Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomozite maloj Tijani Ognjanovic

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210176 | Odgovora: 744 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Allexxandar
Srbija

Član broj: 316446
Poruke: 3



+40 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic30.11.2013. u 12:28 - pre 126 meseci
Citat:
Rosental:
Citat:
Allexxandar:


I posle svega što si napisao, da li misliš da ne postoje deca kojima je pomoć zaista potrebna?


Ne, svakako da postoje deca, i zasto samo deca, i ljudi kojima pomoc jeste potrebna. I treba im pomoci, ali ne na ovaj nacin. Jednostavno mogucnost zloupotreba je ogromna.

Mnogi ljudi se pitaju pa kako su mogli da prevare, pa gde ce im dusa, ali znate, vidite i sami da smo siromasni, a mediji nas pumpaju o lagodnom zivotu i sve vise ljudi je odlepilo im pitanje na sta je spremno.



Slažem se sa ovim, ali mi nisi odgovorio da li bi tvoj prethodni post, kada bi ga pročitao veliki broj ljudi, pomogao ili odmogao akcijama prikupljanja pomoći?
Najlše te molim da iskreno odgovoriš.

Hvala.
 
Odgovor na temu

Rosental

Član broj: 319454
Poruke: -1
*.adsl.eunet.rs.



+49 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic30.11.2013. u 12:33 - pre 126 meseci
Citat:
Allexxandar: Slažem se sa ovim, ali mi nisi odgovorio da li bi tvoj prethodni post, kada bi ga pročitao veliki broj ljudi, pomogao ili odmogao akcijama prikupljanja pomoći?


Jer mislis na akciju prikupljanja pomoci za lecenje ili akciju prikupljanja pomoci za neku porodicu koja ce deo potrositi i na lecenje ?
 
Odgovor na temu

Allexxandar
Srbija

Član broj: 316446
Poruke: 3



+40 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic30.11.2013. u 12:38 - pre 126 meseci
Citat:
Rosental: Jer mislis na akciju prikupljanja pomoci za lecenje ili akciju prikupljanja pomoci za neku porodicu koja ce deo potrositi i na lecenje ?


Mislim na akcije prikupljanja pomoći gde su roditelji prodali skoro sve što su imali, ali još nisu sakupili sav novac, i zavise od humanitarnih akcija.
Na njih mislim.

Imaš li uopšte odgovor?
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic30.11.2013. u 13:11 - pre 126 meseci
@Allexxandar

To sto ti ovde radis je u najmanju ruku neumesno.

Meni je neshvatljivo da neko opravdava, pa i zeli da se ovakve prevare desetina hiljada ljudi, koji su cistog srca dali neki novac za sansu za spas nekog deteta, nastave, odnosno da se zataskaju, sa izgovorom da to umanjuje druge donacije.

Ja zaista mislim da si ti neki rod Ognjanovicima, ili bar da si neko ko zeli da se na ovakav nacin domogne novca.
 
Odgovor na temu

Allexxandar
Srbija

Član broj: 316446
Poruke: 3



+40 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic30.11.2013. u 13:20 - pre 126 meseci
Citat:
vilil1: @Allexxandar

To sto ti ovde radis je u najmanju ruku neumesno.

Meni je neshvatljivo da neko opravdava, pa i zeli da se ovakve prevare desetina hiljada ljudi, koji su cistog srca dali neki novac za sansu za spas nekog deteta, nastave, odnosno da se zataskaju, sa izgovorom da to umanjuje druge donacije.

Ja zaista mislim da si ti neki rod Ognjanovicima, ili bar da si neko ko zeli da se na ovakav nacin domogne novca.



Grešiš, ja sam za to da se istera pravda i da se "Ognjanovići" nikada više ne ponove. Ali, cenu toga ne smeju platiti deca koja zavise od humanitarnih akcija i pomoći koja sada ne pristiže. Mogao bi da prošetaš do Instituta za majku i dete ili do UDK u Tiršovoj pa da uživo vidiš kako izgleda patnja te dece i njihovih roditelja.

Kad malo bolje razmislim, ti mi ličiš na nekog ko je pokušao da opere gomilu prljavog novca pa sada, kada vidiš da od svega nema ništa, svu krivicu svaljuješ na Ognjanoviće.
 
Odgovor na temu

Rosental

Član broj: 319454
Poruke: -1
*.adsl.eunet.rs.



+49 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic30.11.2013. u 13:23 - pre 126 meseci
Citat:
Allexxandar: Mislim na akcije prikupljanja pomoći gde su roditelji prodali skoro sve što su imali, ali još nisu sakupili sav novac, i zavise od humanitarnih akcija.
Na njih mislim.

Imaš li uopšte odgovor?


Kao i uvek odgovor i resenje je krajnje jednostavan.

Treba osnovati neki jedinstveni fond pri drzavi iz kojeg bi se finansirali troskovi lecenja, najpre, najhitnijih i najmladjih. Tada ni jedan darodavac ne bi bio prevaren niti bi ti roditelji iz tvoje hipoteticke price strepeli, nitio bi na prvom mestu uopste i morali da se raskuce.

Konkretno sav novac sa racuna Ognjanovica treba prebaciti u fond i to ce sasvim dovoljno biti da za sve koji trenutno cekaju. Kad se novac istrosi, fond putem javnog servisa i medija treba da se oglasi za neke nove akcije.
 
Odgovor na temu

Allexxandar
Srbija

Član broj: 316446
Poruke: 3



+40 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic30.11.2013. u 13:35 - pre 126 meseci
@Rosental,

Uopšte nisi odgovorio na pitanje koje sam ti postavo.
Ne znam da li ne želiš da odgovoriš, ne smeš ili ne znaš šta sam te pitao.

A pitao sam te da odgovoriš na jednostavno pitanje,
ovo tvoje pisanje

Citat:
citajuci o ovom slucaju nabasah i ovde.

Bio sam svedok jednog slicnog slucaja. Imao sam komsije, on je radio, imao je neku svoju firmicu, ona ne. Vremenom je poceo da se i zapija iako mlad. I... jednog dana dete im se gadno povredi. Ispalo je sa terase. Srecom prezivelo je, ali sa veoma teskim posledicama. Bilo je strasno, par nedelja su hodali kao senke. Prepolovili se. Mi smo ih pozdravljali, tesili, saosecali se - ipak, dete je u pitanju.

Sve je bilo u novinama, zainteresovao se grad, pokrajina svi. Od tada nase komsije se menjaju.

Kljucni preokret bio je prvi odlazak na prvu terapiju u inostranstvo. posle povratka oni menjaju garderobu, auto i menjaju ponasanje. Izgledaju potpuno bezbrizno iako je dete nepokretno i nazalost jos je (vec 5-6) godina. Njegova zena pocinje da se sali, malte ne ona nas tesi. Naravno mi smo obicni ljudi i nismo ni pretpostavljali sta moze da se desi, sve dok se bas tih dana nije desio slucaj koji je meni upalio lampicu.

Naime, skupljan je prilog za jednu devojku i ona je otisla u Pariz na terapiju i sa njom otac. Bili su 10 dana, a on je dobio cini mi se 5000 evra za put bez da ih pravda ! To je 500 evra dnevno samo za njega. Dzeparac za gospodina. Mislim, sve mi je bilo jasno.

U medjuvremenu moje komsije su nastavile da idu na terapije, reahbilitacije, SLO, kina, Moskva i svaki put su se vracali sve u$u$kaniji. Tacno sam video da nam se smeju u brk. Prestao sam bilo sta da ih pitam u vezi deteta. Ipak toliki magarac nisam.


da li pomaže ili odmaže deci kojoj je pomoć potrebna?

Možeš da odgovoriš sa DA, NE i ne zanima me.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic30.11.2013. u 14:06 - pre 126 meseci
Allexxandar...koji ti problem imas, posto ti ne vredi ni pisati ni dokumentovati.

Ili jednostavnije, sta ti ustvari hoces??!!
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic30.11.2013. u 14:11 - pre 126 meseci
@Allexxandar

Da pojasnim zasto sam napisao ono "neumesno" i da si neki rodjak Ognjanovicima ili... Ti ovo stalno radis. I to ne slucajno. Kako u ovom poslednjem tvom "pitanju", tako i u ranijim "pitanjima". To je obicno podmetanje, jer znas da niko normalan nece reci - vaznije su pare od zivota nekog deteta ili nesto slicno.

Znajuci to, ti perfidno to potenciras, usput provlaceci pricu da nije trebalo da se izlazi u javnost sa ovim Ognjanovicima.




 
Odgovor na temu

Rosental

Član broj: 319454
Poruke: -1
*.adsl.eunet.rs.



+49 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic30.11.2013. u 14:15 - pre 126 meseci
On nije rodjak Ognjanovicima, on je Ognjanovic.
 
Odgovor na temu

Allexxandar
Srbija

Član broj: 316446
Poruke: 3



+40 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic30.11.2013. u 14:17 - pre 126 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Allexxandar...koji ti problem imas, posto ti ne vredi ni pisati ni dokumentovati.

Ili jednostavnije, sta ti ustvari hoces??!!



Da si pročitao sve što sam napisao shvatio bi koji problem imam.
Prođi kroz postove. Biće ti jasno.

Pitanje je šta ti hoćeš?
 
Odgovor na temu

Allexxandar
Srbija

Član broj: 316446
Poruke: 3



+40 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic30.11.2013. u 14:22 - pre 126 meseci
Citat:
Rosental:
On nije rodjak Ognjanovicima, on je Ognjanovic.



Ovo ti nisam ponudio kao odgovor.
To dovoljno govori o tebi. Kao i Sanja, možeš da napišeš šta hoćeš, a odgovornost za to ne prihvataš. Neko je drugi kriv.

Nebojša bi rekao: "tipičan Srbin"
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic30.11.2013. u 14:22 - pre 126 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Allexxandar...koji ti problem imas, posto ti ne vredi ni pisati ni dokumentovati.

Ili jednostavnije, sta ti ustvari hoces??!!

Pa, lepo je napisao. Kad se vec izaslo u javnost sa Ognjanovicima, da se to zavrsi, a dalje da se ovakvi slucajevi zataskavaju.
 
Odgovor na temu

Allexxandar
Srbija

Član broj: 316446
Poruke: 3



+40 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic30.11.2013. u 14:46 - pre 126 meseci
Citat:
vilil1:
@Allexxandar

Da pojasnim zasto sam napisao ono "neumesno" i da si neki rodjak Ognjanovicima ili... Ti ovo stalno radis. I to ne slucajno. Kako u ovom poslednjem tvom "pitanju", tako i u ranijim "pitanjima". To je obicno podmetanje, jer znas da niko normalan nece reci - vaznije su pare od zivota nekog deteta ili nesto slicno.

Znajuci to, ti perfidno to potenciras, usput provlaceci pricu da nije trebalo da se izlazi u javnost sa ovim Ognjanovicima.







Da, tako je. Najbolje je praviti se da ta deca ne postoje. To ionako nisu tvoja deca, ni Sanjina, pa i što bi vas bilo briga šta će biti sa njima.
Nažalost, deca su stvarna, sa stvarnim problemima. Pomoć im je sada najpotrebnija, a donacije su gotovo zaustavljene.
Tebi to nije važno, tako da ne znam zašto ti je teško da kažeš: isteraćemo do kraja ovo sa Ognjanovićima, nema veze ko će ispaštati zbod toga.

Zaista ne znam kako da to kažem, ali meni je stalo do toga da deca ne ispaštaju, a tebi je, očigledno, sve jedno. Sve dok je kriv neko drugi.
 
Odgovor na temu

Allexxandar
Srbija

Član broj: 316446
Poruke: 3



+40 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic30.11.2013. u 14:49 - pre 126 meseci
Citat:
vilil1:
Citat:
Lavlja_Jazbina: Allexxandar...koji ti problem imas, posto ti ne vredi ni pisati ni dokumentovati.

Ili jednostavnije, sta ti ustvari hoces??!!

Pa, lepo je napisao. Kad se vec izaslo u javnost sa Ognjanovicima, da se to zavrsi, a dalje da se ovakvi slucajevi zataskavaju.



Ne.

Veoma je bitno da se ovo nikada više ne ponovi.
Ali, dok je meni stalo da cenu isterivanja pravde ne plate deca kojoj pomoć sada ne stiže, tebi je sve jedno. I ne samo tebi.

Samo se u tome mi razlikujemo.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic30.11.2013. u 14:58 - pre 126 meseci
Citat:
ali meni je stalo do toga da deca ne ispaštaju

I nama svima ovde,takodje.
A sta ja hocu.Da taj prozvani gospodin podeli toj drugoj deci i pomogne.Prosto.Posto im je novac dostupan.
E sad,moza bi ti da pare budu kod tebe.Mozda si skolu ucio od Krkobabica seniora.Mozda si ti sumnjivo lice!
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic30.11.2013. u 15:03 - pre 126 meseci
Citat:
Allexxandar: Ne.

Veoma je bitno da se ovo nikada više ne ponovi.
Ali, dok je meni stalo da cenu isterivanja pravde ne plate deca kojoj pomoć sada ne stiže, tebi je sve jedno. I ne samo tebi.

Samo se u tome mi razlikujemo.

Aha...tvoja varijanta br.2.

Citat:
Allexxandar

Ovaj "slučaj" je mogao biti rešen na, ugrubo, 3 načina:
1. novac je odmah prosleđen deci kojoj je pomoć najpotrebnija
2. novac nije prosleđen drugoj deci i nikada se ništa nije saznalo
3. novac nije prosleđen drugoj deci (za sada) i sa celim slučajem se izašlo u javnost

Epilog sve tri varijante je sledeći:

1. deca bi dobila preko potrebnu pomoć, a donatori bi nastavili sa pružanjem pomoći jer su sigurni da su učinili pravu stvar
2. deca ne bi dobila novac sa računa male Tijane, ali bi donatori nastavili sa pružanjem pomoći uvereni da rade ispravnu stvar
3. deca ne bi dobila novac sa računa male Tijane, a ni donatori više ne pomažu kao ranije jer više nisu sigurni gde će novac završiti.

Ja boldovao, da se vidi o cemu se ustvari radi.

I sta kazes, nek' ljudi budu uvereni da rade pravu stvar davanjem novca.

Nebitno je gde ce novac da zavrsi, ako kojim slucajem zavrsi u stanovima, automobilima, garderobi...ne treba da se sazna. Nebitno je sto je na hiljade ljudi potencijalno nasamareno, prevareno...

Bitno je da lova stize, a?
 
Odgovor na temu

Rosental

Član broj: 319454
Poruke: -1
*.adsl.eunet.rs.



+49 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic30.11.2013. u 19:04 - pre 126 meseci
Citat:
Allexxandar:
Citat:
Rosental:
On nije rodjak Ognjanovicima, on je Ognjanovic.



Ovo ti nisam ponudio kao odgovor.
To dovoljno govori o tebi. Kao i Sanja, možeš da napišeš šta hoćeš, a odgovornost za to ne prihvataš. Neko je drugi kriv.

Nebojša bi rekao: "tipičan Srbin"


Pa ako nisi Ognjanovic ti si najverovatnije ona drtina Masic.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic30.11.2013. u 21:13 - pre 126 meseci
Rosental, nemoj tako o Mašiću, jer ovde na ES-u imamo nekog ko se potpuno slaže sa njim:

Citat:
Sceka:

Otvoreno pismo Sanji Ilić, "novinarki“ "Kurira“

Dušan Mašić, novinar, Autor je menadžer Poslovnog razvoja BBC WS za Bliski istok i Zapadnu Aziju

Link ka pismu...

.....

- Moj komentar je da se potpuno slazem sa ovim pismom, do poslednjeg slova.



Osim toga,

@Vilil1 (a i ostali):

Nije Allexxandar prvi koji ovako priča, skreće priču sa Ognjanovića, i uopšte obesmišljava sva pitanja postavljena u smeru kuda ide novac donatora.

Pre Allexxandra smo to već čuli takođe od onoga ko se potpuno slaže i sa Mašićem, evo pogledajmo:

Citat:
Sceka:
Citat:
HeYoo: ...ali bolje imati ikakav trag nego nikakav. ...on je bitan makar kao psiholoski faktor. ... da bi to bilo ok kao mogucnost, a ne obaveza ili zabrana. Tako da bi ljudi shodno licnim ubedjenjima i poverenju, mogli da biraju hoce li uplatiti na kontrolisan racun ili dati sakupljacu "kes u ruke" ne hajuci gde ce taj novac zavrsiti. Ne verujem da bi sve kontrole i revizije kostale koliko i direktna kao i indirektna steta nastala od prevaranata.

Sve ovo citirano je najobicnija kalkulacija a u stilu "ma ok, ja cu da uplatim jer sam dobar covek i zao mi je ali pod uslovom da...", sto nema nikakve veze sa humanitarnim gestom nego je samo proracunata verzija kalkulisanja svojim novcem a zavijena u formu humanosti.

Nema uslova ako se daje na dobrovoljno - humanim osnovama. Nema kalkulacija, varijabila, preduslova i ostalog sto spada u biznis varijantu. A narocito "retroaktivno" preispitivanje postupaka, tragova... jer u trenutku kad se cini humano delo, u tom trenutku se cini radi dobrog/srecnog ishoda kome se tezi. Taj trenutak je jedino bitan. Sve ostalo je veoma ruzno po svim osnovama. Ko god to naknadno ispituje u stvari ispituje svoju nameru u trenutku kad je nesto uradio - a tu od humanosti nema ni H!!!

(moj bold)

Dakle, ako daješ dobrovoljno, tu nema da kalkulišeš, nema da pitaš gde ide humanitarni novac i šta se sa njim radi, jer ako si takav, onda, citiraću, to spada u biznis varijantu ni tu od humanosti nema ni H!!!

Prema tome, nemoj napadati Allexxandra, on se samo slaže sa onim ko je pre njega to govorio.




 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic30.11.2013. u 23:15 - pre 126 meseci
Pa Sceka i jeste u pravu za sve sto je napisao. Medjutim, problem je sto raznorazni hostapleri, manipulatori, prevaranti...takodje to znaju. I takodje znaju da je covek najosetljiviji kada se radi o deci. Tada se ne postavljaju "suvisna" pitanja. I te dve stvari maksimalno koriste kroz celokupnu istoriju, na razne nacine.

Neki postavljaju polugolu decu na raskrsnice da prose, a neki danasnji, po meni mnogo beskrupulozniji, koriste nesrecu nekog deteta, pa i svog, da dodju do znacajnog iznosa novca.

Te barabe su razni "humanitarni" fondovi, kao npr. onaj u Hrvatskoj, koji su pojurili roditelji pokojne devojcice...a ono najgore je, a videli smo to u onom clanku iz Blica, da i neki roditelji obolelog deteta koriste tu situaciju da bi dosli do para.

Iskreno, posle 4. meseca cutanja, cini mi se da su i ovi Ognjanovici bili na tom putu. Sada, posle ove afere koja je izbila, nadam se da ce taj visak novca ipak biti prosledjen nekoj deci kojoj je zaista potreban.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210176 | Odgovora: 744 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.