Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 814535 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fpGXs94y

Član broj: 152377
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.07.2007. u 08:32 - pre 203 meseci
Ne sumnjam da mogu, samo gubim posao. A sta bi sa onom "samo reci staresini da hoces da se skines"? U svakom slucaju, hvala. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.07.2007. u 13:34 - pre 203 meseci
Ne znam, probaj. Menjaju se vremena a i staresine.

Pazi, docekao si da prodj 10 godina od kad si prakticno dozreo za vojsku da bi sad odjednom pokusao da prikazes da si nedozreo ili bilo sta drugo. Provaljene su te fore a i mnogo ih nerviraju. Desetak godina faks, zurke, zezanje.. a zdravstvene tegobe vojnom odseku ni ne spominjes.

Nepravda je da izgubis posao, to je meni glavni razlog zasto sam protiv sluzenja gde te drzava ne stiti. Ali to je drugi problem.
 
Odgovor na temu

fpGXs94y

Član broj: 152377
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.07.2007. u 16:53 - pre 203 meseci
Znam , bolje je znati realnost nego se zavaravati da nesto moze. U svoju "odbranu" bih da kazem da sam se sam izdrzavao tokom studija, jer mi je otac umro kad sam bio 2. godina faksa, tako da nije bilo nekoh zurki,zezanja... Majka ima penziju 8500 din. a brat jos studira, to su glavni razlozi zbog kojih bi da odlozim 1-2 godine. Posto sam na probnom radu u firmi (u kojoj bih i da ostanem), sigurno ce me otpustiti. Ovo pisem jer ne bih da zvucim kao neko kome je sve Ok pa mu se digo k**** da se skine i iz vojske. U svakom slucaju, hvala ti.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.07.2007. u 17:00 - pre 203 meseci
To je sve vrlo pohvalno, ali nažalost ih zabole uvo za takve razloge. Ja sam imao sličnu situaciju i išao sam civilno, trebao si i ti videti sličnu verziju.
 
Odgovor na temu

fpGXs94y

Član broj: 152377
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.07.2007. u 18:50 - pre 203 meseci
Znam, nisam to ni naveo kao argumente od kojih nesto ocekujem. Civilno mi ne radi posao, svakako ostajem bez posla, a i duze traje. Hvala. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.220.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.07.2007. u 19:05 - pre 203 meseci
@fpGXs94y
Nažalost, pošto si već pozvan u kasarnu, malo toga možeš da uradiš. O odlaganju iz bilo kog razloga se razmišlja mnogo ranije, a ovako nemaš mnogo prostora za manevrisanje. Eventualno možeš da pokušaš da zatražiš ponovljeni pregled, pa da tamo ispričaš situaciju, objasniš da se ne osećaš spremnim za vojsku i slično, ili da ideš na varijantu hranitelja porodice, mada s obzirom da ti keva ima penziju (kolika god da je) to će teško da prođe.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

misko81
Niš

Član broj: 138317
Poruke: 96
*.beobug.com.



+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.07.2007. u 19:30 - pre 203 meseci
Gledao sam danas Timofejeva na B92. Javio se jedan lik koji je cuo od druga koji sluzi u nekoj kasarni da ce civilno biti ukunuto od septembra, a klasicno sluzenje vraceno na 9 meseci. To se pricalo i za jun, pa se nije desilo. Paljevina ili ne?
Live long and prosper.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.07.2007. u 20:27 - pre 203 meseci
Ja bih rekao da je paljevina. Pričalo se to i pre, pa ništa; takođe dok sam bio u vojsci (civilnoj) niko nije rekao ništa slično. Sve takve glasine sam čuo uglavnom na netu.
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.medianis.net.



+141 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.07.2007. u 08:12 - pre 203 meseci
Citat:
fpGXs94y: Ne sumnjam da mogu, samo gubim posao.


E vidite, slicna fora je kod mene (mozda sam to pisao a mozda i ne). Znaci, dobijem poziv da se javim u VO ja odem tamo on mi da poziv da se javim radi uputa sluzenja vojske, ovo-ono. Ja im kazem, postoji li mogucnost da odlozim zbog posla. On kaze probaj, od dokumenata ti treba to, to, to, to, to, to, to, to i to. Ja sve to prikupim, silne obrasce, potvrde, zahtev od firme da sam im potreban, zove direktor glavnog za moj VO, on mu kaze preko telefona da je sredjeno... kad ono... meni stize resenje da je moj zahtev ODBIJEN. Razlog odbijanja: ne vodim se kao pripravnik kao sto su i napisali. Kako ne vodi kad postoji potvrda? Pa tako, sto u ugovoru o radu nije napisano pripravnik. Pa ja njima sve po spisku...
Odem u VO, onaj steze ramenima, pa sta da radimo, pa sta ces da radis, hajde da ti pomognemo... A ja njima: "Pa kako vas nije sramota, pa ja zbog vase j*** vojske da izgubim posao! Pa sta posle da radim? Hocete mi vi naci posao?..." Ovo-ono, k.-palac... On kao "pisi za civilno". Nego sta cu, daj mi odma' obrazac.
I ispisem ja to za civilno i kao javio taj glavni mom direktoru to ce se sprovesti u decembru (sto mi i odgovara jer bi trebao da dobijem resenje za stalno). Ajd' kao OK, ja se obradujem kad skoro zove covek iz VO telefonom kod mene kuci (eeeej ljudiii, telefonom!) i kaze mojm caletu da se tad i tad javim u toliko i toliko sati u VO. Ajd' ja da ispadnem covek, odem, on meni neke papire u kovertu i kaze tad i tad da ides tu i tu i da se javis civilnoj komisiji. ??? Otkud sad to... dobro, tako i uradim, lik proziva one koji su trebali da budu na komisiji kad ono mene nema. Ja pitam, izvinite i ja sam dosao a niste me prozvali, o cemu se radi? Kad se on razdrao na mene, pa kako si dosao, ko ti rekao, gde ti je poziv? Brate, ja u zemlju da propadnem. Rekoh, pogresio sam nesto. Ja ga iskulira i jednostavno "pitajte ove vase kolege iz mog VO". Ufff ima ti i jos toga dosta da se pise...
Na kraju, ja dobio resenje za sluzenje civilne sluzbe i svi ti papiri stoje kod mene kuci (a trebao sam da ih vratim u VO) i sad ne znam sta mi je ciniti. Mislim, neka ih, pa kada me budu zvali da im odnesem, odnecu im (jos bolje posle 1. septembra ).
Pa kad su oni bili bezobrazni i poslali me bez poziva na komisiju zasto i ja ne bih bio bezobrazan??? (a pritom nisam nista potpisao sto se tice dokumenta, osim resenja za civilno).
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

pbaca

Član broj: 152754
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.07.2007. u 11:47 - pre 203 meseci
Pozdrav drugovi regruti,

ja takodje imam problem kao i nekolicina vas. Jos nisam sluzio, a imam 29 banki. Moje iskustvo zadnjih sedam godina je sledece:

Posalju mi poziv iz vojnog odseka, ja im odnesem nalaz od doktora specijaliste, novijeg datuma, na kome pise da sam se zalio na "glavobolju" ili nesto slicno i gde me on salje na snimanje i dalje analize. Ljudi iz VO po sili zakona moraju da me posalju na VMC, gde im pokazem isti nalaz, uz konstantno ponavljanje da mi nije dobro. Oni me posalju na VMA gde se pregledi zakazuju i ceka se po mesec ili dva. Tamo se doktorima opet nesto zalim, gde me oni salju na dalje preglede i par pregleda moze da traju oko godinu dana. Kada mi stigne sledeci poziv, ja ispocetka. Najvise sam isao na foru srca, neko je vec spominjao na forumu da se trci na stepenice i slicno.
Ova godina mi je presudna, posto vise nece da me salju, jer kazu da se mnogo foliram. Predao sam im sve nalaze koje imam u poslednijh sedam godina, pa kako odluce. Za ukidanje civilnog i produzenja regularnog sluzenja sam cuo i ja od lika koji radi u vojsci, ali od toga nema nista, jer je ogroman pritisak javnosti da se sve profesionalizuje.
Po meni najbolja solucija je da se promeni adresa stanovanja, najbolje negde u BG-u, praviti se lud na pozive dve godine i to je to. Mislim da cu to ja uraditi.
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.medianis.net.



+141 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.07.2007. u 13:09 - pre 203 meseci
I moj burazer je vec dugi niz godina imao problema sa jetrom. Naime, kao mali je bolovao od zutice koja mu je kasno otkrivena. Imao je stalno povecane bilirubine i jos nekih zezancija u krvi. Zbog toga su mu odlagali mislim tri puta vojsku. Poslednji put, posto je napunio 29 kao i prethodnik, bio ponovo na pregled, oni ga vukli te na jednu te na drugu stranu i on naisao na nekog lekara na stepenicama koji mu je potpisao da je spozoban za vojsku. Eeeeej bre, a on i dalje ima probleme kao i pre. Mislim, sta reci, katastrofa.

A sot se tice promene adrese stanovanja (vec sam pisao o tome ovde), ja takodje znam neke koji su to uradili ali prijavili se da zive na Kosovu pa nek' posalju poziv

Pozdrav i srecno ko hoce da ide
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

fpGXs94y

Član broj: 152377
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.07.2007. u 18:00 - pre 203 meseci
Zdravo svima,
Ako se ne pojavim u kasarni, pretpostavljam da ce odmah da raspisu poternicu. Zna li neko da li ce murija da me trazi na poslu? Ako me nahvataju, koje su sankcije? Robija ili me samo posalju u vojsku?
Hvala.
Pozdrav.
PS: Pozvani ste na zakletvu.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.07.2007. u 19:12 - pre 203 meseci
Ja ne bih proveravao. Srećno u svakom slučaju.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)31.07.2007. u 06:21 - pre 203 meseci
Sad to drzava mnogo pametnije resava, kod sudije za prekrsaje pa novcana kazna za nepojavljivanje. Joj! To boli vise od murije na poslu.

Meni je dolazila x puta patrola kuci. Ne nadju me naravno i kazu ukucanima: "Ajde neka se javi da mu skinemo tu potragu da ne dolazimo bez potrebe", i ostave mobilni. Ja se javim i kazem: "Bio sam u odseku" i sve super.

Jednom su mi ostavili poruku sa brojem telefona napisanu na poledjini nekog racuna. Ja okrenem i vidim lokalna kafana. Odem tamo i pitam za sankom: "Jel vam ovo placeno ili stoji na crtu?" Pogledaju i kazu mi da je placeno :-) A ja taman mislio da castim ljude he he he.

Elem, evo ja bas sad razmisljam da sluzim. Tamo negde kad mi istekne poslednje odlozenje imacu tacno 34.5 godina. Bas da vidim da li ce da me salju. Ako bude neki normalan zakon da firma mora da mi drzi mesto, sto da ne? "Zemlja kak'a je, tak'a je. Al' neki mora da je brani!" Ipak imam nejac kod kuce :-)
 
Odgovor na temu

versas

Član broj: 152838
Poruke: 1
212.62.44.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)31.07.2007. u 11:30 - pre 203 meseci
Da li bi neko mogao da mi kaže da li onih 13 dana redovnog koji mi sleduju kao vojniku u civilu moram da uzmem "đuture" ili može i na parče?
Tj. jel mogu da uzmem 5 dana od, recimo, sledećeg ponedeljka, pa onda kasnije opet 5 itd.
Da ne traćim slobodne dane na vikende.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)31.07.2007. u 11:43 - pre 203 meseci
eh, pametan si ti ;)
ja sam isto to planirao, ali kod mene je moralo sve odjednom...(prosle godine)...
 
Odgovor na temu

pbaca

Član broj: 152754
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)31.07.2007. u 19:21 - pre 203 meseci
Ja sam sve blizi varijanti da se vise ne javljam na pozive. Ako ce da hapse, neka hapse. Mislim da u Srbiji ima oko 20000 ljudi koji izbegavaju vojsku i ne odazivaju se na pozive. U svakoj klasi ne javi se u kasarnu oko 30% ljudi puta minimum deset godina. Mnogo je ljudi za zatvore. Tako da je po mom misljenu najbolja varijanta promeniti adresu i praviti se lud. I mene zanimaju sankcije ako se neodazovem. Nisam nigde nasao na netu zakon o tome. Ako neko ima ne bi bilo lose da nam da na uvid.
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.medianis.net.



+141 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)31.07.2007. u 20:36 - pre 203 meseci
"Prave onolike skoletine, domove kultrura, fabrike... a zatvori ovolicki! Jebem ti drzavu koja nema zatvore!!!"
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.08.2007. u 06:26 - pre 203 meseci
Citat:
pbaca: I mene zanimaju sankcije ako se neodazovem. Nisam nigde nasao na netu zakon o tome. Ako neko ima ne bi bilo lose da nam da na uvid.


Sudija za prekrsaje i novcana kazna. To se vise uopste ne isplati.
 
Odgovor na temu

pbaca

Član broj: 152754
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.08.2007. u 09:41 - pre 203 meseci
Citat:
spartak: Sudija za prekrsaje i novcana kazna. To se vise uopste ne isplati.



Kome se ne isplati? Kolika je ta kazna? Ako to moze tako u nedogled, onda je lako resenje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 814535 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.