Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815193 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pbaca

Član broj: 152754
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)22.09.2007. u 13:33 - pre 202 meseci
Citat:
Samurai Jack: ne mogu da nađem nigde da je ovo pominjano pa da pitam...
Da li fakulteti šalju nekakve statistike vojnim odsecima? Ovo pitam iz sledećeg razloga. Treba krajem novembra da diplomiram (imam 25 g.). Moj vojni odsek (NBGD) šalje obično one "pozivnice" da se javim "radi regulisanja pitanja bla, bla..." krajem januara. e sad, moj neki plan je da par dana pre diplome izvadim potvrdu da sam redovan student, upisao apsolventski staž i to i onda u januaru (2008-e), kada me budu zvali, da im odnesem tu poslednju potvrdu. Teoretski, ne bi trebalo da me diraju do januara 2009-e, kada punim 27 i moram da idem i ovako i onako. e sad, da li će moj fakultet, kada ja diplomiram, slati neke statistike VO gde bi oni mogli da vide da sam završio fax i da me pozovu odmah, bez čekanja januara 2009?



NEĆE.
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
77.46.249.*



+141 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)24.09.2007. u 07:09 - pre 202 meseci
Sigurno ne salju "statistike". Na slicnu foru sam i ja odlozio vojsku. Prijavio poslednji ispit i izvadio potvrdu da sam apsolvent. Posle 3 dana imao ispit i polozio Posle nedelju dana odnesem potvrdu da sam jos uvek apsolvent i rokaaaaaj.

E, a sad je vec postalo gusto... Dobio sam resenje jos odaaavno za civilno sluzenje. Vec sam pisao kako sam tamo pros'o, ali ona "zdravstvena vojna knjizica" je kod mene (a nigde nisam potpisao da sam je podigao) i resenje koje sam dobio. U vojnom odseku nemaju nista Zvali me (telefonom) prosle nedelje da im to hitno odnesem. Ja se pravim lood (a mozda i jesam) i kuliram ih. Dal' ce da bude to dobro po mene?

Pozz
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

biber021
Novi Sad

Član broj: 55257
Poruke: 246
*.ns.ac.yu.



+4 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.09.2007. u 11:19 - pre 201 meseci
Nisam nigde našao informaciju kakve popuste imam sa ovom mojom malom plavom knjižicom, pa ako neko zna ili je probao neka rekne :)

Kaže mi drugar da može da se voza gradskim autobusima za džabe...

 
Odgovor na temu

miloses
BG

Član broj: 39456
Poruke: 31
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.09.2007. u 21:42 - pre 201 meseci
Da li mi neko moze reći koja ustanova ili posao u ustanovi oduzima najmanje vremena, znači gde može da se radi 3 sata dnevno ili neki poslovi popodne ili uveče...

Ja sam hteo u pozorište, ali kako čujem vojska i pozorište raskidaju ugovor ... imam vezu u odseku ali šta mi vredi kada ne znam, gde da idem?

Kakva su vaša iskustva ili informacije u vezi toga?

 
Odgovor na temu

Loper

Član broj: 158006
77.46.246.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)26.09.2007. u 13:33 - pre 201 meseci
Da li je moguce prekinuti vec zapoceto civilno sluzenje na osnovu naknadnog upisa na fakultet?
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
89.110.197.*



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)26.09.2007. u 16:39 - pre 201 meseci
HA HA HA HA HA HA HA HA

Brate bravo! Ceo dan radim, bas sam se nesto smorio i zedan i gladan, ali evo sad si mi napunio baterije za jos 2 sata rada :-)
 
Odgovor na temu

Samurai Jack
Beograd

Član broj: 39696
Poruke: 165
*.eunet.yu.

Sajt: www.capoeira.rs


+12 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)26.09.2007. u 18:53 - pre 201 meseci
Da li je neko od vas bez odsluženog vojnog roka vadio ili produžavao pasoš u poslednjih godinu, dve, tri? Jel i dalje treba ono cimanje sa potvrdama iz vojnog odseka?
Ovo pitam zato što se na sajtu Ministarstva unutrašnjih poslova kao zvanična dokumentacija za vađenje pasoša nigde ne pominje bilo šta iz vojnog odseka, na sajtu Ministarstva odbrane kaže da treba odobrenje vojnog odseka ako regrut PUTUJE negde (ja ne putujem nigde, samo hoću validan pasoš u fioci), a na trećem mestu sam video da traže samo vojnu knjižicu na uvid (sajt SUP Rakovica...tako nešto).
Ovo pitam zato što sam 1999. boga oca maltretiranja imao sa VO kad sam vadio pasoš prvi put...sada hoću da produžim pasoš pa da znam unapred količinu maltretiranja koju moram da istrpim...i ako traže tu potvrdu iz VO, šta mi treba da bih je dobio?
25g, student...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)27.09.2007. u 07:15 - pre 201 meseci
Nije mi trebalo ništa od vojske kad sam produžavao pre dve godine, ali sam zato dobio na 5 godina pasoš.
 
Odgovor na temu

miloses
BG

Član broj: 39456
Poruke: 31
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.09.2007. u 14:01 - pre 201 meseci
Ja mislim da traze potvrdu do 27.godine, a preko toga ne traze. Prilikom vadjenja pasosa imas da odgovoris i na pitanje da li si sluzio vojni rok, mada to je samo formalno...

Dakle gde sluziti civino, gde je najkrace radno vreme? Ovo moram hitno da odlucim...
 
Odgovor na temu

miloses
BG

Član broj: 39456
Poruke: 31
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.10.2007. u 13:28 - pre 201 meseci
ne valja nista...

[Ovu poruku je menjao miloses dana 05.10.2007. u 15:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.10.2007. u 22:31 - pre 201 meseci
http://www.blic.co.yu/svet.php?id=15094

Hrvatska ukida obavezni vojni rok

Citat:

Sabor bi odluku trebalo da donese do kraja ovog zasedanja 12.oktobra, a time će se formalno od prvog dana iduće godine zamrznuti služenje vojnog roka i uvesti potpuno profesionalna vojska.
Vojni rok je u Hrvatskoj trajao tri meseca, a po poslednjim podacima, umesto planiranih 4.000 regruta, tokom ove godine na služenje vojnog roka upućeno ih je nešto više od polovine, preciznije 2.051 regrut.
Zadnji regruti na služenje vojnog roka otići će u novembru.
Osnov za zamrzavanje vojnog roka je Dugoročni plan razvoja oružanih snaga po kome će se one profesionalizovati i brojati 16.000 profesionalnih vojnika i oslanjati na dobrovoljno popunjavanje s najviše 2.000 dobrovoljaca godišnje.
Hrvatska bi zamrzavanjem služenja vojnog roka dve godine ranije nego što je ranije predviđeno, trebalo da uštedi 117 miliona kuna (16 miliona evra).
Vlada je istakla i da u slučaju eventualne potrebe ne bi bilo teškoća s popunjavanjem, jer će na dan 1. januara 2008. ukupan broj rezervista biti 751.106, od toga 713.840 vojnika, 20.066 podoficira i 17.200 oficira.
Po projekcijama, 1. januara 2015. taj bi broj bio 439.085 - 423.524 vojnika, 8489 podoficira i 7072 oficira.
Vlada će u procesu profesionalizacije morati poboljšati materijalne uslove vojnika, od povećanja plata i stambenog zbrinjavanja do obnove objekata u kojima profesionalni vojnici žive i rade.


Ostali smo skoro jedina zemlja u okruženju sa ropskom obavezom, Bosna, Crna Gora, Slovenija, Mađarska itd su već odavno ukinuli služenje
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.10.2007. u 00:14 - pre 201 meseci
Necemo mi skoro...

btw. Jel zna neko (da li je isao) nesto u vezi onih 14 dana obuke sa oruzijem za nas civilce? Gledam na onom papiru i vidim da ima to i rado bih otisao, 2 nedelje je smesno, a opet sa druge strane da prekidam civilnu i odlazim u redovnu mi se ne isplati iz vise razloga (zbog kojih sam i otisao u civilku).
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.10.2007. u 09:06 - pre 201 meseci
E da..to sam i ja isto hteo da pitam, sta je sa tih 14 dana obuke? Koliko su meni objasnili, to je neki pilot projekat trenutno, i trenutno se bira po nekom principu slucajnog izbora 30 vojnika..zamislite..medju tih 30 iz celog Smedereva sam i ja ;)
popizdeo sam i bas se ovih dana cimam da i to izbegnem...ima li neko ideju koji je problem ako se jednostavno ne pojavim?
 
Odgovor na temu

rourke

Član broj: 66772
Poruke: 28
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.10.2007. u 11:40 - pre 201 meseci
Kakva je sad to glupost?

Pa zar nismo naveli da ne zelimo da sluzimo sa oruzjem?
 
Odgovor na temu

misko81
Niš

Član broj: 138317
Poruke: 96
*.beobug.com.



+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.10.2007. u 12:40 - pre 201 meseci
Upravo tako. To se kosi sa idejom o civilnom sluzenju BEZ oruzja. Ako smo se izjasnili da necemo da sluzimo sa oruzjem, onda necemo, ni 6 meseci, ni 14 dana.
Live long and prosper.
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.10.2007. u 14:48 - pre 201 meseci
Ma naravno.

Mada kod nas (sto je vec opste poznato) se sve zivo kosi sa svim i svacim :S. Ja iz nekih drugih razloga zelim to da "iskoristim" :), kad je vec tako sve opiceno meni bi verovatno zbog necega kasnije znacilo :).
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

parlae
Bojan Parlic
Cacak || Beograd

Član broj: 81837
Poruke: 74
77.46.184.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.10.2007. u 14:44 - pre 201 meseci
prvo pozdrav svim junacima (civilnim i redovnim :P) na ovom forumu!

e sad moje pitanje:
gledao sam poslednje 2,3 stranice i nisam nasao nista sto me muci, a i pretpostavljam da niko nije skoro imao ovakav issue:
u mom slucaju ja MORAM da idem u vojsku,jer sam 2 puta obnovio godinu na faxu (smor) i sad bi mi vojska omogucila da i dalje ostanem na budzetu. Moj problem je u tome sto ne zivim u BG-u a hteo bih tu da sluzim vojsku i to na fakultetu (ETF). Pa jel moze neko pribliznije da mi kaze sta bih sve trebao da uradim.Znam da bih trebao da promenim prebivalishte (mesto stalnog prebivalishta valjda) u SUP_u; a sta bih trebao da radim u odseku (mislim da bi to bila Palilula), kolko mi veza treba (sigurno mi nije dovoljan zahtev ili ona anketa,whtevr) da bih upao na fax? I da li za civilno mogu da se prijavim kad hocu ili moram kao za civilno da cekam klase(maj, jun, decembar, mart)?


hvala unapred
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.10.2007. u 15:33 - pre 201 meseci
Mislim da si sam sebi odgovorio na pitanje...:)
Promena prebivalista...VEZAAAAAA...(uglavnom je potrebna da bi dobio ono sto hoćeš), a što se tiče vremena prijavljivanja, to možeš da uradiš kad god hoćeš, samo što ćeš krenuti kad i redovna vojska (mart, jun, septembar, decembar). Potrebno je da se prijaviš par meseci ranije, jer mislim da traje oko mesec dana procedura provere da li si osudjivan bla bla trte mrte...(tako su rekli ortaku prosle nedelje kada ja hteo da se prijavi za decembar).
Ako nisam bio u pravu što se tiče nekih detalja gore, neka me neko ispravi :)

Što se tiče ove nove problematike (čitaj, obuka), mene su jutros zvali, jer kao što sam rekao, dobio sam zgoditak :) od 30 Smederevaca, baš sam ja na spisku.
Moram da se javim u ponedeljak u 7:30 u VO Smederevo pa ćemo da vidimo šta i kako dalje (ja posle toga verovatno idem kod lekara po neku poštedu). Zanimljivo je što ni ljudi u VO izgleda nisu upućeni o čemu se tu zapravo radi, nemaju pojma ni koja su predavanja, ni da li ima oružja...znaju jedino da će da traje od 9 do 13 svakog dana...sve u svemu sviranje...ku**u...
Ako ima neko neke informacije, neka podeli sa ostatkom ekipe :)
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.dynamic.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.10.2007. u 18:04 - pre 201 meseci
Neće biti oružja, to je obuka iz civilne zaštite... Koliko sam ja skontao, tu spada PPZ, zaštita od poplava i ostalih elementarnih nepogoda, pružanje prve pomoći i sl.
Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.10.2007. u 21:25 - pre 201 meseci
Ja nisam otisao danas, ali otici cu sutra ili prekosutra do v. odseka da vidim za to, pa cu napisati, posto bih i sam otisao.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815193 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.