Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815392 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
*.flashnet.co.yu.



+9 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.08.2005. u 07:36 - pre 227 meseci
Zagubio sam se, jel sad ZVANICNO sest meseci od septembra?
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.24.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.08.2005. u 08:49 - pre 227 meseci
Citat:
dr.NPN: Zagubio sam se, jel sad ZVANICNO sest meseci od septembra?

DA, ukoliko postignes brzinu blisku brzini svetlosti, jer proticanje vremena je relativno.
Za nas obicne smrtnike je i dalje 9.
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.yubc.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.08.2005. u 16:21 - pre 227 meseci
@dr.NPN

Davinić se ovih dana ozbiljno posvađao sa Dinkićem, rok trajanja će mu biti još najviše mesec dana. Dok odrede novog ministra odbrane, pa dok skupština SCG stigne da izmeni Zakon o vojsci, proći će najmanje pola godine. Vojska sigurno ostaje 9 meseci (-1 skraćenje) još duuugooo. Nagovaštaji o skraćenju su samo NAVLAČENJE za lakoverne i nedovoljno obaveštene.

Ako im odziv bude 30% u septembru, nastaće panika u vojci. Ko može, nek odlaže (na sve načine:))) do decembra. Sad su svi na odmorima, tek od septembra-oktobra će početi priče o skraćenju, vraćanju starosne granice na 27 godina itd.



[Ovu poruku je menjao Vlada1001 dana 18.08.2005. u 17:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dejan,
Beograd

Član broj: 61886
Poruke: 126
b202.ppp-bg.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.08.2005. u 17:02 - pre 227 meseci
Misliš da će biti nešto u decembru?
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.yubc.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.08.2005. u 21:54 - pre 227 meseci
Pa ako im u septembru i decembru ode po 3000 ljudi u kasarne na služenje (u junu je otišlo 4000), nešto će morati da izmene. To je i Lekićka pitala Davinića u emisiji na BK, ali se on pravio nevešt.
A i provalili su ljudi da Okružni sudovi ne raspisuju poternice za neodazivanje, pa im je zato i poslednji odziv bio 40%. Do decembra će nešto morati da reše. Taman sad kad smene Davinića (http://www.blic.co.yu/danas/broj/strane/politika.htm#2), možda postave nekog razumnijeg čoveka koji će ubrzati reforme. U svakom slučaju, od decembra im sledi raspad sistema jer sadašnja vojska ne može da funkcioniše sa desetak hiljada regruta.
Sad im u vojsku idu uglavnom klinci iz unutrašnjosti, moraju roditelji da prave ispraćaj - šator, pevaljka itd. A ko sad ode nadrljao je, moraće da radi posao za pet ljudi. Imamo previše kasarni, a jako malo regruta.

[Ovu poruku je menjao Vlada1001 dana 18.08.2005. u 22:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

i-design
Belgrade

Član broj: 26057
Poruke: 200
*.scnet.yu.

Sajt: igor78.on.neobee.net


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)19.08.2005. u 11:21 - pre 227 meseci
Dobio sam danas "Dom za odrasla invalidna lica", ima li neko vise informacija o ovoj ustanovi!

Ne znam da li zalba nesto pomaze oko promene dodeljene ustanove, rekli su mi da cu onda najverovatnije dobiti zelenilo ili vodovod, sto je po meni jos gore. Mozda uspem da se uvalim u neki racunski centar ili sta znam, mada sad ipak razmisljam da sacekam da prodje oktobarski rok, pa da odem regularno, dobio sam Gornji Milanovac a cuo sam da je vezistima tamo ladovina.

Nisam pametan, malo sam iznerviran posto je gomila likova na danasnjoj dodeli dobila fakultete i ok ustanove...

Dajte mi bar neka iskustva sa ovim "Domom za odrasla invalidna lica", ili bar adresu posto ga ne nadjoh na netu a lik u odseku me belo pogledao kada sam ga pitao...
 
Odgovor na temu

voka_gsw

Član broj: 24110
Poruke: 91
*.yubc.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)19.08.2005. u 11:29 - pre 227 meseci
Milanovac ti je banja od kasarne.. samo da znas.
 
Odgovor na temu

borrco
BG

borrco
Član broj: 59436
Poruke: 5
*.tehnicom.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)19.08.2005. u 11:42 - pre 227 meseci
Za i-design

Ortak sluzi tamo, i kaze da uopste nije toliko lose koliko je mislio kada je dobio raspodelu, on konkretno radi u kuhinji i nema nekog dodira sa tim ljudima, ali i kad ima kaze da su savim ok. To su osobe koje su zbog neke povrede ili stagod ostale nepokretne - ali su mentalno potpuno normalni. Znam da im treba ljudi u magacinu, ali i na nezi (pomaganje pri ustajanju, guranje kolica...).

Ja sluzim u zelenilu i , veruj mi, zavidim mu. Ako nista drugo, neces biti napolju po kisi, snegu, ili paklenom suncu + imas obezbedjenu klopu (i to dobru).

Inace, dom se nalazi na Bezanijskoj kosi blizu starackog doma

Nadam se da ce ti ove informacije vredeti

[Ovu poruku je menjao borrco dana 19.08.2005. u 12:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

i-design
Belgrade

Član broj: 26057
Poruke: 200
*.scnet.yu.

Sajt: igor78.on.neobee.net


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)19.08.2005. u 15:13 - pre 227 meseci
Borrco, hvala ti na odgovoru, a mozes i da pozdravis druga posto sam danas bas njega sreo na izlazu kada sam otisao da vidim kako sve to izgleda. Bas je ok decko, sve mi lepo objasnio, a vidim da je zurio. Nego, na prilazu ustanovi je i centar za mentalno obolele pa odmah pomislis "ipak je dobro sto to nisam dobio", a i tvoj drug mi je rekao da nije toliko strasno koliko izgleda. Upoznao sam i osoblje i cini mi se ok, videcu kad krenem sta ce da mi dodele od duznosti.

Zna li neko koliko se ceka ako recimo krenem civilno i resim da ipak odem regularno, koliko se ceka na premestaj od podnosenja zahteva? Sa obzirom na broj regularnih vojnika mislim da bi to bilo prilicno brzo, ali cisto da znam...

@voka_gsw:
hvala na infou, razmisljam sta cu i nisam pametan... Fora je sto mi kazu da ne mora da znaci da ces sluziti tamo gde pise, mogu ,kao, vec sutra da te posalju u drugo mesto. Ali ta opcija mi svakako stoji otvorena, videcemo prvog
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.gw-1.bg.krstarica.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)24.08.2005. u 17:12 - pre 227 meseci
Posle dobijenog poziva postavio sam zahtev za civilno sluzenje vojske.Rekose mi da ce javiti kada se odluci o zahtevu,ali evo ide septembar,a ja jos nista ne znam.Vidim da su neki vec dobili raspored sluzenja.Ne znam da li da idem da se raspitam o "mom slucaju"ili da ne diram go*no da ne zasmrdi?
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
212.62.53.*

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)24.08.2005. u 17:16 - pre 227 meseci
meni su rekli da sam dobio civilno na dan kad su me pozvali da se javim u vojni odsek da mi kazu gde cu da sluzim... a inace sam zahtev podneo krajem avgusta, a otisao u decembru u JNA...
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.stcable.co.yu.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)24.08.2005. u 17:33 - pre 227 meseci
Stigla vojnicka plata danas :-) Cak tri plate zaredom.... Ne znam sta cu sa silnim parama danas.... Verovatno cu sve uloziti u fond "za moj burek".
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.etf.bg.ac.yu.

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)24.08.2005. u 20:09 - pre 227 meseci
Citat:
dalibord5: Posle dobijenog poziva postavio sam zahtev za civilno sluzenje vojske.Rekose mi da ce javiti kada se odluci o zahtevu,ali evo ide septembar,a ja jos nista ne znam.Vidim da su neki vec dobili raspored sluzenja.Ne znam da li da idem da se raspitam o "mom slucaju"ili da ne diram go*no da ne zasmrdi?


Koje si godiste i u kom si odseku (u kojoj opstini) ?
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.168.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)24.08.2005. u 20:55 - pre 227 meseci
Citat:
flylord: a otisao u decembru u JNA...




moja poslednja plata bila za februar. bas me zanima kako ce sve isplatiti?
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
212.62.53.*

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)24.08.2005. u 21:02 - pre 227 meseci
ma kaka crna plata, sve bi im ja to dao, samo da ne moram da idem u JNA
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+744 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.08.2005. u 07:00 - pre 227 meseci
E, mozda im prilozimo za zakup satelita - jedno 56 miliona eura
LOL
Gde ja zivim, pa ti ljudi su izgubili dodir sa realnoscu
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.gw-1.bg.krstarica.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.08.2005. u 07:04 - pre 227 meseci
@the.kum-1978. u St.pazova.
Imam ispite u septembru pa mi ne treba sva ta frka oko vojske.A nisam dugo aktivno studirao.Sad kad me "krenulo"ne bih da se zezam sa vojskom.
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.gw-1.bg.krstarica.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.08.2005. u 08:51 - pre 227 meseci
A evo ga!!!Upravo sam dobio poziv da se javim 1.sept.radi upucivanja na civilno sluzenje.
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.08.2005. u 14:42 - pre 227 meseci
Na sajtu MO nalaze se Nacrt zakona o odbrani (kao i Nacrt zakona o VSCG, ali on se ne bavi više vojnom obavezom, pa nije relevantan za ovu diskusiju).

Od bitnih stvari koje sam primetio:

• Vojni rok (s oružjem ili bez oružja) traje 6 meseci.

Civilna služba postoji kao mogućnost, ali se reguliše drugim zakonom (koji ne postoji ni u najavi). To je dobro, jer ostavlja nadu da će taj drugi zakon pisati i sprovoditi drugo državno telo, a ne MO. Loše je što se ne kaže u kom roku taj zakon mora biti donet.

• Uvodi se mogućnost otkupa za "regrute koji žive i rade u inostranstvu", kao i za dvojne državljane, a visina i proceduru propisaće se naknadno, podzakonskim aktima.

• U vojsku se ide sa 19 godina, a školovanjem (do isteka apsolvenstkog staža, a apsolventski staž ne postoji kao pojam u novom zakonu u visokom obrazovanju!) i zdravstvenim razlozima može se odložiti do 30. godine.

Krajnja granica za odlazak u vojsku je kalendarska godina u kojoj se puni 30 godina života, osim za regrute koji "izbegavaju služenje vojnog roka", za koje je granica 35 godina.

• Zadržane su sve postojeće besmislice još iz vremena JNA: za svaki izlazak iz zemlje regrut mora da traži odobrenje od MO, a ako hoće da ode kod babe na selo preko leta, ako se zaposli, ako izgubi posao, itd., o tome mora obavestiti vojni odsek. I tome slično.

• Ko u trenutku stupanja na snagu ovog zakona ima navršenih 30 godina, a nije služio vojsku i nije "izbegavao služenje", taj se oslobađa služenja vojnog roka.


Sve u svemu, osim skraćenja na 6 meseci (i eventualno ove poslednje stavke, koja kači one koji su se dosad vadili na zdravstvene razloge), vrlo loše. Ali to se valjda i dalo očekivati.

Otkup za dijasporu može nekom izgledati kao dobro rešenje. Meni se ne sviđa, jer ako postoji, otkup mora biti omogućen svima. A koliko vidim po forumima, momcima iz dijaspore ne pada na pamet da daju ni jedan jedini evro, dolar ili funtu ustanovi koja se zove VSCG.

[Ovu poruku je menjao Balša dana 25.08.2005. u 16:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.yubc.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.08.2005. u 17:45 - pre 227 meseci
Sve je to lepo što oni predlažu, ali im se u martovskoj i junskoj klasi nekoliko hiljada regruta ,,izgubilo", kao da ih je zemlja progutala:) Odziv im je bio 40% u junu. U svakoj klasi je sve niži odziv. Mogu da predlažu šta god hoće, da traže harač, ali od toga nema ništa jer će im se uskoro i u Srbiji odazivati po 5-10% ljudi kao i u CG gde je u junu je otišlo čitavih 32 regruta (komada).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815392 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.