Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Od danas, slika Dragog Vođe u svim ambasadama

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Od danas, slika Dragog Vođe u svim ambasadama

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 15759 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Od danas, slika Dragog Vođe u svim ambasadama04.12.2012. u 10:49 - pre 138 meseci
https://nuclearrisk.wordpress....2/11/16/jfks-airstrike-speech/

govor je bio spreman, avioni natankani. Rusi bi sigurno odgovorili.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Od danas, slika Dragog Vođe u svim ambasadama04.12.2012. u 10:58 - pre 138 meseci
Citat:
Vasastajić: Braksi,
koliko si godina imao u vreme "Kubanske krize"?


buckao sam se u caletovim jajima.

Ali su mi pricali, moja tetka, da je narod pevao u NS:

Evo nama tuznog glasa
iz americkog grada Dallasa
Puce puska Oswalda Lee-ja
ubise nam predsednika Kennedy-ja


naravno i ovoga puta narodni pesnik ili pak sam narod, nepogresivo, bolje cak i od Warrenove komisije i svih kasnijih istrazivaca, vec u prvim sekundama jasno izrekao sud. UBISE, znaci bilo ih je vise, jedna sira zavera; i NAM znaci nama (!!!) tj cim je ubiven bio je pravedan, a cim je pravedan onda je bio nas !
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.eunet.rs.



+395 Profil

icon Re: Od danas, slika Dragog Vođe u svim ambasadama04.12.2012. u 11:02 - pre 138 meseci
Pa bio hladni rat , ne znam sta ocekujes , Hruscov je sigurno spremao manje emotivan i manje detaljan govor i obrazlozenje od Kenedijevog .
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Od danas, slika Dragog Vođe u svim ambasadama04.12.2012. u 11:26 - pre 138 meseci
Ne kazem nista protiv toga, samo sam protiv romantizacije coveka koji je moga i imao volje da sprzi celu planetu. Mozda je bilo neizbezno, ali sasvim sigurno nije nesto cemu se treba diviti.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Od danas, slika Dragog Vođe u svim ambasadama04.12.2012. u 12:14 - pre 138 meseci
@mmx
Mislim da nisi baš skapirao "Kubansku krizu". Kenedi je bio spreman da otvori vatru na ruske vojne brodove, da se ovi nisu okrenuli i vratili nazad. Ali to bi bio napad konvencionalnim oružjem, a ne nuklearnim ! Dakle ne "želja da se sprži planeta" već "želja da se zaustave ruski vojni brodovi". I to je realno, jer nije hteo da dozvoli instaliranje nukleranih bojevih glava na Kubi.
Šta bi posle bilo - ne zna niko.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Od danas, slika Dragog Vođe u svim ambasadama04.12.2012. u 12:21 - pre 138 meseci
Skapirao sam ja. Nisu u pitanju bili samo brodovi, vecina ljudi misli da su ti brodovi dovozili rakete za pravljenje novih baza na Kubi, istorijska cinjenica je medjutim da su rakete VEC BILE na Kubi i da su brodovi dovozili DODATNE. Rakete na Kubi su vec ble operativne i spremne za lansiranje. Kenedijeva blokada je bila da se nateraju Kubanci da Rusima otkazu gostoprimstvo i da te rakete demontiraju. Osnova delovanja Kenedija u to vreme je bila Monroova doktrina o americkoj hegemoniji u severnoj i juznoj americi.

Napad konvencionlanim oruzjem na nuklearne instalacije nije nista manje "tezak" od nuklearnog napada na konvencionalne instalacije, Rusi bi odgovorili u strahu od daljeg americkog napada na samu Rusiju. To su bila druga vremena, nije bilo early warning systema, kad vidis raketu onda je vec gotovo. jedini nacin da pobedis" je da oni vide tvoje rakete pre nego sto ti vidis njihove (ili u teoriji pre nego sto stignu da ih lansiraju)

U svakom slcaju nista manje putera on nije imao na glavi oko cele te price sa kubom negos to je Kruscov imao. Dve budale, dva dugmeta...

istorijski kubanksa kriza i njeni koreni su postali nevanzni kad je rusija razvila svoje ICBMove i kad vise nije morala da drzi svoje rakete u srednjem dometu od meta. Da nisu, kriza bi se sigurno ponovila.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Od danas, slika Dragog Vođe u svim ambasadama04.12.2012. u 15:30 - pre 138 meseci
Amerikanci su se uvek bojali Rusa iako su bili jaci.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Od danas, slika Dragog Vođe u svim ambasadama05.12.2012. u 17:43 - pre 138 meseci
Oni su "jaci" samo ako su pet i vise puta jaci.

Ako su malo jaci, recimo od Rusa, sto je upitno, a agresivnost ne znaci i snagu, to je za njih nepovoljna procena, u svakom smislu.

Po meni, jaci su samo "na papiru", ali realno su daleko osetljiviji na realne probleme u (nekom eventualnom, realnom) sukobu.

Poz
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Od danas, slika Dragog Vođe u svim ambasadama05.12.2012. u 17:54 - pre 138 meseci
Problem je i dalje kao i pre pola veka (da se ne prica o ranijim periodima) - vise rusa je spremno da gine za domovinu nego sto je to slucaj s americkim narodom. Kako god se tehnologija ratovanja razvijala ljudski faktor je bio i ostao odlucujuci u mnogim aspektima ratovanja. U danasnje vreme mnogo manje bitan ali jos uvek veoma visoko na lestvici "vaganja" procena ishoda. Ako se prica o ratu kao oruzanom sukobu.

Srecom (ako se uopste moze tako reci), danas a verujem i u buducnosti ce sve manje biti oruzanih sukoba vecih razmera... A mozda samo hocu da verujem u to...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Od danas, slika Dragog Vođe u svim ambasadama05.12.2012. u 19:24 - pre 138 meseci
Kad sam rekao Rusi i Ameri mislio sam Rusi SSSR. Ova Rusija nema veze sa SSSR.

SSSR je bio pojam, a danasnja Rusija je tajkunska prcija. Jos neko vreme ce krckati sto im je ostalo od SSSR po kome pljuju, a onda neka im je Bog upomoc !
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Od danas, slika Dragog Vođe u svim ambasadama06.12.2012. u 08:54 - pre 138 meseci
Ameri su jači. Oni imaju toliko nuklearnih raketa da mogu da unište planetu 200 puta, a Rusi samo 100 puta.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Od danas, slika Dragog Vođe u svim ambasadama06.12.2012. u 09:21 - pre 138 meseci
jedanput je dovoljno.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Od danas, slika Dragog Vođe u svim ambasadama06.12.2012. u 11:15 - pre 138 meseci
Bas tako, jedanput je i previse:)

Poenta snage nije broj ili moguca efikasnost projektila, koliko se snaga odrazava u ostalim resursima.

Koliko god da uragan napravi stete, i izbaci ljudstvo iz svakodnevne kolotecine, rat je mnogo ozbiljnija nepogoda, od koje bi se jako malo Amerikanaca oporavilo.

I bili bi unazadjeni nekoliko vekova.

Fleksibilnost naroda i drzave je ozbiljnija snaga

Poz
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Od danas, slika Dragog Vođe u svim ambasadama06.12.2012. u 12:13 - pre 138 meseci
Citat:
Sceka
vise rusa je spremno da gine za domovinu nego sto je to slucaj s americkim narodom


Paaa, Amere jos niko nije testirao koliko su spremni - posto na njihovom tlu nije bilo WWII.

Prilicno sam siguran da se interes naroda za ratovanjem drasticno menja ukoliko je vidno ugrozena bezbednost njihovih sopstvenih domova, i da to nije nista specijalno vezano za Ruse, Amere itd... vec je opsta stvar.

Jedna je stvar ratovanje u nekoj vukojebini 10000 km od tebe, a druga stvar je kada ti neprijatelj napada sopstveni grad i sprema se da te porobi ili, u slucaju Rusa sa Nemcima, apsolutno anihilira (Nemci su vrlo jasno izlozili svoj "lebensraum" plan gde za Ruse jednostavno nije bilo mesta na zemlji, osim 2 metra ispod, sto Rusima nije bas ostavilo puno prostora za razmisljanje osim da se brane svim mogucim sredstvima i do poslednjeg zivog).

Da znas da je u pitanju tvoja ili njegova glava, bio bi spreman da se rokas samo tako.

Cak i relativno mala stvar, kao sto je 9/11 - gde su ljudske zrtve i materijalna steta mnogo manje nego cak i u nekom hipoteticnom manjem ratnom sukobu, doslo je do velikog skoka u solidarnosti i drasticne radikalizacije javnog mnjenja. E sad, zamisli da je umesto 3000 poginulo 300000 ljudi i da je umesto nekoliko zgrada urnisan citav grad. Sutra bi imao dobrovoljaca ohoho.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.cust.vodafone.cz.



+199 Profil

icon Re: Od danas, slika Dragog Vođe u svim ambasadama06.12.2012. u 13:28 - pre 138 meseci
Mislim da ovaj offtopic maši poentu,
Ne ratuju Ameri za svoju zemlju nego za tudju, neće oni propasti jer će Juri da im se ušeta sa Tesla tenkovima u Vašington, već zato što su naviknuti na način života koji zasnovan na nekoj vrsti pljačke a kada ne budu više mogli to da rade, onda će da imaju problem koji može da reši samo 5 puta jača sila.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Od danas, slika Dragog Vođe u svim ambasadama06.12.2012. u 13:44 - pre 138 meseci
off-topic: Kraj petrodolara je vec na vidiku, a tad mozemo da ocekujemo svetski clusterf*ck.

on-topic: Posto sam sin diplomate, i tokom detinjstva sam proputovao dosta, bio i po domacim i po stranim ambasadama, uveravam vas da je sasvim normalno da se slika "dragog vodje" postvalja na vidno mesto u svakoj ambasadi, bez obzira o kojoj se zemlji radi, i bez obzira ko je "dragi vodja".

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 07.12.2012. u 20:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Od danas, slika Dragog Vođe u svim ambasadama06.12.2012. u 13:49 - pre 138 meseci
Citat:
Shomi Li Jones: Mislim da ovaj offtopic maši poentu,
Ne ratuju Ameri za svoju zemlju nego za tudju, neće oni propasti jer će Juri da im se ušeta sa Tesla tenkovima u Vašington, već zato što su naviknuti na način života koji zasnovan na nekoj vrsti pljačke a kada ne budu više mogli to da rade, onda će da imaju problem koji može da reši samo 5 puta jača sila.


Ne bih se ja brinuo za Amere, imaju oni dosta sopstvenih resursa koji bi im omogucili sasvim zadovoljavajuci zivot ako zatreba.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Od danas, slika Dragog Vođe u svim ambasadama06.12.2012. u 14:15 - pre 138 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:... doslo je do velikog skoka u solidarnosti i drasticne radikalizacije javnog mnjenja ...
Što je i bio cilj organizatorima.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Od danas, slika Dragog Vođe u svim ambasadama06.12.2012. u 14:21 - pre 138 meseci
Mozda, samo ja nisam pio kaficu sa organizatorima pa na zalost nisam dobio izvestaj, ali ako ti tako kazes - onda OK.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Od danas, slika Dragog Vođe u svim ambasadama06.12.2012. u 22:47 - pre 138 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Cak i relativno mala stvar, kao sto je 9/11 - gde su ljudske zrtve i materijalna steta mnogo manje nego cak i u nekom hipoteticnom manjem ratnom sukobu, doslo je do velikog skoka u solidarnosti i drasticne radikalizacije javnog mnjenja. E sad, zamisli da je umesto 3000 poginulo 300000 ljudi i da je umesto nekoliko zgrada urnisan citav grad. Sutra bi imao dobrovoljaca ohoho.


Pa da. Za Srbe je 3000 nista jer mi smo navikli da nas izgine po milionce/ratu. Posle vrlo brzo zaboravimo zlocine i mirimo se sa bivsim zlotvorima zbog dobrosusedskih odnosa. Jer, treba ici napred, ne moze se ziveti u proslosti, a na kraju krajeva budimo iskreni - samo nacionalisti spominju zrtve i oni su ti koji remete i izazivaju i kvare nasu nirvanu do nekog sledeceg pokolja ili zbega.

E ali Amerikanci ne misle tako. Amerikancima je svaki njihov covek veoma dragocen. To sto je nama Srbima 3,000 nista, ne znaci da je Amerikancima isto tako. Amerikanci su da bi se osvetili za Perl Harbour (2402 poginulih) zbrisali sa lica zemlje i spiska zivih dva japanska grada (nekih 240,000 nesrecnika), a da nisu ni trepnuli. Stavise likovali su. Znaju oni da to verovatno i nije bas lepo i dusekorisno, ali ce se posle ovog Japanci uzeti u pamet pre nego li ponove Perl Harbour.


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Od danas, slika Dragog Vođe u svim ambasadama

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 15759 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.