Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 813170 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.06.2009. u 21:00 - pre 180 meseci
Znam par poznanika koji su radili (ali kod privatnika) i bili u vojsci i niko im nije pravio problem. Ali zvanično to nije dozvoljeno. Mada čisto sumnjam da je neko toliko ažuran da proverava i upoređuje.
 
Odgovor na temu

chaslav82

Član broj: 223745
212.200.218.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)24.06.2009. u 09:23 - pre 180 meseci
I bili su u radnom odnosu ili su radili na crno?? samo da saznam da li vrse proveru ako ne, puska .. ekstra.. ne bi da ostanem bez plate sada :(((((((((((((((
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289
Via: [es] mailing liste

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)24.06.2009. u 15:43 - pre 180 meseci
Pa na crno, naravno. Na služenje gledaj kao na novi (neplaćeni)
posao, samim tim ne možeš istovremeno raditi još negde.

Mislim da ne rade oni proveru zbog provere, nego možda tvoje papire
posalju u Socijalno, u kome će videti da nisi odjavljen u prethodnoj
firmi. U tvom slučaju je najveći problem to što si u državnoj
firmi, gde njih obično ne tangira to što moraš u vojsku.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

walshie

Član broj: 125086
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.06.2009. u 11:20 - pre 180 meseci
Proglasili su me "ograniceno sposobnim" za vojsku sto u sonovi znaci da sam sposoban. Izabrao sam civilno sluzenje od septembra pa me zanima dali je moguce da ja pronadjem posao u nekoj instituciji koji mi odgovara da sluzim civilnu tamo? Bavim se dugo grafickim dizajnom i radio bih sve sto se tice toga ili slicnog (kompjuteri itd). Znam da je lista kulturnih ustanova najmanja (u srbiji naravno) i da je oko njih guzva ali dali mogu nekako da uradim nesto, javim se nekom ili pripremim neki korak da osiguram sebi poziciju.

Kakva su vam generalno iskustva sa civilnom i kolike su sanse da vam daju posao koji je u struci ili makar blizak?

Ja cu se svakako pozvati na nalaz lekara da sam ograniceno sposoban i da necu da radim fizikaliju. Takodje, kolike su sanse za vezu? Da nadjem sebi posao negde i da im javim da bih radio tamo?

Sutra idem u VMC da sredim ovo pa mi dajte neke savete kako da se postavim. Sve od informacija ce mi biti korisno.


Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.06.2009. u 11:28 - pre 180 meseci
Citat:
walshie
Kakva su vam generalno iskustva sa civilnom i kolike su sanse da vam daju posao koji je u struci ili makar blizak?

Ja cu se svakako pozvati na nalaz lekara da sam ograniceno sposoban i da necu da radim fizikaliju. Takodje, kolike su sanse za vezu? Da nadjem sebi posao negde i da im javim da bih radio tamo?

Sutra idem u VMC da sredim ovo pa mi dajte neke savete kako da se postavim. Sve od informacija ce mi biti korisno.


Hvala unapred


Sve zavisi, ali se ne bih puno uzdao u to. Ja sam bio u C. Krstu što se može reći da je "blisko" pošto sam završio društveni fakultet. Ali radiš svašta, od fotokopiranja, lepljenja plakata, čukanja izveštaja, raspodele pomoći do skupljanja priloga, kuvanja kafe, spremanja i sređivanja, organizovanja raznih redovnih aktivnosti... šta god ti kažu.
 
Odgovor na temu

Altom

Član broj: 226571
93.87.136.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.06.2009. u 23:17 - pre 180 meseci
Ovako podneo sam zahtev za civilnu vojsku pre nekih godinu dana i dobio da sluzim civilno.Medjutim sada sam dobio krivicnu prijavu zbog neke manje tuce el mogu sad oni da mi ukinu civilnu i da me posalju u redovno posto sam dobio prijavu,molim za odgovor,hvala.
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
93.87.203.*



+23 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.06.2009. u 00:36 - pre 180 meseci
Brzo pitanje: Gde videti listu ustanova u kojima moze da se sluzi civilno u Novom Sadu?

(pitao u oDsEKu - kazu na sajtu ministarstva odbrane; kad ja tamo a ono medjutim)
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.beobug.com.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.06.2009. u 01:45 - pre 180 meseci
http://www.elitemadzone.org/p2310910
 
Odgovor na temu

Boobec
admin
Beograd

Član broj: 70217
Poruke: 124
*.scbeograd.org.



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.06.2009. u 06:39 - pre 180 meseci
Citat:
Altom: Ovako podneo sam zahtev za civilnu vojsku pre nekih godinu dana i dobio da sluzim civilno.Medjutim sada sam dobio krivicnu prijavu zbog neke manje tuce el mogu sad oni da mi ukinu civilnu i da me posalju u redovno posto sam dobio prijavu,molim za odgovor,hvala.


Kad sam ja podnosio zahtev za civilno, brka u vojnom odseku kaze da izmedju ostalog treba da donesem i potvrdu iz suda da nisam osudjivan, da se ne vodi postupak i tako to...s tim sto mi je dodao usput da iako donesem oni ce u svakom slucaju proveriti telefonom, tako da i ne moras da donosis...

Sad ako je tebi ta procedura vec obavljena ne verujem da ces imati nekih problema

pozz
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
91.148.65.*



+17 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.07.2009. u 15:05 - pre 180 meseci
Citat:
Boobec: Kad sam ja podnosio zahtev za civilno, brka u vojnom odseku kaze da izmedju ostalog treba da donesem i potvrdu iz suda da nisam osudjivan, da se ne vodi postupak i tako to...s tim sto mi je dodao usput da iako donesem oni ce u svakom slucaju proveriti telefonom, tako da i ne moras da donosis...

Sad ako je tebi ta procedura vec obavljena ne verujem da ces imati nekih problema

pozz


Meni je chika u vojnom odseku ispricao primer nekih likova, koji su podneli sve papire, i onda to vece valjda opljackali neku prodavnicu na Ubu, tako nesto, i na kraju su zavrsili valjda i u zatvoru i bez civilne. ;)


Elem, ono sto mene zanima - da li moze drzavna ustanova da trazi nekog odredjenog vojnika iz neke odredjene vojne poste?
Jedan lik sto radi u vojsci mi rece da moze, ali nije bas bio siguran, pa ja dodjoh ovde da pitam ovde za vasa iskustva.

Znaci, npr. eto Crveni Krst posalje zahtev da im treba 10 vojnika, i da kazu da jedan od tih bude Pera Peric, JMBG: xxxxxxxxxxxxx.. ?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.07.2009. u 16:15 - pre 180 meseci
I ja mislim da može, mada ne znam da li je to standardna praksa.
 
Odgovor na temu

irule

Član broj: 139819
Poruke: 81
87.250.56.*



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.07.2009. u 16:49 - pre 180 meseci
Ja sam hteo prosle godine da uradim nesto slicno ali su mi u vojnom odseku Cukarica rekli da ne moze.
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
91.148.65.*



+17 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.07.2009. u 19:42 - pre 180 meseci
Otprilike ste mi rekli ono sto sam vec znao. :)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.07.2009. u 19:57 - pre 180 meseci
Uglavnom, ako poznaješ nekog u C. Krstu i ako ga zamoliš da te "odabere" mislim da VO neće imati ništa protiv. Uz ogradu da ipak može i da ne uspe.
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
91.148.65.*



+17 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.07.2009. u 20:13 - pre 180 meseci
A ja bas nekako kontam da mogu da se zainate kad vide da traze bas mene, u fazonu 'vidi ga ovaj, nasho vezu pa oce da se provuce' i ona me namerno sutnu na nesto najgore. :)
 
Odgovor na temu

Lord Marshal

Član broj: 174982
Poruke: 20
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.07.2009. u 23:00 - pre 180 meseci
Ne mogu da iz civilne ustanove traze odredjenog regruta. Samo ako znas nekog u V.O. tako mozes da dobijes odredjenu ustanovu. Ja idem iduce nedelje da vidim kako ide procedura jer u septembru treba da sluzim.
 
Odgovor na temu

milanbergh

Član broj: 167394
Poruke: 31
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.07.2009. u 00:38 - pre 179 meseci
Pozdrav.
Dobijao sam 3 puta pozive za lekarski pregled, međutim nisam otišao nijednom. Interesuje me kakva je procedura, da li mogu da mi direktno pošalju pandure na vrata ili vojnu policiju, ili prvo dobijam sudski poziv? Koliko puta šalju pozive za lekarski pre nego što tuže i kakva je praksa sa tim tužbama, da li se podnose? Živim u N. Sadu.

Čuo sam takođe da ako se ne odazivate pozivu da policija direktno može da vas uhapsi i preda vojnoj policiji, i da vas ekspresno pošalju na služenje roka (i kao to obično bude negde na administrativnoj liniji sa Kosovom, čuda božja...), što meni zvuči totalno neverovatno i glupo, ali ništa me u Srbiji ne bi iznenadilo, pa rekoh da pitam.
 
Odgovor na temu

Lord Marshal

Član broj: 174982
Poruke: 20
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.07.2009. u 12:46 - pre 179 meseci
@milanbergh

U zonu kopnene bezbednosti se ne salju regruti. Inace niko te ne moze odmah poslati na neki polozaj dok ne prodjes osnovnu obuku. Ali ako si bio nevaljao dobices neku zajebanu kasarnu gde ces nauciti sve nacine sredjivanja trave i korova.
Sto se tice hapsenja tu ti nista ne mogu reci.

Nego ja imam jedno pitanje.

Znam da se faks moze zamrznuti ako se ide u vojsku. Mene interesuje da li je zamrzavanje isto za regularno sluzenje i civilno sluzenje tj. da li je 9 meseci i ako sluzim vojno (6meseci). To bi mi dosta odgovaralo jel bih onda isao regularno pa taman mi ostane 3 dodatna meseca da polazem ispite a da ne trosim apsolventski staz (posto sam tek postao apsolvent).

Ako je 6 meseci za obicnu vojsku onda cu ici civilku jer zadnja tri meseca cu gledati da iskoristim da izlazim na ispite sto vise (ako dobijem zemunsku bolnicu a velika je sansa da cu je dobiti jer sve koje znam su sluzili tamo). bolnica mi je na dva minuta peske od faksa.
 
Odgovor na temu

incognito
Beograd

Član broj: 12270
Poruke: 115
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.07.2009. u 13:24 - pre 179 meseci
Vojska nije podnela nijednu novu prijavu u protekle 2 godine (tako mi kazu insajderi, ako su lagali mene...) tako da nemas sta da se sekiras. Ja ih ignorisem vec nekih 5 godina, sad vec pregazio i 27-u, i jos nikakvih problema nisam imao. Treba ovih dana da obnovim pasos i LK pa cu videti da l' se nesto izmenilo u proteklim mesecima. Inace, ne mogu ekspresno nigde da te posalju, najgore sto moze da ti se desi je da te privedu kod sudije za prekrsaje gde kazes `izvini ciko, ziveo sam na drugoj adresi nisu mi stizali pozivi, bla bla truc`, platis neku smesnu kaznu i onda cekas sledecu prijavu. Vojska i vojna policija s tim nemaju nikakve veze i policija nema pravo da te odvede igde do kod civilnog sudije (a svi su danas civilni jer vojni sud vise ne postoji).

Te price o slanju `pod okriljem noci` na administrativnu granicu i slicni nonsensi su carsijske petparacke price, ne nasedaj na te gluposti... Recept je prost - ignorisi vojsku, i uzivaj; iznenadio bi se koliko hiljada ljudi to zapravo radi (zato vojska vec godinama ne iznosi podatke o odzivu - upuceni kazu da ce ovim trendom uskoro da padne ispod 50%).
 
Odgovor na temu

pringles80
sysadmin
NBG

Član broj: 67842
Poruke: 124



+5 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.07.2009. u 16:57 - pre 179 meseci
@incognito

I ja vec duze ignorisem ali kad si pomenuo pasos i LK evo da ti ispricam sta se meni skoro desilo u vezi toga. 2007. god dosli panduri na vrata da me traze, verovatno za vojsku i ja sam bio u inostranstvu i tako im kazu. Posle toga vise nisu dolazili, ali preporuceni pozivi jos uvek stizu za svaki rok, naravno niko ne potpisuje niti prima ta cuda.

Pre par nedelja odem ja da izvadim novi pasos i LK i posle onog cekanja od 4am stigne na mene red i devojka ukuca JMBG u komp i CRVC, ne moze ni pasos ni LK, stoji da vam je "Fiktivna Adresa" i taj datum iz 2007. kad su bili panduri. Dzabe sam cekao. Isao sam u MUP (Novi Beograd je u pitanju) i pitao pa kako toga da se resim, tamo sefica odseka ili sta je vec mi je stvarno mnogo pomogla i bila ljubazna, napisao sam neku izjavu da se ja u stvari nalazim na toj adresi odavno i da ko zna ko je rekao da sam u inostranstvu, odneo izjavu i kopiju LK i drzavljanstva i ona na licu mesta u kompu skinula tu fiktivnu i posle sam opusteno isao da predam dokumenta za LK i pasos.

Naravno, izmedju 2007 i danas sam putovao preko aerodroma i preko kopnenih granica, legitimisali me na ulici, vadio sam vozacku dozvolu i drzavljanstvo/krstenicu i niko zivi mi nije rekao da tu stoji da mi je adresa fiktivna dok nisam otisao da vadim LK/pasos... glupost.

Ne mora da znaci da ce se tebi ili drugima ovo desiti, ali eto mog iskustva sa ignorisanjem vojske i vadjenjem nove LK/pasos.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 813170 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.