Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 814648 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.07.2010. u 14:45 - pre 168 meseci
Ne znam što se kreteni uopšte i trude oko vijanja regruta kada je decembarska klasa navodno poslednja. Ne znam šta da ti kažem, nisam iskusan u ovom polju...
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.07.2010. u 14:57 - pre 168 meseci
Citat:
Uopste ne znam sta sada da radim. Plasi me to sto kaze da je slao pozive jer to znaci da ako se ne javim poslace mi vojnu policiju na kucu.

I meni su slali i ja sam se preselio. To što ti kaže referent nemoj da uzimaš za ozbiljno jer on je tu da plaši regrute. Kao što si mogao da pričitaš iz poruka, ako ne primiš poziv ne treba da brineš. Izdrži par meseci. Ionako ne živiš na Ubu više, nisi mogao da primaš pozive.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.07.2010. u 15:02 - pre 168 meseci
Citat:
donele: Voleo bih da me neko posavetuje oko sledece teme. Koliko sam cuo, ukoliko postar u dva navrata ne uspe da preda poziv za vojsku sledeci put dolazi policija (civilna) na tu adresu. E sad, posto ja ne zivim na toj adresi (a to ce i moji roditelji reci kad policija pokuca na vrata) da li ce policija istog momenta doci do mog sadasnjeg stana ili ce tu proci odredjeni vremenski rok?

Ako si prijavljen na toj novoj adresi (gde trenutno zivis), onda se moze desiti da dodju. Ne odmah, naravno. Imaju oni i preca posla. Ako nisi - zaboravi.

@ Sasha83: Sto si ti neki strasljiv lik... Iskuliraj tog referenta, ako te bude zvao ponovo kazi mu da ne smara, stavi broj na blacklist i sl. Neces imati nikakvih problema kasnije osim ako odes pa se odjavis/prijavis u vojni odsek pa onda budes morao u vojsku. A tamo te ceka par nedelja "obuke" + par meseci ciscenja kasarne, krecenja, ciscenja lisca + par nedelja odsustva
 
Odgovor na temu

Sasha83

Član broj: 263521
95.180.38.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.07.2010. u 16:03 - pre 168 meseci
Videcu...
Sledece nedelje cu se ipak prebaciti na vojni odsek ovde na Vozdovcu jer tamo na Ubu me sada ovaj lik i zna, a i lakse je u maloj sredini da mi napravi sranja nego ovde, Ub je malo mesto i svi se znaju. Kapiram da u Beogradu ima mnogo ljudi koji je u slicnom problemu te cu kada prebacim dokumenta ovde da kuliram i njih kao ove na staroj adresi. Ovi iz Beograda ni ne znaju da li su me ovi sa Uba zvali ili ne, tako da kapiram da bih mogao jednom ili dva put da ih iskuliram bez nekih vecih problem, valjda.
 
Odgovor na temu

brucewayne

Član broj: 263550
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.07.2010. u 00:30 - pre 168 meseci
Pozdrav svima, čitam ovu temu, jer ovih dana imam sličan problem kao neki do vas.

Dakle, u Septembru imam 27, u Novom Sadu rekli su mi ono što i vama da mora da se služi u Septembru. Čitao sam zakon i u njemu piše da se služi u godini u kojoj se puni 27, što bi trebalo da bude i Sept. i Dec., a nije mi jasno na osnovu čega oni mogu da insistiraju na tome?

Moji su se zeznuli i potpisali poziv, ali sam odlučio da se poslužim Članom 39., konkretno ovom tačkom:

Citat:
4) koji je zasnovao radni odnos u svojstvu pripravnika (do završetka pripravničkog staža);


Pa me interesuje da li je neko ovo radio i kakva je tačno procedura. Video sam u odseku potrebna dokumenta(zaboravih šta sve treba), ali dok potvrdu o pripravničkom statusu mogu da nabavim, nije mi baš najjasnije kako treba da izgledaju ostala... Da li neko može da mi navede to?

Hvala!
 
Odgovor na temu

Sasha83

Član broj: 263521
95.180.38.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.07.2010. u 13:23 - pre 168 meseci
Aj neko neko ostavi link, ako mu nije tesko, ka tim propisima o odlaganju vojske do 32. godine. Bas me interesuje sta sve tu pise i postoji li neka foru na koju bih mogao da se pozovem.
 
Odgovor na temu

brucewayne

Član broj: 263550
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.07.2010. u 16:26 - pre 168 meseci
Evo linka:
http://tinyurl.com/3yr4aq5
 
Odgovor na temu

Bad Motherfucker
devetar
Suviše blizu �

Član broj: 263628
Poruke: 3
212.62.51.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.07.2010. u 14:14 - pre 168 meseci
@ brucewayne Kao pripravnik možeš da odlažeš samo do kraja septembra kalendarske godine u kojoj puniš 27. A u vojnom odseku u tom slučaju pozivaju za septembarsku klasu (pošto nema klase na kraju septembra). Ja sam to kao pripravnik uradio prošle godine i odložili mi do septembra 2010. Ali sada više Zakonskih mogućnosti za odlaganje 83. god. nema.

Ima nešto oko prekida vojnog roka zbog poslediplomskih i specijalističkih studija. Pogledaj zakon.

Znate li koja je procedura ako se ne pojaviš 1. septembra na odsuženje (u civilnu službu)? Čitao sam zakon i piše da je kazna od 10 000 do 50 000 rsd. Koje su druge posledice? Da li bi usledila tužba, nasilno odvlačenje u jedinicu ili šta već?

P.S. poziv sam primio, išao na lekarski pregled itd., ljudi u vojnom odseku me znaju, tokom ovih godina odlaganja bio sam tamo Y puta. Da li se tom kaznom "plaća" odlaganje ili te odmah vode da odužiš dug otadžbini?


 
Odgovor na temu

brucewayne

Član broj: 263550
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.07.2010. u 20:17 - pre 168 meseci
Koliko sam ja razumeo, ne mora biti tačno to što ti kažeš za pripravnički staž, pošto se uz pomoć njega ne može odložiti više od godinu dana... Dakle taj slučaj koji si ti imao.
A meni dosta i pola godine kapiram. :)
 
Odgovor na temu

Bad Motherfucker
devetar
Suviše blizu �

Član broj: 263628
Poruke: 3
212.62.51.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.07.2010. u 09:17 - pre 168 meseci
Ako ove godine puniš 27. više ne možeš da odlažeš. Ja imam isti problem. Ponovo sam podneo dokumenta za odlaganje preko pripravničkog staža, ali su mi u VO rekli da od toga nema ništa, jer sam 83.god. Malo falilo da ih ne prime.

Pogledaj zakon:

Služenje vojnog roka se odlaže regrutu:

4) koji je zasnovao radni odnos u svojstvu pripravnika (do završetka pripravničkog staža);

5) koji je primljen u radni odnos na neodređeno vreme, a zbog upućivanja na služenje vojnog roka ne bi bio u mogućnosti da se javi na rad u vreme koje mu je određeno, kao i regrutu koji je u radnom odnosu na određeno vreme, a ima dokaz da će posle isteka određenog vremena biti primljen u radni odnos na neodređeno vreme, a najduže do godinu dana;

Regrutu iz stava 1. ovog člana služenje vojnog roka odlaže se najkasnije do kraja septembra kalendarske godine u kojoj navršava 27 godina.
 
Odgovor na temu

Sasha83

Član broj: 263521
95.180.38.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)06.07.2010. u 18:11 - pre 168 meseci
Zna li neko gde treba traziti "vezu" kada se ide na civilno sluzenje? Konkretno, da li treba da trazim vezu u mom vojnom odseku ili negde drugde kako bi me poslali negde gde necu ni morati da dolazim?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)06.07.2010. u 18:21 - pre 168 meseci
Šta bi ti falilo malo i da dolaziš? :)
da vidiš kako društvene firme i javna preduzeća funkcionišu iznutra.
 
Odgovor na temu

Micaaa

Član broj: 56962
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.07.2010. u 12:29 - pre 168 meseci
Primio sam poziv da se javim za sluzenje u septembru. Mislio sam da iskuliram poziv ali ne bih da imam nekih problema zbog neodazivanja. Inace 27 godina punim u oktobru i student sam. Sta mi savetujete da li da se javim pa da pokusam da odlozim na osnovu faksa ili da iskuliram poziv?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.07.2010. u 12:49 - pre 168 meseci
ja sam dobio poziv u 27 godini (isto u oktobru rođen) i rekli su mi "dosta si se izvlačio zbog faksa. Do sad si dva mogao završiti". Samo sam ja u martu krenuo. :)
 
Odgovor na temu

Micaaa

Član broj: 56962
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.07.2010. u 16:49 - pre 168 meseci
Znaci da iskuliram poziv otprilike i ako me ponovo budu zvali da neprimam nista ili ako dodju po mene da ne budem tu. :)
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.07.2010. u 17:02 - pre 168 meseci
Samo da znas, ova tema postoji cisto da bismo prijavili sve dezertere odavde vojnom odseku, tako da... nemo' se zezate

 
Odgovor na temu

gojnik
Borko Mihajlović
Web Developer
Subotica

Član broj: 10998
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.07.2010. u 17:29 - pre 168 meseci
Da li je decembarska klasa zaista poslednja?

Počeo sam sa izradom diplomskog rada i realno mogao bih da diplomiram negde u oktobru. Ako se u decembru još uvek bude išlo na služenje, onda mi je izgleda bolje da iskuliram još ta dva meseca da bih obnovio apsolventski staž i odložio vojsku, a odmah zatim i diplomirao.

Kakav bih glupak ispao da uhvatim zadnji voz za vojsku, ne bih nikad sebi oprostio.
-GoJNiK-
 
Odgovor na temu

donele

Član broj: 260797
*.static.kdsinter.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)08.07.2010. u 14:07 - pre 168 meseci
Micaaa, evo da ti ispricam svoj slucaj. U septembru punim 27 godina a poziv mi je dosao za junsku klasu. Kad sam odneo potvrdu sa fakulteta rekli su mi da mogu da odlozim jun, al' u septembru moram da idem. Sto znaci da te nikakav fakultet nece izvuci da ne sluzis vojsku. Najbolje bi bilo da ne primas pozive uopste (to ja radim i zasad je uspesno).
 
Odgovor na temu

ezamur

Član broj: 111320
Poruke: 51
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)14.07.2010. u 09:37 - pre 167 meseci
Evo i ja da dodam, izgleda da je postar i meni pokusao da dostavi plavu kovertu. Sva sreca nisam bio kod kuce...
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)14.07.2010. u 10:36 - pre 167 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Samo da znas, ova tema postoji cisto da bismo prijavili sve dezertere odavde vojnom odseku, tako da... nemo' se zezate :D


Molim da ubuduće članovi ostave pune podatke i JMBG radi lakšeg cinkarenja. Hvala na razumevanju.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 814648 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.