Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Umesto netbuka mu stigla cepanica

elitemadzone.org :: MadZone :: Umesto netbuka mu stigla cepanica

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10706 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Umesto netbuka mu stigla cepanica04.02.2013. u 19:01 - pre 135 meseci
Nenad Petrović iz Beograda silno se iznenadio kada mu je na kućnu adresu stigla cepanica umesto netbuka koji je poručio preko sajta Kupujem-prodajem.



Prevareni Beograđanin se oglasio juče na pomenutom sajtu gde je opisao svoju situaciju i okačio sliku cepanice teške preko dva kilograma koja ga je koštala 12.100 dinara, a koja je stigla post-ekspresom na njegovu kućnu adresu. Međutim, oglas je danas izbrisan.

U oglasu je napisao i da se prodavac zove Saša Kostić, da je iz Bačke Topole, a da često koristi i nadimak Kosina. On je "prodavcu" otvoreno fizički zapretio ukoliko mu se ne javi u toku jučerašnjeg dana i vrati mu novac.

Petrović za MONDO kaže da je bio šokiran kada je otvorio kutiju i video da se u noj nalazi drvo i da je odmah reagovao.

"Nisam mogao da verujem. Otišao sam u poštu i zamolio ih da zustave pošiljku sa novcem, ali su mi rekli da to nije moguće i da odem u policiju. Tako sam i uradio, ali su i u policiji isprva bili nezainteresovani za moj slučaj. Rekli su mi : Zašto kupuješ preko Interneta", požalio se Nenad.

Ipak, policajci su ipak napisali prijavu i naveli da se radi o prevari, ali Petrović kaže da ne očekuje da će prevaranta goniti jer se radi o maloj sumi.

Prevareni mladić je, kako kaže, pokušao da dobije prodavca na telefon koji je bio postavljen na sajtu, ali je on bio nedostupan.

"Nadam se da će mi u pronalaženju prevaranta pomoći žiro račun na koji sam uplatio novac, a koji su mi dali u pošti. Važno mi je da se raskrinkaju takve prevare", iskren je Petrović koji je već pokušao da dodje do telefona ili IP adrese prodavca.

"Bilo je nekoliko sumnjivih naloga prodavaca iz Bačke Topole koji su kao i pomenuti Kostić sami sebi dali ocene, ali su oni takođe, izbrisani. Takođe, obratio sam se za pomoć i sajtu "Kupujem –prodajem" ali su me oni usmerili na aplikaciju u kojoj treba da napišem broj oglasa prodavca, što ja nisam mogao jer je oglas izbrisan."

Petrović kaže da mu se tokom jučerašnjeg dana javilo nekoliko ljudi iz Vojvodine i Niša koji su na sličan ili isti način nasamareni kupujući na pomenutom sajtu i da je sasvim moguće da su "žrtve" iste osobe.

Nakon razgovora sa Petrovićem pokušali smo da kontaktiramo nekoga sa sajta "Kupujem- prodajem", ali nismo uspeli da dođemo do broja telefona jer ga nema u registru, kao ni na samom sajtu, pa smo ostali uskraćeni za informaciju kakva je procedura u ovakvim slučajevima i kako se postupa sa prodavcima - prevarantima.


http://www.mondo.rs/s276944/In...etbuka_mu_stigla_cepanica.html
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Umesto netbuka mu stigla cepanica04.02.2013. u 19:07 - pre 135 meseci
Bilo ovo na "vicevima"...pa ispari u vidu magle, dok si rek'o KEKS...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Umesto netbuka mu stigla cepanica04.02.2013. u 19:13 - pre 135 meseci
obrisali mi post, kazu "sredjivanje teme" :)

Toliko o bezbednom kupovanju preko interneta...

Jos ne mogu da zamislim da policajce sto tako pametno kazu "sto si kupovao preko interneta"
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Umesto netbuka mu stigla cepanica04.02.2013. u 19:22 - pre 135 meseci
Citat:

Toliko o bezbednom kupovanju preko interneta.


Kupovina preko interneta je savrseno bezbedna kada se roba kupuje od poznatih firmi.

Kada kupujes od pojedinaca rizik je, naravno, veci. Ali to nije nista novo i postoje nacini da se taj rizik smanji na meru koja online trgovinu sa pojedincima i dalje cini aktivnoscu koja se radi na obostrano zadovoljstvo.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
*.dynamic.sbb.rs.



+141 Profil

icon Re: Umesto netbuka mu stigla cepanica04.02.2013. u 19:25 - pre 135 meseci
Potrebna suma za pisanje krivične prijave po službenoj dužnosti je pre nedelju dve dana spuštena sa 15000 na 5000. Tako da ovde i te kako ima elemenata za krivičnu prijavu. Samo da se neko u policiji zainteresuje, i može se lako rešiti.
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.30.*



+784 Profil

icon Re: Umesto netbuka mu stigla cepanica04.02.2013. u 19:27 - pre 135 meseci
Secate se prevarenog policajca i njegove reakcije
Skoro sam poslao tipu GPU,vredan simbolicno,i vrati mi se posiljka. Tipu sam dao negativnu ocenu,i on mi se javio porukom i trazi da obrisem ocenu i komentar,kaze sto pravim problem gde ga nema i da nije lepo od mene sto sam ga tako ocenio jer mi se izvinio

Inace doticni prevareni ako je na neki TR uplatio novac mozda moze da ga nadje ako poznaje nekog u banci,inace ako je poslao postnetom tesko da ga moze naci
Mada cini mi se da je bila ocigledna navlakusa jer laptop vredi vise nego 12000 din
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Umesto netbuka mu stigla cepanica04.02.2013. u 19:32 - pre 135 meseci
A sta je bilo sa onim likom sa Limunda na kraju?

Secate se sto je stavio raznorazne robe u vrednosti skoro 3000E, i trazio uplate unapred... I za nedelju dana sve rasprodao...
Sve je bilo duplo jeftinije nego inace...

Na kraju samo pocele da pljuste negativne ocene :)

Limundo tim kao obecao da ce pomoci policiji, ali nisam odavno cuo za taj slucaj.
Postoji tema o limundu gde sam dao taj link
 
Odgovor na temu

janko.84

Član broj: 210960
Poruke: 285



+22 Profil

icon Re: Umesto netbuka mu stigla cepanica04.02.2013. u 19:52 - pre 135 meseci
Acer Aspire One D257 28.794,09 din
Bukova cepanica...neprocenjivo!
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Umesto netbuka mu stigla cepanica04.02.2013. u 20:38 - pre 135 meseci
acer je javor :-) pa zato treba placati preko kurira tj ne unapred i proveriti sta ti stiglo pre placanja kuriru!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Umesto netbuka mu stigla cepanica04.02.2013. u 20:51 - pre 135 meseci
Bilo bi krajnje vreme da policija pocne malo da se bavi i ovakvim vrstama prevare...ipak je 21 vek cesce se krade preko neta nego po radnjama.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
*.dynamic.sbb.rs.



+141 Profil

icon Re: Umesto netbuka mu stigla cepanica04.02.2013. u 20:52 - pre 135 meseci
Da li te brze pošte - dostave dozvoljavaju da se paket odpakuje pre nego se pljunu novci? Ako dozvoljavaju, koja dozvoljava, pošto meni AKS nije ni jednom dozvolio. Sreća pa nisam prevaran.
A policija se kod mene bavi sa time. Možda se negde ne bavi ali ovde da.
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Umesto netbuka mu stigla cepanica04.02.2013. u 21:01 - pre 135 meseci
Zato sluzi Limundo kes, samo ne verujem da bi ovaj pristao na takav vid isplate A i ne znam da li kupujem prodajem ima takvu opciju.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Umesto netbuka mu stigla cepanica04.02.2013. u 21:02 - pre 135 meseci
Ne mogu sada da se setim koja je to brza pošta bila, ALI zamolio sam dečka da sačeka dok otvorim paket, jer sam posumnjao u to da je prodavac baš dobro razumeo šta tražim iako sam mu "nacrtao" i nema da omane, NIJE ONO što smo se dogovorili.
Dečko je pozvao samo svoju firmu, ovi mu rekli "ok" i on to lepo odmah vrati prodavcu, na njegov teret, normalno.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.30.*



+784 Profil

icon Re: Umesto netbuka mu stigla cepanica04.02.2013. u 21:16 - pre 135 meseci
Mislim da doticni poznaje nekog u posti,jer cini mi se da radnik obavezno pogleda u paket,i naravno pita sta je unutra
Na slici se vidi da je upakovano od strane poste.
Mada,mozda je poslao sebi cepanicu da bi imao paket od poste
 
Odgovor na temu

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
*.dynamic.sbb.rs.



+141 Profil

icon Re: Umesto netbuka mu stigla cepanica04.02.2013. u 21:25 - pre 135 meseci
Slao sam ja jednom neke cipele preko Post - expres-a. Lepo došao poštar kod mene, ja mu dao kutiju sa cipalama i on na moje oči upakovao kutiju, napisao na nju adresu i koliko vredi i šta već piše. Nije me ni pitao šta je unutra, a kamoli pogledao. I to lepo zalepio sa tim poštanskim selotejpom. A mogla je da bude cepanica. Gde mi je bila pamet?
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Umesto netbuka mu stigla cepanica04.02.2013. u 21:26 - pre 135 meseci
Ma sta ima da gleda, po zakonu si duzan da ne saljes nista opasno.

@Vasastajić izgleda da retko koja kurirska sluzba dozvoljava otvaranje paketa pre isplate.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Umesto netbuka mu stigla cepanica04.02.2013. u 21:53 - pre 135 meseci
Citat:
izgleda da retko koja kurirska sluzba dozvoljava otvaranje paketa pre isplate.

Dozvoljavaju ako je pošiljalac to naznačio prilikom slanja. Pitao sam ja jednom prilikom (mislim da sam Aksa pitao).
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Umesto netbuka mu stigla cepanica04.02.2013. u 21:57 - pre 135 meseci
Citat:
KrkaCiC: Mislim da doticni poznaje nekog u posti,jer cini mi se da radnik obavezno pogleda u paket,i naravno pita sta je unutra
Na slici se vidi da je upakovano od strane poste.
Mada,mozda je poslao sebi cepanicu da bi imao paket od poste

Ma jok...imam i ja taj selotejp pa ne znam nikog u posti
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Umesto netbuka mu stigla cepanica04.02.2013. u 22:42 - pre 135 meseci
dailyexpress
njih koristim kad mi treba usluga kurira jer poznajem decka koji raznosi nas kraj- ns i dozvoli da otvorim paket al pazljivo i samo jednom sam vratio zato sto je lik stavio kineske cipele a cena orginala tj malo jeftinija :-) to ima jedno 2 god!
 
Odgovor na temu

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
178.237.208.*



+101 Profil

icon Re: Umesto netbuka mu stigla cepanica04.02.2013. u 22:54 - pre 135 meseci
Citat:
espresso:
Citat:
izgleda da retko koja kurirska sluzba dozvoljava otvaranje paketa pre isplate.

Dozvoljavaju ako je pošiljalac to naznačio prilikom slanja. Pitao sam ja jednom prilikom (mislim da sam Aksa pitao).


I meni je isto to rekao kurir AKS-a u Čačku.
Kaže kako lepo crep taman stane u kutiju od lap-topa,
a bočice od parfema umesto mobilnih telefona.

Ja se divim ljudima, tj. njihovoj hrabrosti, koji rade sa tom tehnikom tako na neviđeno,
mislim koji kupuju.

Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Umesto netbuka mu stigla cepanica

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10706 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.