iste ustanove prebacili su me sa jednog posla na drugi...
sa autocada... na "transport pacijenata"

problem mi je jer planiram da upisem phd na jesen, a nisam zavrsio josh master.
pa sam hteo preko leta da sredim te ispite i taj rad...

sada su mi smene po 12h... i to radim i dnevnu i nocnu... nema vikenda etc...
iako je i dalje to 40h nedeljno, ali taj ritam 2 dana 2x12h, pa 2 dana odmora mi _nikako_ ne odgovara...


imam maximalan broj nagradnih dana (koje nisam iskoristio)
i nisam koristio ni redovno odsustvo, ni odsustvo zbog privatnih poslova...

decembarska sam klasa, tj josh 2.5 meseca su mi ostala...



da li je moguce "zamrznuti" civilno sluzenje?
da li je moguce prebaciti se u neku drugu ustanovu? (sad kada su mi ostala 2.5 meseca)
da li redovno odstustvo mogu da uzmem kad hocu?
da li mogu da odsustvo uzmem na 1 dan?
da li uopste smem da radim smenu od 12h (bez mog odobrenja)?
da li smem da radim nocnu smenu (bez mog odobrenja)?

uf da li smem da sam bez pratnje tehnicara/sestre/doktora da prenosim pacijenta? sestra mi tvrdi da smem... meni je to apsurdno... sta ako pozli pacijentu!?

lol kome uopste zvanicno mogu da se obratim na ovakva pitanja? ovde gde sam trenutno po njima "sve moze" (ako njima odgovara) :D


takodje... svi ti vojnici sto rade samnom uglavnom su neobrazovani, i nema nikog da se pobuni... cute i rade... dok na drugoj strani... velika vecina vojnika u istoj ovoj ustanovi ladi...4-5h max prepodne radnim danima i to je to...



btw... vidim da nisam jedini koji ne prima platu...
da li ista mogu da uradim po tom pitanju? u principu... nisam hteo da se cimam sa tim... ali posto su mi ovo lepo napakovali...
inace zadnjih n generacija u ovoj ustanovi nije dobilo platu uopste... (tj nisam siguran da je iko ikad i dobio)


putni troskovi kako se regulisu? jedan vojnik (iz mesta udaljenog 35km je) placa 8.500din mesecnu (i posto radi 12h, mora bar jednom tu da jede)... sta bi bilo da nema to da plati?


sta mi vi savetujete da radim?


PS: ne nisam nista zgresio :) samo su ukinuli to moje mesto, jer im je zatrebalo "guraca"
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)16.06.2009. u 13:24 - pre 180 meseci
Moram ovo da podelim sa vama:
Drugar je odsluzio regularnu vojsku jos devedesetih. Zatim je otisao u Ameriku i prosle godine dobio USA drzavljanstvo, pasos itd.
Pre par godina su ga zvali iz vojnog odseka zbog prebivalista ili cega vec, uglavnom on za to nije znao, te se nije odazvao i neki genije je raspisao poternicu za njim.
U petak je doleteo u BG i na aerodromu ga skembaju i pravac zatvor. Tek juce ga puste, jer valjda za vikend ne rade sudije, sta li.
Sudija cim ga je video i video njegov pasos izvinio mu se i OBJASNIO MU PRAVNI LEK tj. kako da tuzi drzavu
:D
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)16.06.2009. u 13:29 - pre 180 meseci
Citat:
Skon:

da li je moguce "zamrznuti" civilno sluzenje?
da li je moguce prebaciti se u neku drugu ustanovu? (sad kada su mi ostala 2.5 meseca)
da li redovno odstustvo mogu da uzmem kad hocu?
da li mogu da odsustvo uzmem na 1 dan?
da li uopste smem da radim smenu od 12h (bez mog odobrenja)?
da li smem da radim nocnu smenu (bez mog odobrenja)?

uf da li smem da sam bez pratnje tehnicara/sestre/doktora da prenosim pacijenta? sestra mi tvrdi da smem... meni je to apsurdno... sta ako pozli pacijentu!?

lol kome uopste zvanicno mogu da se obratim na ovakva pitanja? ovde gde sam trenutno po njima "sve moze" (ako njima odgovara) :D


btw... vidim da nisam jedini koji ne prima platu...
da li ista mogu da uradim po tom pitanju? u principu... nisam hteo da se cimam sa tim... ali posto su mi ovo lepo napakovali...
inace zadnjih n generacija u ovoj ustanovi nije dobilo platu uopste... (tj nisam siguran da je iko ikad i dobio)


putni troskovi kako se regulisu? jedan vojnik (iz mesta udaljenog 35km je) placa 8.500din mesecnu (i posto radi 12h, mora bar jednom tu da jede)... sta bi bilo da nema to da plati?


sta mi vi savetujete da radim?


Odsustvo obično ide u dogovoru sa načelnikom ustanove, odnosno sa osobom u ustanovi koja je "zadužena" za vas, ne može se uzeti (zvanično) na 1 dan koliko znam, ali možeš se verovatno nešto s njima dogovoriti. Za sve ostalo najbolje da pitaš u svom vojnom odseku... ti imaš pravo da odbiješ određene zadatke koji ti daju, ali opet najbolje da pitaš vojni odsek oko toga. Isto i za platu, jeste da više nije u nadležnosti odseka, ali možda mogu da ti kažu šta možeš da radiš.
 
Odgovor na temu

misko81
Niš

Član broj: 138317
Poruke: 96
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)16.06.2009. u 16:10 - pre 180 meseci
@Skon:

1. nije moguce "zamrznuti", mozes samo da iskoristis to odsustvo koje imas.
2. mozda je moguce uz neke veoma opravdane razloge, ali mi premestanje u drugu ustanovu u tvom slucaju vise lici na naucnu fantastiku.
3. trebalo bi da mozes da uzmes redovno kad god tebi odgovara (ali u punoj duzini, svih 15 dana).
Mislim da ne bi smeli da te teraju da radis nocnu smenu, kao ni 12h neprekidno, ali bi za to morao da se informises u VO.

E sad, u vezi plate, to se resava na jedan kulturan nacin, a to je slanje anonimne prijave Ministarstvu odbrane. Tako je i u niskim ustanovama bilo sasvim normalno da vojnici ne primaju ni platu ni nadoknadu putnih troskova, a onda je usledilo nekoliko (a mozda i mnogo vise) pisanih prijava za to, i da vidis kako su se stvari ubrzo sredile, ustanove su morale da pocnu da isplacuju sve nadoknade vojnicima, a Vojska je raskinula ugovore sa onima koje su to odbile da urade. Klinicki Centar je morao da isplati ~2 miliona dinara vojnicima zbog toga, a zatom je raskinut ugovor izmedlju njih i Vojske.

Nemojte da dozvoljavate da vas gaze kako im padne na pamet.

[Ovu poruku je menjao misko81 dana 16.06.2009. u 18:53 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao misko81 dana 16.06.2009. u 18:53 GMT+1]
Live long and prosper.
 
Odgovor na temu

operic
Beograd

Član broj: 2901
Poruke: 261
195.178.47.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)19.06.2009. u 15:07 - pre 180 meseci
Ljudi,

zna li neko u kojim ustanovama mogu da sluzim civilnu, ali u neko normalno radno vreme, tj. do nekih 17-18h popodne?
Ne bih voleo da mi zapadne neka nocna smena ili smena u trajanju od 12h...

Takodje, ako se prijavim za civilno u septembru, da li u avgustu mogu da odem na odmor van zemlje? Kako oni mogu da budu sigurni da cu se vratiti do septembra?


hvala unapred
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)19.06.2009. u 15:52 - pre 180 meseci
Naravno da možeš ići van zemlje ako ne služiš vojsku. Možeš i ako je služiš, ali nebitno :)
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
93.87.213.*

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)19.06.2009. u 20:31 - pre 180 meseci
Meni rekose da bi spisak ustanova trebao da bude na sajtu ministarstva odbrane ali ja ga ne nadjoh ...

Ovde ima neki ali ne znam koliko je azuran -> http://www.ccmr-bg.org/upload/...ak_ustanova_za_civilno_slu.pdf
 
Odgovor na temu

operic
Beograd

Član broj: 2901
Poruke: 261
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.06.2009. u 00:15 - pre 180 meseci
evo spiska sa sajta vojske srbije:
http://www.vs.rs/content/attac...SENJE_kon_civilno_sluzenje.pdf

e sad jos kad bih znao koje ustanove imaju radno vreme (za vojnike) do nekih 17-18h ... :)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.06.2009. u 11:06 - pre 180 meseci
Otprilike sve one organizacije koje imaju standardno radno vreme i koje se posle posle toga zaključavaju - tu vojska ide kući kad i svi ostali. Npr. Crveni Krst, Udruženja (slepih i slabovidih i sl.). itd.
 
Odgovor na temu

misko81
Niš

Član broj: 138317
Poruke: 96
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.06.2009. u 13:14 - pre 180 meseci
Ovo je aktuelan spisak sa sajta Ministarstva odbrane:

http://www.mod.gov.rs/lat/doku...20kon%20civilno%20sluzenje.pdf
Live long and prosper.
 
Odgovor na temu

Boobec
admin
Beograd

Član broj: 70217
Poruke: 124
*.kbcnet.co.yu.



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.06.2009. u 22:19 - pre 180 meseci
Citat:
operic: evo spiska sa sajta vojske srbije:
http://www.vs.rs/content/attac...SENJE_kon_civilno_sluzenje.pdf

e sad jos kad bih znao koje ustanove imaju radno vreme (za vojnike) do nekih 17-18h ... :)


Druze, kad dobijes ustanovu u koju treba da se javis, dobices i nadleznog za tebe u toj ustanovi, prvi dan kada ti saopsti koje ti je radno vreme ti mu reci da bi ti zbog obaveza itd. odgovarala neka druga smena...Ako ni po koju cenu ne zeli da ti izadje u susret trazi premestaj u drugu radnu jedinicu u istoj ustanovi pa se tamo dogovori sa sefom...
Ja sam uspeo da se dogovorim, a i imam dosta drugara sa istim slucajem.

pozz
 
Odgovor na temu

chaslav82

Član broj: 223745
93.86.139.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.06.2009. u 10:53 - pre 180 meseci


sluzio li je neko civilno i u isto vreme ostao u radnom odnosu na kvarno?? cuo sam da su neki tako radili, zna li neko ista o tome??? hitno mi je hvala ...
 
Odgovor na temu

Boobec
admin
Beograd

Član broj: 70217
Poruke: 124
*.scbeograd.org.



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.06.2009. u 12:22 - pre 180 meseci
Citat:
chaslav82: sluzio li je neko civilno i u isto vreme ostao u radnom odnosu na kvarno?? cuo sam da su neki tako radili, zna li neko ista o tome??? hitno mi je hvala ...


Ma nema tu "na kvarno" ako ce tebi tvoj poslodavac da tolerise izostanke sa posla zbog vojske i da ti placa sto ne radis vec ides u vojsku onda super :))
Ne znam dal je po zakonu ali i nadredjeni u civilnoj znaju kakva je situacija u zemlji i svetu, pa moras od neceg da zivis, krenuo si u civilnu jer "moras" da budes kuci: zbog dece, zene, babe, a u isto vreme da radis i izdrzavas porodicu.
Vojska se odradjuje, a to sta cu ja da radim u slobodno vreme ne verujem da nekog zanima
pozz
 
Odgovor na temu

chaslav82

Član broj: 223745
77.46.170.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.06.2009. u 15:30 - pre 180 meseci
Ne znam da li si razumeo...
koliko ja znam ne mozes ostati u radnom odnosu ako si u vojsci bilo kako...
ja sam mislio da krenem u sept u vojsku ali da ostanem da radim tamo gde sad radim normalno da ne pricam da sam krenuo sa vojskom i obrnuto pa me interesuje proveravaju li oni to nekako i da li je to izvodljivo ???
 
Odgovor na temu

Skon

Član broj: 225612
93.87.170.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.06.2009. u 17:32 - pre 180 meseci
Citat:

Ne znam da li si razumeo...
koliko ja znam ne mozes ostati u radnom odnosu ako si u vojsci bilo kako...
ja sam mislio da krenem u sept u vojsku ali da ostanem da radim tamo gde sad radim normalno da ne pricam da sam krenuo sa vojskom i obrnuto pa me interesuje proveravaju li oni to nekako i da li je to izvodljivo ???


Mozes ako nisi prijavljen...
U principu, mozes i ako si prijavljen, ali kad ti na kraju budu racunali za penziju koliko si radio, nece ti racunati to vreme za koje si bio u vojsci

Citat:
Druze, kad dobijes ustanovu u koju treba da se javis, dobices i nadleznog za tebe u toj ustanovi, prvi dan kada ti saopsti koje ti je radno vreme ti mu reci da bi ti zbog obaveza itd. odgovarala neka druga smena...Ako ni po koju cenu ne zeli da ti izadje u susret trazi premestaj u drugu radnu jedinicu u istoj ustanovi pa se tamo dogovori sa sefom...
Ja sam uspeo da se dogovorim, a i imam dosta drugara sa istim slucajem.


Zavisi iskljucivo od njih... Tj koliko su bezobrazni...
Vecina je normalna... ali imas onih koji se izivljavalju... A imaju po zakonu prava, da te prebace kad hoce gde hoce...

Citat:
Takodje, ako se prijavim za civilno u septembru, da li u avgustu mogu da odem na odmor van zemlje? Kako oni mogu da budu sigurni da cu se vratiti do septembra?

Mozes ici van zemlje... Ali mislim da ti treba oko mesec dana za papirologiju. Takodje, ne znam da li mozes odmah uzeti redovno odsustvo.

Citat:
Ne znam dal je po zakonu ali i nadredjeni u civilnoj znaju kakva je situacija u zemlji i svetu, pa moras od neceg da zivis, krenuo si u civilnu jer "moras" da budes kuci: zbog dece, zene, babe, a u isto vreme da radis i izdrzavas porodicu.

Da... pravno mogu da ti odloze na godinu dana, jer ces do tada resiti "sve" probleme...
Opet... ako naletis na nekog normalnog... mozes bolje da prodjes...
 
Odgovor na temu

chaslav82

Član broj: 223745
79.101.184.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.06.2009. u 18:37 - pre 180 meseci
Samo mi je bitno da mogu da ostanem u stalnom radnom odnosu zato sto radim u drzavnoj firmi, a sto se tice nadredjenog u ustanovi gde treba da sluzim civilno sve je dogovoreno... samo me brine kako mogu da provale da sam i dalje u stalnom radnom odnosu ovi iz vojnog odseka i da li oni to proveravaju, ostalo sam sredio... Hvala
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.06.2009. u 19:15 - pre 180 meseci
Mislim da ću te razočarati, proverićeš već sam, ali ne možeš ostati zvanično u radnom odnosu dok si na odsluženju.
Razmišljam na glas.. Provalili bi te možda u socijalnom, gde bi te vojska prijavila, a ispostavilo bi se da nisi odjavljen iz firme. Tim pre što je državna.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

chaslav82

Član broj: 223745
93.87.231.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.06.2009. u 20:12 - pre 180 meseci
Hvala na misljenju.. i ja sam razmisljao u tom pravcu da bi me tako provalili, ako neko zna vise o tome neka javi , ja cu se raspitivati jos pa javljam ako nesto saznam jos ... HVALA
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 814690 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.