Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815286 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+744 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)22.07.2005. u 21:07 - pre 228 meseci
Cuti, nemoj da im dajes ideje
Gadna je to bagra.
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.stcable.co.yu.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)22.07.2005. u 22:30 - pre 228 meseci
Citat:
borko80:Prosto imam utisak da neko tamo razmislja E ajde da ih sutnemo u g**** i djubre, mozda im se zgadi to njihovo civilno! Jos da nas posalju da okopavamo kukuruz i hranimo svinje, pa mozemo da se prijavimo da odrobijamo za nekoga 13 meseci.

Citat:
a1200: Cuti, nemoj da im dajes ideje :)
Gadna je to bagra.


Pa to se vec uveliko i radi u civilnom sluzenju.

Evo ja sam licno prvih mesec dana robovanja u sluzbi odbrane otadzbine, cuvao ovce, istovarao slamu i cistio svinjac .

[Ovu poruku je menjao zveckoo dana 22.07.2005. u 23:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mire
Miroslav Madzarevic
Belgrade

Član broj: 252
Poruke: 145
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.07.2005. u 15:36 - pre 228 meseci
mene su danas ubedjivali da potpishem poziv za sluzenje (jer to mora tako i svi su ga potpisali) i na kraju sam potpisao. kazu mi da sad na osnovu ovoga skupljam dokumentaciju (koju sam u medjuvremenu predao) i treba tamo krajem avg. da se javim za CS VR (upravo ovako pishe).

verovatno je to ona komisija, sta vec?!
mire@zwer:~$ traceroute zivot.sloboda.potraga-za-srecom
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.07.2005. u 17:08 - pre 228 meseci
Mire,

Bitno ti je da u roku od 8 dana (počev od danas) predaš zahtev za civilno. Ako ti traže dokumentaciju (potvrdu da nisi osuđivan, da nisi član streljačkog društva, itd.), pribavi im i to. Ali zahtev im obavezno predaj, a oni moraju da ga prime. Ako pokušavaju da to odlože za kraj avgusta, pripreti im advokatom.

Ako si pak danas ujedno sa potpisivanjem poziva predao zahtev za civilno, miran si.
 
Odgovor na temu

PiceCLuE
Blokovi, NBgd

Član broj: 27338
Poruke: 156
*.etf.bg.ac.yu.

Sajt: blokovi.com


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.07.2005. u 19:40 - pre 228 meseci
U poslednje vreme su donekle promenili proceduru, u redu je što si potpisao. Pročitaj poslednje postove, videćeš da smo svi tripovali da nešto hoće da nas prevare, ali je sve ispalo kul. Ja treba da se javim 19. avgusta, isto predpostavljam da je u pitanju komisija. Inače sam čuo da ta komisija ničemu ne služi - ona da preporuku da služiš u onoj ustanovi u kojoj želiš, ali na kraju dobiješ nešto sasvim deseto. Čisto da znaš kako stoje stvari, da se ne poraduješ prerano. Ta komisija je uvedena od junske klase 2005 (možda je postojala i za martovsku), pa ako neko ima iskustva nek' podeli sa nama.
 
Odgovor na temu

mixailo
Bg

Član broj: 63074
Poruke: 7
*.mobtel.com.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)26.07.2005. u 15:57 - pre 228 meseci
Citat:
zveckoo: Pa to se vec uveliko i radi u civilnom sluzenju.

Evo ja sam licno prvih mesec dana robovanja u sluzbi odbrane otadzbine, cuvao ovce, istovarao slamu i cistio svinjac .


A gde to sluzis?

Ja juce dobih gradsko zelenilo, iako sam dipl. ing. za informacione sisteme sa vise od 5 godina radnog iskustva u struci. Neverovatno je kako vojska ume da izvrne i upropasti stvari. Umesto da nesto pametno radim, oni ce mi dati grabulju i asov, cisto za inat.

Da li neko ima iskustva sa zelenilom, posto su tamo tek od marta poceli da salju ljude?
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.stcable.co.yu.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)26.07.2005. u 20:02 - pre 228 meseci
Pa to patriotsko ciscenje svinjca sam radio dok sam bio prvih mesec dana u Crvenom krstu (iako sam po ugovoru zvanicno bio rasporedjen u dom zdravlja).

Tada jos Crveni krst nije zvanicno imao ugovor sa vojskom, ali uz "usmeno" odobrenje vojnog odseka sam bio rasporedjen kod njih.

Srecom posle mesec dana sam vracen u dom zdravlja.

Sada mi je OK.

Malo cistimo krug, vrsimo sitne popravke, odrzavam racunare... itd..
Uglavnom normalne stvari...

[Ovu poruku je menjao zveckoo dana 26.07.2005. u 21:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dub

Član broj: 64363
Poruke: 4
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)26.07.2005. u 20:46 - pre 228 meseci
Pozdrav ljudi
Ortak mi rece za ES i ovu temu pa dodjoh da saznam na brzinu nesto korisno ali obzirom da ima 84687465 strana threada to ce malo teze ici pa cu postaviti nekoliko pitanja pa ako nekog ne mrzi da mi pomogne.
76 godiste...nekoliko puta odlagano...zadnji put odlozeno 2003 do 25.7.2005 ( znaci juche :lol: ) 2003 kada su mi odlagali, kad sam podpisao neki formular taj formular ( tj njegov drugi deo) je automatski bio sledeci poziv ( za 25.7.2005)
Nisam otishao juche to da obavim ( nije mi se dalo da odem do VO ) pa me zanima sledece. Posto planiram da odem sutra ujutru da li ipak da sacekam josh neko vreme ( neki mesec- mozda se nesto sa zakonom desi) ili da odem sutra ujutru ( ili tek iduce nedelje posto sam zauzet poslom) Hocu da sluzim civilno ( ako postoji sansa da se skinem uz pomoc pregleda mada ne znam kako to sada ide, da li dobijam preglede jer sam imao odlozeno a u medjuvremenu sam mogao da polomim kichmu, ostanem bez ruke i sl :D) pa kako treba da se postavim u VO? Jel me pitaju sta zelim ili moram sam da kazem "Necu u vojsku hocu civilno" ?
Sta u stvari mene ceka kad odem u VO?
Izvinavam se, malo sam zbrzao i postavio pitanja u minut do 12 ali se nadam da ce neko u toku veceri nesto konkretno odgovoriti..
Hvala ;)
 
Odgovor na temu

Dub

Član broj: 64363
Poruke: 4
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)26.07.2005. u 21:45 - pre 228 meseci
Jedva sam pronashao papir tj poziv.
Poziv je resenje u kome pishe da sam zbog toga i toga te i te godine (2003) oslobodjen na 2 godine po toj i toj tacki itd i stoji napomena u kojoj pishe da regrut koji je privremeno nesposoban za vojznu sluzbu obavezan je da se javi tog i tog dana radi ponovnog upucivanja na lekarske preglede itd bla bla...
Znaci pregledi...cool...E sad, da li se nesto promenilo u poslednje dve godine? Kad odem na preglede i ako sam ponovo privremeno nesposoban opet mi odlazu vojsku na 2 godine ili su neki pametnjqkovici smislili neku novu zackoljicu povodom toga?
Sta se desava u slucaju da sam skroz nesposoban za sluzenje? Da li to znaci da ne bih morao ni civilno da sluzim?
Kad odem u VO, dobijem te preglede, zavrshim sa time i kad se vratim u VO, od tog dana pa u narednih 8 moram da podnesem zahtev za civilno? ( ako bude potrebe za time)
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+744 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)27.07.2005. u 01:32 - pre 228 meseci
Ja ti preporucujem da se pravis lud Znaci odes sad na pregled, ne pricas nista oko civilnog i vidis sta ce da se dogodi. Ako ti odloze ponovo na dve godine cool, ako ti kazu "folirante ajd' u vojsku" - e onda podneses zahtev za civilno, odmah. Ako ne gresim (tj. ako nisu nesto promenili), mislim da mogu da te odlazu do 35 godine po zakonu - onda automatski prelazis na rezervni sastav ili nesto sl. bez sluzenja. Najbolje bi bilo kad bi bio proglasen nesposobnim za vojsku ali mislim da ce to malo teze da ide - osim ako neznas prave ljude i "ne podmazes" dobro...
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.stcable.co.yu.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)27.07.2005. u 07:01 - pre 228 meseci
Citat:
Dub: Jedva sam pronashao papir tj poziv.
Poziv je resenje u kome pishe da sam zbog toga i toga te i te godine (2003) oslobodjen na 2 godine po toj i toj tacki itd i stoji napomena u kojoj pishe da regrut koji je privremeno nesposoban za vojznu sluzbu obavezan je da se javi tog i tog dana radi ponovnog upucivanja na lekarske preglede itd bla bla...
time)

Hm... Cekaj.... A zar ti oni nisu ponovo poslali poziv da sada ides na pregled.
Koliko znam sto se tice toga su debelo azurni. Ako se nevaram, pre mesec dana ti je trebao stici poziv da ponovo dodjes na pregled.
A ako nije, ja bi se pravio blesav dok mi ponovo nesto napismeno ne posalju.
 
Odgovor na temu

Dub

Član broj: 64363
Poruke: 4
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)27.07.2005. u 11:09 - pre 228 meseci
@Zveckoo----Ne, nije mi nista poslato. Znaci, resenje o odlaganju na dve godine koje sam podpisao/dobio 2003 je automatski poziv za sledeci dolazak tj za 2005.
To je jedini papir koji imam tj koji me poziva na sledeci dolazak.
Ja mogu sad da iskuliram to ( jer je to iz 2003 i mogao sam da izgubim papir, zaboravim itd) sto cu najverovatnije i uraditi jer predpostavljam da ako se sad ne javim, da ce mi poslati poziv.mozda u narednih mesec/dva dana..
Samo ne znam, ako mi salju poziv da li cu i onda imati mogucnost ponovnih pregleda kao sto mi stoji u ovom pozivu sto vec imam....
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.stcable.co.yu.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)27.07.2005. u 11:33 - pre 228 meseci
Citat:
Dub:
Samo ne znam, ako mi salju poziv da li cu i onda imati mogucnost ponovnih pregleda kao sto mi stoji u ovom pozivu sto vec imam....


Trebalo bi da imas mogucnost ponovnog pregleda.
Mada u nasoj blesavoj drzavi je sve moguce.....

[Ovu poruku je menjao zveckoo dana 27.07.2005. u 12:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.07.2005. u 11:01 - pre 228 meseci
http://www.glas-javnosti.co.yu/danas/srpski/P05072705.shtml

Citat:


Čotrić: Uvodimo otkup vojnog roka

BEOGRAD - Aleksandar Čotrić, zamenik ministra dijaspore SCG, potvrdio je za Glas da je to ministarstvo iniciralo, a Ministarstvo odbrane podržalo predlog da naši vojni obveznici koji žive u inostranstvu mogu uskoro da otkupe vojni rok.

- I to tako što bi bili obavezni da dođu na mesec dana u SCG i prođu vojnu obuku, a ostatak bi otkupili uplaćujući novac na račun Ministarstva odbrane koji bi se koristio za modernizaciju i profesionalizaciju vojske. To rade mnoge zemlje u svetu već trideset godina. Otkup vojnog roka, na primer, u Turskoj plaća se 5.300 evra.

Takođe, predložili smo i nekoliko mogućnosti za one koji se opredele da završe vojni rok. Jedna od njih je i etapno služenje po mesec dana svakog leta, ali i služenje vojnog roka u [n]našim konzularnim predstavništvima, crkvama ili humanitarnim organizacija u zemljama gde žive. Na ovaj predlog koji bi, nadamo se, uskoro mogao da se nađe i u parlamentu SCG, odlučili smo se jer u inostranstvu trenutno živi oko 50.000 naših vojnih obveznika - obrazložio je Čotrić.


Evo ih ovi iz ministarstva za "dijasporu" opet..

Posebno interesantan remark je i najavljena mogucnost sluzenja vojske u... "nasim crkvama" (?!) Nisam znao da je crkva drzavna imovina Srbije i Crne Gore pa da civilna vojska moze da se sluzi u njoj ;-) Sta ako je neko budista a drzavljanin SCG - nisu li ovim njegova osnovna ustavom garantovana prava ugrozena? ;-)

Nego dobro.. krsenje ustavnih prava i jednakosti je odavno nebitna stvar u SCG... bitnije je - eto ideje za odmor u Srbiji... last minute offer, 5000 evrica, 30 dana + bad food & military training included - airline tickets not included... dobro za mrsavljenje, mozda bi mogli da ovo ponudimo i za strance ;-)

Samo sto ce ovo, kao i gomila drugih "saopstenja" zavristi u goverment recycle binu ;-)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 28.07.2005. u 12:02 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+744 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.07.2005. u 14:19 - pre 228 meseci
Zivela JNA! .... ZIVELA!
Ziveo Drug TITO! .... ZIVEO!
Ziveli zadrigli MORONI u generalstabu! .... ZIVELI MORONI!


Zalosna je ova zemlja, a jos je zalosnije sto sam ovde rodjen...
A sta je sa nama, gradjanima drugog reda, koji zivimo u ovoj Srbiji(?!) - valjda kao nagradu imamo "pravo" i "duznost" da se smaramo po koje kakvim institucijama/javnim preduzecima ili jedemo g**na u nekoj kasarni... za nas otkup nevazi, hvala vam
 
Odgovor na temu

psihodel
Beograd

psihodel
Član broj: 9706
Poruke: 200
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.07.2005. u 17:02 - pre 228 meseci
Citat:
mixailo: A gde to sluzis?

Ja juce dobih gradsko zelenilo, iako sam dipl. ing. za informacione sisteme sa vise od 5 godina radnog iskustva u struci. Neverovatno je kako vojska ume da izvrne i upropasti stvari. Umesto da nesto pametno radim, oni ce mi dati grabulju i asov, cisto za inat.

Da li neko ima iskustva sa zelenilom, posto su tamo tek od marta poceli da salju ljude?


Danas ode dva meseca služenja u zelenilu :)
Iskustva nisu nimalo pozitivna, ali sam se već pomalo i navikao pa nekako ide... Inače, počeo sam da služim u junu, a raspoređen sam na Kalemegdan... Ako želiš detaljnije utiske, pustiću ti pm da ne bih smarao narod...
Da li možda imaš informaciju koliko je otprilike ljudi upućeno u zelenili za septembar?
pozdrav

[Ovu poruku je menjao psihodel dana 29.07.2005. u 18:06 GMT+1]
bLOW yOUR mIND
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.07.2005. u 17:58 - pre 228 meseci
ja bih zeleo da cujem, a verovatno i jos nekoliicina, tako da mislim da bi bilo ok da ovde napises sta imas :)
 
Odgovor na temu

mire
Miroslav Madzarevic
Belgrade

Član broj: 252
Poruke: 145
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.07.2005. u 20:46 - pre 228 meseci
ajde pishite kako vam prolaze dani, nemo' da se stidite :)
mire@zwer:~$ traceroute zivot.sloboda.potraga-za-srecom
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.stcable.co.yu.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.07.2005. u 22:52 - pre 228 meseci
Ja sam stacioniran u domu zdravlja.

Evo ja sam se ceo dan po ovoj vrucincini zezo sa nekim starim racunarima (386 tice). Teglio ih gore dole sa prizemlja na sprat. Vadio stare hard diskove i prebacivao podatke u "nove" (PI) racunare. Razvlacio mrezne kablove....
U ponedeljak cu verovatno da busim zidove zbog mreznih kablova...

I sve to uz zezanciju po kancelarijama,tipa... jel ti tesko vojnice.... a kolika ti je ono vojnicka plata....

Ostali vojnici su se nesto smarali pored hitne pomoci... valjda je pukla vodovodna cev ili tako nesto...
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.3.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.07.2005. u 23:31 - pre 228 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Posebno interesantan remark je i najavljena mogucnost sluzenja vojske u... "nasim crkvama" (?!)


znaci ministar me je sinoc odusevio

otprilike ovako:
Citat:
nasa religija ne zabranjuje nosenje oruzja


1. "nasa religija", posle ce djavo da bude kriv, kada se ljudi budu zalili da su im ugrozena prava, jer ih svrstavaju u pravoslavce
2. religija nije jedini uslov za pozivanje na prigovor savesti
3. SPC mozda ne zabranjuje nosenje oruzja, religija da.

pa je onda imao bisere tipa:
Citat:
"prava vojska" = sa 9 na 6
kasarna bez oruzja = sa 24 na 9
civilna ustanova = sa 13 na 12


zasto 12?
Citat:
pa i jedni i drugi spavaju 8 sati, znaci ovi u kasarnama rade 16, u civ ustanovama 8, znaci duplo.
lol . zabranjen je rad duzi od 8 sati, makar i u kasarni, i nije istina da rade 16 sati.

zasto nije kasrana 6 meseci? odgovara:
Citat:
pa eto nije, nismo stigli


onda je nazvao ljude "napadacima savesti", i tako dalje

sve u svemu, 3 puta prekrsena sto ustavna povelja, sto "mala" ustavna povelja.

ali najjaci je bio kada je rekao:
Citat:
zna se kako se sluzi vojska


pa jeste, zna se, kada nikada nije postojao izbor

nego ni bojana lekic se nije spremila za taj deo, a nije je nesto posebno ni zanimalo. samo bih ga pitao:
zasto onda ne ukinete pravo na prigovor?
zasto ne placate hranu vojnicima u civ ustanovama, ili su vam pare draze?

nego oni bi i jare i pare i da budu malo evropa i malo da ne budu

[Ovu poruku je menjao aleksandaraleksandar dana 30.07.2005. u 00:34 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao aleksandaraleksandar dana 30.07.2005. u 00:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815286 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.