Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kremansko prorocanstvo

elitemadzone.org :: MadZone :: Kremansko prorocanstvo

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24436 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 11:32 - pre 138 meseci
molim ove sto ne veruju u Boga da daju svoj komentar na ovo:

Na nedavnoj debati sa jednim religioznim naučnikom dr Flu je iznosio poznate ateističke argumente, a onda mu je suprotna strana uputila dva pitanja:
(Prvo pitanje): "Gospodine Flu, ja u rucim držim Bibliju. Gde je nastala ova knjiga?"
Dr Flu je odgovorio: "Nastala je u štampariji, naravno."
Onda mu je religiozni naučnik prigovorio: "U ovoj knjizi se nalazi informacija, što znači da je knjiga nastala u umu pisca, a ne u štampariji. Da li se slažete?"
Dr Flu se složio: "Da, u pravu ste, ta knjiga je nastala u umu pisca."
A onda je usledilo pitanje na koje dr Flu nije znao da odgovori:
(Drugo pitanje): "Gospodine Flu, pošto svi živi organizmi imaju u sebi veoma složenu informaciju, zapisanu u genima, u čijem umu je nastala ta informacija?"
Dugotrajno ćutanje dr Flua bilo je šokantno za njegove ateističke simpatizere, pa je razgovor skrenut na drugu temu, a pomenuto pitanje ostalo je neodgovoreno.
Tokom devet meseci nakon debate dr Flu je razmišljao o pitanju na koje nije znao odgovor. Njegov moto, kojim je učio studente tokom više godina, glasio je: "Treba slediti činjenice bez obzira na to kuda te one odvedu."


 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 11:39 - pre 138 meseci
Citat:
Dugotrajno ćutanje dr Flua bilo je šokantno za njegove ateističke simpatizere, pa je razgovor skrenut na drugu temu, a pomenuto pitanje ostalo je neodgovoreno.

Bas je sokantno, evo sav sam se najezio.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 12:07 - pre 138 meseci
dacho,
...heh, sad saovime malo zalaziš u "zabranjenu zonu", ali, slažem se, može se o svemu civilizovano razgovarati samo uz jedan uslov, držati ego pod kontrolom i bez ikakvih predrasuda....i navijačkih strasti...

...'ebiga...možda tražim previše...
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2323 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 12:32 - pre 138 meseci

Citat:
cika dacha: molim ove sto ne veruju u Boga da daju svoj komentar



"Svi smo mi ateisti u pogledu većine bogova u koje su zajednice ikada verovale.
Neki od nas odstupaju samo za jednog od bogova"
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
195.78.86.*



+690 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 12:40 - pre 138 meseci
Gospodine cika dacho, u čijem umu je nastala informacija da je danas oblačno iznad Novog Sada?
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 12:42 - pre 138 meseci
dule_ns,
može li prazno da bude tvrdo?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 12:56 - pre 138 meseci
U, bre, koji zen!
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 12:58 - pre 138 meseci
Citat:
Vasastajić:
dacho,
...heh, sad saovime malo zalaziš u "zabranjenu zonu", ali, slažem se, može se o svemu civilizovano razgovarati samo uz jedan uslov, držati ego pod kontrolom i bez ikakvih predrasuda....i navijačkih strasti...

...'ebiga...možda tražim previše...


slazem se sa tobom!
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
195.78.86.*



+690 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 13:01 - pre 138 meseci
@Vasastajić

Ne znam, moraću da razmislim, samo ne očekujte odgovor uskoro.
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+373 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 13:02 - pre 138 meseci
Citat:
cika dacha: molim ove sto ne veruju u Boga da daju svoj komentar na ovo:

Na nedavnoj debati sa jednim religioznim naučnikom dr Flu je iznosio poznate ateističke argumente, a onda mu je suprotna strana uputila dva pitanja:
(Prvo pitanje): "Gospodine Flu, ja u rucim držim Bibliju. Gde je nastala ova knjiga?"
Dr Flu je odgovorio: "Nastala je u štampariji, naravno."
Onda mu je religiozni naučnik prigovorio: "U ovoj knjizi se nalazi informacija, što znači da je knjiga nastala u umu pisca, a ne u štampariji. Da li se slažete?"
Dr Flu se složio: "Da, u pravu ste, ta knjiga je nastala u umu pisca."
A onda je usledilo pitanje na koje dr Flu nije znao da odgovori:
(Drugo pitanje): "Gospodine Flu, pošto svi živi organizmi imaju u sebi veoma složenu informaciju, zapisanu u genima, u čijem umu je nastala ta informacija?"
Dugotrajno ćutanje dr Flua bilo je šokantno za njegove ateističke simpatizere, pa je razgovor skrenut na drugu temu, a pomenuto pitanje ostalo je neodgovoreno.
Tokom devet meseci nakon debate dr Flu je razmišljao o pitanju na koje nije znao odgovor. Njegov moto, kojim je učio studente tokom više godina, glasio je: "Treba slediti činjenice bez obzira na to kuda te one odvedu."


Odlicna analogija. Evo primer analogije koja je po tipu identicna.

Od cega je nastao oblak na nebu?
- Od vodene pare.

Zatim sledi pitanje: Od cega je nastao oblak medjuzvezdane prasine, od koje vodene pare?

Identicno besmislena jer iako se pojmovi mogu referencirati istim recima (bilo informacija ili oblak) uopste nisu identicne niti imaju bilo kakvih drugih zajednickih svojstava.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 13:09 - pre 138 meseci
plague@ sastavljenog od hladnih cestica kosmicke prasine ?
ili odes gore, uzmes uzorak i utvrdis poreklo!
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+373 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 13:17 - pre 138 meseci
Totalno masis poentu.

Pitanje je "Od koje vodene pare"?

Informacija u knjizi je nastala u umu pisca iz cega on dalje vuce da svaka informacija mora imati um koji ga je stvorio.

Ko je stvorio oblak na nebu? Vodena para. Po analogiji gore ispada da je svaki oblak stvoren od strane neke vodene pare.

To sto konkretna informacija/oblak nastaje "u umu"/"od vodene pare" ne znaci da svaka informacija/oblak nastaje "u umu"/"od vodene pare".
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 13:33 - pre 138 meseci
plague@ pa ti mene ne razumes! lepo sam ti rekao odes, uzmes uzorak i proveris sastav! i znaces odgovor ! znaci ti ces saznati odgovor!!!!! razumes???

a u vezi coveka neces znati svaki odogovor!
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+373 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 13:56 - pre 138 meseci
@cika dacha
Ne znam kako vise da ti objasnim. U mojoj analogiji se pita od cega je stvoren oblak, i ja mogu da nadjem taj odgovor. U tvojoj analogiji se pita ciji um je stvorio coveka, ne od cega je covek stvoren.

Kada mi kazes da proverim od cega je stvoren oblak, je analogno tome da proverim ko (ciji um) je stvorio coveka. Time bih samo zapravo priznao ono sto hocu da opovrgnem, a to je da to sto je neka informacija stvorena u necijem umu ne znaci da je DNK(covek) stvoren u bilo cijem umu.

Ovim prestajem sa offtopicom, ako si shvatio - shvatio si.

Edit:
Tvoja analogija takodje govori i sledece:
Sunce svetloscu proizvodi informacije o sebi (svom sastavu). Sledi da sunce ima um.

Sve se to desava jer je informacija toliko sirok pojam i moze da se odnosi na gomilu stvari.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 13:56 - pre 138 meseci
plague ti je dao baš dobru analogiju, a evo ti još jedne:

Uzmi unimer i izmeri napon jedne baterije od 1,5V. Neka ti unimer da rezultat 1,45V. To je informacija! Da li onda tvrdiš da je ta informacija prvo postojala u nekom umu ili je to samo tvoja interpretacija merenja.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 14:05 - pre 138 meseci
@cika dacha

ne razumem sta si hteo sa ovom anegdotom... da dokazes postojanje boga, ili da dokazes da Flo nije znao odgovor?

meni ova prica ne dokazuje ni jedno ni drugo...
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 14:36 - pre 138 meseci
Citat:
dule_ns: @Vasastajić

Ne znam, moraću da razmislim, samo ne očekujte odgovor uskoro.

Ok, ajde dok razmišljaš da ti pomognem uopštavanjem pitanja, pa ćemo u pitanju ono "prazno" da zamenimo sa "ništa".
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 14:59 - pre 138 meseci
Citat:
cika dacha:
molim ove sto ne veruju u Boga da daju svoj komentar na ovo:

Na nedavnoj debati sa jednim religioznim naučnikom dr Flu je iznosio poznate ateističke argumente, a onda mu je suprotna strana uputila dva pitanja:
(Prvo pitanje): "Gospodine Flu, ja u rucim držim Bibliju. Gde je nastala ova knjiga?"
Dr Flu je odgovorio: "Nastala je u štampariji, naravno."
Onda mu je religiozni naučnik prigovorio: "U ovoj knjizi se nalazi informacija, što znači da je knjiga nastala u umu pisca, a ne u štampariji. Da li se slažete?"
Dr Flu se složio: "Da, u pravu ste, ta knjiga je nastala u umu pisca."
A onda je usledilo pitanje na koje dr Flu nije znao da odgovori:
(Drugo pitanje): "Gospodine Flu, pošto svi živi organizmi imaju u sebi veoma složenu informaciju, zapisanu u genima, u čijem umu je nastala ta informacija?"
Dugotrajno ćutanje dr Flua bilo je šokantno za njegove ateističke simpatizere, pa je razgovor skrenut na drugu temu, a pomenuto pitanje ostalo je neodgovoreno.
Tokom devet meseci nakon debate dr Flu je razmišljao o pitanju na koje nije znao odgovor. Njegov moto, kojim je učio studente tokom više godina, glasio je: "Treba slediti činjenice bez obzira na to kuda te one odvedu."



nikakve informacije nisu zapisane u bibliji, samo gomila bajki. neke više a neke manje krvoločne.
informacija je podatak koji uvećava nivo znanja, biblija ga snižava ili, u najboljem slučaju, održava na nuli.

a analogija između Biblije i genoma je tek urnebesna.
recimo, moj komšija ima yugo plave boje koje je sklepao neki čilager u Zastavi. e sad, nebo je plave boje, mora da su ga napravili isti ti iz Kragujevca.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 15:32 - pre 138 meseci
zasto kvarite ovu divnu temu besmislenim prepucavanjima o veri ? Ko veruje veruje, ko ne veruje nevereovace itd...


 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Kremansko prorocanstvo05.12.2012. u 16:23 - pre 138 meseci
Pirossi@ nisam ni ja procitao bibliju!
treba pravi razliku izmedju verovanja i religije!


ono sto sam ja hteo reci a tice se prorocanstva a to je da niko ne moze reci da je ono istinito ili lazno! za nekog je ono istinito a za nekog je lazno ALIi obe grupe moraju da dokazu svoje tvrdnje tj kako su dosli do tih zakljucaka! jer ne mozes nesto nametati drugom ako to sam nisi proverio i sebe uverio! to vam pokusavam reci!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kremansko prorocanstvo

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24436 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.