Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kremansko prorocanstvo

elitemadzone.org :: MadZone :: Kremansko prorocanstvo

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24435 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 16:55 - pre 138 meseci
@cika dacha

nije nastala u umu nego je posledica evolucije. I jedno pitanje za tebe: DA LI JE BOG SVEMOCAN?




A KP su koristili svi vladari u srpskoj istoriji jer Srbi na zalost nisu doziveli prosvetljenje kao ostali veliki narodi. Prica da je u KP opisan raspad SFRJ je nista drugo nego dokaz da je SANU umesala svoje prste, kao i sa ostalim akademicima i piscima (Dobrica Cosic, Matija Beckovic......) a da da ne zaboravim ni SPC. A Srpski narod ciji je intelek plitak na istoriju ne gleda kao na linearni tok nego na neku vrstu usuda koji se ciklicno ponavlja.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 20:15 - pre 138 meseci
Commandant Carlos@ cim je nas stvorio mislim da jeste!

zasto i danas nema evolucije coveka???


[Ovu poruku je menjao cika dacha dana 05.12.2012. u 21:36 GMT+1]

Pirossi@ covek je rekao ''zapisane informacije'' u dnk ljudima.

[Ovu poruku je menjao cika dacha dana 05.12.2012. u 21:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 20:43 - pre 138 meseci
Citat:
cika dacha: ...
zasto i danas nema evolucije coveka???

...

Kako nema? Pa zar nije evoluirao u gejove i slicne izvedenice/mutacije/varijacije...?!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 20:44 - pre 138 meseci
HAHA

Ivane, moram opet da te citiram.
Citat:
Medjutim, kada covek vidi gomile ljudi u sredinama koje su im omogucile bukvalno sve sto se obrazovanja tice, gde je svako zavrsio bar osnovnu skolu a vecina srednju i ne tako mali % "veruje" u prorocanstva i sl. gluposti, e pa to je onda beskonacno gore od Afrike, gde ljudi nemaju ni sansu da ih ne zakaci sujeverje.

Ljudi, pa religije su najveci paraziti covecanstva, najvece prevare ikada.
Prevare koje i danas u doba kada mozemo da napustimo suncev sistem i dalje pale.
Verujete li u Deda Mraza? Babarogu? Proroke? Milane Tarote? Za postojanje ovih likova postoji isto dokaza kao i za postojanje Boga. Nula, nema ih.
Pa kako neko civilizovan moze da veruje u nesto sto nikada niko nije dokazao da postoji. Ali ni blizu da postoji.
I ceo splet glupih prica koje prate sve religije redom.
Ako je neko pokusao da dokaze da nesto postoji onda su to milioni ucenih glava kroz vekove pokusavale sa Bogom (Bogovima) i naravno nisu uspele. Usput su se nebrojene price vezane za religije rasprsile (oblik Zemlje, geocentricni sistem, starost zemlje, fosili stari milione godina .........), ali ne vredi.

Smesno i zalosno u isto vreme.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 20:54 - pre 138 meseci
Citat:
[url=/p3210397]mrkii[/url...
... danas u doba kada mozemo da napustimo suncev sistem i dalje...
...

To mi je promaklo, kako mozemo da napustimo Suncev sistem?

Ja verujem u Deda Mraza, štooo?!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 21:15 - pre 138 meseci
@Cika dacha znas zasto te @Commandant Carlos pitao da li je Bog svemocan?
Ako je Bog svemocan, da li moze da stvori kamen, koji ni sam ne moze da podigne?
Po tvojoj analogiji jednostavno smo dokazali da Bog ne postoji.


Znas, ja ne verujem da se zivot stvorio nekako slucajno, povezivanjem pravih molekula na pravi nacin, i eto izrodi se savrsenstvo sisara. Tu mi nekako nesto jako smrdi, ali to automatski ne znaci da je sve stvorio Bog, vec samo znaci da jos ne znamo pravi nacin nastanka. Nekada se mislilo da preko duge, bogovi silaze na Zemlju pa danas znamo da to nije tako. Analogija je ista, ako ne znamo kako nesto funkcionise, ne znaci da ga je stvorio neki veliki mislilac.

[Ovu poruku je menjao Blue82 dana 06.12.2012. u 06:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 21:34 - pre 138 meseci
Citat:
To mi je promaklo, kako mozemo da napustimo Suncev sistem?

Pogresno sam se izrazio. Mislio sam da mozemo da posaljemo van suncevog sistema.
http://www.guardian.co.uk/scie...a-voyager-1-leave-solar-system
A pitanje je samo vremena kada ce ga i ljudi napustiti.
Ako se pre toga ne poubijamo medjusobno zbog gluposti poput religije.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 21:44 - pre 138 meseci
Citat:

zasto i danas nema evolucije coveka???


Evolucija coveka, kao i svih zivih bica nikada nije ni prestajala.

To sto ti ne mozes da vidis velike promene je iz prostog razloga sto je vreme evolutivnih promena mnogo duze od jednog zivota.

U evolutivno skorijem vremenu je Homo Sapiens i te kako evoluirao svoj metabolizam npr. Kao i oblik lobanje i prosecan volumen mozga odredjenih rasa. To su promene koje su se desile za jako kratko (geoloski + evolutivno) vreme, pricamo o kojoj desetini hiljada godina, sto je jako kratko vreme ako se gledaju vremenske skale tih prirodnih procesa.

Na zalost, posle WWII takve stvari nisu bas popularne u akademiji zbog odredjenih idiota koji su kvazi-naukom pokusali da opravdavaju svoje bolesne pohode na druge. Medjutim, i te kako su nastale razlike izmedju raznih rasa Homo Sapiensa i nekada su te razlike i te kako bitne, recimo u lecenju - jer nam metabolizmi nisu isti.

Na zalost, tanka je linija izmedju proucavanja toga i lepljenja etikete "rasizam" pa se takve stvari generalno ne izucavaju previse, da se opet ne bi probudio neki Hitler i proglasio neke "superiornim" a neke druge "inferiornim". I to je jos jedan cinicni fakat o nasoj civilizaciji.

--

Ako te zanimaju te stvari, mozes vrlo lako da nadjes referentnu naucnu literaturu - bices iznenadjen promenama koje su u skorije (geolosko) vreme nastale posle nastanka Homo Sapiens Sapiensa.

Medjutim cela ta prica blage veze sa prorocanstvima nema. Prorocanstva poput Nostradamusa ili Tarabica su najobicniji istorijski falsifikat koji se konstantno falsifikuje i sluzi za zabavu sirokih masa - to blage veze nema cak ni sa nekom religijom zapravo, vec predstavlja samo psiholoski fenomen masa koje imaju neprecizno izgradjen sistem cinjenica i zakljucaka u svojim glavama, pa im sujeverje predstavlja zamenu za objektivne istine o svetu u kome zive. Na svu srecu za njih, takvi sistemi vrednosti kao instant (losa) zamena za cinenjice nisu nekompatibilni sa prezivljavanjem - zapravo, moze se sasvim lepo ziveti verujuci i da je zemlja ravna ploca, sve dok postoji dovoljno ljudi koji ipak misle svojom glavom.

A te price oko religije i postavljanja pitanja su za vrtic - svako od nas na ovom forumu moze da postavi pitanja na koja nauka, a samim tim i nasa spoznaja, nemaju odgovor. To su jasne stvari zato sto su limiti naseg osmatranja sveta jasni. Sa druge strane, to ni najmanje ne cini nekakve bajke za odraslu decu tacnim. Te stvari, zapravo, nemaju blage veze jedna sa drugom.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 21:47 - pre 138 meseci
Citat:
Blue82:  Analogija je ista, ako ne znamo kako nesto funkcionise, ne znaci da ga je stvorio neki veliki mislilac.

Jes' da mi se već spava, al' ajd' da pokušam malo da zakomplikujem ovu tvoju analogiju...

Ako ne znamo kako nešto funkcioniše, onda jednostavno ne znamo i tu je kraj priče, ALI to nikako ne znači da TO nije stvorilo NEŠTO...ili NEŠTO nije stvorilo TO...
..kako god...na volju ti.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 21:50 - pre 138 meseci
Citat:
Blue82:
@Cika dacha znas zasto te @Commandant Carlos pitao da li je Bog svemocan?
Ako je Bog svemocan, da li moze da stori kamen, koji ni sam ne moze da podigne?
Po tvojoj analogiji jednostavno smo dokazali da Bog ne postoji.


Znas, ja ne verujem da se zivot stvorio nekako slucajno, povezivanjem pravih molekula na pravi nacin, i eto izrodi se savrsenstvo sisara. Tu mi nekako nesto jako smrdi, ali to automatski ne znaci da je sve stvorio Bog, vec samo znaci da jos ne znamo pravi nacin nastanka. Nekada se mislilo da preko duge, bogovi silaze na Zemlju pa danas znamo da to nije tako. Analogija je ista, ako ne znamo kako nesto funkcionise, ne znaci da ga je stvorio neki veliki mislilac.



vi mene ne razumete! ja zelim da kazem kako neka grupacija ljudi tvrdi dal nesto postoji ili ne! a obe grupe nemaju odgovor sa dokazima ili stvarnim cinjenicama da nas u to uvere ! znaci radi se o dokazivanju!
i ne mesajte religiju i verovanje!

Ivan Dimkovic@ veoma me zanima sve oko evolucije Homo Sapiens Sapiensa pa ako ti nije tesko linkuj mi!
koliko znam oko 100.000god HSS postoji isti! i tad je bolovao od gripe a eto i danas je osetljiv na gripne viruse!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 21:54 - pre 138 meseci
Citat:
Vasastajić: ...
Ako ne znamo kako nešto funkcioniše, onda jednostavno ne znamo i tu je kraj priče, ALI to nikako ne znači da TO nije stvorilo NEŠTO...ili NEŠTO nije stvorilo TO...
..kako god...na volju ti.

Tako je, ne znamo i tacka. Ali, znacemo! Ali to nikako NE znaci da TO JESTE stvorilo NESTO ili NESTO JESTE stvorilo TO...

'el' sam u pravu?!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 21:57 - pre 138 meseci
Pa šta sad?
Negiraš i big beng?!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 21:58 - pre 138 meseci
@cika dacha,

Ako koristis zdrav razum, ne postoji ama bas ni jedan razlog da pretpostavljas postojanje paranormalnih pojava ili bilo cega drugog za sta nemas apsolutno nikakav dokaz, cak i posredan, da postoje. Ne mora biti ni dokaz, vec moze i hipoteza koja je testabilna. Nope, takve standarde neces videti kod kog hoces pimp-a neke verzije deda mraza.

Potpuno je besmisleno insistirati na "dokazu da nesto ne postoji", zato sto je tako nesto nemoguce dokazati, pa su ljudi odustali od tog besmislenog sporta. Prema tome, te dve tzv. "strane" koje pominjes nisu nikako jednake - na jednima je da dokazu postojanje svoje verzije deda mraza, a to oni ne mogu da urade. A na drugima nije nista, posto oni apsolutno nista nisu ni potezali. Razlog zbog kojeg postoje te "borbe" i "dueli" su samo zato sto organizovane religije i u 21-vom veku vode svoj rat protiv nauke koji su odavno izgubili samo jos i dalje imaju dovoljno love od neuke pucine koja indirektno finansira kojekakve kreacionizme, "duele sa ateistima" i slicne kojestarije kroz placanje kojekakvih nindzi koji im valjaju "odgovore" (codename za maglu).

Mi ne znamo kako je i da li je uopste univerzum nastao - da citiram autostoperski vodic, "INSUFFICIENT DATA FOR MEANINGFUL ANSWER" :-) Sta to znaci? To znaci da je u pitanju crna rupa (figurativno) u nasem trenutnom znanju, za koju jedino mozes da kazes da je... pa.... "crna rupa" tj, da nemas to znanje.

Da li se u toj crnoj rupi nalazi deda mraz? Posto nemas podataka - besmisleno je uopste i pominjati deda mraza, posto svako od nas moze da smisli svoju privatnu pricu o tom deda mrazu, vili ravijojli, spaghetti monsteru, bogu, alahu, jahveu, manituu, The Force-u, za sta nemas nikakvih dokaza da postoji. Posto je to proizvoljna kreacija koju svako moze da stovori i prilagodi svojoj masti, spoznajna vrednost te kreacije je nula.

Potpuno beskorisno, prakticno gledno, osim ako ne pricamo o nekim drugim potrebama koje neki imaju, ali to vec nije prirodna nauka nego mozda psihologija.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 22:02 - pre 138 meseci
Citat:
cika dacha: vi mene ne razumete! ja zelim da kazem kako neka grupacija ljudi tvrdi dal nesto postoji ili ne! a obe grupe nemaju odgovor sa dokazima ili stvarnim cinjenicama da nas u to uvere ! znaci radi se o dokazivanju!
i ne mesajte religiju i verovanje!

Sta ja imam da dokazujem da nesto ne postoji. Valjda oni sto veruju treba da dokazuju. A nije da nisu probali. I nista. Ni blizu. Ama bas nista. Samo prazne price i filozofiranje kao uostalom hiljadama godina unazad. Prazna prica.
A sta je religija nego verovanje? Kao verovanje u Deda Mraza. Dokaza nema ali Deda mora da postoji, jelte.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 22:11 - pre 138 meseci
Ivan Dimkovic@ ja se sa tobom u nacelu slazem!!!!

papa kaze, bog postoji! on ga nije video, ali eto to tako mu doslo da veruje pa tvrdi da je istina!

ateista kaze, bog ne postoji! isto tako nit je proverio dal ga nema ali eto to tvrdi!

kako su oni dosli do oba zakljucka ako oboje nemaju cvrste dokaze za svoje tvrdnje?!

to ja pokusavam da kazem da obe strane nisu 100% u pravu!

[Ovu poruku je menjao cika dacha dana 05.12.2012. u 23:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 22:16 - pre 138 meseci
Citat:
Sceka:  Ali, znacemo!

Ovime garant ulaziš u Sokratov krug znanja rastućeg prečnika.

dacho, paranormalno, prekognicijsko ili kako god, iskustvo je kao i svako iskustvo prvo vezano za jedinku koja je kroz to prošla i na tome treba da se završi ta priča, pošto jednostavno u ovom materijalističkom svetu ne postoje načini da se tako nešto objektivno dokaže, a apsolutno je pogubno i sa kontra efektima svaki pokušaj ubeđivanja u postojanje tako nečega.
Priznali to ili ne i oni najokoreliji protivnici čak i razmišljanja na tu temu, makar jednom u životu su imali takva iskustva jačeg ili slabijeg intenziteta, ali to treba i da ostane samo kao lično iskustvo, jer, moraš priznati da pre zore još nikada nije svanulo .
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 22:22 - pre 138 meseci
Citat:
cika dacha
Ivan Dimkovic@ ja se sa tobom u nacelu slazem!!!!

papa kaze, bog postoji! on ga nije video, ali eto to tako mu doslo da veruje pa tvrdi da je istina!

agnostik kaze, bog ne postoji! isto tako nit je proverio dal ga nema ali eto to tvrdi!


Agnostik svakako ne kaze da "bog ne postoji" vec da je "bog" nepoznata stvar.

Mozda si mislio na ateistu? Ako si mislio na ateistu i tu si samo delimicno u pravu tj. taj stav vazi samo za jednu vrstu ateista, a ima ih vise. A i kod tih koji to tvrde se ta tvrdnja zasniva na logickoj semantici koja i te kako postoji iz vrlo smislenih razloga.

Citat:

kako su oni dosli do oba zakljucka ako oboje nemaju cvrste dokaze za svoje tvrdnje?!


Prosto - nisu dosli do tih zakljucaka. Savetujem ti da prelistas malo definicije agnosticizma i ateizma.

Citat:

to ja pokusavam da kazem da obe strane nisu 100% u pravu!


Ti mislis da "obe strane" nisu 100% u pravu zato sto ocigledno nisi upucen u to sta bar jedna od tih "strana" zapravo tvrdi.

Resenje za to je jednostavno - knjigu ili internet u sake, pocni od proste definicije agnosticizma, prodji i kroz implicitni/eksplicitni kao i pozitivni/negativni ateizam.

Onda se vrati, pa da nastavimo pricu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 22:34 - pre 138 meseci
Ivan Dimkovic@ greska u kucanju ispravio sam!

Vasastajić@ odlicno razmisljanje!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo06.12.2012. u 01:19 - pre 138 meseci
@cika dacha

To ti je kao na sudu, ako ti sad kazes da sam ja ubio nekog jel moram ja da dokazujem da nisam?
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo06.12.2012. u 06:31 - pre 138 meseci
^
Neeed'o dobri bog da te neko za tako nešto optuži u našem pravosuđu, pa se ti onda brani ćutanjem.
Dokazivao bi ti i nogama i rukama svoju nevinost.

dacho, nije to produkt pukog razmišljanja...sa 60 život ti je SIGURNO obezbedio da prođeš kroz bukvalno svašta...
...a lekcije moraš savladati.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kremansko prorocanstvo

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24435 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.