Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815412 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoltanf
Novi Sad

Član broj: 152445
Poruke: 41
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.zoltanf.in.rs


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.12.2007. u 07:37 - pre 199 meseci
Citat:

Dobio sam poziv da se 12.12.2007 javim radi "anketiranja za uput u Vojsku Srbije u 2008.g."


Ja sam nedavno dobio "radi ažuriranja podataka", pretpostavljam da je to isto (ovo u NS-u). Otprilike se svodi na to da odeš i oni te pitaju da li imaš papira da odložiš, ili ideš u martu, a za to ti šalju poseban poziv u martu.

Poz. Z.
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.12.2007. u 10:05 - pre 199 meseci
Pazite samo da ne potpišete nešto. Odlaganje se do sad uvek vršilo u oktobru, na godina dana, sa potvrdom od fakulteta.
Meni je to vrlo sumnjivo, jednostavno ako im je neko odneo potvrdu da studira u oktobru, zašto ga zovu u decembru.
Pošaljite im preporučeno pismo da ste zauzeti obavezama na fakultetu u to vreme, da ste im odneli redovnu potvrdu u oktobru da studirate i da će te im se javiti u oktobru 2008. Posebno budite oprezni ako ste pri kraju studija.
 
Odgovor na temu

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654



+5 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.12.2007. u 10:18 - pre 199 meseci
Moj poziv poslat 24. oktobra, a postar ga doneo 20. novembra ?!?!?!

I sta sad?
 
Odgovor na temu

zoltanf
Novi Sad

Član broj: 152445
Poruke: 41
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.zoltanf.in.rs


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.12.2007. u 19:42 - pre 199 meseci
Citat:

Moj poziv poslat 24. oktobra, a postar ga doneo 20. novembra ?!?!?!

I sta sad?


Da li si im nosio potvrdu sa faksa i da li si uopšte odlagao vosku ove godine?

Izgleda da pozive za manje bitne stvari (ažuriranje podataka itd) šalju običnom poštom, ili kurirom, i više se ne potpisuju, i ja sam moj poziv samo zatekao u sandučetu. Čuo sam i priče da ih raznosi civilna vojska, tako da je verovatno i sreća da si dobio pre dana na koji te pozivaju....
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
79.101.140.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.12.2007. u 00:07 - pre 199 meseci
E ljudi meni ostala jos dva dana...
Jedva sam docekao. Nije mi bio nesto narocito tezak posao (za razliku od nekih mnogo zeznutijih poslova), ali mi je vec sve dopizdelo, pogotovo radne kolege koji su me smatrali za roba.
I napravio sam jednu gresku, naime izleteo sam se da znam da radim na racunaru, cak sam i isprogramirao neku aplikaciju koja im je bila potrebna (za dzabe naravno) i onda su me pored mojih ustaljenih radnih aktivnosti angazovali i da radim neka dosadna fakturisanja na racunaru i na programu koji radi na principu centralne baze podataka (ali bukvalno je svaka stavka u meniju pa mozda i sam program u toj bazi i dovlaci se - da ne KESHIRA SE [za one koji se razumeju] - svaki put kada kliknem) i mozete misliti kako to sporo radi kada je zagusen lokalni LAN saobracaj a cela Srbija se kaci na taj jedan server u BG-u.
Znaci savet za nove C. Vojnike "Nikako se ne hvalite da znate da radite na racunaru ukoliko procenite da ce vas zloupotrebiti!!!"
Ali docekao sam KRAJ i neizmerno sam srecan zbog toga. Mada, hvata me blaga trema jer se valja vratiti ucenju i zavrsavanju skole, a to sam davno radio :)
E sad, imam jedno pitanje.
Sta se sad desava samnom?
Ja sam martovska klasa i nisam isao na onaj kurs.
1. Da li ce me zvati posle skidanja?
2. Sta ce se desiti ako pocnu neki ratni sukobi? (O kojima mnogi pricaju)
3. Da li sada smem da idem u inostranstvo da radim a kasnije mozda i da zivim?
Mislim, dajte neke informacije sta se sada desava sa nama c. vojnicima, koji je nas "status" i koja su nam prava i obaveze?
Ja niti znam niti zelim da rukujem sa puskom, mada mislim da im to nece biti problem da me nateraju da naucim ako, nedaj Boze, dodje do toga. Ustvari da li imaju prava da me nateraju jer sam ja, prakticno, prigovarac savesti, znachi da sam se zauvek odrekao puske?
Jooooj koliko sam se pitanja sada setio, postavicu jos par samo.
Da li ce ljudi znati, osim ako im mi ne kazemo, da sam ja zavrsio civilku a ne obicnu vojsku?
Da li cu zbog toga imati neke probleme, tj neke prepreke u daljem zivotu i radu?
Da li ce samnom policija losije da se ophodi ako me uhvati u bacanju petardi jer sam "prigovarac"? :)
Imam jos pitanja ali osecam da sam ionako preterao.
Ako odgovorite samo na ona prva 3 (glavna) bicu zadovoljan.
Hvala.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
79.101.140.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.12.2007. u 00:13 - pre 199 meseci
P.S.
Svi vojni pozivi se salju PREPORUCENO i nikako drugacije. Znam iz "vojnog iskustva" ako me razumete. :)
Pogledaj datum na postanskom zigu koji mora da postoji, mozda je VO kasno predao pozive posti, a posta to inache odradi za MAX dva dana, osim ako ih ne uhvati vikend. Ako nema ziga moras da se zalis jer to nije validan poziv, znachi da tvoja Posta ne radi svoj posao (ili neki c. vojnik koji zigose preporuke :) ). I jos jedna stvar, imas onu nalepnicu sa R brojem, ako ni njega nema onda je to neka gadna zajebancija i ja ne znam sta da ti kazem...
Da rezimiram VO salje SAMO PREPORUKE koje se primaju licno, nikad nikakva obicna pisma. Koliko ja znam. Ako ja gresim izvinjavam se unapred jer onda sam i ja prevaren.
 
Odgovor na temu

zoltanf
Novi Sad

Član broj: 152445
Poruke: 41
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.zoltanf.in.rs


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.12.2007. u 06:25 - pre 199 meseci
Citat:
ksrele: P.S.
Svi vojni pozivi se salju PREPORUCENO i nikako drugacije. Znam iz "vojnog iskustva" ako me razumete. :)


Poziv koji sam ja dobio pre par dana, i nisam jedini, ne da nije imao žigove pošte i slično, već je bio "go" bez koverte i bilo čega, znači samo onaj plavi papir na kome je text. Koliko sam čuo, barem za područje NS-a, radi se sada bez preporučenog, barem za ove, manje bitne pozive. Ono što ostaje nejasno je da li ovo dele i dalje preko pošte, ili imaju sopstvene kurire.
 
Odgovor na temu

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654



+5 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.12.2007. u 08:11 - pre 199 meseci
Citat:
zoltanf: Da li si im nosio potvrdu sa faksa i da li si uopšte odlagao vosku ove godine?

Izgleda da pozive za manje bitne stvari (ažuriranje podataka itd) šalju običnom poštom, ili kurirom, i više se ne potpisuju, i ja sam moj poziv samo zatekao u sandučetu. Čuo sam i priče da ih raznosi civilna vojska, tako da je verovatno i sreća da si dobio pre dana na koji te pozivaju....


Nisam predavao nista jer mi nista pre ovoga nije ni stiglo bilo.
 
Odgovor na temu

zoltanf
Novi Sad

Član broj: 152445
Poruke: 41
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.zoltanf.in.rs


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.12.2007. u 08:22 - pre 199 meseci
Citat:
VladaLe: Nisam predavao nista jer mi nista pre ovoga nije ni stiglo bilo.


Ako želiš da odložiš vojsku, odmah na fakultet i vadi potvrdu o tome da si upisan, i sa indeksom ODMAH pravo u vojni odsek. Za odlaganje niko ne treba da te zove, možeš sam da odeš krajem oktobra svake godine sa potvrdom.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.12.2007. u 14:14 - pre 199 meseci
@ksrele
Jel` se ti za.ebavas ili...? :) Mislim odrastao momak, a pitanja...ali ajde...

Citat:
1. Da li ce me zvati posle skidanja?

Moguce, ali sumnjam.

Citat:
2. Sta ce se desiti ako pocnu neki ratni sukobi? (O kojima mnogi pricaju)

Poskupice cigare, kafa i ulje. Mislim sta ce se desiti? Ako dodje do situacije da bude proglasena opsta mobilizacija, ici ces na obuku 20 dana pa na liniju.

Citat:
3. Da li sada smem da idem u inostranstvo da radim a kasnije mozda i da zivim?

A ne, to nikako :) Normalno da mozes, mogao si i pre sluzenja.

Citat:
a li ce ljudi znati, osim ako im mi ne kazemo, da sam ja zavrsio civilku a ne obicnu vojsku?

Pa recimo da prodavacica u lokalnoj pekari nece znati, ali u vojnom odseku ce im vec biti jasno.

Citat:
Da li cu zbog toga imati neke probleme, tj neke prepreke u daljem zivotu i radu?

Pa ako nisi lovac, radnik obezbedjenja ili imas ambiciju da postanes komandir lokalne stanice policije, onda neces. Sem sto ce te neko verovatno povremeno prozivati da si sisa ili nesto slicno.

Citat:
Da li ce samnom policija losije da se ophodi ako me uhvati u bacanju petardi jer sam "prigovarac"? :)

Nadam se. Ali nadam se i da ce generalno maltretirati sve idiote koji se prime u ovo doba godine da prze dva paketa petardi dnevno, jer je to kao strasno zabavno.
Posebno one sto za Badnje vece rokaju ispred crkve.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.12.2007. u 14:26 - pre 199 meseci
Do pre par godina su prvo slali bele čestitke, pa tek posle , ako ih ignorišeš, preporučena pisma.
@Vlada
Gleda se datum kada si potpisao prijem, a neverovatno je da ti je stiglo sa tolikim zakašnjenjem
 
Odgovor na temu

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654



+5 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.12.2007. u 18:54 - pre 199 meseci
Citat:
Vlada1001: ...Gleda se datum kada si potpisao prijem, a neverovatno je da ti je stiglo sa tolikim zakašnjenjem

Ne znas ti kako "brzo" radi Leskovacka posta...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.12.2007. u 19:08 - pre 199 meseci
Citat:
zoltanf: Poziv koji sam ja dobio pre par dana, i nisam jedini, ne da nije imao žigove pošte i slično, već je bio "go" bez koverte i bilo čega, znači samo onaj plavi papir na kome je text. Koliko sam čuo, barem za područje NS-a, radi se sada bez preporučenog, barem za ove, manje bitne pozive. Ono što ostaje nejasno je da li ovo dele i dalje preko pošte, ili imaju sopstvene kurire.


to je poziv za sluzenje ili za regrutaciju [lekarski pregled]?ako je ovo drugo,onda na tom papiru imas markicu r...

Citat:
ksrele: ...
2. Sta ce se desiti ako pocnu neki ratni sukobi? (O kojima mnogi pricaju)...


nece ih biti [s kime bi se "ratovali" ,protiv citavog sveta??? i s cime...]
a i ako ih bude,protesti i granica su tu ;)
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
79.101.140.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.12.2007. u 20:17 - pre 199 meseci
A daj druze, pa postavio sam sasvim OK pitanja.
Pitao sam za taj kurs ili kako se vec zove to obucavanje od 14 dana, da li se to odvija u toku sluzenja i posto ga ja nisam odradio tada da li mogu da me zovu i posle sluzenja, mislim ja sam zvanicno gotov i vise nisam vojnik. Zasto bi vam bilo tesko ako znate da odgovorite na ovo pitanje?
Dalje, pitao sam kakav nam je status kao vojnika posle, znachi da li nas mogu zvati na kojekakve vojne vezbe posle, znaci NIJE rat ali...
Treca bitna stvar je bas rat. Mislim daaaj, znate da je kod nas sve moguce. Zapamtite ove moje reci, vec sam jednom preziveo slicna sranja bezeci iz svoje kuce kao mali. Zaista ne zelim da se krijem od policije a naravno da ne zelim da idem u rat. Smatram da sam ja na neki nachin "oslobodjen" makar prvih borbenih linija ako ne i svih ratnih delovanja, da ne kazem "ucestovanjem u masovnom ubijanju ljudi".
Ma sta da se objasnjavam, ako me niste ozbiljno svatili nije problem. Sacekacu da neko drugi postavi ista pitanja pa cu saznati odgovor. Ko nije raspolozen da odgovara direktno na moja pitanja ni ne mora, nista ovo nije JAKO hitno da mi treba sada odmah odgovor.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.12.2007. u 21:05 - pre 199 meseci
kad pocne opsta mobilizacija niko nije postedjen ;)...najbolje upisi neki fax,tako ces barem malo dobiti vrem. ;)
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.12.2007. u 22:50 - pre 199 meseci
@ksrele
Kao sto si mogao da vidis, odgovorio sam ti na sva pitanja i ne razumem sta ti nije jasno.
Sto se tice onoga cega se najvise plasis, a to je rat, i to ti je odgovoreno.
Znaci tvoj tretman kao vojnog obveznika koji je svoju vojnu obavezu civilno regulisao zavisice od stepena borbenih dejstava do kojih potencijalno dodje.
Ako bude 100 terorista koji se kurce negde na jugu recimo, tebe sigurno nece zvati da im paranoises.
Ako dodje do necega sto se moze okarakterisati kao totalni rat i proglasi se opsta mobilizacija, onda ce ici i chicha od 60 godina, pa tako i ti.
Cinjenica da ti ne volis da pucas ili vise volis burek od ubijanja je potpuno irelevantna u takvoj situaciji, jer ubijanje voli samo ekipa zrela za institucije i kad bi se rat vodio samo izmedju njih onda ne bi postojala linija fronta nego bi se krljali na stadionu Cukarickog.

Sto se tice Horvatovih saveta da protestujes za vreme ratnog stanja...pa ne znam sta da ti kazem, bilo je i boljih saveta. Jednako tako ti je mogao preporuciti i da igras skolice na minskom polju.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.12.2007. u 23:11 - pre 199 meseci
Citat:
Fuzz:Sto se tice Horvatovih saveta da protestujes za vreme ratnog stanja...pa ne znam sta da ti kazem, bilo je i boljih saveta. Jednako tako ti je mogao preporuciti i da igras skolice na minskom polju.

ali da promasis barem 2 mine,tj. da ucinis 2 koraka :D
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.12.2007. u 23:23 - pre 199 meseci
korak 1. Zatvor
korak 2. Prevaspitavanje
korak 2.5 (neobavezni korak) Obuka
korak 3. Linija

Eventualni medjukoraci iskljucuju svako daljnje koracanje.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.12.2007. u 23:27 - pre 199 meseci
to iz iskustva? :D
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.12.2007. u 23:49 - pre 199 meseci
Samo posrednog.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815412 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.