Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815463 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654



+5 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.11.2007. u 14:55 - pre 199 meseci
Na ono moje odozgo niko nista jos ne odgovori :P
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.11.2007. u 18:54 - pre 199 meseci
Citat:
ali budi siguran da nemaš šansi da ne položiš...ono je smešno :)


Ko kaze da ja zelim da ga polozim ;).

Hvala na odgovoru, nadam se da te onda stvarno ne cimaju sa tim ponavljajem "obuke".
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

miloses
BG

Član broj: 39456
Poruke: 31
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.11.2007. u 13:23 - pre 199 meseci
Da li je neko sluzio u JKP Zelenilo, Beograd, Surcinski Put br.2
 
Odgovor na temu

zokilikus

Član broj: 164635
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.11.2007. u 14:36 - pre 199 meseci
za vojnike koji sluze u civilstvu odgovorna je vojna policija.

ja sam krenuo da sluzim u 9. mesecu u jednoj ustanovi u rumi, naravno na preliminarnom razgovoru u vojnom odseku obecano mi je potpuno razumevanje moje situacije, naime skoro sam ozenjen, radim dipomski i imam posao koji nema sanse da zadrzim ako odem u redovnu vojsku, i naravno krediti
kada sam dosao u ustanovu pocinju problemi naime trazi se obavezno prisustvo od 7 do 15 00 svaki radni dan, kontrola kao u zatvoru sa sve potpisima ulaska izlaska i sl, onda pocinju raznorazna premestanja na poslove koji su sve samo ne normalni za civilnu, tj. briga o nepokretnim i mentalno bolesnim osobama, za koje nismo ni poslati u ustanovu, bar sam tako ja prosao, kasnije su nam ubacili i poslove vikendima od 6 do 14 , naravno i portirnica ge sedis od 6 do 14 i gde naravno ne smes da gledas tv i sl, i naravno ne smes da ides ni u wc posto ga nema u portirnici.
pre pocetka sluzenja imao sam ponudu da mi se proglasi privemena nesposobnost na 2 god i odlozim vojsku na sta ja (kreten) nisam pristao posto sam hteo da bar na ovaj nacin osluzim dug drzavi.
posto sam ostao bez posla a nisam mogao da idem u ustanovu dobio sam od vojnih lekara i komisije bolovanje od 15 dana, koje sam produzio po isteku 15 dana na jos 15.
u medjuvremenu se doticna ustanova zalila na moje odlaske lekaru (znaci lekar je vojni lekar i to specijalista VMC NS) i u zalbi su izneli jos nekoliko ,bukvalno, lazi na sta sam ja dobio resenje o skidanju sa civilnog sluzenja i upucivanje u sombor ovo ono u uniformu i to 1.12.2007
naravno uputio sam molbu i zalbu da me ostave u civilnoj ali nisam jos dobio resenje ( zalba inace ne odlaze izvrsenje), i kako su mi objasnili u vojnom odseku oni ne mogu nista posto se svaka zalba ustanove gde je rasporedjen vojnik automatski vodi kao povreda duznosti i uput na sluzenje u uniformu.
zahvaljuci vezi koju sam imao na vma i vmc danas sam dobio resenje o privremenoj nesposobnosti na 2 god, inace bi i pored urednih nalaza i odobrenja komisije bio skinut sa civilne.
inace jako je tesko dobiti bolovanje tj kucnu negu, naime potreba su vam 3 lekara koja ce zatraziti kucnu negu i onda dobijate uput za komisiji koja ponovo razmatra vas zahtev, pretesko je dobiti 2 bolovanja po jednoj dijagnozi (sem ako nemate neku dobru vezicu)
uglavnom se daje molba o fizickoj postedi.
otvaranje bolovanja kod civilnih lekara je ozbiljan prekrsaj i moze da se vodi kao dezerterstvo.

ako da sam od danas skinut sa sluzenja i sutra nema uniforme, i imao sam dosta srece, jako mi je zao kolega koji su ostali da ginu u onom kazamatu jos 6 meseci ((




 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.beobug.com.



+128 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.11.2007. u 15:09 - pre 199 meseci
Ujeee zokilikus sto si ti nagrabusio covece. Strasno!
 
Odgovor na temu

zokilikus

Član broj: 164635
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.11.2007. u 15:47 - pre 199 meseci
pa i nisam nagrabusio skinuo sam se i izvukao, zao mi kolega koji su ostali tamo.
najbolja stvar je sto mi nisu hteli dati knjizicu da idem kod lekara, kao nisam bolestan i trazili su broj telefona od doktorice koja mi je odobrila bolovanje
kada sam zamolio doktore na VMC da mi daju brojeve i objasnio zasto mi treba dobio sam 5 brojeva i 5 lekara se potpisalo.
sin coveka koji mi je bio staresina sluzi u drugoj ustanovi i kada je bio kod nas sa taticom hvalio se kako on ide jednom nedeljno od 9 do 11 u vojsku, a njegov otac mi je 15 mn pre toga rekao kako sam ja dezerter i izdajnik
sve u svemu u ponedeljak idem po izvestaj o mom vladanju u toj ustanovi posto zelim da podenesem tuzbu protiv tog mamlaza i da se postaram da vise ni jedan vojnik ne dodje tu.
zao mi sto nisam mogao da osluzim tih 9 meseci, iako sam imao vezu kakvu mozda nema 10 ljudi da se skinem , sada cu to iskoristi na drugaciji nacin
 
Odgovor na temu

miloses
BG

Član broj: 39456
Poruke: 31
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.11.2007. u 16:29 - pre 199 meseci

Da li je neko sluzio u JKP Zelenilo, Beograd, Surcinski Put br.2
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.12.2007. u 01:34 - pre 199 meseci
@zokilikus

Koja je to ustanova majke ti?

Jedno pitanje za tebe, ja sam isto bio na bolovanju, pa su me na kraju sa VMA uputili na VMC na komisiju, medjutim zbog nekih privatnih problema ja nikako da odem tamo (proslo je vec 2-3 nedelje) i u medjuvremenu se vodim da sam isao u vojsku, imam ozbiljno povredjena ledja, sta je bio kod tebe slucaj? Da li da idem ako postoje sanse da me skinu ? (kada kazem ozbiljno i na VMA su mi nasli).

Sa druge strane trebam (trebao) sam danas da idem na kontrolu na VMA, ali zvacu ih i probati da zakazem za drugi put (posto su mi iskrsli neki problemi, pa nista nisam odradio), koliko sam upucen i da ne odem na VMC oni ako hoce mogu mi dati jos 2 nedelje bolovanja, jer sam imao prekid u medjuvremenu, interesuju me tvoja iskustva sa VMC i na sta si isao (u vezi koje povrede, bolesti - ako ne pitam previse).

Jos jedno pitanje (ako zna i neko drugi) - Da li ti kasnije Vojni Odsek trazi papire od tih bolovanja ili jednostvano nikom nista ?
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

zokilikus

Član broj: 164635
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.12.2007. u 08:50 - pre 199 meseci
meni su trazili u VO sve papire ali samo da bi ih pogledali ipak oni nisu doktori.
sve je stvar razumevanja ako ti tvoji u ciilnoj ustanovi ne traze odobrenje od komisije nije ti ni potrebno u paksi, inace je obavezno.
ja nisam nikada bio bolestan i bukvalno su me najavljivali iz VMA na VMC tako da sam samo sedeo cutao a oni pisali dijagnozu, na kraju sam isao po nalaz na VMA koji su jednostavno na VMC usvojili.
inace danas sam treba biti u Somboru, ali ...
 
Odgovor na temu

miloses
BG

Član broj: 39456
Poruke: 31
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.12.2007. u 09:57 - pre 199 meseci
zokilikus, poslao sam ti privatnu poruku juce ...
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.12.2007. u 13:17 - pre 199 meseci
Citat:
meni su trazili u VO sve papire ali samo da bi ih pogledali ipak oni nisu doktori.


Jel su ti to trazili posto si trebao da si skines ili inace traze?
Posto evo proslo je mesec dana od mog prvog bolovanja (trenutno sam na onoj obuci) i za sada me niko nije zvao od njih da im nosim.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

miloses
BG

Član broj: 39456
Poruke: 31
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.12.2007. u 14:39 - pre 199 meseci
Koji doktor proglasava privremenu nesposobnost.
Na basi psihe ili kako?
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.12.2007. u 20:21 - pre 199 meseci
Ostali smo bukvalno jedina zemlja u okruženju sa ropskom obavezom.


Citat:

Profesionalizacija bugarske vojske
25. novembar 2007. | 17:43 | Izvor: Tanjug
Sofija -- Bugarska će u decembru uvesti profesionalnu vojsku, a danas je poslato kućama poslednjih 2.400 regruta.

Kraj obaveznog šestomesečnog služenja vojske, koje je obuhvatalo sve muškarce starije od 18 godina, obeležen je prigodnim svečanostima u Sofiji i još četiri grada, javio je Rojters. Prelazak na profesionalnu vojsku će koštati nešto više od 30 miliona dolara. Ova reforma će biti iskorišćena i za smanjenje broja vojnika sa sadašnjih 45.000 na 35.000.

Sve ostale zemlje istočne Evrope, nekadašnji sateliti bivšeg Sovjetskog Saveza, već su uvele profesionalne vojske.

http://www.b92.net/info/vesti/...category=167&nav_id=273720
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.12.2007. u 20:28 - pre 199 meseci
Citat:
Vlada1001: Ostali smo bukvalno jedina zemlja u okruženju sa ropskom obavezom.


znaci sledece godine veliki pohodi srbije na osvajanje nepravedno izgubljenih teritorija... :-|
 
Odgovor na temu

Don Quixote

Član broj: 164802
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.12.2007. u 09:39 - pre 199 meseci
Da li neko zna sta se desava u situaciji da vojnik, koji je na civilnom sluzenju posle 4 meseca zeli da se prebaci na klasicno? Da li je samo dosluzivanje (sto bi bilo super) ili sve Jovo nanovo?
Hvala
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.beobug.com.



+128 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.12.2007. u 13:26 - pre 199 meseci
Ne garantujem za istinost, ali sam cuo da se pri prebacivanju iz civilne u regularnu vojsku odsluzeo vreme deli sa dva. Znaci ako si sluzio 4 meseca to ti se u redovnoj racuna kao 2 meseca i ostaje ti jos 4 meseca da sluzis. Mislim da ti se to ne isplati, a ti vidi. Pozz,
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.12.2007. u 15:38 - pre 199 meseci
@Don Quixote

Imas tu vise fora, sto kasnije budes hteo da se prebacis manje ce ti se isplatiti, jer se racuna 2:1 - znaci 2 meseca provedena u civilno se racunaju kao 1 mesec proveden u redovnoj.

E, sada dobra strana je sto mozes da odes da odsluzis redovnu i tebi ce se na kraju voditi kao da si redovnu sluzio, npr. hoces da se zaposlis negde gde traze vojsku, neces imati problema jer ces se voditi kao da si bio u redovnoj. A i tu ima jedna fora sto ako odsluzis 6+ meseci u civilnoj ili ti znaci ostane manje od 3 meseca redovne, onda ne ides na obuku ako se prebacis u redovnu, znaci nema onog drndanja.

A opet na kraju, ako izbije neko s***** (a velike su sanse) dovidjenja, zovu te, cak ce i civilce zvati.

------------------------
Evo par saveta svima:
------------------------
- Ako vam se ustanova u kojoj sluzite nalazi dalje od 2km-a od mesta stanovanja, imate pravo da trazite naknadu za prevoz (uglavnom daju novcanu).

- Imate 7 dana odsustva u slucaju zenidbe, smrti clana porodice itd... (verovatno mozete da izvucete i ako imate jednostavno neku guzvu, ja sam dobio).

- Odnos sluzenja u civilnoj je 2:1, znaci 2 meseca provedena u civilnoj se racunaju kao jedan mesec proveden u redovnoj.

- Ako ste odsluzili 6+ meseci u civilnoj sluzbi, prilikom prebacivanja u kasarnu ne idete na obuku.

- Svi koji krecu sada ce morati da idu na obuku i vodice se sutra kao rezervisti (jos uvek nisam siguran kako funkcionise ako se ne polozi taj ispit, saznacu uskoro :).

- Imate pravo na 5-7 slobodnih dana u slucaju polaganja ispita. (primetio sam da mnogi mole samo za taj dan, ali ustvari trebaju da vam daju od 5-7 dana).

- Redovno se moze uzeti tek posle 4 meseca provedena u sluzenju (osim ako se ne dogorite sa ljudima kod kojih sluzite drugacije).

- Bolovanje od 7 dana se uglavnom moze dobiti u garnizonskoj ambulanti - pogotovu ako poznajete nekoga.

- U slucaju da ste na bolovanju 2 nedelje, za produzetak bolovanja morate da idete na VMC, takodje civilni lekari vam ne mogu dati bolovanje ukoliko vas jedino sa VMA nekako ne prebace kod njih (tako da nemojte da se zezate ovako, mogu vas nahvatati)

^ Sve ovo gore sto sam ispisao je iz licnog iskustva.


I pazite za koga glasate inace ce vratiti 12 meseci samo redovne :D

[Ovu poruku je menjao abishai dana 02.12.2007. u 16:49 GMT+1]
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

incognito
Beograd

Član broj: 12270
Poruke: 115
*.static.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.12.2007. u 16:26 - pre 199 meseci
Citat:
Vlada1001: Ostali smo bukvalno jedina zemlja u okruženju sa ropskom obavezom.


I tek cemo biti jedina, ne u okruzenju nego i u svetu, posto ovde izgleda svi hoce easy-way-out pa je nemoguce politicko-vojni establisment naterati da ukinu doticni zatvor sa prinudnim radom, od miloste Vojska. Kad bi ljudi umeli da budu solidarni pa da cela jedna klasa odbije da se javi na pozive, druga bi se pesma pevala... Al' nema se ovde, da ne kazem cega vec, za takav potez. Svi cekaju u redu da se jave doticnoj 'instituciji' k'o ovce pred klanje totalno nesvesni da uopste ne mora biti tako. A onda se zale kako ih maltretiraju, kako se nad njima izivljavaju cate, ja l' civilne, ja l' vojne, itd. Well, sami ste se javili da 'oduzite dug otadzbini' (the way I see it, doticna `otadzbina` duguje meni jedno 17 godina zivota, a jos sad hoce preko pite i pogachu - da joj dam jos 6/9 meseci, evo sve trcim) sad kusajte sta ste kuvali. Niko vam nije kriv.

Sto se mene tice, ja ih idalje ignorisem i mogu jedino da me povuku za organ falusoidnog oblika i da mi pljunu pod Windows XP / X.org... Kome je do ratovanja, `vojovanja` ili volonterskog rada - samo napred, ali bez mene... Nisam ti ja lik u tom tragikomicnom romanu. `Ja sam putnik s nekog sasvim drugog broda`...
 
Odgovor na temu

zokilikus

Član broj: 164635
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.12.2007. u 19:01 - pre 199 meseci
i meni su racunali 2 dana civilne kao jedan redovne, i ne isplati se nikako
civilni lekari nikako ne mogu dati bolovanje, jedino mozete ici kod njih po uput za vojnog lekara na vmc, kod civilnog mozete ici i ako su vam potrebne neke usluge koje nemaju na VMC ili GA.
ne proglasava ni jedan doktor privremenu ili trajnu nesposobnost, on samo daje predlog koji moraju da prihvate jos 2 doktora sa odeljenja i taj zahtev ide na komisiju koja ga ulgavnom prihvati,jedini predlog koji se odma prihvati je onaj sa VMA.
mene su oslobodili sa dijagnozom koja je privremena i koja se ne vodi nigde a koju su potisala 3 lekara sa VMA i koja su onda morala da uvaze 3 i sa VMC (u mom slucaju je bio problem kod jednog lekara sa VMC, koji je bio nov i kojeg su hteli da zaobidju )
ranije nalaze su u VO gledali zbog mog premestanja i skidanja sa civilne, kao dokaz opravdanosti mog bolovanja

pouzdano znam da se od 2005 i dalje privode oni koji su izbegavali sluzenje, vojna policija moze da zadrzi svakog 24h i oni se uglavnom dovode na VMA ili upucuju u kasarnu
 
Odgovor na temu

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654



+5 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.12.2007. u 19:03 - pre 199 meseci
Dajte bre ljudi, nek neko odgovori na ono moje da znam sta da radim...

Citat:
VladaLe: Pozdrav, videh temu, dobar deo skorijeg datuma sam i procitao, ali nisam nasao konkretno za ono sto me zanima odgovor.

Dobio sam poziv da se 12.12.2007 javim radi "anketiranja za uput u Vojsku Srbije u 2008.g."

Kakvo je to anketiranje? Zasta?

Neki ljudi s kojima sam pricao kazu da je to poziv za sluzenje vojnog roka, drugi kazu da je to samo poziv na neki razgovor za nesto sto ce tek taaaamoooooooo daleko da bude, ili sta vec?

?


Za koji djavo je poziv?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815463 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.