Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1842653 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.06.2016. u 13:19 - pre 95 meseci
Citat:
cana2016:
Iz alija sam primila SD Karticu koja ne radi i otvorila sam dispute sa video dokazom.
Kinez mi pise:

Hi,dear,can you change the dispute reason , after you change it , i will refund your money .the first step , you choose “yes ' ,
the second step , there will show "please choose your problem " , you can choose " the produce doesn't fit it " ,
after you change it , i will refund your money , the goods don't need your return back , thank you.

I salje mi ovu sliku uz poruku dok traje Dispute.
Neki savet ako moze...


SD kartice ne kupuj na aliexpresu, izvuci te pare nekako i kupi negde sa garancijom.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

zmajko98
Ivan Stanojevic
Srbija,Beograd

Član broj: 333808
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.06.2016. u 13:23 - pre 95 meseci
Pozdrav svima, moze pomoc... Narucio sam pre mesec dana preko aliexpresa i stiglo je i odma ga vratili jel sam stavio samo moje ime a nisam stavio prezime , a tamo je pisalo samo Contact Name nisu nigde trazili prezime i ja otisao u postu juce i oni kazu da su vratili nazad paket jel nije potpuna adresa... Sta da radim ljudi pomagajte molim vas, jel je moguce nekako paket da opet vratim kod nas i da im kazem nekako da dodaju prezime.. Znaci bio bi mnogo zahvalan ako mi neko pomogne..hvala mnogo svima
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.06.2016. u 13:39 - pre 95 meseci
Posiljalac mora da stavi podatke, ne mozes ti to ovde da dodajes.

Otvori dispute i trazi delimicni refund, posto na tebe padaju troskovi shippinga zbog pogresne adrese.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.06.2016. u 14:00 - pre 95 meseci
Citat:
mstevica:
Pozdrav svima!
Da li neko zna kako da izbrisem staru karticu za placalje na aliju i upisem novu.
Stalno mi izcacuje staru , pa ja onda odem na dodavanje nove i upusem ali nikako nemogu da skontam kako da je ali zapamti.
Pozz


Kada prvi put prihvatiš da ti upamti karticu prilikom plaćanja na AliExpressu, onda ti se kreira kao neki privremeni AliPay nalog, i da bi mogao da izmeniš karticu moraš se ulogovati na Alipay, dovršiti registraciju naloga i onda možeš da menjaš kartice, dodaješ, brišeš itd. Ako se dobro sećam, isti je login za AliPay kao i za AliExpress. Iz samog AliExpress interfejsa to ne može nikako, imao sam svojevremeno isti problem pa sam ga na kraju rešio...
 
Odgovor na temu

zmajko98
Ivan Stanojevic
Srbija,Beograd

Član broj: 333808
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.06.2016. u 14:06 - pre 95 meseci
Citat:
bakara:
Posiljalac mora da stavi podatke, ne mozes ti to ovde da dodajes.

Otvori dispute i trazi delimicni refund, posto na tebe padaju troskovi shippinga zbog pogresne adrese.

Ok hvala , a jel mogu ja da tom sto mi je poslao paket da mu napisem poruku pa on da zove gde je paket i da samo kaze da sam zaboravio staviti prezime... I jel ako otvorim dispute sta je to jel mi se vrate pare na karticu ili kako mozes li mi objasniti malo bolje jel ne razumem bas prvi put narucujem iz druge zemlje... Hvala puno
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.06.2016. u 14:41 - pre 95 meseci
Velika hvala svima..ostavicu dispute po starom ,pa cemo videti sta ce biti.
bakara...inace sam uzela 8gb memorisku koja na mobilni je radila, a kada je stavis na citac za PC i formatiras, ona se poremeti.
Proslo je vise od 15 dana, pa nisam mogla otvoriri dispute.Kasnije sam narucila 32GB koju imam 2 meseca ,veoma brzo kopira i radi savrseno.
Evo linka:
http://www.aliexpress.com/item...-Card-Microsd/32592297386.html

A od ovog istog kineza sa disputom cekam jos jednu SD
cd
 
Odgovor na temu

cimer
vrsac

Član broj: 79219
Poruke: 349
87.116.189.*



+20 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.06.2016. u 14:56 - pre 95 meseci
Citat:
bakara:


SD kartice ne kupuj na aliexpresu, izvuci te pare nekako i kupi negde sa garancijom.
[/quote]

Zašto da ne kupuje?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.06.2016. u 15:02 - pre 95 meseci
Citat:
zmajko98:
Ok hvala , a jel mogu ja da tom sto mi je poslao paket da mu napisem poruku pa on da zove gde je paket i da samo kaze da sam zaboravio staviti prezime...


A kad zaboraviš nešto kod kuće onda vikneš vozaču u punom busu: "majstore, hajde okreni nazad bus samo da pokupim ono moje..." ;-)

Ne radi pošta tako, to tek kad dođe nazad u ruke pošiljaocu može da se readresira i ponovo šalje. A na engleskom "name" znači "ime & prezime & očevo ime & nadimak & sve ostalo", a "first name" je ono što je kod nas "lično ime" dok je "last name" ono što je kod nas "prezime", pošto ti je ovo bio prvi put da znaš za ubuduće.

Pošto sad neko mora da plati i poštarinu za nazad, a greška je tvoja pa bi bio red da ti to platiš, dobićeš samo razliku u novcu, a da bi uopšte dobio i tu razliku moraš pokrenuti dispute, pisali smo o tome ovde već milion puta pa ako ti je prvi put da poručuješ iz inostranstva, nije ti valjda prvi put da koristiš pretragu ;-)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.06.2016. u 16:01 - pre 95 meseci
Citat:
cimer:
Citat:
bakara:


SD kartice ne kupuj na aliexpresu, izvuci te pare nekako i kupi negde sa garancijom.


Zašto da ne kupuje?


Vecinom su fake kartice laznog kapaciteta, a one pravog kapaciteta kostaju gotovo isto kao i ovde sa 5 godina garancije.

A m. kartice su vrlo kvarljiva roba, jednostavno se ne isplati uzeti no name kartice iz kine, cekati mesec dana i rizikovati do kad ce da rade i da li su realnog kapaciteta i brzine.

Imali smo citavu temu o ovome, ali vise ne znam gde je pa potrazi

Evo i @cana ti je cist primer, a ustedela je 50 centi.
Isto vazi i za fles memorije.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.06.2016. u 16:12 - pre 95 meseci
Ja sam SD kartice i USB diksove uzimao kod DX-a i EVB sve jos rade
Mada garanciju je lakse izgurati kod nas .
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.06.2016. u 20:01 - pre 95 meseci
^^ sve je to OK,
ali koju memoriju si kupio i koliko si pri tom ustedeo?
I to je sve super dok ne dodje do problema, a pre ili kasnije ce da dodje
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.06.2016. u 20:38 - pre 95 meseci
Ma svi pričaju o toj garanciji kao da je ne znam šta, evo kolega kupio bratu laptop u jednom domaćem velikom lancu (da ih sad ne (anti)reklamiram) i posle nedelju dana skontao da ne radi deo tastature, prvo se ganjao više od mesec dana sa serviserima, pa onda tražio pare nazad i još mesec dana se vijao sa trgovcima, slao inspekcije, telefonirao svaki dan, i onda je konačno nakon jedno tri meseca dobio pare nazad posle mnooogo muka. Tako da još ispadne i brže i povoljnije vraćati uređaj u Kinu nego se natezati sa ovim našim derikožama i probisvetima...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.06.2016. u 21:38 - pre 95 meseci
pricamo o memorijama ne o lap topu...a tek to ne bih nikad narucio iz kine
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.06.2016. u 22:23 - pre 95 meseci
Ma ta priča o garanciji se provlači kroz sve što se pazari sa Alija, i meni na svu sreću nije trebala, a i kad je nešto od toga crkavalo lako se popravljalo u domaćoj radinosti, poput LED sijalica na primer... Naravno, ni ja ne bih laptop kupio tamo, doduše kupovao sam tablete i telefone iz Kine, ali ne na Aliju...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.06.2016. u 02:54 - pre 95 meseci
Citat:
valjan:
Citat:
mstevica:
Pozdrav svima!
Da li neko zna kako da izbrisem staru karticu za placalje na aliju i upisem novu.
Stalno mi izcacuje staru , pa ja onda odem na dodavanje nove i upusem ali nikako nemogu da skontam kako da je ali zapamti.
Pozz


Kada prvi put prihvatiš da ti upamti karticu prilikom plaćanja na AliExpressu, onda ti se kreira kao neki privremeni AliPay nalog, i da bi mogao da izmeniš karticu moraš se ulogovati na Alipay, dovršiti registraciju naloga i onda možeš da menjaš kartice, dodaješ, brišeš itd. Ako se dobro sećam, isti je login za AliPay kao i za AliExpress. Iz samog AliExpress interfejsa to ne može nikako, imao sam svojevremeno isti problem pa sam ga na kraju rešio...



Ovo Jednostavno NIJE tacno !! Licno sam ubacio novu karticu , jer je Alipay poceo da smara sa vasa kartica uskoro istice, iako na online Bankarstvu pise da je validna do 30.6 ! Otisao sam u banku i uzeo novu , kartica ima isti broj , samo se razlikuju ona dodatna 3 - Validation code i datum je naravno nov !

Kada je Alipay zadnji put napisao upozorenje , editovao sam , podatke stare, tacnije nudio je samo datum da se menja ! Nove brojeve nije trazio ni ove Validation code ! Tako da ako se koristi nova kartica iste vrste od iste banke , samo se menja datum .

Vec je dva puta uplata prosla tako da je ovo proverena informacija. Ako neko zeli neku sasvim levu karticu da stavi, onda ova Valjanova prica ima smisla.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.06.2016. u 06:33 - pre 95 meseci
Kod Virtuonke se na primer skroz menjaju svi podaci na kartici kad istekne stara, i jednostavno je nemoguće izmeniti je iz AliExpress dela, mora se ući u AliPay i tamo uneti sve od početka i obrisati stara, drugačije nema šanse...
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.06.2016. u 08:39 - pre 95 meseci
Citat:
bakara:
^^ sve je to OK,
ali koju memoriju si kupio i koliko si pri tom ustedeo?
I to je sve super dok ne dodje do problema, a pre ili kasnije ce da dodje

SanDisk, PQI, noName sve kupljeno na promocijama tako da je usteda isla do 50% ,posto nista od toga nije bilo hitno cekanje na isporuku nije bio problem .
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.06.2016. u 11:43 - pre 95 meseci
Citat:
valjan:
Kod Virtuonke se na primer skroz menjaju svi podaci na kartici kad istekne stara, i jednostavno je nemoguće izmeniti je iz AliExpress dela, mora se ući u AliPay i tamo uneti sve od početka i obrisati stara, drugačije nema šanse...


To je vec ova druga prica , jer za edit nudi samo promenu datuma !

Isto je tako i za Paypal , jer sam zbog promene kartice morao i tamo da menjam. Pod opcijom Edit ima samo promena datuma ! Ko dobije karticu sa drugim brojevima mora da ide na Add - dodavanje nove kartice i da ispocetka prolazi celu proceduru, uzimanja 1 Eura , pa upisivanja koda itd .
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.06.2016. u 11:44 - pre 95 meseci
Evo, veliki gazda lično kaže da su kopije bolje od originala, a vi tu samo tupite "ne kupujte kartice na Aliju, ne kupujte baterije na Aliju,..." :-p

http://www.b92.net/biz/vesti/s...6&dd=15&nav_id=1143688
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.06.2016. u 11:59 - pre 95 meseci
Citat:
mrsoje:
Citat:
bakara:
^^ sve je to OK,
ali koju memoriju si kupio i koliko si pri tom ustedeo?
I to je sve super dok ne dodje do problema, a pre ili kasnije ce da dodje

SanDisk, PQI, noName sve kupljeno na promocijama tako da je usteda isla do 50% ,posto nista od toga nije bilo hitno cekanje na isporuku nije bio problem .


DX nije Ali ! Jeste da i kod njih ima , ranije mnogo vise , sada manje , ali ima jos uvek Falsifikata , pise da je kartica Kingston, a ono neki Nonejm sa laznim oznakama, bilo je to uvek za baterije za mobilne itd. Obicno to oni i Uvijeno priznaju , za one bas prave napisu u Opisu Genuine , a za one laznjake iako se na slici lepo vidi Brend , napisu Designer ili nesto slicno , da se na osnovu opisa moze videti sta je sta.

Sto se tice kvaliteta , original je naravno bolji od rebrendiranih , a iskustava ima raznih , DX je retko mesto na netu, gde cak hoce i u zvanicne ocene da ponekad uvrste prave , dok je na forumu uvek postojala sloboda negativnog misljenja o nekom proizvodu .

Tako da sam i ja sada porucio navodno neki ili original ili rebrendirano , koji ima razlicite ocene , od onih koji tvrde da je crkla za 3 meseca do onih koji su odusevljeni , a da je nisu ni probali

U principu DX ne prodaje hackovane , retko mesto koje to ne radi, jer postoje i mnoge " radnje" koje prodaju iste one kao na Aliju . Inace cekanje na akcije je jedino razumno , jer posto imaju skoro uvek pravi kapacitet, cena redovna je skoro ista kao kod nas , cesto i veca !

Inace kada sam jednom kupio telefon od DX , iako nije u opisu poslali su i "Samsung" micro SD uz njega . Kartica je Hackovana , ima 8 GB , a deklarisana je na 16 GB i potpuno je spolja Identicna sa originalom , vrlo vest Falsifikat do perfekcije . Kartica nije skart iz prave fabrike , zato sto programi koji prepoznaju kartice nisu u stanju da utvrde o cemu se radi , koji je kontroler unutra, koji cip itd. tako da od Samsunga nema nista osim spoljnjeg izgleda.

Ali na DX -u su to proverili pa mi je nisu ni naplatili, poslali su mi je ocigledno nekom greskom.


P.S. dok sam ovo kucao , kartica je stigla, od porudzbine nije proslo vise od 10 dana , tako da je bas brzo dosla . Testiracu je pa cu napisati sta kazu testovi . Inace je stigla u kartonskom hermetickom pakovanju i lici na orignal, bar koliko onaj Samsung




[Ovu poruku je menjao ademare dana 15.06.2016. u 13:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1842653 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.