Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815425 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vrdoljak
novi beograd

Član broj: 43527
Poruke: 29
89.216.201.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)16.10.2007. u 19:57 - pre 201 meseci
nije valjda da svi imamo tu obuku ja radim i taman sam mozda nasao da sluzim civilno gde necu morati da se pojavljujem stalno a ovo ce bas da me upropasti
jel to traje dve ili tri nedelje mozda mogu da uzmem odmor

i jos nesto jel se prijavljivao neko za civilno a da radi jer sam cuo da treba da se izjavi da nisam u radnom odnosu

koliko se to proverava

ja potpisujem ugovore na odredjeno tri meseca jel mogu da se vadim na to a i upisao sam fakultet pa sam i student koliko mi to olaksava sve

au koliko smora oko ove vojske pa oni niisu normalni stvarno

molim vas ko zna treba sutra da idem da se prijavim
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)16.10.2007. u 22:13 - pre 201 meseci
Pa da nisu normalni to je opste poznato :).

Mozes da odlazes vojsku ako studiras, a sto se tice radnog odnosa dok si u vojsci, zaboravi. Proveravaju i proveravace ti zakonski ne smes biti u radnom odnosu, glupost, gubis i to zbog... "vojske"...
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.beobug.com.



+128 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.10.2007. u 01:09 - pre 201 meseci
Svi od ovogodisnje martovske klase pa nadalje i ubuduce ce imati 15 dana obuke za civilnu zastitu. Mozes raditi i uporedo sluziti civilno ako upadnes u ustanovu koja to tolerise. Moja je takva i zaposlene rasporedjuje u trecu smenu od 17-22 casa. Bez problema radis uporedo, raspitaj se za takvu ustanovu u tvom gradu.

PS Ustanova gde sluzim je odlucila po svaku cenu da izbegne placanje onih 450 dinara mesecno. Danas mi kaze sekretarica da smo se svi odrekli novca u zahtevu, ne slusa me uopste kada joj kazem da pouzdano znam da ja to nisam napisao. Idem danas u vojni odsek da vidim sta se moze uraditi po tom pitanju.

[Ovu poruku je menjao noskich dana 17.10.2007. u 09:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.10.2007. u 13:32 - pre 201 meseci
Ja da sam na tvom mestu zaboravio bih tih 450 din., ako su vec korektni pa vas pustaju da radite, procitaj sta sam ja napisao na predhodnoj strane, izgubicu i godinu i budzet + sto jedva stizem da radim zbog tamo nekog...
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.10.2007. u 14:36 - pre 201 meseci
Mi smo se jos na pocetku sluzenja odrekli tog novca (u korist ljudi koja je vezana za tu ustanovu gde ja sluzim) i imamo mogućnost da radimo (mislim da je sigurno 90% vojnika zaposleno ili ima stalne obaveze na faxu).Sto se tice tog papira da necu biti u radnom odnosu...i ja sam ga potpisao i niko mi do sad nije pravio problem zato sto radim a ne bih smeo...
kada smo već kod predavanja :) upala nam je danas kontrola, a juce je nacelnik primetio da sam pobegao :) tako da su me danas zvali da dodjem na predavanja...videcemo sta ce ispasti do kraja...ali ako ovako nastavim, mozda budem prvenac koji je zaglavio kaznenu kasarnu :)
bla...
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.beobug.com.



+128 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.10.2007. u 15:21 - pre 201 meseci
Necu da zaboravim 450 dinara jer ja nisam zaposlen, a forsirali su me da radim fizicke poslove dok je decko preko veze sedeo u kancelarijskoj fotelji. Samo da napomenem da sam zavrsio 2 fakulteta, jedan sa prosekom 9,43 a doticni je zavrsio srednju skolu.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.10.2007. u 16:06 - pre 201 meseci
Onda teraj do kraja. Ja sam potpisao taj dokument da se odričem, tako da ako ti nisi potpisao, ili je neko potpisao umesto tebe (što ne bi smelo), ili se prave Toša. Ako nije ništa potpisano, moraju ti sve isplatiti.
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.10.2007. u 16:26 - pre 201 meseci
http://www.b92.net/info/vesti/...10&dd=17&nav_id=268174


Citat:

Moguća amnestija vojnih obveznika
17. oktobar 2007. | 11:19 | Izvor: Tanjug
Beograd -- Ministarka za dijasporu Milica Čubrilo kaže da je moguća amnestija za vojne obveznike u inostranstvu.

"Model otkupa vojnog roka značajno je izgubio na aktuelnosti jer je najavljena profesionalizacija vojske 2010. Zato ćemo, verovatno, odustati od mogućnosti otkupa i predložiti amnestiju za mlade koji nisu bili u vojsci", rekla je Milica Čubrilo za Večernje novosti.

Ministarstvo odbrane priprema novi zakon o vojnoj obavezi, koji će se naći u skupštinskoj proceduri odmah po usvajanju zakona o odbrani i o vojsci.





Tako je i prošla amnestija najavljivana samo za dijasporu, ali naravno proglašena je opšta amnestija za sve vojne obveznike- u aprilu 2006. Polako se bliži kraj vojnoj obavezi i dolazi profesionalizacija.
 
Odgovor na temu

Bum Roy

Član broj: 94228
Poruke: 32
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.10.2007. u 14:08 - pre 201 meseci
Jer zna neko kad si na civinlom sluzenju da li mozes da se normalno lecis preko zdravstvene knjizice kao i do sada ili ima nesto posebono da moras samo u vojne zdravstvene ustanove. To mi je bitno da znam jer u decembru pocinjem civilno a duze vreme se lecim kod specijaliste i moram redovno da idem na kontrole a nebih da menjam svog sadasnjeg lekara.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.10.2007. u 14:14 - pre 201 meseci
Moraš se lečiti u vojnim ustanovama, ali mislim da imaš pravo da završiš lečenje u civilnoj ustanovi ako si ga započeo pre služenja vojske, tako nešto. Najbolje da pitaš u vojnom odseku.
 
Odgovor na temu

vrdoljak
novi beograd

Član broj: 43527
Poruke: 29
*.svetlost-teatar.org.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.10.2007. u 14:28 - pre 201 meseci
au kako se pojave te gluposti kad ja namerim da odsluzim

a gde se ta predavanja odrzavaju jel tamo gde sluzim ili negde posebno

boze kako mi se komplikuje jedna stvar za drugom

nego od koliko do koliko traju ta predavanja jel su pre podne

moram da nadjem nacin da zaobidjem to
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.beobug.com.



+128 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.10.2007. u 15:25 - pre 201 meseci
Obuka civilne zastite je obavezna za sve od ovogodisnje martovske klase. Sprovodi se u zakupljenoj sali (teoretska), a prakticna u lokalnom vatrogasnom domu i Crvenom krstu. Ne mozes je izbeci jer se izvestaj o obuci salje direktno ministarstvu odbrane u Beograd. Predavanja traju od 8 ujutru do 13-13.30.

Danas su mi u vojnom odseku rekli da su SVE institucije DUZNE da vojnicima isplate 450 x 9=4050 dinara bez izuzetka. Pozvace telefonom ustanovu u kojoj sluzim i reci im to. Znaci, ako vam neko tvrdi da nema isplate novca idite pravo u vojni odsek kod referenta i sredicete problem.
 
Odgovor na temu

cicko
Mechanical engineer - freelancer
Vršac

cicko
Član broj: 7902
Poruke: 46
212.200.116.*

Sajt: www.echbergmanutech.dk


+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)19.10.2007. u 15:59 - pre 201 meseci
Danas sam bio u vojni odsek, zvali su me da idem (nisam otisao zato sto mi se islo :-D). Podneo sam zahtev za civilno sluzenje vojnog roka, sa kompletnom dokumentacijom, i ipak ce da me posalju u redovno sluzenje. Kako mi je rekao onaj tamo "ljubazni cika" (da li postoji neki pri vojsci a da je ljubazan?!) "imamo veliki problem....mislim da ces morati u redovno sluzenje vojnog roka!". Problem je "teska kradja" (dve gajbe piva, dve litre vinjaka i dve kutije cigareta (ja sam inace nepusac) :-D).
Bese to nestasno detinjstvo, mart '97. Na onim uverenjima to nepise, ali heh....ima onih koji to jos lepo drze evidentirano pa kad treba vadi se iz naftalina, svaka pohvala za SUP Pancevo, svaka cast momci...imate pet iz azurnosti!
I eto izgleda da cu ipak morati u redovnu vojsku. Sta vi mislite? Jel mogu ja tu nesto da promenim, a da mi tata nije doktor,policajac,kapetan ili biznismen? :-D (da budem iskren, sumnjam, ali eto da ipak pitam....).
"Sva iskušenja, sva ispaštanja i sve patnje u životu mogu se meriti snagom i dužinom
nesanica koje ih prate." Ivo Andrić
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)19.10.2007. u 19:58 - pre 201 meseci
idi u redovnu i skini se posle 2 dana....odbij da obuces uniformu i trazi razgovor sa psihijatrom...bar je sad lako da se skines...
 
Odgovor na temu

miloses
BG

Član broj: 39456
Poruke: 31
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.10.2007. u 15:00 - pre 201 meseci
To je glupo

Pravila kazu da ako si osudjivan za nasilje onda ne mozes u civilno a ne za kradju...
 
Odgovor na temu

miloses
BG

Član broj: 39456
Poruke: 31
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.10.2007. u 15:02 - pre 201 meseci
OBUKA VOJNIKA NA CIVILNOM SLUŽENJU VOJNOG ROKA

Uprava za odbranu Republike Srbije započela je organizovanu obuku vojnika koji se nalaze na civilnom služenju vojnog roka, sa ciljem da se oni stručno osposobe i motivišu za zaštitu i spasavanje ljudi, materijalnih i drugih dobara u slučaju elementarnih nepogoda, tehničko-tehnoloških i drugih nesreća i opasnosti.

Prva serija od 25 kurseva započela je 4. oktobra i traje do 15. novembra i njome će biti obuhvaćeno 1.000 vojnika na civilnom služenju u većim gradovima Srbije. Obuka se obavlja u saradnji sa Crvenim krstom i Vatrogasnim savezom Srbije i njihovim lokalnim organizacijama.

Osnovni zadaci obučavanja jesu upoznavanje vojnika sa osnovnim pravilima međunarodnog humanitarnog prava i opasnostima koje ugrožavaju zdravlje i život ljudi, životnu sredinu, materijalna i kulturna dobra. Takođe, oni će biti upoznati sa postupcima i zadacima pri otklanjanju ili ublažavanju posledica elementarnih nepogoda, tehničko-tehnoloških nesreća i posledica ratnih dejstava. Obučiće se i za zaštitu i spasavanje ljudi i pružanje prve pomoći povređenim licima u miru i ratu.

Planom i programom obučavanja za odbranu zemlje vojnika na služenju vojnog roka u civilnoj službi predviđeno je da se obuka izvodi u trajanju od 84 nastavna časa. Obuka će se nastaviti tokom sledeće godine sa narednim generacijama vojnika na civilnom služenju vojnog roka.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
77.46.204.*



+363 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.10.2007. u 18:13 - pre 201 meseci
Sto se mene tice pametnije im je bilo da su od pocetka uvodjenja civilnog vojnog roka organizovali detaljne kurseve prve pomoci i zastite na radu za civilnu vojsku u svim mestima gde je civilno sluzenje. Ti kursevi su mogli trajati i po 3 meseca 2-3 puta nedeljno. Tako bi dobili veliki broj strucno edukovanih mladica koji bi imali neko prakticno znanje koje bi mogli iskoristiti bilo gde i bilo kada ako se za to ukaze potreba.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.10.2007. u 23:19 - pre 201 meseci
Citat:

frankfurtske VESTI , 18.OKTOBAR 2007

NIŠTA OD AMNESTIJE REGRUTA IZ DIJASPORE

Otkup vojske

4.000 evra

Predlog o amnestiji - neozbiljan

Ministarstvo odbrane Srbije ne odustaje od ideje o otkupu vojnog roka

Čeka se usvajanje Zakona o vojsci i Zakona o odbrani

Ministarstvo odbrane Srbije nije odustalo od otkupa vojnog roka i uveliko
razmatra mogućnost da svi mladići koji žele da regulišu vojnu obavezu za to
plate oko - 4.300 evra!

Ovaj predlog, na kome pravne službe u Ministarstvu ubrzano rade poslednjih
meseci nije ništa novo. Međutim, sada su već razrađeni i tačni modaliteti po
kome bi taj vojni otkup i bio moguć.

Prva novina je da će ta opcija biti otvorena kako za mladiće u dijaspori,
tako i one u Srbiji.

Vojni obveznici širom sveta koji još nisu regulisali svoju vojnu obavezu, a
procene je da ih ima oko pet hiljada, već godinama bezuspešno pokušavaju da
se dogovore sa državom, ali i objasne da se nalaze u potpuno drugačijim
okolnostima od svojih vršnjaka u otadžbini. Njihov je i bio predlog da se
vojni rok otkupi. Međutim, u slučaju da država ne odustane od otkupa, tu
mogućnost bi dobili i mladići iz Srbije i to na sledeći način.

Svako od njih bi morao da ima osnovnu vojnu obuku koja traje 28 dana, a
potom bi mogao da bira: da li će da nastavi odsluženje ili će da ga otkupi i
to po ceni od - 12 prosečnih plata u Srbiji.

Prema toj računici, sa sadašnjom prosečnom neto mesečnom zaradom od 28.143
dinara (oko 360 evra), svi zainteresovani bi, a po sadašnjem kursu evra od
78 dinara, za otkup vojnog roka platili 4.329,6 evra.

Izvor "Vesti" u vrhu Ministarstva odbrane Srbije tvrdi da je otkup vojnog
roka i dalje "ravnopravna varijanta" ostalima koje bi rešile problem sa
regrutima do 2010. godine kada bi Vojska Srbije trebalo da se
profesionalizuje.

- Čeka se donošenje Zakona o vojsci i Zakona o odbrani, nakon čega će u
skupštinsku proceduru biti prosleđen i Zakon o vojnoj obavezi i očekujem da
se to dogodi do kraja ove godine - tvrdi ovaj izvor.

Predlog o amnestiji - neozbiljan

Izvor "Vesti" demantuje ministra za dijasporu Milicu Čubrilo koja tvrdi da
se odustalo od otkupa vojnog roka i da će se umesto toga predložiti -
amnestija.

Međutim, ovaj predlog ministarke Milice Čubrilo u Ministarstvu odbrane
ocenjuju kao neozbiljnim.

- Amnestija ne oslobađa od odgovornosti već samo poništava podnete krivične
prijave ili krivična dela koja su nastala kršenjem zakona. Bilo bi
neozbiljno da Srbija sve do 2010. godine donosi zakone o amnestisiji, a da
se pritom glavni problem ne rešava. Amnestija se, u svakom slučaju, ne
razmatra kao opcija.

Đ. BAROVIĆ



Kako su se polakomili, misle da tek tako mogu da izvuku pare:)))
Na kraju će morate da vrate starosnu granicu na 27 godina, samo odugovlače...

Da bi nekoga naterali da plati, prvo moraju da osposobe sudove. Samo da vas podsetim, od ukidanja vojnih sudova 31.12.2004. i prelaska nadležnosti na Okružne sudove, ne postoji mogućnost da vas neko natera da idete u vojsku. Možete da pogledate presude na sajtu Okružnog suda u NS, poslednje uslovne kazne za izbegavanje vojne obaveze su donete pre dve godine. Još su prošle godine svi amnestirani, tako da su sudovi zatrpani za desetinama hiljada starih slučajeva

Ono što Vojni odsek radi je da vam pošalje civilnu policiju na vrata ako se ne odazivate. Ljudi dođu nekoliko puta, prete ako nađu nekoga (obavezno da se javi....) i na kraju naravno odustanu. Jednostavno, previše je ljudi koji ne potpisuju pozive i izbegavaju služenje


[Ovu poruku je menjao Vlada1001 dana 21.10.2007. u 00:30 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Vlada1001 dana 21.10.2007. u 00:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

papu
Novi Sad

Član broj: 15871
Poruke: 63
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)26.10.2007. u 09:29 - pre 200 meseci
Cuo sam sada vec od nekoliko ljudi da ce se civilno sluzenje uskoro ukinuti i da je potrebno da se uvede neki zakon u skupstini koji ce to resiti.
Znam da se ovakve glasine vuku vec godinama i obicno ne verujem u njih ali sada me je vec malo zabrinulo.

Da li vi mozda imate takve neke informacije ili je sve to bez veze?

I koja je adresa bila naseg centra za prigovor savesti na internetu? Ja kada probam www.prigovor.org.yu ne dobijam nista.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.dynamic.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)26.10.2007. u 14:57 - pre 200 meseci
Sve su to bezveze glasine, po koji put da ponovim... Pa čak i da nacisti pobede na izborima, verujem da ne bi imali hrabrosti da ukinu civilno služenje.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815425 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.