Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 32512 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina18.10.2021. u 09:50 - pre 29 meseci
Apsolutno se slažem.. Clija sam kupio od brata od tetke i evo već koliko je kod mene 5-6 godina, nikakav problem sa njim, najveće ulaganje je set kvačila pre par godina (150e) i to mi je jedino ulaganje mimo ulja i filtera.. Doduše ne znam u kakvom je stanju sada, vozio sam ga poslednji put pre par meseci, ali ćale vozi i ne žali se :)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina18.10.2021. u 10:42 - pre 29 meseci
Citat:
Turmen:


Mislim da su TSI motorima rešili taj problem i da su malo ekonomičniji.. Možda je Nebojša probao neki autić sa 1.0TSI ili 1.2 TSI motorom, pa zna više.. Meni recimo za nov auto, prvi pik Škoda Scala / Octavia sa 1.5 TSI motorm.

Opet, neka me ispravi neko iskusniji, mislim da je Fiat Punto šampion u "najmanje dinara po kilometru" kategoriji.

Nisu ti turbo benzinci nista
Trose isto kao i klasicni atmo za tu zapreminu samo sto bolje ide jer imaju vise snage.
znaci ako imate motor od 1000 kubika on trosi kao klasican od 1000ccm samo ima vise snage i svaki djavo mu nesto fali.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina18.10.2021. u 14:17 - pre 29 meseci
Citat:
Turmen:
Za ulazak / izlazak - Mercedes A klase ili Fiat Panda

A klasa mi nije pala na pamet, mislio sam da je dosta veca, a ne znam ni kako stoje sa troskovima odrzavanja. Mada ne znam, predlagao sam ranije Agilu, Merivu i sl. miniminivan modele i nije naislo na odobravanje.
Panda mozda, mada je ovo uzas


Ja gledao Fox, Up, C1/107, Yaris, Swift, Getz, i10, Micru, sad vidim ima i C2, Picanto, Ka, Spark, Aveo, Jazz, 100 modela jbt...
Sto se tice potrosnje, ne znaci mi mnogo da li je 6-7-8 ili 5L, s obzirom da ce tesko prebaciti 5000km godisnje...bitnije da je pouzdano, da nema glupih kvarova i gremlina.

I kakvi su (udobnost, ergonomija, ulaz/izlaz, odrzavanje) uopste Grande Punto, Corsa D, C3, i20, Clio 3 u odnosu na Polo/Fabia/Ibiza, Fiesta, 207?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina18.10.2021. u 17:27 - pre 29 meseci
Polo 1.6 16V :)

Gospodska vožnja, a ako poželiš zna i da jurne..

Mali auto A segmenta više ne bih kupio, prosto nema smisla.
 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+137 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina18.10.2021. u 17:48 - pre 29 meseci
TNG je bar duplo jeftiniji ako govorimo o potrosnji i pod pretpostavkom da imate auto gde je ugradnja rentabilna, a za vecinu jeste.

Jednostavno, ne postoji auto na benzin/dizel koji ce pobediti auto sa TNG.
I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina18.10.2021. u 18:44 - pre 29 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Polo 1.6 16V :)

Gospodska vožnja, a ako poželiš zna i da jurne..

Mali auto A segmenta više ne bih kupio, prosto nema smisla.

Sto se performansi tice dosta je i 50 konja, akcenat je na udobnost, ergonomiju, jednostavnost i pouzdanost. Problem je sto nemam iskustva s vecinom tih modela (i ako/kad sam (se) vozio, to je bilo uz spustanje i zavaljivanje sedista bez obracanja paznje na max visinu, pristupacnost i sl. za starije, kostoboljnije) a nemam nesto vremena da obilazim placeve i testiram bas sve, mozda pred kupovinu, kad suzim izbor.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina18.10.2021. u 20:05 - pre 29 meseci
Citat:
Java Beograd: Isplati se kupiti od kolege, prijatelje, poznanika ... jeste polovan, može da se pokvari, ali bar znaš ko ga je vozio i kako ga je održavao. Nije "lutrija"
Po meni, to je daleko bolja opcija nego kupovina preko placa / oglasa.


Ja isključivo gledam već registrovan auto u Srbiji jer je preležao sve bolesti kupovine auta sa placa, neki mini servisi i naročito sad od jula kad je pooštren tehnički, auto bi trebalo da je cakum pakum ako prolazi tehnički, ako više nema mesta za muvanje.

Što se tiče izbora uzmi prelistavaj

https://www.spritmonitor.de/de/suche.html

kucaj razne parametre pa ćeš doći sam do nekih zaključaka šta ti treba
 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+137 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina18.10.2021. u 20:44 - pre 29 meseci
Da li je preležao sve bolesti ili je otkrivena nova pa se brže bolje prodaje.
I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina18.10.2021. u 23:02 - pre 29 meseci
Prodaje koleginica Polo, mislim da je 1.2, ali kupila ga je novog, znam da je stariji od 2017. (po štopovima), a moguće da je i prethodna restilizacija, za motor ne znam, ne verujem da je TSI, moguće da je onaj od 75ks, ali mogu da se raspitam.
Mislim da je pominjala varijantu da ustupi salonu od koga je kupila kao nov da oni prodaju.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina19.10.2021. u 09:34 - pre 29 meseci
Polo mogu da preporučim u bilo kojoj varijanti (samo da je u dobrom stanju).. E sad jači motor znači mala potrošnja, ali skuplja registracija..Pa sad kome šta odgovara.

Citat:
Sto se performansi tice dosta je i 50 konja


Totalno netačno.. Može da bude dosta za nekog ko prelazi 3km dnevno u nekom malom, ravnom, vojvođanskom selu, ali ja bih takvima preporučio da kupe Yuga za 500e, ulože još 500e i voze narednih 10god. Ili Suzuki Maruti.. Ukoliko je veći grad, pogotovo BG sa silnim bulevarima i brdima, sa takvim autom bi se samo mučio.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
79.101.120.*



+10242 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina19.10.2021. u 12:42 - pre 29 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:Mali auto A segmenta više ne bih kupio, prosto nema smisla.
Moraću da se složim s Milanovićem.
"A" segment mi je prva ideja, samo i jedino zbog očekivanih minimalnih troškova eksploatacije.

Ali, što više tražim, gledam i kalkulišem vidim da automobili B segmenta, uglavnom i nemaju ništa veću ukupnu cenu eksploatacije, a realno, kudikamo je lepše imati i voziti Forda Fiestu nego Forda Ka. (Ford je samo primer, važi i poređenje kod drugih brendova)



Uzgred, meni lično je mnogo važniji dizajn unutrašnjosti auta, nego spoljašni. Pomenuta Fiesta mi je ono, baš ružna što se enterijera tiče, a bogami i Panda je tu negde.
A ista ta Fiesta mi je dopadljiva spolja. Panda je ružna i spolja i unutra.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina19.10.2021. u 12:43 - pre 29 meseci
I za mene je iz slicnih razloga bolji C nego B segment, ali ne i za druge tj. u ovom slucaju. Meni je "nova" Panda i ok unutra (mada spolja gora od stare), ali stara je zlo (i Ka ima isti enterijer).
Citat:
Turmen:Totalno netačno.. Može da bude dosta za nekog ko prelazi 3km dnevno u nekom malom, ravnom, vojvođanskom selu, ali ja bih takvima preporučio da kupe Yuga za 500e, ulože još 500e i voze narednih 10god. Ili Suzuki Maruti.. Ukoliko je veći grad, pogotovo BG sa silnim bulevarima i brdima, sa takvim autom bi se samo mučio.

Nije bas 3 nego mozda 10km i nije selo nego grad(ic), a Yugo ne bih nikome preporucio ni za 0e a ne 500+500e... Zato i trazim neki A, eventualno manji B segment, sto meksi i prijatniji za kicmu i bubrege, a dovoljno bezbedan i "mlad" i pouzdan da radi umesto da kampuje kod majstora. Ovako svi bez razmisljanja predlazu Grande Punto/Corsu D i poneko Yaris, ali rekoh da vidim jel ima jos nesto bolje/manje.

[Ovu poruku je menjao dr0id dana 19.10.2021. u 13:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
79.101.120.*



+10242 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina19.10.2021. u 13:03 - pre 29 meseci
Ja sam imao Juga 45, i verovali ili ne, uz moje lično održavanje, taj auto sam s uživanjem koristio, i nije se kvario. Stvarno.

Ali, danas, atomobil bez air begova ne dolazi u obzir. Minimum dva, za vozača i suvozača. Minimum minimuma.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina19.10.2021. u 13:37 - pre 29 meseci
A ili B segment sve zavisi od potreba.

Ja bih recimo kupio nekog Smartića, Toyotu IQ ili UP-a ili Citroen C1, za auto od kuće do posla, u kome ću se voziti uglavnom samo ja, u slučaju da već imam veći auto C, D ili SUV koji koristim za izlaske iz grada.

E sad ko nema mogućnosti za više automobila, onda ide B segment ili manji C segment..

Citat:
Ovako svi bez razmisljanja predlazu Grande Punto/Corsu D i poneko Yaris, ali rekoh da vidim jel ima jos nesto bolje/manje


Polo je neuporedivo bolji, upotrebljiviji, kvalitetniji auto od svih gorenavedenih.. Probao Grande Punta, Yarisa i razlika je bila ogromna.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina19.10.2021. u 19:07 - pre 29 meseci
Pitao lika koji je dovlacio prakticno samo te male gradske, kaze Panda, C2, Micra, Up i Getz dosta udobniji po ovim nasim putevima od Yarisa, Swifta, Smarta, C1/107, Aygo, Honde Jazz.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina20.10.2021. u 18:06 - pre 29 meseci
Citat:
Java Beograd:
Ali, danas, atomobil bez air begova ne dolazi u obzir. Minimum dva, za vozača i suvozača. Minimum minimuma.


I to, kao i ABS (koga u osnovnom paketu nema Punto Classic koji se sklapao u Kragujevcu), jer ako se naleti na rizlu ili mokar put, a naglo zakoči i točkovi proklizaju... to još i nekako, nego ako prokliza npr. desni točak, a levi ne, može auto da se razotira i ko zna gde da završi ako nema bankine.



Citat:
Turmen:
Ja bih recimo kupio nekog Smartića, Toyotu IQ ili UP-a ili Citroen C1...
Polo je neuporedivo bolji, upotrebljiviji, kvalitetniji auto od svih gorenavedenih.. Probao Grande Punta, Yarisa i razlika je bila ogromna.


Pomenuh negde iznad da je mehaničar kod kog sam nedavno radio mali servsi, počeo da "parkira" po par auta uz radionicu, nekom mu ostavi da sredi pa je za prodaju ili čak on otkupi povoljnije pa uradi šta je potrebno. I sad mu stoji neki SmartForFour, onaj prethodni, koji je valjda praktično isti kao Mitsubishi Colt. Motor je 1.3 16v 94ks.
SmartForOne koliko god se činio praktičnim za parkiranje, ipak mi nije nekako za bilo kakvu vožnju, jedino da je električni i da košta 4-5k evra, a da može da pređe 100km sa jednim punjenjem. Koliko znam, za veliki servis se ceo motor skida, dok je kod Smart za četvoro motor pristupačan. Ovaj novi za 4-oro može da se takmiči sa Nissan Juke po "lepoti", doduše jedan Juke videh jutros, i to bez zadnjih tablica, izgleda kao da je nov, i pitam se ko normalan ono može da kupi, osim ako je bar 20-30% jeftiniji od nekog ekvivalenta.


Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina21.10.2021. u 13:37 - pre 29 meseci
Citat:
Java Beograd: Moraću da se složim s Milanovićem.
"A" segment mi je prva ideja, samo i jedino zbog očekivanih minimalnih troškova eksploatacije.

Ali, što više tražim, gledam i kalkulišem vidim da automobili B segmenta, uglavnom i nemaju ništa veću ukupnu cenu eksploatacije, a realno, kudikamo je lepše imati i voziti Forda Fiestu nego Forda Ka. (Ford je samo primer, važi i poređenje kod drugih brendova)



Uzgred, meni lično je mnogo važniji dizajn unutrašnjosti auta, nego spoljašni. Pomenuta Fiesta mi je ono, baš ružna što se enterijera tiče, a bogami i Panda je tu negde.
A ista ta Fiesta mi je dopadljiva spolja. Panda je ružna i spolja i unutra. :D


Navozao sam se sa Fiestom 2007 godište ove godine do mora, super motorčić 1.4 TDCi (hdi) neverovatna potrošnja 4-5 litara sa agresivnom vožnjom.

ALI, nemaš pojma kako ima mala sedišta (ja sam 2 metra), kičma me bolela ceo put, nameštao peškire da umanjim bol. Direktno poređenje, Pežo 207 ima 5 cm šire sedište od Fieste. I novija Fiesta 2008+ nije ništa bolja, direktno poređenje sa PUG 208, nebo i zemlja.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina22.10.2021. u 08:59 - pre 29 meseci
Meni je glavni utisak sa Fiestom bio taj što su mi pedale bile preblizu.. A ja sam prosečne visine, nosim broj 43, znači ništa posebno... Kočnica i kvačilo, bukvalno mi se sudaraju noge tokom vožnje :) U Polu i u Cliju je veći razmak.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina22.10.2021. u 10:32 - pre 29 meseci
A kod mnogih manjih auta je problem ako ti pri normalnoj poziciji desne noge na gasu deo iznad ili ispod kolena udara u plastiku centralne konzole/stuba, i ako voziš tipa sat vremena, ne samo što je iritantno, nego imaš posle te vožnje osećaj kao da si udario nogu na tom mestu.
Zato nije dovoljno samo sesti u auto na minut-dva ili provozati 5-10 minuta. Nisam ni razmišljao o tom detalju dok mi drugar nije napomenuo, jer je sa nekim modelom baš imao takav problem.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina22.10.2021. u 11:19 - pre 29 meseci
Citat:
Java Beograd:
Uzgred, meni lično je mnogo važniji dizajn unutrašnjosti auta, nego spoljašni. Pomenuta Fiesta mi je ono, baš ružna što se enterijera tiče, a bogami i Panda je tu negde.
A ista ta Fiesta mi je dopadljiva spolja. Panda je ružna i spolja i unutra. :D


Zašto ti je Fiesta ružna? Vozim ovu moju već 10 godina i nikada mi nije palo na pamet da je ružna unutrašnjost. Mislimo na istu?:





"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: "A" segment, mali gradski automobil - najbolja kupovina

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 32512 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.