Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomozite maloj Tijani Ognjanovic

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208819 | Odgovora: 744 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic03.12.2013. u 14:08 - pre 125 meseci
@Nebojsa Milanovic je rekao:
Citat:
Između pojmova jesto tako i tako bi trebalo da bude postoji ogromna razlika i cela ova tema se tom razlikom bavi.

I zato, pominjanje i ponavljanje kako bi hipotetički trebalo da bude, u situaciji kada se na 20 strana raspreda kako jeste u ovom slučaju - predstavlja gomilu nepotrebnih troll fraza koje samo razvodnjavaju diskusiju i skreću je sa suštine ovog slučaja.


Isto tako, @Nebojsa milanovic je rekao i ovo:

Citat:
Naravno da je morala da prođe ostavinska rasprava, ali da su, kao onaj čovek u Hrvatskoj kome je takođe umrlo dete ne dočekavši pomoć, prvog dana posle smrti nesrećne Tijane rekli:


Znaci - kad @Nebojasa Milanovic hipotetise i koristi SBBKBB onda je sve ok?

Ali, @Nebojsa Milanovic je "kadija te tuzi, kadija ti sudi" pa je sve moguce/dozvoljeno.



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic03.12.2013. u 14:15 - pre 125 meseci
Evo iz prve ruke da vam objasnim kako to ide sa ostavinskom raspravom, posto sam sve zavrshio sam. Ode se na site prvog osnovnog suda u Beogradu (ako ste u BG-u), skine se dokument zahtev za pokretanje ostavinskog postupka (http://prvisud.rs/-obrasci.html)... to se onda popuni i pribave se dokumenta koja trebaju (pishe u samom obrascu). Sve se to podnese u zgradi suda u Mihajla Pupina 16, salter pisarnice (npr. 11 ima ih tri) i poziv stigne u roku od 15 dana na kucnu adresu navedenim naslednicima (opet stize sa njim i jedan papir sa taksativno navedenim potrebnim dokumentima, cisto kao podsetnik za rociste). U pozivu, rociste je bilo zakazano za otprilike 30-tak dana. Dodje se na rociste sa original dokumentacijom (ista ona koja je bila podneta u kopiji pri podnosenju zahteva za ostavinsku) radi uvida suda, zavrshi se sve za oko pola sata. Resenje o ostavinskom postupku stize postom na adresu naslednika u roku od 7-10 dana, sa zahtevom da se uplati 10 000 dinara na racun budzeta (taksa za ostavinsku raspravu). I to je to...

Znaci ukupno 15+30+10 = ~55 dana... znaci za dva meseca su oni to mogli da zavrse. Ja sam zavrsio za nesto preko mesec ipo, bez angazovanja advokata posto je potupak sam po sebi bio zakonski jasan (procitati zakon o nasledivanju i potraziti vishe detalja na free siteovima koji nude pravnu pomoc, radi pojasnjenja prava pri nasledjivanju).
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.hsi.kabelbw.de.



+7169 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic03.12.2013. u 14:41 - pre 125 meseci
@Otto23,

Nemam nameru da stajem ni na ciju "stranu", ali mogu da primetim sledece:

Nisam siguran da je situacija 100% ista. Naravno, ne znam nista o detaljima u slucaju ostavinske rasprave koju si ti pokrenuo, ali mogu da pretpostavim (ispravi me ako gresim) da se verovatno radi o prirodnoj smrti clana porodice i o njegovoj nepokretnoj imovini? Ako je to pogresna pretpostavka, izvinjavam se unapred.

U ovom slucaju o kome diskutujemo je situacija komplikovanija iz nekoliko razloga:

- Radi se o smrti u inostranstvu
- Radi se o racunu sa velikim prilivom novca od strane velikog broja ljudi

Ne pokusavam da opravdam ili kritikujem bilo sta, vec mi se cini da nije nemoguce da u tom slucaju procedura potraje vise meseci zbog legalnih stvari.

Da li je to nuzno? Ne znam.

Da li je moguce? Mislim da definitivno jeste.

Sve sto hocu da kazem je da, u ovom momentu, i dalje postoji mogucnost da je u pitanju legalna stvar koja traje, a ne necija zla namera.

Da li je to tako - ili nije, vreme ce pokazati. Ali ne mislim da u ovom momentu moze da se kaze da je ovde u pitanju zla namera "van razumne sumnje".


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic03.12.2013. u 15:36 - pre 125 meseci
Otto23 je sasvim u pravu sto se tice ostavinske rasprave. Vreme, procedura...bas kako je napisao. Jedino u vezi takse, ukoliko nisu nesto menjali, taksu je sudija odredjivao na osnovu vrednosti ostavine. Njegova slobodna procena. A moglo je i da se cenjka. ;)

U ovom slucaju, racun majke, na kome je bilo 1.260.000. eura, nije morao ici u ostavinsku raspravu. Vec samo racun koji se vodio na preminulu devojcicu.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic03.12.2013. u 15:38 - pre 125 meseci
Da, radi se o iznenadnom smrtnom slucaju u porodici. Delila se nepokretna imovina (stan) kao i racuni u banci.
-Ono sto bi kod njih mogao da bude problem je smrt u inostranstvu, tj. sporost iz tog razloga (zbog pribavljanja dokumentacije). U BG-u je to zavrseno za dva dana (dobijen izvod iz lista umrlih). A za racun je cista stvar posto se tacno zna ciji je racun...

Ja ne zelim da upirem prstom, niti krivim nekog, samo sam hteo da objasnim, posto sam silom (ne)prilika prosao kroz sve to... kako taj proces izgleda.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.71.*



+257 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic03.12.2013. u 15:44 - pre 125 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:

Apelujemo na nadležne da što pre završe formalnosti oko Tijaninog ostavinskog postupka, i da što pre sva sredstva sa Tijaninog računa stave na raspolaganje deci kojoj je pomoć najpotrebnija"



Da li si ti učinio nešto ovako, pisao nadležnima u svoje ime ili ime neke grupe koju predstavljaš?

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic03.12.2013. u 15:48 - pre 125 meseci
Naravno da nisam :) (ali pitanje je ionako, pretpostavljam, hipoteticko).

Po meni ono sto je na majcinom racunu u opste ne mora da ulazi u ostavinsku raspravu... samo ono sto je na racunu preminule. Stvar je dodatano jasna, posto nema potomstva, supruznika (nuznog dela, zajednicke imovine itd.), vec sve po automatizmu nasledjuju roditelji i braca/sestre.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic03.12.2013. u 16:00 - pre 125 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic

- Radi se o smrti u inostranstvu
- Radi se o racunu sa velikim prilivom novca od strane velikog broja ljudi


Da bi se telo transportovalo nazad u zemlju, postoji procedura. Potrebna su razna dokumenta - sprovodnica, umrlica, potvrda da nije preminula od neke zarazne bolesti...Uglavnom, posto je telo devojcice transportovano a i obavljena je sahrana, nikakvih problema nije bilo da se zakaze ostavinska rasprava. Ovde je nastao problem oko racuna deteta. Roditelji sigurno nisu pokrenuli ostavinski postupak u sudu, a zasto ko zna. Verovatno su cekali da maticar to zavrsi, zbog toga se i oduzilo.

 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic03.12.2013. u 16:12 - pre 125 meseci
Pre X godina moja majka je cekala da maticar po sluzbenoj duznosti pokrene ostavinsku, i to je trajalo 5 godina... tj. tek 5 godina posle smrti njene majke (moje babe) su je pozvali na rociste. U nasem zakonu pishe da je duznost maticara da pokrene ostavinsku u roku od 30 dana - samo sto se kod nas nepostuje zakon, pa se ostvinska rasprava, da bi se zavrsila u neko dogledno vreme, pokrece na zahtev naslednika direktno u sudu.

Edit:
Citat:

Po zakonu, ostavinska rasprava se pokreće bilo po službenoj dužnosti, bilo po zahtevu zainteresovanog lica. U teoriji, sud bi u roku od 30 dana od smrti pokojnika, trebalo da, od nadležnog organa lokalne samouprave, koji obavlja poslove matičara, dobije smrtovnicu, dokument, koji, pored konstatacije smrti, treba da sadrži i podatke o njegovoj imovini, popis i procenu iste, pa da na osnovu smrtovnice, pokrene ostavinski postupak po službenoj dužnosti. Nažalost, praksa je takva, da ostavinski postupak gotovo uvek pokreće neko od naslednika i upravo su naslednici ti, koji uz predlog za pokretanje postupka, sudu dostavljaju spisak pokretne i nepokretne imovine pokojnika.

E, ovde se pojavljuje opasnost zloupotrebe, tj. utaje delova zaostavštine, a čiji cilj je neulazak iste u ostavinski postupak. Najčešći slučaj je da, supružnik pokojnika, ukoliko imovinu nasleđuje sa pokojnikovim roditeljima ili braćom i sestrama po pravu predstavljanja, pokuša sprečiti uvođenje nepokretnosti, koja se u zemljišnjim knjigama vodi na živog supružnika, a koja je po zakonu, stečena za vreme trajanja braka, pa samim tim, po zakonskoj pretpostavci, predstavlja bračnu tekovinu, na kojoj supružnici imaju zajedničku svojinu u odnosu pola-pola.

http://advokatovanje.blog.rs/b...01/ostavinska-rasprava-advokat

[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 03.12.2013. u 17:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic03.12.2013. u 16:15 - pre 125 meseci
Citat:
Novac sakupljen za Tijanu ide u humanitarne svrhe

Porodica osmogodišnje Tijane Ognjanović koja je preminula ne dočekavši transplantaciju srca saopštila je danas da će sav novac koji je bio prikupljen za njeno lečenje biti iskorišćen u humanitarne svrhe.

Tijanin otac, Nebojša Ognjanović rekao je novinarima da je pred Prvim osnovnim sudom formalno-pravno završena procedura koja će omogućiti da se Ognjanovići novca odreknu u humanitarne svrhe.

"Nikada nismo nameravali da novac zadržimo za sebe. Nigde nismo pobegli, vidite da smo i dalje tu", kazao je Ognjanović i napomenuo da će sa Ministarstvom zdravlja biti obavljena serija razgovora nakon koje bi trebalo da se utvrdi na koji način će novac sa računa biti potrošen.

Pojedini mediji ranije su objavili da je novac sa računa koji se vodio na ime preminule devojčice u Komercijalnoj banci podignut, što je demantovalo Ministarstvo unutrašnjih poslova.

Mislim da je konačno i ova koska oglodana.

Koja li je sledeća?
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.71.*



+257 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic03.12.2013. u 18:20 - pre 125 meseci
Citat:
Otto23:
Naravno da nisam :) (ali pitanje je ionako, pretpostavljam, hipoteticko).

Otto23, pitanje je bilo postavljeno onome ko je citiran, ne tebi.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic03.12.2013. u 18:55 - pre 125 meseci
Zavrsen ostavinski postupak,2585000€.U narednom periodu ce odluciti kako ce oformiti neki humanitarni fond.
Mada mislim da nije bilo ovih partizana da bi novac ostao njima.Glasno razmisljam,samo to.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic03.12.2013. u 20:04 - pre 125 meseci
Citat:
Vasastajić: Mislim da je konačno i ova koska oglodana.

Koja li je sledeća?

Bravo!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic03.12.2013. u 20:25 - pre 125 meseci
Citat:
Vasastajić: Mislim da je konačno i ova koska oglodana.

Koja li je sledeća?




E NECEMO DINO TAKO.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic03.12.2013. u 20:33 - pre 125 meseci
Citat:
Vasastajić:
Mislim da je konačno i ova koska oglodana.

Koja li je sledeća?
Mislim da nije oglodana. Umesto da se preostalim novcem osnuje pravi, transparentni humanitarni fond planira se 'da se započnu pregovori sa ministarstvom zdravlja', verujem da je preciznije 'sa RZZO'.
To znači da bi, hipotetitički, pare umesto da idu na hitno lečenje bolesne dece otišle nazad u rupu bez dna zbog koje se i skupljaju donacije.
A i samo najavljeno obavljanje serije razgovora sa ministarstvom je proces koji će trajati mesecima ako ne i duže - za to vreme će nažalost biti dece koja ne mogu da čekaju ishod serije razgovora.. Vidim da Segej Trifunović osniva humanitarni fond, zašto se jednostavno dogovore da se taj fond nazove po Tijani i da prebace sva sredstvatom fondu?!



Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic03.12.2013. u 20:46 - pre 125 meseci
Pitam se sta li cete da iskomentarisete kad i Sergej zavuce ruku u fond
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic03.12.2013. u 20:56 - pre 125 meseci
Citat:
mmix: Pitam se sta li cete da iskomentarisete kad i Sergej zavuce ruku u fond :)
Naravno, čemu takvo pitanje?
A zašto misliš da će on da 'zavuče ruku u fond'? Misliš li da je on sklon tome ili su po tebi svi u Srbiji naprosto skloni tome, pa je samo pitanje kada će zavući ruke u neki fond?
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic03.12.2013. u 21:02 - pre 125 meseci
Zato sto je velika lova svrabez koji se mora iscesati.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic03.12.2013. u 21:33 - pre 125 meseci
Citat:
MyWay: Naravno, čemu takvo pitanje?
A zašto misliš da će on da 'zavuče ruku u fond'? Misliš li da je on sklon tome ili su po tebi svi u Srbiji naprosto skloni tome, pa je samo pitanje kada će zavući ruke u neki fond?


Sad premotaj film unazad, u vreme dok se skupljala lova za Tijanu, pa pitaj tadasnjeg sebe "zasto ti mislis da ce Tijanin tata da zvuce pare u fond", i onda vidi kakve ste sve gadosti pisali ovde posle toga... Sta ti mislis, ko ima vece sanse da pokrade pare, roditlje bolesnog deteta ili glumac u akciji samopromocije?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic03.12.2013. u 22:49 - pre 125 meseci
Citat:
mmix: Sta ti mislis, ko ima vece sanse da pokrade pare, roditlje bolesnog deteta ili glumac u akciji samopromocije?
Odgovor na ovo pitanje bi bilo čisto nagađanje. Zato ću ti odgovoriti na ovaj način - više poverenja imam kada iza sklupljanja novca stoji neki humanitarni fond (pravno lice) nego fizičko lice. Iz prostog razloga što, kao što smo videli u slučaju Katarine Rebrače, postoji mogućnost sankcionisanja zloupotreba u prvom slučaju, a u drugom slučaju praktično i ne postoji...

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208819 | Odgovora: 744 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.