Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomozite maloj Tijani Ognjanovic

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic

Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208818 | Odgovora: 744 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.12.2014. u 17:35 - pre 112 meseci
Ne pratim temu od pocetka jer me ovakve teme uglavnom nezanimaju. Ja pare u akcijama ovakvog tipa ne dajem da ne bih posle ispao "j*ebena strana".
Ne bih da ulazim u dublju analizu, ali bih rekao da je ovde vise u pitanju pitanje moralne dimenzije, a manje formalno-pravne prirode.
Da li ce biti moralno ispravni i vratiti preostali novac je vise teoretsko pitanje. Da li ima mesta pravnom progonu, mislim da nema, osim ako se zarad politickih poena ne umesa neka visa sila koja ce usloviti da se ovaj cin okarakterizuje kao protiv pravno steceni novac.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.12.2014. u 17:37 - pre 112 meseci
Nema tu nikakve osnove za krivicnu prijavu.
Naravno, ona ce biti nazvrljana, ali na kraju i odbacena, ili cak moze da se iscenira sudjenje, presuda..ali na kraju price ce im ostati neke pare. NJihove ili sakupljene.
U sustini je sistem takav, da je jako komplikovano "vratiti pare", u ponajvise slucajeva..ali je to vec druga, birokratksija tema.
Ono sto je indikativno je da su se MNOGI zaleteli na dotican novac...



Elem, ono sto je sigurno da do sudjenja nece doci, zaveliku sumu, mozda za neki delic, pro forme.. posto bi tada pare bile zamrznute..a to se ne svidja nikome.

Sto se tice prikupljenih para, sto ih Milanovic spomenu, pa postojala je i ZELJA da se DONIRA bolnici...ali je vesto SPRECENO..ne od strane Ognjanovica.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.12.2014. u 17:49 - pre 112 meseci
Nego od strane koga?

Jesi li pročitao koje su sve uslove su Ognjanovići postavili da bi deo tih sredstava donirali Institutu za majku i dete, ali ne direktno nego kroz kupovinu opreme?

I kada je ta kupovina obavljena, kolike su bile ugradnje Kurte i Murte? I nakon svega toga, za koliko je krajnji račun još naknadno naduvan?

 
Odgovor na temu

hobbista
Beograd

Član broj: 149118
Poruke: 277



+180 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.12.2014. u 17:56 - pre 112 meseci
Bilo bi zanimljivo videti koje su državne firme/institucije ubacile u kasicu (i koliko).
Slika bi postala jasnija.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.12.2014. u 18:39 - pre 112 meseci
Citat:
ventura:
Molim?

Čekaj bre, pa osnovni red, vaspitanje, moral, nazovi to kako god, je da sa tuđim novcem ili stvarima postupaš pažljivije nego sa sopstvenim. Znači ako je znao da javno ispruži ruku i traži novac, to podrazumeva da će naknadno javnosti ispostaviti račun i uvid u to gde je svaki cent doniranog novca potrošio. Možda sam ja staromodan, ili nekako čudno vaspitan, ali meni je ovakav način razmišljanja normalan i podrazumevan.

Kao prvo i osnovno - to nije tudji novac nego njihov.

Kao drugo i isto tako osnovno - onog momenta kad si negde nesto uplatio ti vise nisi vlasnik svog novca. Nisi jer nisi uslovljavao nicim svoju uplatu/davanje. Nisi pri davanju novca napravio ugovor sa klauzulom da ako se tvoj novac ne upotrebi za tu i tu svrhu bude vracen ili upotrebljen za drugu svrhu ili spaljen ili napravljeni papirni avioni od njega... Kao bilo sta drugo sto uplatis.

Kad uplatis racun za struju pretpostavljas da ce biti uplacen tacno tamo gde treba. Kad se otkriju malverzacije sa tim novcem - nece ti biti vraven taj novac ni u kom slucaju niti ti imas pravo da odlucujes sta ce se desiti sa tim novcem.

Svojevoljno si uplatio, niko te nije terao, nisi bio prisiljen... da uplatis ni jedan jedini dinar. Kad si to uradio, pretpostavlja se da si normalano inteligentna osoba i da si svestan sta si uradio i pretpostavlja se da si bar razmislio o osnovnim stvarima pri tome. Ako nisi, sam si kriv. Ako nisi, zasto sada isterujes neku "pravdu" a znao si da su uzasno male sanse, odnosno, velike su sanse da se dogodi ono sto se dogodilo - i opet si donirao. I to je sve lepo i korisno. Ali nije osnovni red, vaspitanje i moral traziti povracaj novca koji si dao u dobrotvorne svrhe (ma kakve to svrhe bile) i to nakon dogadjaja a kada je postalo jasno da se skupilo vise nego dovoljno za to nesto (ma sta da je).

Citat:
Citat:
Sceka:
Sve to "muljanje" je samo rezultat senzacionalisticki bombastickih naslova koji su inicirali svu tu hajku za novce. Dok se ne dokaze > zakonskim putem < najmanje je nepristojno optuzivati bilo koga za bilo sta. A to sta bi trebalo da rade sa novcem, pa i to je klasicna malogradjanstina i palanacki nacin razmisljanja.

Činjenica je da Oganjanovići do ovog trenutka nisu potpuno javno i transparentno objavili tokove novca. Ok je dati roditeljima par meseci da prežale smrt deteta, ali su oni morali već krajem prošle godine da objave sve te finansijske podatke. Pošto je činjenica da to nisu uradili, to automatski znači da muljaju. E sada, koji je stepen tog muljanja, i da li će zbog toga u zatvor ili ne, to je sada na pravosudnim organima da istraže i odluče.

Cinjenica je da oni nikada nisu niti moraju da bilo kom polazu racune - osim ako se to po Zakonu zvanicno ne trazi. Sve ostalo je carsiskog tipa.

Ko si ti (ne mislim licno na tebe kao tebe!) da odredjujes koliko i kako ce neko zaliti smrt svg deteta? Sta je tu moralno i ljudski u "davanju par meseci roditeljima da prezale smrt deteta"?! Pobogu!

I jedino je ovo tacno "to je sada na pravosudnim organima da istraže i odluče" - i to bez reci "sada"!


Pozdrav

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.12.2014. u 19:14 - pre 112 meseci
@Šćeka

Vrlo ilustrativan post...

Moram da priznam da ne poznajem nikog ko je u stanju da tako nešto pomisli, a kamoli zastupa. Samo sa ove dve rečenice si rekao sve o sebi:
Citat:
Sceka: Kao prvo i osnovno - to nije tudji novac nego njihov.

Svojevoljno si uplatio, niko te nije terao, nisi bio prisiljen...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.12.2014. u 19:28 - pre 112 meseci
Bilo šta u čemu nema uvreda se ne briše, ma koliko mahnit um da je pisao.

Šćeki je obrisan samo jedan post, zbog notornih uvreda. Ali uprkos tome, on ga je odmah ponovio sa dodatnim vikanjem i uvredama, pa je taj drugi arhiviran za evidenciju njegovog ponašanja na forumu. To je sve, ma šta on vikao i potpaljivao svoje saborce.

 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.12.2014. u 19:30 - pre 112 meseci
znam, rekao sam to onako, malo i u šali.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.12.2014. u 21:13 - pre 112 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Novac od donacija je već trebao biti potrošen za lečenje dece

E, sad mogu da se slozim. Nisam se slagao kada si govorio da je morao biti tako potrosen.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.12.2014. u 21:23 - pre 112 meseci
Tek sada je obrisano nekoliko totalno offtopic i flame poruka. Namerna rušenja i razvodnjavanja diskusije se više neće dozvoliti.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.12.2014. u 21:33 - pre 112 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
@Šćeka

Vrlo ilustrativan post...

Moram da priznam da ne poznajem nikog ko je u stanju da tako nešto pomisli, a kamoli zastupa. Samo sa ove dve rečenice si rekao sve o sebi:

Nije rec o meni ili tebi ili bilo kom drugom sa foruma. Mozes ti misliti sta god hoces o meni licno to je tvoj i samo tvoj problem. Ali ni po kom osnovu - a ni po pravilniku - ne smes da insinuiras bilo sta o licnosti diskutanta. Znaci, najgrublje krsis pravila a pri tom je to trolovanje jer, ponavljam, nisam ja licno tema!

Drugo - ovo sto je citirano je cist Off Topic po svim mogucim kriterijumima (ako ne razumes pitaj Gojka, on razume vise od tebe!).

Trece, komentarisi napisano, i to kvalitetno - a ti to ne cinis. Uradi nesto po pravilu foruma. Znaci - sta to nije tacno ili zasto se ne slazes sa napisanim:
Citat:
Sceka:Prvo i osnovno - to nije tudji novac nego njihov.

Svojevoljno si uplatio, niko te nije terao, nisi bio prisiljen...

To je poenta - komentar napisanog! Batali ego i opsednutost mojom licnoscu. Niti se druzimo privatno niti bih to zeleo, a samo tako mozes znati nesto o meni licno!


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.12.2014. u 21:41 - pre 112 meseci
vidi Sceko, nemoralno je ono sto ti pises.

Razumem ja tebe da ti zanemarujes moralnu komponentu, ali ni pravno gledano Ognjanovici nisu cisti. Vec sam ti naveo clanove zakona koji mogu da ih potkace i potkacice ih.

A za mene ne mozes reci da sam nesto imao protiv tebe licno.

pozdrav !
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.12.2014. u 21:44 - pre 112 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Bilo šta u čemu nema uvreda se ne briše, ma koliko mahnit um da je pisao.

Šćeki je obrisan samo jedan post, zbog notornih uvreda. Ali uprkos tome, on ga je odmah ponovio sa dodatnim vikanjem i uvredama, pa je taj drugi arhiviran za evidenciju njegovog ponašanja na forumu. To je sve, ma šta on vikao i potpaljivao svoje saborce.


Da ne zaboravim - kraj prve recenice je cista uvreda moje licnosti i trebalo bi te kazniti.

U postu koji si obrisao nije bilo uvreda, ni slova! Lazes. Hoces da dopustis da prezentujem forumu moj originalni post o kome pricas i koji si obrisao u roku od par sekundi da svi vide razlog brisanja koji si naveo pa da se to prokomentarise?


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.12.2014. u 21:47 - pre 112 meseci
Citat:
Braksi:
vidi Sceko, nemoralno je ono sto ti pises.

Razumem ja tebe da ti zanemarujes moralnu komponentu, ali ni pravno gledano Ognjanovici nisu cisti. Vec sam ti naveo clanove zakona koji mogu da ih potkace i potkacice ih.

A za mene ne mozes reci da sam nesto imao protiv tebe licno.

pozdrav !

Ma pusti to mlacenje prazne slame. Uvredis me da bi isprovocirao Nebojsu i to razumem. Tebi je dosadno i provociras inace. I to razumem. Ali batali te fore sa moralom na taj nacin. Zakon ce reci svoje i tu se sve zavrsava. sve ostalo je naklapanje do sutra. Niti si Zakon niti sluzbenik Zakona niti ti se moze verovati po pitanju zakona... Samo jedan Nick na forumu koji moze da iznese svoje misljenje i nista drugo.


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.12.2014. u 21:51 - pre 112 meseci
Citat:
Braksi: ali ni pravno gledano Ognjanovici nisu cisti. Vec sam ti naveo clanove zakona koji mogu da ih potkace i potkacice ih.



Citat:
Braksi:
Citat:
bakara
Ovako su oni pod pritiskom pokusali da ispadnu moralni i da zamazu oci moralistima a kusur ostave za sebe i ako to nisu morali pa su se tu sami upetljali ko pile u u kucinu.
To je njihov najveci greh.... I bas bih voleo da vidim zasta tacno ce da ih osude.


Krivicni zakon se postarao i za ovakve ljubicice, nista se ti ne boj. Prevara, pronevera, dovodjenje u zabludu, ima clanova kolko hoces, pa biraj.


Mislis na ovo sto si naveo?
Za to bi mozda i mogli da ih okrive da taj novac nije njihov.
Kao sto rekoh u svom prethodnom postu, njihova najveca greska je bila sto odmah nisu rekli da ne zele nikome da ustupe novac koji su dobili.

Ja na ovaj slucaj gledam pravno, a ne moralno.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.12.2014. u 21:57 - pre 112 meseci
ja mislim da ce oni biti, ako vec nisu optuzeni za prevaru, a mozda i proneveru.

Njihov slucaj slican je slucaju Jezde. Naravno iduci logikom onih koji smatraju da Ognjanovici nisu krivi ni Jezda nije kriv jer zaista on nikog nije pistoljem terao da ulaze kod njega, pa ipak on je na kraju dolijao.

Znaci primetite, kako ste vi branitelji ognjanovica kako ide rasprava vec odlucili da ne branite da li je to sto su oni uradili moralno ili ne, posto to je jasno i malom detetu, a sad vam se i prostor da dokazete da nisu zakonski krivi suzava.

Naravno, kada budu osudjeni, vi cete i onda reci, e pa nema pravde u Srbiji itd...


 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.12.2014. u 22:07 - pre 112 meseci
Sta ima zajednicko tu sa jezdom???
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.12.2014. u 22:09 - pre 112 meseci
Nema mnogo zajedničkog sa Jezdom, pratio sam detaljno oba slučaja i ovo je notorna prevara gora od Jezde.

Šćeko, ti si jedini koji nekažnjeno provocira, insinuira, vređa i laže na forumu, to si masovno radio i u tom postu koji ti je obrisan, zato ti je i obrisan.

I onda ti bude krivo kada ti pomenem da onim šta pišeš govoriš sve o svojoj ličnosti. Pazi, to ne znači da ja nešto govorim o tebi (iako bi se samo na osnovu tvog nastupa na ES-u moglo puno o tebi reći, ali to nije tema ove diskusije).

Prosto, shvati da onim što napišeš SAM govoriš o sebi, nije potreban niko drugi ko će to raditi.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.12.2014. u 22:12 - pre 112 meseci
bice im zajednicko clan zakona po kome su optuzeni i po kome ce biti osudjeni. Jezdi i Ognjanovicima.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.12.2014. u 22:51 - pre 112 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
...
Šćeko, ti si jedini koji nekažnjeno provocira, insinuira, vređa i laže na forumu, to si masovno radio i u tom postu koji ti je obrisan, zato ti je i obrisan.

I onda ti bude krivo kada ti pomenem da onim šta pišeš govoriš sve o svojoj ličnosti. Pazi, to ne znači da ja nešto govorim o tebi (iako bi se samo na osnovu tvog nastupa na ES-u moglo puno o tebi reći, ali to nije tema ove diskusije).

Prosto, shvati da onim što napišeš SAM govoriš o sebi, nije potreban niko drugi ko će to raditi.

Aman covece. Pa vrati post da svi vide ili da ja postavim Mail sa tvojim objasnjenjem brisanja pa neka forum odluci. Ako smes.

Drugo - neka se javi neko koga sam vredjao sa citatom gde sam ja to uradio, da se javno izvinem. Tebe ne racunam jer sve sto je bilo tebi upuceno je reakcija na tvoje pisanje. A lazes samo tako pa sam u raznim korespodencijama sa tobom mozda tako nesto i uradio - opet kao odgovor na tvoje notorne lazi. Ja imam sve sejvovano sto se tebe tice, kompjuter je to, sejvuje se za klik i nema tu mnogo truda ni pameti!

A slazem se sa tobom povodom Jezde. A sta ce biti to cemo tek videti.


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic

Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208818 | Odgovora: 744 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.