Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 814278 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.08.2007. u 15:54 - pre 203 meseci
Koliko se secam kad je neki momak zadnji put kukao u vojnom odseku bilo je desetak hiljada. Kad te sud preuzme, on te rebne 10k za nepojavljivanje i jos uvek moras da se pojavis.

Pa tako iznova i iznova.

Ne isplati se barem ne meni, ja se redovno pojavljujem vec godinama na svaki poziv, al me nesto nece.
 
Odgovor na temu

fpGXs94y

Član broj: 152377
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.08.2007. u 17:40 - pre 203 meseci
Zdravo svima,
Jeste li sigurni da je to prekrsajni postupak i novcana kazna? Nema krivicne odgovornosti? Prekrsajno kaznjavanje se ne pise u dosije.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

fpGXs94y

Član broj: 152377
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.08.2007. u 17:47 - pre 203 meseci
Pitanje za pbacu: Odakle ti ta informacija za 30% ljudi koji se ne odazovu pozivu u KASARNU? Ako je stvarno tako, ja sigurno ne idem. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

GORUSICA

Član broj: 153041
195.252.105.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.08.2007. u 00:31 - pre 203 meseci
interesuje me da li je neko iz beograda koji je sluzio civilno koristio usluge vojnog zdravstva, mislim na stomatoloske usluge i gde,da li se sve placa ili deo usluga.unapred hvala
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.home.otenet.gr.



+128 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.08.2007. u 05:23 - pre 203 meseci
Da, bio sam na VMA i nista nisam platio. Samo pokazes civilnu knjizicu (onu plavu). Vazno je da znas da ti pre intervencije treba uput koji sam ja dobio u sluzbi medicine rada, a ti si obavezan da ga zatrazis u vojnoj ambulanti (u Uzicu vise nema te ambulante...).
 
Odgovor na temu

pbaca

Član broj: 152754
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.08.2007. u 10:45 - pre 203 meseci
Citat:
fpGXs94y: Pitanje za pbacu: Odakle ti ta informacija za 30% ljudi koji se ne odazovu pozivu u KASARNU? Ako je stvarno tako, ja sigurno ne idem. Pozdrav.



Posle svakog roka objave broj regruta koji se odazvao. Zadnjih deset godina je izmedju 60% i 80%. Bilo je i 30% 1999. i 2000. godine. Moze lako da se proveri.
 
Odgovor na temu

misko81
Niš

Član broj: 138317
Poruke: 96
*.beobug.com.



+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.08.2007. u 17:19 - pre 203 meseci
Dobio sam poziv za septembar i podneo sam zahtev za civilno, medjutim, jos uvek mi ne stize obavestenje da li je i kako resen zahtev, niti kada bi trebalo da idem na komisiju. Znam da su na godisnjim odmorima, ali vec je 3. avgust, ostalo je manje od mesec dana do septembra.... Da li je normalno sto jos uvek ne dobijam nista?
Live long and prosper.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.dynamic.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.08.2007. u 16:33 - pre 203 meseci
Komisija??

Inače, da, sasvim je normalno da ništa ne dobijaš. Verovatno ćeš negde sredinom septembra dobiti rešenje da ti je odobreno civilno (iako ćeš već pred kraj avgusta dobiti poziv da se pojaviš u ustanovi za koju te odrede).

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

misko81
Niš

Član broj: 138317
Poruke: 96
*.beobug.com.



+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.08.2007. u 20:15 - pre 203 meseci
Hvala na odgovoru. Mislim na onu komisiju u VO koja postavlja pitanja tipa "zasto hocu da sluzim civilno" i sl. i koja donosi odluku gde cu biti rasporedjen.
Live long and prosper.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.dynamic.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.08.2007. u 11:37 - pre 203 meseci
Pravo da ti kažem, ne poznajem nikoga ko je išao pred takvu komisiju (a dosta mojih drugova sad služi civilnu). Jednostavno predaš papire i čekaš poziv - takva je procedura, barem u zadnje 3-4 klase.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.medianis.net.



+141 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)06.08.2007. u 07:14 - pre 203 meseci
Ja sam bio na toj komisiji (pisao sam vec o tome ovde). Odes na komisiju, prozovu te, pitaju nesto (mozda), izadjes, oni nesto kao vecaju i posle te ponovo pozovu da potpises resenje.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

misko81
Niš

Član broj: 138317
Poruke: 96
*.beobug.com.



+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)06.08.2007. u 09:42 - pre 203 meseci
Da, na to mislim. Konkretno me zanima za VO u Nisu. Da li ta komisija zaseda ili samo posalju resenje na kucnu adresu?
Live long and prosper.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.rcub.bg.ac.yu.



+128 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)06.08.2007. u 18:13 - pre 203 meseci
Samo da javim da sam 2 puta ulazio i izlazio iz zemlje za vreme sluzenja roka i sve je proslo OK. Cak su me i legitimisali i ukucavali broj pasosa u kompjuter i nista nisu nasli.
Znaci ko ima dileme da li ici van tokom odsustva - vise ne bi trebalo da ih ima.
Pozdrav,
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.medianis.net.



+141 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.08.2007. u 08:45 - pre 203 meseci
Citat:
misko81: Da, na to mislim. Konkretno me zanima za VO u Nisu. Da li ta komisija zaseda ili samo posalju resenje na kucnu adresu?


Da, ja sam bio u VO u Nisu (mislim da se kasarna zove "Bubanjski heroji"). Covek i jedna zenska cinili komisiju. Dodjem ja, pita me zenska kao "ti si bese pisao zahtev za odlaganje, sta bese kao razlog pa smo te odbili". Greboo te, seca se Ja kao "pa pripravnik sam ali ne znam zasto ste odbili. Kad ona "jos uvek pripravnik (k'o da je to cudno). Hehehe. Kaze "idi napolje prozvacemo te". I tako bilo. Posle me prozvali da potpisem resenje i to je to.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

vrdoljak
novi beograd

Član broj: 43527
Poruke: 29
89.216.201.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.08.2007. u 18:52 - pre 203 meseci
evo i ja da pitam

zaposlio sam se pre dva meseca i sad jurim vezu za civilno sluzenje da upadnem kod keve na posao gde necu morati da dolazim

lik koji je tamo(kod keve na poslu) zaduzen za vojnike reko da se prijavim negde u oktobru zato sto je za septembar kasno

e sad pitanje je sledece

nosio sam redovno potvrde iz skole ali nisam se javio na dva poslednja poziva i verovatno treci koji su mi poslali kao u postu pa ja dobio iz poste poziv da mogu da preuzmem posiljku

pozive sam nalazio u sanducetu sto znaci da nisam nista potpisivao da sam primio

da li mogu zbog toga da mi odbiju zahtev za civilno

i kakav je postupak kad se prijavljujem za civilno da li postoji neka zackoljica gde mogu da me prejebu

nisam osudjivan nemam dozvolu za oruzje itd

molim vas odgovarajte veoma mi je bitno

inace iz beograda sam
 
Odgovor na temu

pbaca

Član broj: 152754
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)12.08.2007. u 19:13 - pre 203 meseci
Jel neko moze sa sigurnoscu da mi kaze: KOLIKO PRVO POSALJU POZIVA, PA AKO SE NEODAZOVEM, SALJU NA CIVILNI SUD?
 
Odgovor na temu

Nelle_86
Nelle Nelle
Beograd

Član broj: 153155
Poruke: 27
80.93.231.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)12.08.2007. u 19:52 - pre 203 meseci
Pozz, ljudi

Ja sam '86-to godiste i sada u septembru bih trebao da idem na odsluzenje vojnog roka tj da regulisem vojnu obavezu. Na lekarskom pregledu pre 2 godine dodelili su mi rod Vojne Policije. Medjutim, rod Vojne Policije je nedavno ukinut zato sto taj posao sada obavljaju profesionalci, a mene su rasporedili u rod PVO, u Pancevu.
Posto se meni ne dopada bas taj rod (PVO) da li postoji sansa da ja podnesem neki zahtev (molbu) i da trazim da me rasporede u neki treci rod (po mojoj zelji, na primer)?

Hvala svima unapred.
Nelle
 
Odgovor na temu

pbaca

Član broj: 152754
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)13.08.2007. u 10:17 - pre 203 meseci
Citat:
Nelle_86: Pozz, ljudi

Ja sam '86-to godiste i sada u septembru bih trebao da idem na odsluzenje vojnog roka tj da regulisem vojnu obavezu. Na lekarskom pregledu pre 2 godine dodelili su mi rod Vojne Policije. Medjutim, rod Vojne Policije je nedavno ukinut zato sto taj posao sada obavljaju profesionalci, a mene su rasporedili u rod PVO, u Pancevu.
Posto se meni ne dopada bas taj rod (PVO) da li postoji sansa da ja podnesem neki zahtev (molbu) i da trazim da me rasporede u neki treci rod (po mojoj zelji, na primer)?

Hvala svima unapred.




Ja koliko znam ne moze da se bira rod po zelji, ali najbolje je da pitas u vojnom odseku. Oni ce ti reci da li moze ili ne.
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Silencer
Član broj: 399
Poruke: 480
77.46.197.*

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)13.08.2007. u 13:08 - pre 203 meseci
ZAVRSIO SAM VOJSKU !!!! :) Gotovoooo !!!!!
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)16.08.2007. u 14:21 - pre 203 meseci
Citat:
Kao sto je Ivan rekao, ona tema postoji samo radi lakseg dolazenja do informacija o civilnom sluzenju za one koji su tako odlucili. I tamo se ne komentarise koji je nacin "pravi". A ova tema ne vodi nigde, sem u flejm.


Ovim komentarom je moja tema o PRAVOM sluzenju vojske zakljucana. Posto i ova tema u meni izaziva flejm ili sta god ili kako god ga nazivate, a posto je odavno, jos na prvoj strani sve receno, krajnje je vreme da ode pod kljuc i da se otkaci da ne bude vise sticky. Nema razloga za to. Ko god je pametan dovoljno da nadje put do registracije na ES je dovoljno pametan da ukuca u search "civilno sluzenje" i doci ce do ove teme.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 814278 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.