Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 814901 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikola985

Član broj: 206065
Poruke: 131
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.06.2010. u 20:01 - pre 169 meseci
mene zanima,ako iko zna, da li se upisom specijalizacije odlaze vojna obaveza? od prijatelja koji radi kao regferent u vj u mom gradu saznao sam da specijalizacija nije vid redovnog skolovanja i da se time ne dobija pravo za odlaganje vojne obaveze! da li je to tacno?
 
Odgovor na temu

MilanTarot

Član broj: 241174
Poruke: 321
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.06.2010. u 20:13 - pre 169 meseci
zasto mislis da ti ovde neko moze dati tacniju infrmaciju od referenta (wtf is that???) prijatelj???
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.06.2010. u 22:34 - pre 169 meseci
Postdiplomske odlažu, za specijalizaciju već nisam ništa čuo. Mada kao što reče prethodni post, ako su ti to rekli u VO, onda teško da ti neko ovde može bolje od toga reći, jedino da zoveš nadležno ministarstvo
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.06.2010. u 20:09 - pre 169 meseci
@nikola985: Ignorisi vojnu obavezu. Decembarskoj klasi su "skratili" na 4 meseca, verovatno ce i martovskoj, junskoj je vec receno da ce biti 4 meseca, a za septembarsku se jos ne zna (verovatno ce biti, mada mozda i ne). Decembarska vec jako, jako tesko.
 
Odgovor na temu

nikola985

Član broj: 206065
Poruke: 131
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)06.06.2010. u 02:18 - pre 169 meseci
kao sto rekoh on je samo referent u vo a i iz predhodnih losijih iskustava oko postavljanja takvih pitanja licima iz vo cuvao sam se da ne budem bas direktan (iz pristojnosti), jer su po tom pitanju skoro svi iz vo teski na odg.

situacija je sledeca, pa molim da mi pomognete:
do 2008 vojsku sam odlagao potvrdama sa fakulteta.
2008 sam diplomirao i u decembru 2008god mi je stigao poziv za vojsku (mart2009)

zahtevao sam lekarski pregled jer se zdr.stanje nakon poslednje lekarske kontrole promenilo
uz zahtev sam prilozio i validnu zdr.dokumentaciju (kardio)
posle testiranja, malo glume (psiha,neuracunljiv,psihijat i t.d.) odlozeno mi je na godinu dana

u februaru 2010god dobio sam poziv za uput u vo (martovska klasa)
opet ista prica,trazio pregled,javio se uredno i od oko 40tak momaka nama setorici kazu da se javimo 7.5.2010 radi dopunskih testova i odluke komisije - nisam se javio a pritom zadrzao kompletnu vojnu zdravstvenu knjizicu u kome od regrutovanja pa do danas sve pise, zbog cega sam odlagao, misljenje lekara i t.d.

od oktobra planiram upisati spec.pa sam mislio tako da izblegnem, ali ako spec. ne pomaze, sta mislite sta je najbolje ciniti, kulirati, ili otici u vo, kazati da sam bio sprecen da se javim tada (to je bila martovska klasa) a junska je takodje prosla, pa da eventualno sacekam septembar...i jos tad odigrati na kartu nisam tu, trazim lek.kontolu i t.d.
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)06.06.2010. u 02:38 - pre 169 meseci
Iskuliraj. Mislim da je to očigledan savet na poslednjih par strana teme.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)06.06.2010. u 12:01 - pre 169 meseci
Ljudi, morate da shvatite da vam ovde niko ne može dati direktan odgovor šta da radite, niti šta će se tačno desiti ako nešto uradite ili ne uradite, iz prostog razloga što je svako slučaj za sebe. Takođe, ako bi vam neko direktno rekao da se ne odazivate na pozive, to bilo kršenje zakona, pa samim tim i kršenje pravila ovog foruma, jer hteli mi to ili ne, služenje vojske je još uvek zakonska obaveza.

E sad, kad smo to raščistili, da pređemo malo na konkretna iskustva. Ja lično poznajem barem 20 ljudi koji su rešili da izbegavaju vojsku i gotovo da nisam čuo istu priču. Jedan je kulirao, pa su i prestali da ga zovu (evo već 5 godina nije primio poziv) i nikom ništa. Drugog su privodili 2 puta (obična regularna polcija, ne vojna) u vojni odsek, on tamo zatraži dodatne preglede, na tim pregledima malo kuka, te nije spreman, te ovo-ono i odlože mu na godinu dana, pa opet kulira i sve tako. To je sve bilo pre par godina i evo poslednje 2-3 godine ga niko nije cimao, niti privodio. Treći mi je pričao da se redovno odaziva na pozive, ali tamo u vojnom odseku samo kaže da mu ne može u vojsku trenutno, odnese neke papire da je zaposlen, da ima bolesnog člana porodice, da izdržava četvoro ljudi (što sve i jeste tačno) i oni mu odlože svaki put. Četvrti se nikada nije odazivao na pozive, tj. zna poštara, pa ga samo zamoli da kaže da ga nije našao kući i nikada mu nisu dolazili plavci, niti se ko raspitivao za njega. Peti je jednom priveden od strane policije u VO, tamo rekao da hoće na civilnu, oni mu rekli da napiše molbu, izvadi papire da nije osuđivan i šta već treba, ode u policijsku stanicu da mu skinu poternicu i da dođe za par dana kada sve to završi i on izašao i više se nikada nije vratio u VO :) Samo je otišao do policijske stanice da mu skinu tu poternicu, što su ovi i uradili i eto i on kulira već dobrih 4-5 godina. Šesti više ne živi na adresi koja mu je upisana u VO i nema pojma ni da li mu uopšte stižu pozivi i isto nikakvih problema nije imao, a išao je i u inostranstvo nekoliko puta u poslednje 2 godine. I tako, svako ima neku svoju priču. Ono što je zajedničko i što su činjenice... niko od njih nije privođen u VO u poslednje 2 godine, a kamoli da je neko od njih završio na sudu ili ne daj Bože prisilno u kasarni ili tako nešto. Pored toga, dobrom delu njih uopšte nije stizao nikakav poziv u poslednjih godinu dana.

Dakle, sudeći po iskustvima tih ljudi, vojska je sve labavija što se toga tiče, a u prilog tome govori i činjenica da se pasoš danas bez problema vadi na 10 godina bez obzira na starost (ranije je recimo bilo da ko nije služio vojsku, može da dobije na 5 godina i to samo ako je mlađi od 30 godina, kako ne bi prebacio 35-tu i mogućnost da izbegne služenje odlaskom u inostranstvo) i bez ikakve potvrde od strane vojske, zatim amnestije onih koji su izbegavali vojnu obavezu i slično. Tako da, kada se sabere 2 i 2, možda najbolje rešenje ti je da kuliraš i ne odazivaš se ni na šta. Ako baš dođu da te privedu (za šta je šansa mala do nikakva), 99% te neće privoditi u stanicu ili podizati optužnicu (to se nikome ne isplati, pogotovo što je vojska definitivno pred ukidanjem, a sudovi su pretrpani i pitanje kada bi došao na red), već će te odvesti u VO. Tamo se lepo pozoveš na istoriju bolesti koju imaš, tražiš ponovne lekarske preglede, oni ti zakažu datum, ti taj dan budeš "bolestan" i ne možeš da odeš, pa čekaš sledeći poziv i kuliraš i sve tako. E sad, niko ovde ne može da ti garantuje da ćeš zaista proći isto kao ovi gorepomenuti, tako da ćeš odluku o tome šta ćeš uraditi, morati sam da doneseš.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

nikola985

Član broj: 206065
Poruke: 131
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)06.06.2010. u 17:10 - pre 169 meseci
da, nisam se moyda najbolje izrazio, meni je potrebno samo vase misljenje na osnovu kojeg cu sam da donesem zakljucak sta ciniti. svakako ste mi razresili sumnju oko rigoroznosti vojske po tom pitanju. hvala vam pa se javljam kad i ako bude bilo nesto.poz
 
Odgovor na temu

dusanissimus

Član broj: 48542
Poruke: 478
109.106.237.*



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.06.2010. u 12:23 - pre 169 meseci
da ponovimo....
Citat:
Odlaganje, prekid i oslobađanje od obaveze služenja vojnog roka
Član 39.
Služenje vojnog roka se odlaže regrutu:
1) koji u skladu sa zakonom kojim se uređuje zaštita članova porodice lica
na obaveznoj vojnoj službi stekne svojstvo hranioca porodice (dok te
okolnosti traju);
2) članu domaćinstva, ako se drugi član tog domaćinstva već nalazi na
služenju vojnog roka (dok taj član ne odsluži vojni rok);
3) ako bi usled smrti ili teške bolesti u porodici ( supružnik, deca rođena u
braku, vanbračnoj zajednici, usvojena ili uzeta na izdržavanje, i srodnici u
pravoj liniji pod uslovom da žive u zajedničkom domaćinstvu), ili usled
elementarne nepogode porodica regruta bila dovedena u težak
materijalni položaj njegovim upućivanjem na služenje vojnog roka (dok ti
razlozi postoje);
4) koji je zasnovao radni odnos u svojstvu pripravnika (do završetka
pripravničkog staža);
5) koji je primljen u radni odnos na neodređeno vreme, a zbog upućivanja
na služenje vojnog roka ne bi bio u mogućnosti da se javi na rad u vreme
koje mu je određeno, kao i regrutu koji je u radnom odnosu na određeno
vreme, a ima dokaz da će posle isteka određenog vremena biti primljen u
radni odnos na neodređeno vreme, a najduže do godinu dana;
6) koji u porodičnom domaćinstvu nema drugog člana sposobnog za
privređivanje, a neophodno je da obavi neodložne poljoprivredne radove;
7) koji se iz inostranstva vratio u zemlju radi služenja vojnog roka, a nije u
mogućnosti da porodicu zbrine do dana upućivanja u Vojsku Srbije.
Regrut iz stava 1. ovog člana podnosi zahtev teritorijalnom organu kod kojeg
se vodi u evidenciji u roku od osam dana od dana prijema poziva za upućivanje na
služenje vojnog roka. Regrut koji boravi u inostranstvu zahtev teritorijalnom organu
može dostaviti i preko diplomatsko - konzularnog predstavništva Republike Srbije.
Regrutu iz stava 1. ovog člana služenje vojnog roka odlaže se najkasnije do
kraja septembra kalendarske godine u kojoj navršava 27 godina.
Član 40.
Po zahtevu nadležnog ministarstva služenje vojnog roka odlaže se regrutu:
1) naučnom radniku istraživaču, koji radi na naučnoistraživačkim i razvojnim
projektima od posebnog značaja za Republiku Srbiju;
2) vrhunskom sportisti i članu reprezentacije Republike Srbije, zbog učešća
na svetskim i evropskim takmičenjima i olimpijskim igrama;
3) umetniku radi učešća na manifestacijama od značaja za Republiku
Srbiju.
Služenje vojnog roka odlaže se regrutu iz stava 1. ovog člana do godinu
dana, a najkasnije do kraja septembra kalendarske godine u kojoj navršava 27
godina.
Zahtev iz stava 1. ovog člana podnosi se Ministarstvu odbrane u roku od 15
dana od dana prijema poziva.
 
Odgovor na temu

dragan_83

Član broj: 193624
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.06.2010. u 10:48 - pre 169 meseci
Upravo sam bio u vojnom odseku. Kazu moram u septembru u vojsku i da je bolje da idem u redovnu, zato sto ce biti skracenja. Junskoj klasi su vec rekli da ce ici samo cetiri meseca. Septembarska verovatno i manje. Decembarska mozda nece ni biti pozivana. Za civilnu nista ne kazu da li se skracenje i na njih odnosi, mada kada se ukine vojna obaveza onda svi se oslobadjaju.

I jos jedna informacija (tako kaze zena koja radi u odseku) ako se prijavi dovoljan broj za profesionalce onda ce verovatno do kraja godine biti dosta stvari jasnije.
 
Odgovor na temu

misko81
Niš

Član broj: 138317
Poruke: 96
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.06.2010. u 11:24 - pre 169 meseci
Zasto bi isao u redovnu ako ce se ukidati? Odes lepo u civilnu i izadjes krajem godine, jer ce se i ona automatski ukinuti kad i redovna, pod uslovom da zaista dodje do profesionalizacije, u sta itekako sumnjam. Uvek mogu da kazu kako se nije prijavilo dovoljno profesionalaca, i onda "jbg, imali smo dobru volju, hteli smo da ukinemo obavezno sluzenje, ali na zalost ne mozemo, pa robija ostaje i naredne godine".
Live long and prosper.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.06.2010. u 12:25 - pre 169 meseci
Jesu li negde rekli da će se civilna automatski ukinuti kad i redovna? Ja se ne sećam. Nešto nisam ubeđen da će se država tako lako odreći besplatnog rada.
 
Odgovor na temu

misko81
Niš

Član broj: 138317
Poruke: 96
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.06.2010. u 12:57 - pre 169 meseci
Pa civilna je uvedena kao alternativa redovnoj, pa prema tome nije jasno kako bi moglo da se ukine redovno, a da ostane civilno sluzenje. Ne postoji trenutno nikakav zakonski osnov da se desi tako nesto, o logici da i ne pricam. Znaci, po svemu sto danas vazi (ako uopste vazi), civilna bi MORALA da se ukine zajedno sa redovnom, bez ikakve rasprave o tome.
Jedino ako bi se doneo neki novi zakon po kome bi ostala obavezna civilna, ali mislim da su sanse za tako nesto veoma male. Opet, ovde je SVE moguce.
Live long and prosper.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.06.2010. u 13:02 - pre 169 meseci
Citat:
misko81: Opet, ovde je SVE moguce.


Na to mislim.
 
Odgovor na temu

dragan_83

Član broj: 193624
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.06.2010. u 13:49 - pre 169 meseci
Ostaje nam samo da cekamo.

Interesuje me da li ima jos nekog ko je 83 godiste a da su mu rekli da mora u septembru u vojsku, da ne moze vise da odlaze tj. doterao je cara do duvara? Bilo bi mi trulo da budem zadnja genercija.

Npr. godiste 84 nije polagalo prijemni za srednju skolu zbog bombardovanja, evo i vojska ce ih zaobici, a mi mucenici iz 83 najebasmo. Neka ga duva i drzava i politicari nista im ne dugujem, zato ima da izbegavam vojsku kako znam i umem.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.06.2010. u 14:03 - pre 169 meseci
Citat:
Interesuje me da li ima jos nekog ko je 83 godiste a da su mu rekli da mora u septembru u vojsku, da ne moze vise da odlaze tj. doterao je cara do duvara?

Naravno da ima
Mada ja sam čuo razne priče. Da će da zovu u septembru i u decembru i da će svi oni koji se tada odluče za civilno, morati da služe pun rok. Mislim da ta priča važi sve dok ne donesu novi zakon.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.06.2010. u 14:14 - pre 169 meseci
Citat:
dragan_83: Ostaje nam samo da cekamo.

Interesuje me da li ima jos nekog ko je 83 godiste a da su mu rekli da mora u septembru u vojsku, da ne moze vise da odlaze tj. doterao je cara do duvara? Bilo bi mi trulo da budem zadnja genercija.

Npr. godiste 84 nije polagalo prijemni za srednju skolu zbog bombardovanja, evo i vojska ce ih zaobici, a mi mucenici iz 83 najebasmo. Neka ga duva i drzava i politicari nista im ne dugujem, zato ima da izbegavam vojsku kako znam i umem.


Ja sam 85-o, pa sam polagao prijemni za srednju... A za vojsku me zabole, pre 2, 2.5 godine sam prestao i da im nosim one potvrde s faxa. Promenio adresu, nisam se ni prijavio u novi vojni odsek ni odjavio iz starog. Niko me ne cima, a i da me cima, iskulirao bi. Dakle, kad ti stigne poziv, lepo ga forward-ujes u kantu i to je to. Najverovatnije ce poslednja klasa biti ta septembarska (da li 4 meseca ili manje), a decembarska jako tesko... Fali im jos par hiljada profesionalaca, a sad u julu/avgustu se primaju, pa cemo videti
 
Odgovor na temu

zeroberto
Novi Sad

Član broj: 160819
Poruke: 14



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.06.2010. u 17:49 - pre 169 meseci
Mene interesuje da li je neko dobio ovih dana poziv za vojsku? Meni je stiglo neko preporuceno pismo (isto kao i u februaru), ali posto srecom nije bilo nikoga kod kuce, postar je ubacio papir u sanduce sa kojim mogu podici pismo na posti.
'83 sam godiste, 27 godina punim u avgustu, do sada sam se uredno javljao u vojnom odseku u Novom Sadu, zadnji put u februaru kada sam odneo uverenje sa faxa, i tada su rekli da cu dobiti poziv u septembru i da moram ici u vojsku, za razliku od druga koji je zavrsio fax ranije, pa su mu rekli da ce dobiti poziv u junu.
Pa sad ne znam da li je poziv za vojsku ili nesto vazno.
Znam da ranijih godina nije bilo nista preporuceno nego je postar ubacio poziv u sanduce.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.06.2010. u 19:14 - pre 168 meseci
Pa kako mozes ovih dana dobiti poziv za vojsku, kad je 9. jun? Koliko ja znam, junska klasa zakletvu polaze otprilike 20-og, sto znaci da su vec u kasarnama... Ako ti je frka, nemoj da podizes to preporuceno, mada su male sanse da je vojska u pitanju
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.06.2010. u 19:26 - pre 168 meseci
Šalju sad da im se javimo kako bi znali gde da nas šalju u septembru - civilno ili redovno. Tako je meni rečeno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 814901 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.