Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor (polu)terenskog auta

elitemadzone.org :: AutoZone :: Izbor (polu)terenskog auta

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 43512 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Izbor (polu)terenskog auta26.01.2013. u 20:32 - pre 135 meseci
Citat:
cukovanny:
ostavio sam temu malo da se o'ladi ... da razbistrimo lobanje.
pogledao sam neke ove nove pande, i mogu vam reći da mi ta školjka, tj. "šasija", ogibljenje, kao i sklopovi - ne ulivaju poverenje.
jednostavno mislim da ne bi izdržala više od par puta skakanje uzbrdo po kamenitom bespuću prekrivenim blatom :)
možda grešim , ali ...


sa druge strane, kakva su iskustva sa subaru foresterom preko 2003. godišta ?
vidim na mobile.de da su godišta 2004. sa pređenim oko 100k prilično povoljna, okolo 5 tauzendki ?

u srbiji ih ima, pa da čujem iskustva ljudi koji su ih vozili .
ako je na pajeru full set kaiševa, rolnica, ulja i filtera okolo 150€ (naravno samo delovi), koliko bi to koštalo kod forestera ?

pozdrav.



Za pandu gresis, i to zestoko. Iznajmljivali rent a car, isli na kamenolom na Tasosu, kuda je mala pandica prosla, ne verujem da bi 90% suv vozila. Jos je bila mk1. Jedino sto smo nas 3 mrcine 2 puta izlazili jer nije mogla izvuci na jakim strminama sve nas.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Izbor (polu)terenskog auta27.01.2013. u 12:06 - pre 135 meseci
Citat:
Zlatni_bg: A verovatno znas da je Subaruova politika da nikad nece ugradjivati dizel motore.




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Izbor (polu)terenskog auta27.01.2013. u 14:33 - pre 135 meseci
Ok, izvinjavam se, sada sam procitao da Subaru od 2008. ugradjuje i dizel agregate, prodaje ih od 2009. Nikad pre ovoga nisam cuo za Subaru Diesel agregat, niti neki video na internetu a kamoli uzivo da je iko vozio takvo vozilo. U svakom slucaju, ako se i nadje u Srbiji takav model, nece izaci ispod 10.000 evra, naravno polovan.

Izgleda kriza radi svoje...
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

cukovanny
svaštar
glx
Planina

cukovanny
Član broj: 44538
Poruke: 966
93-86-70-145.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Izbor (polu)terenskog auta27.01.2013. u 16:57 - pre 135 meseci
Citat:
Zlatni_bg: Pa cekaj, ti meni pricas kako ja idem offtopic, a gledaj sad sta uzimas kao izbor. Nijedan od automobila koji ti je bilo ko preporucio ne moze da se poredi sa Foresterom, jer jelte, on nije mini-terenac niti polu-terenac.

Hteo si automobil sa jeftinijom registracijom, Forester to nije. Koliko ja znam, najslabiji motor koji se ugradjuje u njega je 2.0.
Hteo si manju potrosnju goriva, sa benzincem 4x4 (ili ne) ove tezine i kubikaze, to neces dobiti. A verovatno znas da je Subaruova politika da nikad nece ugradjivati dizel motore.
Hteo si polu-terenca, on to nije.
Hteo si manji trosak za gume, neces ga dobiti.

Za delove i troskove redovnih servisa nisam relevantan. Samo znam da cak i ako mozes, neces nesto puno jeftinije proci. Nemoj ovo sve da shvatis kao da ja imam zelju za nekom svadjom ovde niti da ovo krene nekim losim tokom, samo mislim da dobro treba da razmislis sta zaista trazis i zelis od svega toga, pa onda da se pustis u potragu.

Pozdrav!




hmm... slažem se u globalu, sa tim što forester ima 2000ccm, dakle registracija oko 220EUR, gume istina isto skupe ko za pajero, ali je više putnički auto od pajera. to je plus.
minusi su, kako u međuvremenu saznajem, brojni. delovi su i do tri puta skuplji od delova za Miciku, a i sa majstorima koji imaju znanja oko njih se kuburi. benzinjara forester troši mnogo više para na 100km od pajera.
što kaže neki lik iz crtanog, NATRAG U LABORATORIJU ... :)

... ali sam zbog nemogućnosti pronalaženja manjeg terenca baš u stanju konfuzije. da ste me pre dve godine pitali ima li mali terenac, kompromis svega i svačega, ja bi rekao - IMA ! e sad već ne znam da li ga ima ...
 
Odgovor na temu

cukovanny
svaštar
glx
Planina

cukovanny
Član broj: 44538
Poruke: 966
93-86-70-145.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Izbor (polu)terenskog auta27.01.2013. u 17:00 - pre 135 meseci
da dodam samo.

šta se zna o onom tužnom freelenderu ? iskustva iz prve ruke ?
šta se zna o onom tužnom santa fe ? iskustva iz prve ruke ?
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Izbor (polu)terenskog auta28.01.2013. u 21:23 - pre 135 meseci
Pazi, u mogucnosti si da nadjes malog terenca, samo sto bi ga zeleo za nesto manje para nego sto jeste trenutno. Meni se cini da je u ovoj tvojoj prici poenta takva da, na svaki dinar koji das u startu za auto, ce ti se isplatiti 3x vise posle. Pande 4x4 je moguce naci, mozda se ne uklapaju u tvoj budzet. Ali nemoj da gledas trenutnu cenu. Gledaj koliko bi te kostala voznja Pande i Forestera/SantaFe/Freelandera na nekom nivou od jedne ili tri/pet godina. Bices u startu srecan sto si auto platio manje i kupio nekog "full-size" terenca, ali posle kad bude trebalo da das pare na neke stvari i padne ti na pamet da si mogao proci dosta jeftinije da si u startu dao 1000 evra vise, neces moci nazad. Pa, samo za gorivo bi ti se isplatilo za godinu dana da uzmes Pandu koliko god da kosta u odnosu na nekog od starijih, robusnijih terenaca.

Ako zelis Pandu, uzmi Pandu. Ako zelis velikog terenca, uzmi ga. Pljuni koliko treba u startu, vratice ti se posle. Ne uzima se auto svaki dan.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

cukovanny
svaštar
glx
Planina

cukovanny
Član broj: 44538
Poruke: 966
109-93-148-125.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Izbor (polu)terenskog auta06.02.2013. u 17:02 - pre 135 meseci
slažem se sa tobom , zato biram samo dizel do dvetisućinke kubika ili benzin do tusućšesto.
jedan od velikih problema sa kojima se teško nosim je taj da već imam ozbiljnog terenca koji mi je skup za eksploataciju, a mošsedesi da kupovinom recimo ovoga

http://www.polovniautomobili.c...as2728421/suzuki_grand_vitara/

... padnem sa konja na magarca ?!?

šta misliš o ovome kolega ?
ili o ovome:

http://www.mojauto.rs/polovni-.../712689_Suzuki_Vitara_1998_god


vrlo zanimljivo. još se ništa sam sa sobom nisam dogovorio. jednu stvar "znam". po priči drugara i po priči sa foruma, freelander je u svakoj priči vrlo loš izbor sa kojim se ne napušta majstorska garaža od kako se kupi polovan, dok se "ne isturi" ... druga priča je nov, koga nemamo para da kipimo ....
 
Odgovor na temu

cukovanny
svaštar
glx
Planina

cukovanny
Član broj: 44538
Poruke: 966
93-87-167-153.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Izbor (polu)terenskog auta24.03.2016. u 21:52 - pre 97 meseci
burazeri, drugovi i drugarice, ajmo ako nemaju modovi protiv i ako vi nemate ništa protiv - malo opet pogurati temu :)

mislim da je situacija jako zanimljiva jer sada gledamo na stvar sa četiri godine stariji, a što se mene tiče i sa puno puno novog iskustva.

elem, uradio sam onda (unazad 4 godine) onako kako sam i namerio: malo sam poslušao vas a više sebe, istrčala na oglas panda 2007. 4x4 , povedem ortaka koji se razume i na njegov mig - pazarim vozilo.

bila je 1.3mjt, iznenenađujuće kruta za moje pojmove o autima koji pretenduju za malo offroada i ono što me je šokiralo: nema srednjeg diff-a !!! pitam drugara i automeh. prijatelja zašto je to tako ? kažu j8g ona ti je laka pozadi pa to što ima malo razlike između hoda prednje i zadnje osovine to izgubi na proklizavanju zadnjeg trapa !!?!?! nisam se do kraja složio sa ovom konstatacijom obojice i prodao sam je (jako dobro) uveren da mi je uvaljena neispravna panda.
inače, za teren je bila veoma loša. kakvo razočarenje posle pajera 1999. kockice... zadnja vuča ako hoćete da je rabite morate staviti dva parčeta trotoara od po 100kg da bi to imalo nekog smisla. kilometraža je bila vraćena ali smo zaklj. da je to blago vraćeno (recimo 50kkm) pa ajd kao radi dobro dobra kompresija itd.
kvarovi koje sam imao tokom 2 god exploatacije:

provera svih i repaaracija jedne dizne (dobrovoljno) kod žeravice - 200EUR
ležaj kardana i balansiranje kardana, krstovi kardana - 200EUR
generalka motora zbog nedovoljne kompresije na jednom cyl - 400EUR
egr ventil i neke sitnarije - 100EUR.
popravka ležaja u menjaču - 150EUR.

ne bih je više kupio ,, bez obzira na ove kvarove koje sam imao ....

sad vozim fiat sedici/sx4 4x4 2007. 1.9mjt i jako sam zadovoljan ovim kvalitetnim vozilom ....
elem imam pitanja za vas, treba mi malo znanja i iskustva ovde. može?
 
Odgovor na temu

cukovanny
svaštar
glx
Planina

cukovanny
Član broj: 44538
Poruke: 966
n28-06-08.opera-mini.net.



+39 Profil

icon Re: Izbor (polu)terenskog auta24.03.2016. u 21:53 - pre 97 meseci
burazeri, drugovi i drugarice, ajmo ako nemaju modovi protiv i ako vi nemate ništa protiv - malo opet pogurati temu :)

mislim da je situacija jako zanimljiva jer sada gledamo na stvar sa četiri godine stariji, a što se mene tiče i sa puno puno novog iskustva.

elem, uradio sam onda (unazad 4 godine) onako kako sam i namerio: malo sam poslušao vas a više sebe, istrčala na oglas panda 2007. 4x4 , povedem ortaka koji se razume i na njegov mig - pazarim vozilo.

bila je 1.3mjt, iznenenađujuće kruta za moje pojmove o autima koji pretenduju za malo offroada i ono što me je šokiralo: nema srednjeg diff-a !!! pitam drugara i automeh. prijatelja zašto je to tako ? kažu j8g ona ti je laka pozadi pa to što ima malo razlike između hoda prednje i zadnje osovine to izgubi na proklizavanju zadnjeg trapa !!?!?! nisam se do kraja složio sa ovom konstatacijom obojice i prodao sam je (jako dobro) uveren da mi je uvaljena neispravna panda.
inače, za teren je bila veoma loša. kakvo razočarenje posle pajera 1999. kockice... zadnja vuča ako hoćete da je rabite morate staviti dva parčeta trotoara od po 100kg da bi to imalo nekog smisla. kilometraža je bila vraćena ali smo zaklj. da je to blago vraćeno (recimo 50kkm) pa ajd kao radi dobro dobra kompresija itd.
kvarovi koje sam imao tokom 2 god exploatacije:

provera svih i repaaracija jedne dizne (dobrovoljno) kod žeravice - 200EUR
ležaj kardana i balansiranje kardana, krstovi kardana - 200EUR
generalka motora zbog nedovoljne kompresije na jednom cyl - 400EUR
egr ventil i neke sitnarije - 100EUR.
popravka ležaja u menjaču - 150EUR.

ne bih je više kupio ,, bez obzira na ove kvarove koje sam imao ....

sad vozim fiat sedici/sx4 4x4 2007. 1.9mjt i jako sam zadovoljan ovim kvalitetnim vozilom ....
elem imam pitanja za vas, treba mi malo znanja i iskustva ovde. može?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Izbor (polu)terenskog auta24.03.2016. u 21:59 - pre 97 meseci
Pa pucaj!
 
Odgovor na temu

cukovanny
svaštar
glx
Planina

cukovanny
Član broj: 44538
Poruke: 966
n28-06-08.opera-mini.net.



+39 Profil

icon Re: Izbor (polu)terenskog auta24.03.2016. u 22:10 - pre 97 meseci
fala kolega :)

uzimajući u obzir svoje potrebe u poslu, van posla itd da ne objašnjavam mnogo (a mogao bih ako treba), i rzmatrajući sve moguće varijante za vozilo koje bi nasledilo moj sedici (već ga vozim 2 godine) došao sam do zaključka da je pravi auto za mene subaru forester i to II serija dakle do 2008. god.
ovo vozilo ispunjava sve, ali baaš sve što mi treba, a najvažnije: ima ono što sedici nema - reduktor !
narasta mi potreba za terene koji sedici može da svari ali uz velike žrtve i lomljavu, pa prosto kunem japance i talijane što mu nisu ugradili reduktor... bio bi idealan !

planiram put iz mog sela za prestonicu, spakovo sam pile usput da ižjedem :) a trebaju mi vaši saveti šta da gledam na veselom foresteru???
savetujući se sa googlom i youtubetom , dobio sam škrte i nedovoljne informacije, a ovo auto je stvarno nepoznanica za mene što se tiče motora, limarije, awd, itd.
pare su u rukama i ide se za desetak dana. šta da gledam ?
imam svo vreme ovoga sveta...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Izbor (polu)terenskog auta24.03.2016. u 22:25 - pre 97 meseci
Predpostavljam benzinac a samim tim potrosnja te ne zanima!?

Mislim da pravis gresku sa tom egzotikom.Dvoje sto prodaju delove za japance ( vlasnici ) voze forestera.Jedan dizela a ovaj drugi benzinca,

Poslacu ti tel firme na pp,trazi Miška i pitaj ga sta misli,cenu delova i sta se kvari.

 
Odgovor na temu

cukovanny
svaštar
glx
Planina

cukovanny
Član broj: 44538
Poruke: 966
n28-06-08.opera-mini.net.



+39 Profil

icon Re: Izbor (polu)terenskog auta24.03.2016. u 22:33 - pre 97 meseci
Citat:
Predpostavljam benzinac a samim tim potrosnja te ne zanima!?


generalno ne ... kolika bi mogla biti ? 10L ?



Citat:
Mislim da pravis gresku sa tom egzotikom.


zašto to kažeš ? mislim da on u toj klasi i sa tim mogućnostima nema pandana ...

imaš neki predlog ? kubikaža nije bitna, imam sređeno za regu ....
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Izbor (polu)terenskog auta24.03.2016. u 22:38 - pre 97 meseci
10l mozda broj brushaltera neke svabice na oktobar festu.:).

15L pa vise.To vozilo ide,ali i trosi. Vidim da ti treba malo i da bude fensi auto koji vozis.Da nije tako preporucio bi ti ciroki ( stari VM) sa alfinim motorom.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cukovanny
svaštar
glx
Planina

cukovanny
Član broj: 44538
Poruke: 966
n28-06-08.opera-mini.net.



+39 Profil

icon Re: Izbor (polu)terenskog auta24.03.2016. u 23:04 - pre 97 meseci
ok. aj pređemo na grand cherokee-ja ... ali novijeg preko 2003.

koji motor ?
automatski menjači pokazali su se ?
opšti kvalitet 4x4 sistema u odnou na subaru ?
cene delova i kvalitet servisne mreže u odnosu na subaru ?

mnogo pitanja, nisi dužan odgovoriti :)
pozdrav.
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Izbor (polu)terenskog auta25.03.2016. u 10:12 - pre 97 meseci
Razgovarao sam sa momkom koji je radio u subaru garazi pre par godina kaze za 3 god koliko radi nije imao ni jedan kvar ili da su nekog slepali, sve su bili servisi i limarija.
Kaze normali delovi servisa su otprilike cena za audi znaci malo skuplji od prosecnih auta, ali zato limarija ifarovi i tako to ubijaju cene.
Sta mislis o daciji daster, da li ti idgovara?
 
Odgovor na temu

cukovanny
svaštar
glx
Planina

cukovanny
Član broj: 44538
Poruke: 966
79-101-21-38.static.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Izbor (polu)terenskog auta25.03.2016. u 17:23 - pre 97 meseci
Citat:
Razgovarao sam sa momkom koji je radio u subaru garazi pre par godina kaze za 3 god koliko radi nije imao ni jedan kvar ili da su nekog slepali, sve su bili servisi i limarija.
Kaze normali delovi servisa su otprilike cena za audi znaci malo skuplji od prosecnih auta, ali zato limarija ifarovi i tako to ubijaju cene.



ma jeste i ja sam skapiro da su dosta kvalitetni i dok me par ljudi nije demoralisalo, bio sam čvrsto rešen da zažmirim na potrošnju i kupim forestera...
... razmišljao sam, gledam samo ponude od prvih vlasnika i to prethodno naoružan znanjem šta da gledam itd... međutim, sad sam sve nešto više na strani grand cherokee...






Citat:
Sta mislis o daciji daster, da li ti idgovara?


nema reduktor. ja sad imam sedićija koji je bolji od dustera za klasu, ali isto nema reduktor ...
osim toga, limarija im je srednja žalost ...
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Izbor (polu)terenskog auta25.03.2016. u 18:51 - pre 97 meseci
Što ne gledaš prave pickup-ove, oni mogu da se registruju kao terenski, registracija im je oko 20 000 Toyota Hilux, Mitsubishi L200, Isuzu D Max, Ford Ranger?

Od džipova jesi gledao Mitsubishi Oulander i Nissan X Trail?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Izbor (polu)terenskog auta25.03.2016. u 18:56 - pre 97 meseci
Gde ga otera u bankrot.
 
Odgovor na temu

cukovanny
svaštar
glx
Planina

cukovanny
Član broj: 44538
Poruke: 966
79-101-21-38.static.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Izbor (polu)terenskog auta25.03.2016. u 20:24 - pre 97 meseci
Citat:
HoT_Steppa:
Što ne gledaš prave pickup-ove, oni mogu da se registruju kao terenski, registracija im je oko 20 000 Toyota Hilux, Mitsubishi L200, Isuzu D Max, Ford Ranger?

Od džipova jesi gledao Mitsubishi Oulander i Nissan X Trail?




kralju moj registracija mi nije problem. imam šemu za to.

hilux je daleko iznad mojih fin. mogućnosti.
l200 izgleda bez one kupole pozadi ko da voziš taljige :)
dmax je ok ali "30 goto 10" :)

osim toga nemam potrebe za prevozom tereta. više bi mi pasovao neki custom zaklj. prednjeg/srednjeg/zadnjeg diffa ili winch ...

još nešto - outlander i xtrail NEMAJU reduktor ...



 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Izbor (polu)terenskog auta

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 43512 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.